Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

yasec.hu

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
637 hozzászólás a témában

#541
Yasec

Yasec

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás

Mester!

Kemény indulatok sütnek át szavaidon, majd elmúlik.

Valamit elindítottál, annak gyümölcsét beszüretelted.

Nekem ebbõl a reakcióból az derül ki, hogy szerinted mindig neked van igazad. (ez most nagy közhely volt, de nincs rá jobb szó) Ha ezt teszi az a bizonyos lelki béke, akkor nem kérek belõle.

A lelki béke azt teszi, hogy tiszta fejjel tudjak ítélni a mondatok közt. Aki még meg sem kóstolta a leki béke fogalmát, annak hiába írok róla.

Naív voltam, amikor azt hittem, hogy egy aprócska utalást is találhatok majd arra, hogy az a tányér tényleg nem a legsikerültebb terméked, vagy hogy az a szinterezés elõfordul, hogy nem sikerül.

A tányér esetét tényleg megvizsgáltam volna, de úgy, hogy kedves Istvánunk még inkább elbújt, minthogy elmondta volna, hogy figyi, ezmegez van, így már komolyan gondot jelentett a probléma kiküszöbölése.
A bevonatra meg olvass pontosan. Hát nem írtam le elég világosan, hogy elõfordulhat, hogy olyan lesz, amit mondtál??? Akkor most NYILVÁNOSAN: IGEN NERVEX, IGAZAD VAN, LEHETETT SZAR IS AZ A PORBEVONAT! De most már nem tudhatjuk meg, mert a drága páciens nem jelezte ezt. Ez pedig alapfeltétele lett volna, bármennyire is hihetetlen. Nekem mindenesetre nem tûnt fel, hogy valami nem sikerült rajta. Ha a srác mindent ilyen jól fog majd bizonyítani az életben, akkor õrá sem vár fényes jövõ! Bár már bizonyított mást, amirõl hadd ne beszéljek...

Felhívnám a figyelmedet arra, hogy az esztergakésnek két vége van és olykor csak az egyik végén van lapka. Ha szintereztetni akarsz, keresd a XIII. kerület Dunyov István utcában a Bózsér kereskedõházat, ahol vázat-villát 2400 forintért megcsinálnak neked (2003-as ár) Tájékoztatásul ez nálad 1998-ban 600 Schilling volt a korábbiakban már kifejtett minõségben.

Na akkor ezt is megfejtettük! tehát egy pesti árhoz viszonyítottál! Már kezdtem csodálkozni, hogy miért kérhettem 48000Ft-ot egy szinterezésért. Végülis Sopronból Pestre úgyis ingyenbe ment volna a cucc, meg azon a helyen foszfátozzák is a vázat elõtte, nem? Almát almával, körtét körtével! Ha szar lett, hozza vissza. Ha beledugja fejét homokba? Sorry!

Ezek szerint te azt a tányért vállalod, mint életmûved részét. Lelked rajta. Keller Istvánt nem kívánom tisztára mosni, mert úgysem sikerülne. Más családnevével poénkodni pedig gyenge húzás. A boltból való kitúrás története a másik oldal elmondásában sokkal érdekesebb és hihetõbb.

Igen, vállalom azt a lánckereket. Úgy ahogy van!
Shimano sem gyártott egységes méret szerint hajtókarokat, a lánckerekek közti távolságok nem mindnig egyformák. Ha ebbõl adódott valami probléma, úgy engem kellett volna megkeresni, nem pedig sutyiban máshol terjeszteni a nemsikerült dolgot. Ez sem neki nem volt jó, meg nekem se, mert mint látható, te is bevetted.
Valamit beígért István anno a külföldi munka fejébe, így vállalta el. Ezek után igen is kitúrta a srácot. Hívd, aminek akarod! Én gerinctelenségnek hívnám.
A másik fél sem egy angyal, az igaz, de ebben legalább nem volt vétkes. Te ott voltál? Nem! Én igen, beszéltem az osztrák fõnökkel, és hidd el, értettem, mit mond, anyanyelvem a német. Istvánnak én azt sem hinném, amit kérdez!
Ja, kinek a családnevével poénkodtam??? Nem értem!

A konklúzióm a végén csak annyi, hogy otthon ezentúl inkognitóban fogok bringázni, mert még a végén meglátsz a csúnya nagy autódban ülve és letolsz az útról. Már érzem is a japán gumik feelingjét a hátamon...


Na tessék, most meg üldözési mániát váltottam ki belõled!
Irány az orvos!
Megígérem, nem foglak bántani! Még az életemben nem verekedtem senkivel sem!

...szörnyû ez a mai világ! ::)

#542
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


de a sírodon a kereszt deda csövekböl lesz. :)


nem láttam a gyerekbiciklit,fenn van a honlapodon? ;D
vagy legalább küldjél képet rola.
vagy a flesh maratonkor ugyis meglátogatunk.
(bár ezt irhattam volna privátba)

#543
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
békesség. Nem sok van már karácsonyig. szintén nyugodalmas jóéjszakát.

#544
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Mester!

Kemény indulatok sütnek át szavaidon, majd elmúlik. Nekem ebbõl a reakcióból az derül ki, hogy szerinted mindig neked van igazad. (ez most nagy közhely volt, de nincs rá jobb szó) Ha ezt teszi az a bizonyos lelki béke, akkor nem kérek belõle. Naív voltam, amikor azt hittem, hogy egy aprócska utalást is találhatok majd arra, hogy az a tányér tényleg nem a legsikerültebb terméked, vagy hogy az a szinterezés elõfordul, hogy nem sikerül. Felhívnám a figyelmedet arra, hogy az esztergakésnek két vége van és olykor csak az egyik végén van lapka. Ha szintereztetni akarsz, keresd a XIII. kerület Dunyov István utcában a Bózsér kereskedõházat, ahol vázat-villát 2400 forintért megcsinálnak neked (2003-as ár) Tájékoztatásul ez nálad 1998-ban 600 Schilling volt a korábbiakban már kifejtett minõségben. Ezek szerint te azt a tányért vállalod, mint életmûved részét. Lelked rajta. Keller Istvánt nem kívánom tisztára mosni, mert úgysem sikerülne. Más családnevével poénkodni pedig gyenge húzás. A boltból való kitúrás története a másik oldal elmondásában sokkal érdekesebb és hihetõbb.

A konklúzióm a végén csak annyi, hogy otthon ezentúl inkognitóban fogok bringázni, mert még a végén meglátsz a csúnya nagy autódban ülve és letolsz az útról. Már érzem is a japán gumik feelingjét a hátamon...

Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!

#545
Yasec

Yasec

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás

frankió ez a topic ,mint egy ekvádori családregény! ;D


Az! :-X
Lassan filmet forgathatunk róla, a brazil verziókat már úgyis unja a nép!

Majd kérem a moderátort a topiccím megváltoztatására:
Legyen inkább:
Beszólok Yasecnek!
Na, milyen? ;D

#546
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
frankió ez a topic ,mint egy ekvádori családregény! ;D

#547
Yasec

Yasec

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás

na szevasz yasec. persze nem arra gondoltam hogy aki nem a te vázaddal megy az birka de aki azt a hozzászolást elkövette kicsit felidegesitet a hüjegyerek stilusával.

(levizsgázott az auto?)


táborszki miki


Eh, kik vannak itt???

Jajaja, átrugdostuk!:))) Itt Sopronban már nem az irigység dominált a vizsgabiztosokban! Most diétázik a gép!

Hát látod, felcsaptam hobbipszichológusnak! :-[
Asszem, veszek jegyet Kubába, azt ott is rájövök az élet valós értelmére. Ott lehet, nem? Tibetben nem olyan szépek a csajok. :-\

A véleményekkel amúgy meg semmi bajom, csak legyen valós. Azok az "aszt hallottam, hogy azt mondták, hogy..." kissé idegesítõek. Egy jócimborám mondta, hogy esetleg be kéne néznem ide, mert már nem vicces, ami itt megy.

Apám úgy nevelt, hogy ha valamit jól megcsináltam, akkor nem kaptam leb@szást. Ezek után senki se higyje azt, hogy nem bírom elviselni a kritikát!
Hát abban nõttem fel! Agyzsigereim mint drótkötélpálya! ;D
Vitázni lehet, de nem fiktív hülyeségekrõl!
Mondjuk az érdekes, hogy nem az "userek" vannak kiakadva. Akkor annyira mégsem csináltam rosszul?

Üdv a családnak Mike!

U.i.: gyerekbicót láttad? Ki volt állítva az iparmûvészetin! Díjat nem kapott. Szerintem jogosan, mert az a tolószék (vagy kerekesszék, hivatalos nevén) elég jól sikerült példány volt! Gratula nekik!

Yas.

#548
Yasec

Yasec

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás


;D
Hát ez van, bíztam benne, hogy azért nem lesz érthetetlen az, amire próbáltam gondolatokat ébreszteni.
Akinek véleménye van, és ki is áll mellette, az nagy terhet vesz a vállára ebben a világban. De megéri, ezt tapasztalatból mondom.
Ne higyjél el mindent elsõre, kételkedj mindenben, ez is az egészség része. Légy önmagad, de csak akkor, ha azt nem kell abban a szituban szégyellni. (Egyes emberek minden pillanatban szégyellhetnék magukat, így õk sose legyenek önmaguk. Ezt a teljes VV lakóira érteném:)))
Alkalmaszkodni is kell, hisz aki ezt nem gyakorolja, azzal úgyis végez a természet, mint dinoszaurusszal.
Aztán ha semmi sem segít, nyomjál be egy jó zenét, és térj vissza a problémára késõbb! Úgyis megvár!:(((
Részeg meg mindig csak örömödben legyél, sose bánatodban! ;D

Na üdv, azt hajrá demográfiai javulás!
(Nekem ennyi idõs koromban azt mondták volna, hogy még két év, azt apa leszel, el sem hittem volna! Aztán hogy úgy lett! :o)
Yasec

#549
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


na szevasz yasec. persze nem arra gondoltam hogy aki nem a te vázaddal megy az birka de aki azt a hozzászolást elkövette kicsit felidegesitet a hüjegyerek stilusával.

(levizsgázott az auto?)


táborszki miki

#550
Yasec

Yasec

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás

Szeva Nervex!

Látom nem hagy nyugodni a téma, mivel viszont friss információkat találtam utóbbi leveledben, ezért úgy fer, hogy reagálok ezekre.
Kellner István egy nem mindennapi eset. Bár ezt a kijelentésedet, hogy "Bárki elé odatennénk azt a tányért, valószínûleg õ sem szólna, elkoptatná, de közben leírna Téged egy életre...."nem biztos, hogy a világon sokan megosztanák veled.
Értem én, hogy egy bázist szeretnél létrehozni, mivel egyedül kiállított véleményed meglehetõsen labilis lábakon áll. Bár neked még sosem készítettünk semmit, mégis neked van itt a legtöbb véleményed. Biztos igazad van, bárki elé odatették volna ezt a cuccost, ja!
Régebben szerintem hetekig rosszul lettem volna egy ilyen levél láttán, mára az idõ vas foga megtanított arra, hogy azokra koncentráljak, akiknek ténylegesen készítettem valamit, ne szószólókra. Most már biztosan tudom, hogy mindenkinek nem lehetek jó. És már nem is akarok, mert az a végén nekem ártana a legtöbbet.
Az általad említett személy hogy egy rossz porbevonatos vázat kapott kezéhez, az nem kizárt. Esztergakéssel nem szoktam bevonatot tesztelni, mert annál jobban szeretem a késeimet, minthogy egy bevonatnak vágjam azt (ettõl ugyanis lepattanghat az éle. Ha tényleg a GT-be jártál, és figyeltél is, akkor már ez gyanús lehetett volna István meséjében) Mindig a lezáró kupakokon szoktam megnézni a bevonat minõségét. Ha valamelyik bevonatot túlhevítik, vagy nem volt eleget a kemencébe, akkor igen is elõfordulhat ez a probléma. Ez garanciális. Néma gyereknek... Ha István nem jött vissza, akkor én honnan a rákból jöjjek rá, hogy gond van? Ja persze, mert már elõtte agyonvágtam a villáját késsel! Bocsesz, elfelejtettem!
Ja, és ezek szerint 48000-et fizetett a bevonatért?Ugyanis 12000 a bevonat ára most. Téged tényleg megetettek!
Na sebaj, emberünk rendelt egy lánckereket. Azt kérdezte, hogy lesz-e olyan anyagminõség, mint a Dura Ace. Erre mondtam azt, hogy olan biztos, ha nem jobb. A Dura Ace azért az, mert Dura lumíniumból van, ami nem más, mint a rézötvözetû alu. A 7075-ös is pont ez, és én abból csináltam az említett lánctányért. Nem az volt a feladat, hogy 1:1 es DA másolat készítése. A Shimano lánckerekek közt bizony van olyan, amelyiknek teljesen sima az egyik oldala, és elõszeretettel fordul elõ országúton. Biztos elkerülte a figyelmedet, hisz te már biztos ismered az összeset, én meg csak prospektusban láttam, vagy ott sem. Oksi, gyártsál egyet, tedd a vastagság közepére a fogakat, aztán örülj neki, amikor beváltasz a kettõ közé.
A tányért átvételkor csak részben fizette ki, majd megígérte, hogy hozza a maradékot. Erre fel inkább eltûnt. Gerinces, nem mondom! Ezalatt az idõ alatt többször is kerestem, de sosem értem el, pedig üzentem is neki. Több mint egy év is eltellt (vagy kettõ), erre jópofa cimbora elõkerült egy osztrák bicajboltban, ahol gerincéhez méltóan az addig ott dolgozó magyar srácot túrta ki éppen, sikerrel. Ekkor találkoztunk újra, és amikor már nem engedtem, hogy ne rendezzük a témát, elkezdett elõjönni azzal, hogy nem is jó, blablabla. Hát az ilyennek hidd csak el minden szavát! Gratula. Nekem az István már bizonyított, és biza kevés olyan ember van, akinek azt javaslom, hogy kerülje el a mûhelyemet. Neki sikerült ezt a címet kivívni.
Õ egy olyan srác, aki inkább nem megy vissza reklamálni,...
Nem, hidd el, a többi ember, akivel eddig össze hozott a sors, mind nem ilyen! Ha mindenki ilyen lett volna, már rég nem ezt csinálnám, hanem csak állatokkal foglalkoznék.

A Bánki neked valami csalódás néven volt említve, nem? Ja, az nem negatív? Mindenesetre totál nem értem, minek kellett ezt ide belekeverni.
Az a te magánéleted, és mint olyan, nem tartozik ide.

Lomisok-Ausztria: Nem jegyeztem én ilyen címeket, de ha neki sikerült, és õ lényegesebben keveset kavart ilyen közegekben, ahol bicaj elõfordulhatott, akkor neked, mint soproninak nem értem, hogy miért nem ment ez! Ideje lenne nem mindig másokban keresni a hibát! Épp eleget járkáltatok mindenfelé, ha nem is érdekelt a dolog, akkor miért várod, hogy az öledbe pottyanjon?
Amúgy ha figyeltél volna, akkor láthattad volna, hogy a hajtókart lomiztam magamnak, a pedált biza megvettem hozzá. Téged ugyan megajándékoztalak valamivel, de neked ez is negatívum lett, mert egy nemhozzáértést következtettél le. Már megbocsáss, nem vagy egy kicsit pofátlan??? Kérdezz egy kicsit körbe, és megtudod, hogy mennyi embernek adtam ingyen olyan alkatrészt, amit Ausztriából hoztam, szintén ingyen! Sosem voltam az a kereskedõ típus! Neked is jutott az ajándékozásból, de minek???

SOHA nem csináltunk olyat, hogy VÁZAT HUZASSUNK vissza. Nem neked, de senkinek sem! Ezt most is vállalom, és ha neked ez a szakmai nem hozzáértésemet tanúsítja, akkor nincsen mirõl vitázni!
Te biztos jobban tudod. Ha már ennyire magabiztos vagy, akkor miért nem maradtál a gépész szakmában?
Egy meghajlott vázat sohasem lehet visszahúzni eredeti helyére, mert az anyag megnyúlik a hajlásnál. Az, hogy te mérõszalaggal leellenõrizted, az édes kevés. Ha neked ez megfelel, akkor jó neked! Örülj neki, de ne másokat bírálj légyszives.

A Puch átszabása a nyomor szülöttje, és azt hiszem, nem leráztalak, hanem érthetõen elmondtam, hogy nyomorodon nem fog segíteni, hanem mégjobban nyomorba dönt. De te az az ember vagy, akinek tökmindegy, hogy mit válaszoltam volna, egy fantasztikus kihívásnak kellett volna vennem az ötletedet, és lehetõleg ingyen, pusztán szakmai megszállottságból, egy sokkal jobb vázat kellett volna faragnom. De disznó vagyok, hogy ezt nem láttam!
Sebaj, te majd jobb leszel, mint ez a kispolgár Yasec, és összehozol babás korlátokat ingyen. Bár ha ez kell, tedd meg, lehet, jobban kijössz vele, mint az orvossal meg a gyógyszerrel.

Siker: ez megint mindenkinek a magánügye, hogy mikor érzi az örömét a dolgoknak, és mikor nem. Ha nekem akkor még nem jött le semmi, akkor játsszam meg magam?Mi a ráknak? Versenyzõként sem voltam más, volt egy maraton, ahol úgy elvert a jégesõ, hogy hiába értem be elsõnek a magyarok közül, mégsem azzal foglalkoztam, hanem hogy megegyem azt a kurva gulyáslevest tele mócsingos szar hússal, amitõl máskor hányni tudnék, mert fáztam. Van aki ilyenkor meglátja az Istent, én csak a szaros meleg cuccomat akartam. Én már csak ilyen kicsinyes, egyszerû kis tuskó vagyok! (Most szabadon, hogy már mint példaképed teljesen leszerepeltem)

A Honlappal kapcsolatos dolgok meg szerintem rám tartoznak, majd rendezem.

Na, egy szó mint száz, ameddig nem teszed rendbe magad belsõjében a dolgokat, úgy elég nehéz lesz vitázni bárkivel is, mert a saját keserûséged jön át, és egy nagyképû magabiztos valakit látsz személyemben, egy ideális ellenségképet, mivel nekem, viszont eléggé rendben van a lelkivilágom, így egy stabil képet adok magamról.
A vita számomra nem egy olyan dolog, ahol arról van szó, hogy ki húzhat strigulát, kinek lesz igaza. A téma kell hogy nyerjen, nem az individum. Egy jó vita alapfeltétele viszont két, lehetõleg befolyás nélküli ember, és ez szerintem itt nem garantált.
Jómagam speciell szeretem a pszichológiát, a filozófiát is, nagyon tanulságos tudományok. Még sosem éreztem, hogy szükségem lenne pszichológusra, de már sok emberen segíteni tudtam. Neked sajna én nem segíthetek, de erre tényleg megoldást kell találni, mert minél inkább nem orvosolják a dolgot, annál jobban kiterjedhet a depresszió.

Na, jó legyél!
Üdv.: Yasec

#551
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Replika Teil 2.

"Na és most pedig a leveled talán legnagyobb ellentmondására próbálnék rávilágítani:
"ha a megrendelõ babás korlátot akar gipszoroszlánnal, akkor vagy megcsinálod, (esetleg próbálsz egy kicsi újat is kihozni a témából) vagy azt mondod, hogy nem vállalod. "
Na pont ez volt a Puch vázaddal! Nem vállaltam el! Mi lett belõle? Lenéztelek, mert csak egy szar Puchod van! Na ezt értse meg valaki!"

Megmagyarázom. A Puch-os hasonlatod jó is, meg nem is. A babás korlát-gipszoroszlán mifelénk a „van pénz, csak izlés nincs” kategóriára vonatkozik. Ilyenkor vagy lebeszélem róla, vagy azt mondom, hogy jó, legyen, de akkor csináljuk meg valahogy úgy, hogy én is vállalni tudjam, meg Õ is elégedett legyen, (ez a legnehezebb) vagy elküldöm a rákba. (Ez a legkönnyebb.) A Puch átszabatása hasonlóan agyament ötlet, csak nem a jóizlés hiánya, hanem a nyomor szülte. A Puch-os Storyt azért hoztam elõ, hogy érzékeltessem, hogy nem csak Te nem voltál megértve énáltalam, hanem viszont is ez volt az ábra. Ebben a történetben nem az a lényeg, hogy visszautasítottad, hanem az, hogy nem értettél meg. Azt hiszem, ezen nem fogunk vitázni. Ha akkor adsz egy osztrák lomi-címet és azt mondod, hogy próbáljak ott egy használt vázat venni, akkor gyûjtögetek és megyek. (ez most nem szemrehányás, csak egy lehetõség felvázolása)

"Nagyon szomorú, hogy hánynod kell a szakmádtól. Tényleg nagyon rossz lehet ez a lelki béke hiánya, bízom benne, hogy mielõbb megoldódik ez a probléma.(Ez most nem ironikus, hanem halál komoly!"

Kösz az õszinte megértést, nem vettem iróniának és igyekszem megtalálni a helyem.

"Makovecz Úr biztos sok szép dolgot alkotott, de ez egy Bullshit, amit írtál! Okés, majd megmondom a gyerkõceimnek, hogy ma nem eszünk semmit, viszont milyen szép vázat hegesztettem!
Bazz, ezt nem gondolod komolyan! Lehet, hogy te már átformáltad magad mûvésszé, én sosem leszek az!
Érzem belülrõl, hogy nem leszek az! Amikor megkaptam a nívódíjat az országúti gépemre, odajött egy designszemüveges elszállt csávó, és fennkölt kérdezte, hogy mit éreztem, amikor megalkottam ezt a csodálatos gépet!
Hú, nem is tudtam mit válaszoljak! Azt, amit ez a manó szertne hallani, vagy az igazat. Végül is az igazat mondtam neki: álmos voltam, mert már kezdett a beadási idõ elfogyni, és szart sem aludtam."

Mondtam, hogy ez egy idealista gondolat, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy én is csináltam már olyan munkát, amirõl tudtam, hogy egy kurva fillért nem fizetnek érte. Nem a pénzért csináltam, hanem azért mert jól esett, és azért mert éreztem, hogy ebbõl jó, vállalható dolog volt kisülni. Ha a végtermék tényleg jó lett, akkor elégedetten majszoltam a vajas zsömlémet miközben archiváltam a portfoliomba. Ezért egy picit értetlenül állok az elõtt amit mondtál a szemüveges pofának. Ez olyan, mint ha egy versenyzõ a gyõzelem után csak annyit tudna mondani, hogy széttörte a lábát a cipõ és megy haza aludni. Szerintem a lényeg itt az lenne, hogy az emberbõl törlõdnek a sikerhez vezetõ út kínkeservei, és csak a végterméknek örül felhõtlenül. Ha ezt akkor Te nem érezted, akkor értetlenül állok elõtted. Értelemszerûen a "nem pénzért hanem úri jókedvbõl" életformát Te többgyermekes (Bocs, de tényleg hánynál is tartotok?) családapaként már nem tudod maradéktalanul csinálni. Itt a hozzáállás átérzése a lényeg, nem az hogy szó szerint véve éveken át ingyen dolgozzunk. A valóságtól elrugaszkodott mûvészlelkeket én sem szeretem, és nem is vagyok az. Az viszont tény, hogy néhány ilyen ember - mivel sokkal érzékenyebb mint mi - néha nagyon jó dolgokat talál ki.

"A honlappal kapcsolatos mondandóm lehet, hogy neked gyenge, de ez a teljes igazság!
A bikemag-ban elhangzott dolog a vicces megközelítése volt a dolognak, ennyi!"

Szerintem keress egy jó honlapspecialista grafikust, fizess neki annyit, amennyit Te szeretnél a vázaidért kapni és meglesz.

Kösz a válaszokat, nem sértettél meg, ahhoz már túl sokat kaptam, hogy ily csekélységen felhúzzam magam. Különben is, én kezdtem, természetes, hogy Te reagálsz, és ha durván nyitok, értelemszerûen olykor durván válaszolsz. Ez teljesen OK. Ha kívánsz néhány a fentiekben tett észrevételemre reagálni, ne habozz, amúgy meg tovább figyelem a téma bontogatását.

Üdv: nervex








#552
nervex

nervex

    vendég

  • fórumtag
  • 199 hozzászólás
Kedves Yasec!

A kimerítõ válaszokat köszi, álljon hát itt a replika elsõ része:

"-NINCSEN szégyenérzetem, és nem is lehet bennem ilyet kelteni. Mûszaki "baklövéseim" után sem "szégyenérzetem" van, hanem beismerésem az esetleges hibákért."

Na ez az utóbbi amit hiányolunk. A többes szám alatt itt engem és rosszéletû Keller István cimborámat kellene érteni. Most bizonyára magadban elmondod Õt majd mindennek, mert tudom, hogy volt köztetek némi nézeteltérés. Ezt most ne vesézzük ki, mert ez a kettõtök ügye. Az viszont az én magánügyem, hogy kinek hiszek, és ez esetben nem neked. Az gondolom mindenkinek világos, hogy sohasem dolgoztattam veled, Õ viszont igen. Az, hogy neki volt igaza, vagy neked az teljesen lényegtelen. Lényeg, hogy láttam azt a vázat, amin a bevonatot én nem nevezném szinterezésnek. Emellett jópár évvel ezelõtt a mostani ár négyszeresét kérted érte. Nekem Õ azt mesélte, hogy fogtál egy esztergakést, és a bevonat szívósságát bizonyítandó rásóztál a villanyakra amin ennek következtében tekintélyes folytonossági hiány keletkezett. Miután kérdõre vont, kimagyaráztad magad, és Õ kénytelen volt elfogadni a választ. Már legnagyobb gondosság mellett végzett összeszerelés közben tele lett a bevonat további sérüléssel, csak Õ nem az a fajta, aki visszamegy azért reklamálni, hogy meghallgassa azt amit egyszer már hallott. Megismerve válaszaid analógiáját, most azt fogod mondani, hogy nem is volt esztergakés, meg magyarázkodás, és hogyha visszahozza, megcsinálod neki újra. Ugyan, miért hazudna nekem? És miért hinnék neked és nem neki, amikor láttam azt a szar és drága szinterezést? Ugyanúgy láttam mint azt a 40-es kistányért, amit szintén Õ csináltatott veled. Azt mondtad, olyan lesz mint a Dura Ace, csak jobb. Olyan lett. Az ára az feltétlenül. Miután neked a részletesen nem körülírt probléma négyszögletû kerek facsoport, ezért kifejtem részletesen. Elõször is a fogak alatti anyagvastagság olyan centi felett volt. (tájékoztatásul a Duránál ez 4-5mm) A nagyobb gond azonban az volt, hogy a tányér csak a belsõ oldalról lett megmunkálva. Ennek következtében kívülrõl durván szálcsiszolt natúr lemezt láthattunk. Emiatt a fogak sem a lemez tengelyébe estek, így a szabványos lánckeréktáv miatt a tányért hézaggyûrükkel kellett feltenni. Az élek letörése olymódon történt, mintha egy alulmotivált betanított munkás végezte volna el. Információim szerint neki valahogy csak a fele árat volt kedve ezért a munkáért kifizetni, Te azt hiszem ekkor rágtál be rá, miszerint miért nem szólt, hogy milyet akar, és miért nem szólt, hogy nem jó neki amit kapott. Bárki elé odatennénk azt a tányért, valószínûleg õ sem szólna, elkoptatná, de közben leírna Téged egy életre. Ne szépítsük, az alapján nekem az jött le, hogy Te még soha nem néztél meg egy tányért közelrõl, nem gondolkoztál el rajta, hogy azon mi miért van úgy ahogy van, és emellett nem érdekel, hogy milyen munka jön ki a kezed alól. Ha most azt mondom, hogy itt írtalak végleg le magamban, akkor biztos hogy címet is adsz, ahová Pszichodokihoz mehetek, de ez esetben csak akkor vagyok hajlandó menni, ha Téged is kivizsgál...


"Bánki Donát GMF: Na itt kezdtem meginogni, hogy egy pszichológus esete lehetsz. Halál komoly nem akarlak sértegetni, de azért most már tényleg gondolj bele! Tudom, írtad, hogy nem az én hibám, de mégis megemlítetted, mint negatívum. Továbbra is kitartom amellett, hogy igen is jó iskola a Bánki, nagyon örülök, hogy oda járhattam, és tisztelem a tanáraimat. Lehet, hogy a nézeteid már ott is gondot jelenthettek? Neked nem kell seggberúgás, ahogyan írtad, csak valami más segítség, hogy átgondolhasd, helyén vannak-e az ideológiai dolgaid."

Elõrebocsájtottam, hogy érdekességként említem az esetet. Nem negatívumként hoztam fel ellened, és erre visszaolvasva sem találok jeleket. Ezt csak arra próbáltam felhozni példának, hogy annak ellenére vagyok a munkádról most meglehetõsen rossz véleménnyel, hogy annakidején sokra tartottalak. Egyébként a Bánki az utolsó helyen volt nálam, Iparmûvésznek fakezû voltam, Mûegyetemhez meg tanulmányilag tróger. A Bánki kétségtelenül jó suli, és nagyra becsülöm azokat (Téged is), akiknek sikerült gond nélkül elvégezni. Ha neked ez negatívumként jött le, az csak bizonyíték arra, hogy az autós kijelentésedet ugyanígy félre lehet érteni, a cikkbeli honlapos viccelõdésedet meg komolyan venni. Más. Az ideológia szót nem helyes szövegkörnyezetben használod. Ez esetben inkább mentális egyensúly, vagy az általad késõbb helyesen alkalmazott lelki béke szóösszetétel találóbb. Szóval igazad van, ezek nálam tényleg nincsenek rendben. Senkinél sem, csak a többség eddig nem jut el. A seggberugást pedig úgy értem, hogy az ember egy sikerszéria után elhiszi, hogy okos, ügyes, aztán hírtelen történik valami, és akkor rájön, hogy mégsem. Ezután újra felépíti magát, megint kezdi azt hinni, hogy jó csávó, aztán megint kiderül, hogy nem. Akkor jó a helyzet, ha a sok seggberugás után már nem képzelsz magadról olyat, ami nem reális. Én még nem jutottam el erre a szintre, de igyekszem.


"Egy haverom a lomisoktól vett egy régi országútit 3000Ft.-ért. Még az is többet ért a te gépednél. Úgy beszélsz rólam, mint egy köcsög gazdagról, aki nem érti meg a szegény kisember dolgait. Nem tehetek róla, hogy az osztrák szemetesbõl kiguberált 600AX-es hajtókarom ilyen komplexusokat váltott ki belõled. Nekem sem volt sosem pénzem a bicajomra, innen kezdõdött a vázkészítési dolgom is."

Nos, a kilencvenes évek elején még nem potyogtak úgy az égbõl a húszezer forintos Moserek, mint manapság. Nagy alkatrész és bringaínség volt, csodálom, hogy ezt Te nem érzékelted. Azt, nem tudtam, hogy hogyan jutottál a cuccaidhoz, most hogy tudom, már nem csodálom, hogy könnyen váltál meg a klipszektõl. (Ettõl függetlenül ismételten köszi.) Az hogy azért kezdtél el vázat építeni, mert nem volt pénzed, ez egy nekem kicsit sántít. Azon gondolom nem vitatkozunk, hogy a tevékenységnek van némi eszköz- és mûhelyháttér igénye, aminek megteremtése nem csekély anyagiakat igényel.



"Vági Sanyiékat hagyjuk."

Egyetértek, bár az tény, hogy általad készített vázán nem tudja a kulacstartóból kivenni a kulacsát a felsõcsõ közelsége miatt, meg nem tudta feltenni a régi hosszútestû fékjeit, meg a hátsóváltótól csak a gyorskioldó eltávolítása után lehet kivenni a kereket. Ha azt mondod, reklamáljon nálad, igazad van, én csak meghallgattam a keserveit.

"Bazz, aszt vágod a fejemhez, hogy azért, mert nem rángattam vissza a vázadat, ezért csalódtál bennem?
Felelõsséggel kell tennem azt, amit teszek! Még senkit sem küldtem kórházba, és nem is akarok! Az, hogy te saját szakálladra megléptél valamit, és mûködik, az egy másik dolog! Igen, biztos nagyjából helyén van a vázad, de nem pont ott. Ha egy csõ hajlik, zömül, az már soha nem megy vissza a helyére"

Igen bazz, azt mondom. Az egy dolog, hogy eszed ágában nem volt megcsinálni, de te azt mondtad, hogy NEM LEHET MEGCSINÁLNI. Meglehetett, tehát ÁLLÍTÁSOD NEM VOLT IGAZ. Én is a Gépipariban végeztem ahol Te is, tehát tisztában vagyok azzal, hogy hogyan viselkednek a fémek. Tudtam már akkor is, hogy ez sosem lesz olyan, mint volt, de nekem akkor az volt a fontos, hogy emiatt ne kelljen bringa nélkül maradnom. Ezeknek a dögnehéz acélcsöveknek szerintem ez az egyetlen elõnye, hogy sok tartalék van bennük. Lehet hogy az akcióval már csak 70%-os biztonsággal lehet vele közlekedni, de ez lehet, hogy még mindig magasabb, mint egy Columbus Brain biztonsági tényezõstül. Az mindenkinek a magánügye, hogy bizonyos események milyen mélységû ingereket váltanak ki belõle. Továbbra is azt mondom, hogy emiatt én berágtam rád, ha tetszik, ha nem. Nem hibáztatlak, ha ezt képtelen vagy elfogadni, de ez akkor is így van. Ami a sufnituningot illeti, egyszer Maróti Vilivel bringáztam, és megkérdeztem tõle, hogy mi az a tekintélyes horpadás az aluváza alsócsövén a csapágyházhoz közel. Azt mondta, hogy megkért, csináljál valamit a hajtókarcsillagjával, mert nagyon nagy nyolcas volt benne. Félrecsúszott a kalapácsod... Erre most biztos azt mondod, hogy nem így történt, már kezdem azt hinni, hogy Te vagy Sopronban az egyetlen szavahihetõ ember, és mindenki hazudik. Ez a kalapácsosdi az a sufnituning kategória, amivel kapcsolatban nekem tanácsot sem akartál adni.

"Az AMP villa már készen van (egy ideje), de ezek szerint Milánnak sem olyan fontos most."

Örülök, ha készen van, én csak arra emlékszem, hogy akárhányszor megkérdeztem tõle, hogy mikor lesz már végre bicaj abból a kosár alkatrészbõl, mindig az volt a válasz, hogy majd ha megjön a villa. Õt ugyanolyan jól ismerem, mit Keller Pityut, úgyhogy tudom, hogy nem szokta a dolgokat elkapkodni. Ha gondolod, rászólok...

"-Melyik az a versenyzõ, aki félévente hozza a vázát javításra, és heteket vár rá? -Triatlonosok: na erre is kiváncsi vagyok ám! Konkrétumok??? Biztos össze tört halomra egy csomó váz, de mindenki mazoista, és nem veszi igénybe a javítás lehetõségét, inkább eldobja! Ja, totál hihetõ!"

Szerintem egy jólszponzorált csapatnál ez totál hihetõ. Inkább vesznek újat, mint megjáratják oda-vissza Sopronba a bizonytalan siker reményében. Nem mondok konkrétumokat, mert nem tudok. Másod-harmadkézbõl hallottam, hiba volt felnyomni a topicra, és ismét hangsúlyozom, hogy egy további történetet kihagytam azért, mert úgy éreztem, hogy normális esetben ezt nem szabadna tudnom sem nekem, sem másnak. Egyébként inkább tõled várnám a konkrétumokat, ugyanis úgy tûnt, hogy a történetnek van valóságalapja, csak a részletekkel vannak gondok.

"Na, egy offtopic maradt le: az autó témája:
Bevallom, félreérthetõ volt a kijelentés."

Igen, nagyon az volt, ebben egyetértünk, és azt is tudom, hogy az újságírók is hajlamosak ferdíteni, és ez sokszor még nem is tudatos náluk.

folyt köv.

#553
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Szia Yasec!

Na akkor ezt megbeszéltük, köszi, hogy válaszoltál! ;)

üdv, lcs

#554
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nem si szabad begyepesedni!
en 24 eves vagyok jelenleg
de nem sok eselyem van megkomolyodni.

regebben mondtam mindig:hogy
"megélleshez komolyság kell.
túléléshez komolytalanság."

ezt most is tartom.
szal igy elnezek az asztalom vegere es rapillantva a modell automra.
es azt mondom yasec en veled vagyok.

es szertem itt nem kell magyarazni mi a sebessegmamor.
szal udv klubban.
bar ezt inkabb neked ken mondani.
de igy is jo
talan

#555
Yasec

Yasec

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Hehe, win98 + Netscape7.1, egész jónak tûnik!
Nekem ritkán borul össze.

Off:auto:
Aki bicajozott már sokat, az tudja, hogy a biztonság nem az, hogy airbag, meg miegyéb, ez mind csak a passzív biztonság része. Az aktív biztonságról meg "elfelejtenek" beszélni.
Könnyû autó kell, könnyû kerekekkel!
Akármilyen hajtást is hoz a jövõ, ezalól nem lesz kibújás!
Egy nehéz autó tehetetlen, nem veszi be úgy a kanyarokat, ahogyan azt kell, sokat fogyaszt, és mindig lomhább az ugyanolyan súly/teljesítményarányú géphez képest.
Nehézbõl még a nõ sem jó!:)))

...és bízzunk benne, hogy ezek a törvények még sokáig igazak lesznek, addig van ugyanis gravitáció! ;D

...és mégegy off: van egy szakadt szörföm, átlag évi 1x ki szoktam vele menni a Fertõ tóra. Sokat agyaltam rajta, hogy mi az, ami tetszik benne. Szerintem a sebesség! Nincs is annál jobb, amikor belekap a szél, és visz mint ááállat! Jó, tudom, nem passzol az image-hoz, meg felnõtt vagyok, blabla.
De akkor is!
Szeretem a sebességet! Mert ilyen vagyok!
Szeretem a környezetet is, ezért nem vagyok kibékülve a környezet bármilyen szennyezésével. (a zaj is ez)
Ha egyszer megléphetem, bizisten lesz valami micsodám, ami megy majd mint áááállat, és nem lesz hangja sem. Ez jó a bicajban, a szörfben, na meg a jégszörfben is! 8)
Az autó témán még csiszolni kell. :(

Na meg szerintem addig jó, míg nem leszünk felnõttek! Azok javarészt idegzsábák! Hogy játszak a gyerekekkel, ha már én is unom? Szerintem én hülyegyerekként fogok meghalni! ;D

#556
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jah az egy jo kis crmo vaz.
az a peldany nemreg volt elado.


miert ezen lovagoltok, hoyg nincs honlapod!
meg gyorsan hajtasz.

van aki tud honlapot szerkeszteni vana ki nem.
viszont o meg tud irni egy progit a cnc marojara.
meg gondolom nincs 1 millioja honlapra.

auto: van a csaladban egy jol sepro auto
amoylan 200+
van egy forum ahol iylen tipusu autok tulalyai nyomulnak
ott van meg 300+-os is.
es ok egybehangzoan mondjak, hogy nem a gyors hajtassal van a baj.
hanem a nagyon tapasztalalan hetvegi soforokkel.
akik docogve nyumulnak az utakon.
sebeseggel barmit ki lehet kerulni/ meg lehet oldani


ja meg remelem hszanljatok a ctrl-c gombot mentes elott kijelolessel.
mert aki ennyit ves egyszerre, ha csak egyszer is elszal.
van egy kis esely ra, hogy ideges lesz.

#557
shankee

shankee

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás


Azok a triálosok, akik éjjel-nappal törik a YASEC vázakat, tényleg jobban járnak, ha valami "megbízhatóbb" vázat vesznek helyette, majd ha megtanulnak normálisan bringázni, talán akkor jobban fogják becsülni a YASEC-et!


Hali!
Azért ezzel az éjjel/nappal dologgal valajóhogy nem tudok azonosulni. Talán a mi vázainkat kritikusabban szemlélhetik? Már meglehetõsen sok triálvázat javítottam más cégtõl, nem veszem azt észre, hogy a mieink kilógnának a sorból, még úgy sem, hogy soklszor több mint fél kg-al könnyebbek.
Eltörnek, persze! Ez egyfajta Triál aluváz szokás! Sajna. Azon vagyok, hogy növeljem az élettartamot, anélkül hogy a súlyt is növeljem. Ez nem egy olyan meló, ami máról holnapra megy. NINCSEN triálvázcsõszett, ez is megnehezíti a melót. Van is úgy, hogy rossz csõbe nyúl bele az ember, akkor aztán utána lehet foltozni!:(((
Mint írtam, a versenysport más tészta. Mi javarészt arra gyártunk, de persze a sima felhasználásra is, de triálból arra már nincsen cuccunk! Talán az a 4db acélváz volt az, ami azóta is jól van, minden gond nélkül. Akkor azokat kellene összehasonlítani a "konkurrenciával". Nagyjából az a súlycsoport, csak hát sokkal többet bír! ;D
Ebben a kategóriában viszont a Taiwani aluvázak diadalmaskodnak, így nem volt értelme tovább folytatni az acél triálváz gyártást. Külön kérésre meg nem gyártunk már ilyet.

Üdv.: Yasec

Hello!
Ezt az "éjjel-nappal törõs"-dolgot a srác hozzászólásából merítettem, idézõjelben kellett volna írnom, mert ez nem az én véleményem, hülyeségnek tartom, én csak reagáltam rá!

#558
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Talán az apróba kellene, de itt minden bizonnyal több illetékes látja, ezért:

A belinkelt sárga váz az ugye acél? Újonnan mennyibe kerül? Hallotatok valakirõl aki meg szeretne egy ilyentõl szabadúlni használtan?

Mertmivelhogy az nagyon meggyõzõen néz ki még képen is, és valami ilyen hosszúutas telóhoz való vázat nagyon el tudnék képzelni magamnak.

(Annyira nem komoly ez a szándék, hogy a "mesterrel" tárgyaljak csak jó lenne tudni mire készüljek.)

Ez egy kicsit ONtopic volt, ugye?

#559
Yasec

Yasec

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
Na, remélem mindenkinek válaszoltam.
Mint írtam, nem kívántam senkit sem megbántani, még ha néha egy kicsit keményebben fogalmaztam is. (Bár törekedtem nem keményebben fogalmazni, mint a kritikusok)
Ha van valami kérdés, csak rajta!
Ja, többek közt azért, mert sohasem neveztem a struccpolitikát magaménak, a mobilszámom már 10 éve ugyanaz, hogy még az is fel tudjon hívni, akinek k.régóta van valami terméke tõlünk, és kérdése támadna.
Ez pedig a +30-9474585.
...és ígérhetem, ez is fog maradni! ;D

Akinek rövidtávú céljai vannak, az nem így cselekszik! ;)

Üdv.: Yasec

#560
Yasec

Yasec

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás

Azok a triálosok, akik éjjel-nappal törik a YASEC vázakat, tényleg jobban járnak, ha valami "megbízhatóbb" vázat vesznek helyette, majd ha megtanulnak normálisan bringázni, talán akkor jobban fogják becsülni a YASEC-et!


Hali!
Azért ezzel az éjjel/nappal dologgal valajóhogy nem tudok azonosulni. Talán a mi vázainkat kritikusabban szemlélhetik? Már meglehetõsen sok triálvázat javítottam más cégtõl, nem veszem azt észre, hogy a mieink kilógnának a sorból, még úgy sem, hogy soklszor több mint fél kg-al könnyebbek.
Eltörnek, persze! Ez egyfajta Triál aluváz szokás! Sajna. Azon vagyok, hogy növeljem az élettartamot, anélkül hogy a súlyt is növeljem. Ez nem egy olyan meló, ami máról holnapra megy. NINCSEN triálvázcsõszett, ez is megnehezíti a melót. Van is úgy, hogy rossz csõbe nyúl bele az ember, akkor aztán utána lehet foltozni!:(((
Mint írtam, a versenysport más tészta. Mi javarészt arra gyártunk, de persze a sima felhasználásra is, de triálból arra már nincsen cuccunk! Talán az a 4db acélváz volt az, ami azóta is jól van, minden gond nélkül. Akkor azokat kellene összehasonlítani a "konkurrenciával". Nagyjából az a súlycsoport, csak hát sokkal többet bír! ;D
Ebben a kategóriában viszont a Taiwani aluvázak diadalmaskodnak, így nem volt értelme tovább folytatni az acél triálváz gyártást. Külön kérésre meg nem gyártunk már ilyet.

Üdv.: Yasec