Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#8661
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
nem tudja valaki véletlenül hol lehet olyan fényvisszaverõ matricát kapni ami a rendõrautókon van?


#8662
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Ja!

Engem meg felbujtásért.Tehát ne csináld. >:( ;)

#8663
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Csak vigyázz, hogy a zsaruk el ne kapjanak, mert az nem csak lopás, hanem a közlekedés biztonságának veszélyeztetése -> örülj, ha nem csuknak le.  :P

#8664
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
;D

Hmm hogyismondjam.Lopd el, szedd ki az aksit aztán szólj egy elektromûszerésznek és köttesd össze a lámpával és máris van egy olcsó de f@sza sokáig vijágító lámpád.

#8665
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
hát ezt lazán nem értem de majd te elmondod

#8666
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Maceee!

Elég ha veszel olyan halogén lámpát ami 12volt-os és tudod vannak az útfelbontásnál azok a sárgán villogó lámpácskák.Na azok is 12volt-os aksiról mennek. Tehát a lényeget érted.Remélem. :-X

#8667
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
aarraa gondolok mint azt le is irtam hogy két fényszorot raknék elõre ,a dizájn miatt meg minden

csak amit a cateye csinál az kicsuit húzós meg eleve másfélkiló és az akkuja a kulacstartóba rakható.
végülis még elviselem azt a sújt mert igy is húsz kiló a szerkezet csak az ára az valami isszonyat.
tehát valami olcsóbbat keresek a konkurens cégektõl és ezért firkantottam ide

#8668
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
valaki nem akarna segiteni rajtam?


#8669
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Nekem van Ledes elsõ lámpám Januárban vettem és hetente 1x-2x használtam rövidebb ideig. MÉG NEM CSERÉLTEM BENNE ELEMET! 50 órát biztos ment még mindig lehet vele látni, bár fényereje nem túl nagy új elemekkel sem. Nem éjszakai DH-ra való de haza lehet vele találni. Viszont ahoz elég erõs és kis pontból világít, hogy az autósok biztosan észrevegyenek. Olyasmi szine van mint a Xenon fényszóróknak, picit kékes. hátul teljesen színtelen, átlátszó házas Cateye van, mittudomén hányas. 3 pirosan villogó leddel kb 40mm széles, lapos stb. jobb mint a piros burások, messzebbrõl látható.

#8670
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
még egy 5let - tudtátok, hogy IR szemüveget már 40e körül lehet kapni? azért szívesen kipróbálnám...

#8671
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
huhh - szegénynek gondolom teljesen szétbomlott a VP készlete - sz@r ügy - nekem egyszer poénból cikáztak a szemembe halogénes lámpával, utána fél napig (!!!) láttam a szemem elõtt a fény formáját (ahogyan elrántották)

offtopic:
egyébként a profi éjszakai fotósok vaku nélkül fotóznak 800-as filmmel...azért nemtom láttátok-e a foci vb döntõt, hogy a sokezer szurkoló vakuvillogás áradatot csinált - vajon hülyék ezek az emberek, hogy úgy gondolják a vaku fénye 100 m-re is eljut?   ::) mennyi elszúrt fotó!!!

#8672
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Dante ,vagy nem marad semmi! egyik simerõsöm egy csillagász találkozón volt, és  miután felhúzták a távcsövüket ( mint mindenki más a találkozón) neki  is álltak az észlelésnek. Éppen a haverja akivel volt használta a  mûszert, õ pedig távolabb tartózkodott, amikor arra tám olygott egy kíváncsi riporter.Gondolom nem mond sokat hogy egy 250 mili átmérõjû tükörrel felszerelt nweton távcsõ , lényeg ami lényeg, nagyon szép kis fénygyûjtõ képességgel rendelkezik egy ilyen. Újságíró mit csinál ? Fényképez. Sötét van , hát még szép hogy vakuval. Mit ? Távcsõ nyílást ! a többit el lehet képzelni, az ürge ( aki a távcsövet használta ) 20 percig semmit nem látott.

#8673
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
az új cateye ledes széria biztos, hogy király, a ledek lényegesen kisebb fogyasztása miatt

fényerõ passz, de hátulra meggyõzõ

#8674
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
sokan mondjátok ezt a pupilla kitágulós izét...

engem pl. sokkal jobban zavar, ha egy kocsi reflektorral kiégeti a retinámat, utána még percekig csak lila foltokat látok

egyébként biológia - megfigyeltétek már a hirtelen éjszakai fényhatás után látszó lilás káprázást a szemetekben? ezt a szemben lévõ visual purple elnevezésû proteinek okozzák, amik egyébként a fényérzékelésnél fontosak, s ha ugyebár a szem nincs felkészülve egy fényszóróra, akkor szépen meg is marad a lenyomata pár másodpercig (vagy akár percekig is durva esetben...)

#8675
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Ja a lámpákhoz kapcsolódóan: Mit szóltok a CatEye új szériájához? Ehhez a LED-es cucchoz? Vajon mennyivel lehet jobb a gyakorlatban?  ???

#8676
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
értem én aztat !!  8)

de ruff ha egy fényes pontra koncentrálsz (legyen ez esetünkben a lámpa által megvilágított kb négyzetméternyi felület), akkor ugyanúgy szûkül a pupillád, hogy az a fényes pont ne legyen olyan fényes, hanem csak normális... imho

de ha normális az a pont akkor azt jól látod ! Olyan lámpa meg nem hiszem hogy létezik, ami olyan kis területet világít meg, hogy csak arra legyen jó , hogy a pupilládat szűkítse ! a másik meg a z , hogy ez így, hogy a megvilágított földet nézed nem mérvadó a pupilla összeszűkülésére nézve, legalábbis ha olyan gyenge lámpa mint ahogy azt először írtad, akkor nem !

#8677
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
ó ruff nem igaz, hogy nem érted.
Van egy fényesebb rész, ami az eddigi sötétséghez képest vakít, így a pupilla össze (hogy ne vakítson), ezzel viszont a többi rész nagyon sötét lesz, ergo csak annyit látsz, amennyit a lápád világít.

Én szvsz nem szeretem az elsõ lámpát (nem a villogókról van szó), mert úgy érzem, hogy rosszabbul látok vele, de errõl már beszéltem. (és az éles contrasztokról (világított felület-árnyék) még nem is beszéltem)

#8678
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ja! Az a legjobb! Látom a csajszi fejét, de mégse... valahogy elúszik a térben, megfoghatatlanul... Hüpp...

#8679
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
de figyelj, akkor az a fényesebb már fényesebb, és akkor nem kell jobban kitágulnia a pupillládnak , hogy lásd azt a bizonyos területet !! Egyébként az tészrevettétek már , hogy a szürkületnek van egy szakasza ( becsületes nevén a navigációs szürkület ), amikor nagyon rosszul láttok ? szóval rosszabul láttok, mint maikor besötétedett. errõl kapta a szürkületi szakasz is a nevét. a szürkület második harmadában van e.

#8680
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
de ruff ha egy fényes pontra koncentrálsz (legyen ez esetünkben a lámpa által megvilágított kb négyzetméternyi felület), akkor ugyanúgy szûkül a pupillád, hogy az a fényes pont ne legyen olyan fényes, hanem csak normális... imho