Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#8641
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás

, egy kapcsoloval izzasztom ki be mind a 10W hangerot.



Lámpában hangerõt? :o ::) ;D

#8642
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
BombrideR: Merre felé lehet NiteRider lámpákat kapni ?

#8643
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
MRC

kemeny 20E Ft -tol kezdodoen .. a csucs strom H.I.D lampajuk 90.E FT-ig bezarolag valogathat az ember ...

nem piskota ......de nappalt varazsol az erdo kozepere..

#8644
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Nem láttam még az 5LED-est éles körülmények között, de kiváncsi lennék rá.

mrc, az a kép !!! Nagyon brutál, de mit keres 1 ekkora lámpa 1 óútin. Vagy Ciklocross gép akar lenne...bár keskenyek a gumik.
A pulzáló fényt én víz alatt használom: Búvárlámpa.
Barlangászat, búvárkodás, és távolsági túrák...nem tart már sokáig, hogy a brinágnkon is ilyen lámp figyeljen !!!


#8645
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
tpres én több helyrõl hallottam hogy az 5 ledes fénye elég gyér a 3 ledhez képest szóval nem éri meg...
Bomb: a niterider cuccok ára pedig engem is érdekelne ;)

#8646
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a pulzalo fenyrol annyit, hogy megoldott!
legalabbis a batyam mar ugy nyomja a barlangasz lampajat 35w halogen + 18w fenycso, fenyeo szabalyozas, a hlogennek meg felfuto indito feszultseg (kikapcsnal vissza). ezt jobban szereti meg igy lehet a fenyerejet szabalyozni, a jelek hosszanak aranyaval!

#8647
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
na, ez nemsemmi:
Feltöltött kép

#8648
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
BombrideR: megneztem a niterider cuccokat, eleg igeretesnek tunnek ! Esetleg arakat tudnal mondani ?

#8649
kiraly

kiraly

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
;D

Elõl hátul villogót használok 1x (márkát nem írok, mert kitörhet a vallásháború) emellett van még egy halogén jószág is a masinán, ezt olyankor használom, amikor a szembejövõ jótét lélek nem látja a villogó. Ilyenkor felvillantom néhányszor, ha nem használ leveszem és hadonászom az illetõ felé, végsõ megoldásként körözök vele, ez esetben a soför jóindulata is kell, hogy ne verjen meg, általában erõteljes fék a reakció. Csak tudnám ezt miért veszik észre. Este holdvilágnál 1. osztályú tekerni mindent látsz, amit kell.

#8650
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Más érzés erdõben menni...
Én országútizom, ill. van 1 SingleSpeed gépem...(óúti váz és kerekek)tudod, olyan sulibajáros-strapabicó'.
Ezzel szoktam elég sokat sötetbe mászkálni(most, hogy 6-kor mattsötét van), szinte minden nap.
Cateye lámpával nyomom, hátul 3LED-es villogó, elõl pedig HL-EL200:
3 hófehér LED, villigó és állandó fényû funkció. Tata-Tatabánya között(15km) járok rengeteget kiváló fényt ad, 35-40-es tempónál is biztonságban érzem magam...és az autósok is észrevesznek jóelõre. Akksi elemek vannak benne(4 cerka) eddig 30 óra vegyes használatnál tartok, és a fényerõ ugyanolyan ! ! !
Az 5LED-es verzió elég otrombán néz ki, de tuti, hogy sokkal jobb fénye van.

Ami szerintem 1-2 éven belül nagy újítás lesz, az a pulzáló fény !!!!!!!!!!!!!!!
Nemtudom, ki mennyire ismeri, az elv az, mint a TV-nél. Villogó fényt ad a lámpa, de a frekvencia olyan nagy(15-30/mp) hogy a szem folytonos fényt érzékel. (A TV 50képet mutat mp-ként, a 100hz-esek 100-at.)
Ezzel kb. 30-60%-al lehet megnövelni az áramforrás "élettartamát", de ezt nézhetjük arról az oldalról is, hogy azonos használati idõ mellett 20-40%-al nagyobb fényerõt "vihetünk magunkal". Qrva jó lesz !!!!!

Fényvisszaverõ anyagot, csíkot...stb. én is szeretnék szerezni, please help ha v.ki tud ilyen !!!!!!!!!!!!!!
Béke Veletek !!!


#8651
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
na akkor beirom...

sokaig gondolkodtam irjam-e vagy ne.. sokan majd gondoljak " naaa ::) a gazdag "

nem vagyok az csak minden penzem a bringara koltom.. ~~ehhe

szal en ket NiteRider lampat hasznalok cak-pak komplet .Nem szeretem a hazilag kovacsolt alkatreszeket azok sosem olyanok mint amilyet az ember ../vagy legalabb is EN / szeretnek ..

...az egyik versenyzo a kormanyon figyel mint tompitott pilacs , ami kozeli dolgokat vilagitja meg jo szelesen 15w halogen fenyerovel , Kapott egy taviranyitot amivel energiat takarithatok meg .Ha unatkozom a sotetbe maszas kozben akkor 4 fokozat kozul ami 3,6,10, es 15 W teljeitmeny fenyerejet vizsgalgathatom az ozikek szemeben / erre van nagyon sok , es .." so scary " , de baratsagosak ,jo kedvukben meg meg is lehet oket simogatni/. Van meg 4 kulon extra funkcio ami kozul kettot jegyeztem meg .
Az egyik a SOS jelzes, 3 rovid harom hosszu harom rovid villantassal /ez tok allat mikor paras az ido.. ugynezek ki mint Jedy mikor meg meg vilogtatta a fenykardjat :)../ remelem soha nem kell hasznalnom ez a funkciot .
A masaik egy nagyon gyenge fenyero epp eleg seta kozben .

...a masik versenyzo a sisakon talalta meg a helyet minden "remote "nelkul , egy kapcsoloval izzasztom ki be mind a 10W hangerot.Elso par alkalommal mikor ki es be kpcsolasra kerult menet kozben eleg erdekes mozdulatokat vegeztem a fejem tetejen .. persze mindent megtalaltam , csak a kapcsolot nem ...de mar minden oke..

a "meghajtas" NiMH akkuval tortenek /.ezek nem azok amelyek vizespalac format oltottek es 1.5 Kg-os kulacstarto tesztkent mukodnek ../ 5 oras toltovel , es auto uzemmod is letezik

darabonkent kb ~~ 800 gramm ..es a fenyereje .. ahhhhhhhh volt mar olyan nektek hogy az autosra neztel es elkezdett kacsazni a savjaban ..?? na akkor .....pay back time...:)

akit jobban erdekel www.niterider.com on megtalalhato tobb info .Erdemes a csucs !! H.I.D pilacsra is kacsintani egyet .. nem piskota amit egy ilyen paranyi szerkezet kepes muvelni....

EN ajanlom aki szeret bringazni ejszaka vegyen egy nagyobb meretu kismalacot es pakolja tele idovel ...... illetve inkabb penzel.
Iszonyat mit muvel az ejszakabol ket ilyen lampa..ha azt mondom hogy "full speedel" lehet szaggatni ...az mond valamit azt hiszem

#8652
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
köszi :D
de pl. a zöld v. kék alapon fehér táblákon (ezek ugye a fontosabbak) visszaverõ a felirat ::)
ne vedd kötözködésnek, mert nem azért írtam.
fõleg nem azért, hogy tippeket adjak >:(
el kellett volna jönni a 'Biztonságos utakon a XXI. századba' c. konferencia kiállítására, én onnan zsákmányoltam pár ív mintát a 3M-Scotchlite anyagokból ;D ;D ;D

#8653
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az akksit elektronikai boltokban lehet leginkabb kapni. toltese attol fugg milyet veszel, de alltalaban ahol veszed eltudjak mondani (ha nem futas), es ra is van irva.  a toltes, en egy regi kisvasut trafoval toltom. de lehet massal is pl. szamitogep tapegyseg. vagy veszel biztos lehet kapni is ilyenekt.
nekem a 12v 7ah-s akksi a 12v 20w-os lampat kb 4.5 orat viszi, 12v*7ah=84wh, 84wh/20w=4.2h, ha jol ki szamoltam, de igy kell, ha nagyobb terhelessel kinoznam akkor ez nem allna teljes mertekben de most kb igen!
a tablak en regen ugy csinaltam, hogy a hatlapbol (feher) kapartam az nem annyira zavaro ha hianyzik. a feliratb egyebkent is alltalaban nem fenyvisszas!
de igazad van egyebkent!!!!!!!!!!!!!!

'mivel feltem, hogy lebukom orokre abahagytam. na szevasztok.' belga

#8654
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Sziasztok!
Hol lehet ilyen aksikat kapni és hogy kell ?ket feltölteni?
Mennyi ideig bírta a lámpáitokkal? (20W ill. 10W halogén)

Jajj és a közlekedési táblákat meg egyéb úttartozékokat lécci ne rongáljátok, mer' azzal mások életét veszélyeztetitek! Akár a legkisebb barmolással is!
(pl.:
- mijez? mi vót oadírva, nem láttam a rendesen a szöveget
-az utat figyeld!
-áááááááááá
end of story)

#8655
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
kormanyra lampat????????!!!!!

#8656
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
en ezt ajanlanam ...

http://www.bikemagaz...&num=1036244874

#8657
robe

robe

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Tungsram 12V/10W halogen izzo ~300ft
Ba9s foglalat ~70ft
Yuasa 12V/7Ah zseles akku ~1000ft
csuszopapucs ~2*10ft
A foglalatot egy oreg lampatestbe; egy darab drot a vegen
ket csuszopapuccsal az akksira, ami egy kicsit atalakitott
kulacstartoban utazik: jo nehez, de csak sotetben kell...

#8658
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
amit en vettem philips 12v 20w-os spot lampa 36°fokos nyilassal 2700 lumen fenyerovel. barmely nagy boltban spar, csillaros, elktronikai (ott legalabb ertenek is hozza)
ebbol 12volt ok
20w minel nagyobb annal jobb persze ha birja az akksid.
36fok a fenykup szoge nagyon nagy nem jo tul kicsi sem  ez olyan kb fasza estleg egy 20 fok lenne a tuti de ez erzes dolga. vagy 36fok/8fok, felfele 36-os lefele mindketto!!!
2700 lumen, minel nagyobb annal feherebb a fenye, ez meg olyan  sargas de nem problema (persze dragabb a feherebb).
ja jobban jarsz ha zartat veszel nem kell vele szarakodni, hogy ne koszolodjon, mert akkor csokkeny a fenye.
van meg olyan, hogy hideg tukros vagy meleg tukros,
a hideg az infrat atereszti es hatra fele kuldi de egy kis feny is megy vele (meg hideg a tukor),
a meleg tukros az melegszik, viszont mindent elore kuld fenyt meleget!!
ennyi asszem.
kerdezz irok majd kuldok kepet ha csinalok rola
ganyolas vorever!!!

#8659
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
lor: erdekelne, milyen izzot es burat hasznaltal, hol es mennyier kaphato, mert en is tervezek egy hasonlot barkacsolni!

#8660
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
fenyvissza vero matriva kb 5000 ft metere es csak egy metert hoznak belole altalaban, vagy kaparj a tablakrol nekem regen eleg nagy darabokat sikerult leszednem. ha van dekoros ismerosod neki lehet, hogy van.
lampa: 12v 20W halogen 1000ft akksi 12v 7ah ~5000ft ezeket osszekotni drottal 50ft, felrakni a bukora 2 ora szarakodas. az eredmeny pedig NAPPALI VILAGOSSAG A BUKKBEN AMARRE JAROK!!!! ja es 46km/h-s tempo a savos volgyben!!! tuti petzl... fejlampak elmehetnek a picsaba!!! jok de masra.