Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ne legyünk már bunkók, legalább egymással...

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
210 hozzászólás a témában

#61
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
O.K.
Stimm. 1etértek. Jómagam is így szoktam.

üdv
zOrg

#62
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
zOrg:
Kérlek ne emeld ki ezt az egy mondatot! Nem egy adott bringa típus, márka, árkategória az ami a köszönési ingert kiváltja. Hanem az elõzõleg megemlített tényezõk összhatása az ami számít.
Ha a szembe jövõ kerekesrõl kialakuló kép szimpatikus, akkor nagy eséllyel rá fogok köszönni, legyen bármilyen bringája. Ha viszont a csili-vili félmillás cangához egy öntelt arc, lesajnáló tekintet társul, akkor nagy eséllyel csak elhajtok mellette. Függ a dolog attól is, hogy hol esik meg a találkozás. Egy forgalmas bringaúton legfeljebb intek vagy biccentek egyet, viszont valahol egy isten háta mögötti helyen összefutva egy biciklissel nagy eséllyel hangosan rá fogok köszönni. Sok múlik a hangulatomon is.
Tehát nincs egy határozott képlet, aminek ha teljesülnek a feltételei akkor köszönök.
Viszont az biztos, ha rámköszön valaki akkor egy viszontköszönésre bizton számíthat. Hacsak nem bambultam el teljes mértékben ;)

#63
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

(...) Persze ezen kívül az, hogy köszönök-e neki, függ még attól, milyen cangával teker (...)


??? ??? ???

Milyennel kell tekernie, h. köszönj?

#64
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Az emberi fej, agy sérülései vonják magukkal a legkomolyabb következményeket. A sisak egy kézenfekvõ megoldás a védekezésre. Véleményem szerint a sisak két dolgot fejez ki.
Egyrészt aki viseli fontosnak tartja saját maga védelmét. Védekezik azok ellen, akik nem biztos hogy figyelnének rá, ez által veszélyeztetve õt. Értem ez alatt az autósokat, motorosokat, gyalogosokat, macskákat, vaddisznókat, figyelmetlen bringás társakat stb.. Védekezik az ellen, hogy esetleg kint a vadonban egy rossz helyen lévõ fa, kõ vagy egyéb dolog az életére törjön.
Másrészrõl a társai irányába is felelõséget mutat, igyekszik nem problémát okozni nekik. Gondolom senki sem szívesen tartaná a karjában a szétcsattant fejû keros társát amíg a mentõk megjönnek. Baj így is történhet persze, de kicsit kisebb az esély a komolyabb balesetekre.
Aki sisakot visel az nagy eséllyel kerékpárosnak tekinthetõ, aki nem az csak egy biciklis a sok közül.
Persze ezen kívül az, hogy köszönök-e neki, függ még attól, milyen cangával teker, hogy hol találkozom vele és mennyire tûnik rokonszenvesnek.

U.i.:
Ha sárga KT 2.0 topic mez virít rajta akkor biztos rá fogok köszönni. ;)

#65
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Ui.: azt azonban még mindig nem hiszem, hogy a sisak teszi a biciklist. Persze, része a dolognak, ám sokkal fontosabb az illetö; hozzáállása a környezetéhez, továbbá, hogy szereti-e a biciklijét. Ez egy összetett kérdés, és a sisak fontossága kb. 7-10%-os. Mert attól még nem jó biciklis az a biciklis aki sisakban teker, mint állat és elgázol embereket, kárositja a természetet, és minden más módon próbálja tudtára adni a világnak, hogy az ö; útjába nem állhat senki és semmi.


abszolut nem errõl beszéltem... (talán a többiek sem)
csak sztem az egy alapszabály hogy a SISAK kötelezõ...
ettõl még nem leszel bringás csak lehetsz... de ha egyszer bevered a buksidat akkor nagy gáz is lehet... sasold meg a 2002 elsõ esései topikot... van benne pár tanulságos történet...
nem rémisztgetésnek szánom de lassú tempónál nem terepen is lehet akkorát esni hogy kómábaesel aztán meghalsz.. lásd fentebbi topikban...

az meg hogy ki mitõl lesz brinágs... már volt egy köszönõs topik ott kiveséztünk sokmindent, szerintem ezek nem behatárolható dolgok mert pl az nem bringás tulajdonság kéne hogy legyen hogy nem szemetelsz és tiszteled a másikat...

a sisak fontossága: oo (gyk: végtelen) százalék

#66
findli

findli

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 663 hozzászólás
a köszöngetéssel kapcsolatosan: én sem mindenkinek köszönök akivel napközben a városban összefutok, de az állandó arcoknak, akikkel nap mint nap találkozom már igen, egyidõ után már hiányoznak is, ha nem látom öket. Szerintem ez a mindenkinek köszöngetés vérmérséklet dolga...én például el szoktam bambulni a dolgot.
Gyalogosként sem köszöngetek minden szembejövõnek...


#67
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Mindenki nagyon kedves, hogy igy törõdik testi épségemért, és igazotok is van. Elhiszem, hogy a sisak életet menthet. Nekem meg szerencsém van, mert már több éve terepezek, és ezalatt nem a kényelmes, melegben történõ lájtos cammogást értem, hanem egész éves ösvényfelderitést a környezõ hegységekben. Sokat estem már, de megintcsak szerencsémre hivatkozom: a fejemet soha nem sértette fel semmi sem(inkább a bringámra kellett volna valami sisak, mert az viszont annál jobban sérült).
A sisakra tavaly óta szoktatom magam, és immáron egyre többször hordom, ezt örömmel tudatom veletek. Egyelõre azonban utálom. A vasárnapi túrán is elhagytam miatta a kedvenc napszemüvegemet, mert nem tolhattam a fejem tetejére, és olyan helyre tettem, ahonnan leesett egy huppanónál.
De mivel mindenki ilyen hevesen reagált, igyekezni fogok jó bringásként viselkedni! Köszi Ruff, Okosbiciklis, Ras és Boszee.

Ui.: azt azonban még mindig nem hiszem, hogy a sisak teszi a biciklist. Persze, része a dolognak, ám sokkal fontosabb az illetö; hozzáállása a környezetéhez, továbbá, hogy szereti-e a biciklijét. Ez egy összetett kérdés, és a sisak fontossága kb. 7-10%-os. Mert attól még nem jó biciklis az a biciklis aki sisakban teker, mint állat és elgázol embereket, kárositja a természetet, és minden más módon próbálja tudtára adni a világnak, hogy az ö; útjába nem állhat senki és semmi.

#68
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
a piránnya ténleg állat  ;)

#69
boszee

boszee

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Szerintem is vegyetek sisakot!!!

nekem speciel Piranha van, nem tudom a pontos tipusat, de olyan, mint egy piranha, vannak elol pici fogak meg egy picike uszony a tetejen... nagyon allati!!! :)))

boszee voltam

#70
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Téged is elcsaptak?
Eccer elcsapott egy Skodás nõ, de bosszútáltam:
Jól összekarcoltam a kocsiját(nem bírta a motorháztetõ a súlyomat) ;D

opium

#71
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Imádom a biciklis társadalmat! Ma olyan segítõkész volt mindenki... De tényleg!!!
A sityakomon van egy repedés, amit egy au*ó tetõcsomagtartó okozott. kb. 2 cm mély. ha nem lett volna rajtam bukó, most már nem írnék ide... max sugalmaznék...

#72
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Lensver ! Az életedet megmenheti ...
Én egy kb 55 e lakosú városban lakom. 1 - 2 éve volt, hogy egy velem egyidõs csávó ( akit én nem ismertem , de van olyan ismerõsöm aki ismerte ) elesett biciklivel , beverte a fejét , kómába esett , meghalt . Szerintem ott fenn örül neki, hogy ezzel példát nyújt . Itt most ezt mondaná :
[glow=lime,7,77]LEGYEN RAJTAD BUKÓ !!![/glow]
És a nagy igazság az , hogy a csávó nem cc-zett ,dh-zott, nem bravúrozott, nem terepen ment, csak egy olyan volt , aki egyet elment tekerni egy haverral .
Persze lehet, hogy állatkodott valamit , vagy akármi, viszont ha terepen durvulsz , neked nem kell ahhoz állatkodni , hogy ugyanez megtörténjen veled . Én szerdán megyek bukót venni  :)

#73
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
lensver:
[glow=red,2,300]EL NE INDULJ SISAK NÉLKÜL!!![/glow]
Hidd el, megmentheti az ÉLETED!!!
Egyébként én minden sisakos leányzónak köszönök, és vissza is köszönnek. Lehet, hogy a sisak teszi a biciklist... sõt.
[shadow=yellow,left,300]BIZTOS...[/shadow]


#74
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Sisak teszi a biciklist? Szerintem nem.


sztem sisak nélkül nem biciklis a biciklis... volt már errõl néhány topik, de én sisak nélkül annyit szoktam biciklin ülni, amíg leviszem a koelsz tárolójába...


szóval sztem:
[move]HA bringázol legyen rajtad sisak!!![/move]

#75
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
lensver:...ez érdekes. Én azért nem (mindig) szoktam köszönni a lányoknak, mert idáig ha rájuk köszöntem, mindig úgy néztek rám, hogy biztos akarok valamit, és különben is milyen bunkó macsó dolog szólongatni a lányokat. Sajnálom a dolgot, mert nagyon örülök, hogy egyre több lány bringázik.

üdv,
kislust

UI:azért az igazsághoz az még hozzátartozik, hogy egyik-másik hölgy tényleg nagyon csinos volt.. ;D ;D

#76
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Köszönj és akkor visszaköszönek  ;)
Ha õk nem köszönnek köszönj te, és majd észre veszik mi a helyzet , aztán  elkezdenek köszöngetni . Egyébként ez bp-n érdekes lehet , mert ha az ember a városban teker ( pl ki a hegy fele ) akkor elég sokszor köllene köszönnie , és a végén már  :P

#77
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
:P
Én Budapesten lakom, de azt vettem észre, hogy a montisok se mindig köszönnek. Talán azért mert lány vagyok, és rangon alulinak találnak, vagy elképzelhetetlennek tartják, hogy egy lány is bicajra pattanjon és menjen terepezni?
Mindemellett országútisok a nullánál többször köszöntek nekem, tehát lehet, hogy õk jobban tisztelik a lányokat. Vagy több lány ül országútin, és igy jobban hozzá vannak szokva a "látványhoz"?
Az is igaz, hogy ha nem veszem fel a sisakot, akkor még kevesebben köszönnek.
Sisak teszi a biciklist? Szerintem nem.


#78
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Akko örüjjé fiam ha azok akik rájad küszöntek mág is dobányak egy kóbássza !  ;)
Ágyébként fijaám : Höhhöhöhöhöhö !

#79
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Höhö, asszed a sanyi inygyé aggya?? Hö. Aszonygya nékep a minap: így monta, nincs kama, idöfigyöjj édes öcsém! Egy iksztéerért kapol ojan aratószerkentyût, ho beléájulsz, mikó meglátod. Höhö, erre monygyá vamit öcsém...

Höhö, máma visszaköszöntött mindenki! Höhö... (10 manus)
Ui. Nem hö, hanem höhö!!! ;D

#80
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Pisit csak nehugy áma jászkarafaszajenõi józskányá vögyé ! Az sok pénéjjé aggya higyjed cs el te énnékém ! Ha rám hagacc akko ottan a gürcsönydobokány veszö a sanyiná !
ui.: Hö !