Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

nem biciklizem többet!!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
178 hozzászólás a témában

#61
RobScabRóka

RobScabRóka

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Nekem is kivan már az alkatrészektõl, de nem tom abbahagyni. ::)
Minden jump után lever a viz, neme történt valami a bikeal. ???
Szegény gyereknek annya se érti a szavát...
Ja, valahogy igy... ;)
A rétegzõdésrõl meg :-X ez TÉNY!
Erre jó a szponzor...de itthon 'szegény gyereknek...' :D

#62
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
majd el felejtettem... ha gyorsan összeszámolom mennyi zsé volt idáig a lovamba ölve furcsa dolog jön ki....
ha hagyom a bankban a zsebzsém, plussz amit a szüleim ezen felül a bringámhoz tettek, nyáron vehetnék egy tíz éves autót... nem zsigát, mondjuk egy 1.3-as toyota starletet.... és még maradna is


ezekutánn ki nem érti mért hanyatlik az xc, a dh stb népszerûsége és mért vagyunk rétegsport.... hmmmm

#63
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
én meg nézegetem itt a tapicskot....
én is alig egy éve netezek szoval mi gáz van a csipkerózsikában...

amúgy osztom a véleményt a cuccokról. most én is deore-t hajtok. borzalmas. egy év 1500 kilcsi utánn kotyog a hátsóváltó egy egész fokozatot (nem tévedek) egy nyári szezon alatt bevágta magát a bovdenházba a fékbowden. pedig jag kevlar pro. mert tudjátok ha az elsõ szett lenne, vagy hogy húsz éve nyomnám.... de két és fél éve járok maratonokra, amúgy csak város, és már hazavágtam egy fékváltókarpárt (acera) egy ty21-es váltórendszert, két hónapig volt full acerám, gagyizott ezért jött a deore, ami kezdetben király, de besz*-t egy év alatt pedig kosz nem volt rajta egy hétig.... féléves iparis "nebuzeráld- nemkellkarbantartani" hátsóagyam szabadonfutója kiakadt a 24-óráson- értsd minden 5. alkalommal nem reteszelt.... bowdwenes tárcsfékbõl is kivégeztem egy sort... beleette magát a házba a dugattyú.... most hidris tf van elõl grimeca... remélem kibírja... bár 4 hónap utánn lelevegõsödött.... városban... csodálkozok hogy a fater gyûlöli a bringám..... a boltból meg joggal hajtanak el, hogy verseny volt.....
multkor takarítottm a haver gépét.... 91 es woodlands... még nem volt szét szedve ... évi 2-3 ezer kilcsi , fele terep.... st200 váltórendszer... csak górgõket cseréltem hátul.... ez egy éve volt... a tulaja tavasszal kicserélte a monoblokkot és a hajtómûvet, mert hár csúnya volt a rozsdától meg talán jobb lesz (tökéletesen váltott elõl még terhelve is) erre a nyár végére lóg a deore mono, és oda az acera hajtómû "jobb váltása"......

most akkor mit kell gondolni.... eggyikünkse nyomja túl komolyan....
asszem kicsiny sportunk áldozata lett a fogyasztásnak... hogy közhelyes legyek a fogyasztói társadalomnak. mert ez azért már röhely.
jövõre asszem veszek egy szett saint-et.... abban talán van elég anyag... márha jóatyám joggal nem tart vissza...



#64

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
OK PR!

#65
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Akkor már építhetnél nekem egy full karbon biciklit, s ha bejön rendelek belõle 8at(de csak ha mindegyiket dedikálod).
Addig meg még gyûjtök
címem: Szerencsjáték Rt. Budapest, 1687 Pf.:176

#66

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
PR!
A prototype-ot nem tudom olcsóbban adni,de még nem is eladó, csak majd ha kifuttattam belõle pár ezer darabot.
Addig, amíg még nem zártam le a fék terveit a változtatás jogát fenntartom (lehet hogy le tudok szedni még belõle 1 gr-ot, és még egyes helyeken a szálsûrûségben sem vagyok biztos).

Amint kifutott az elsõ, dedikálva küldöm a címedre.
(Még mindig nem tudom a címet!!!)

#67
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Lenyúltad a prototype-ot?
Akkor adhatnád olcsóbban.
Ja, ez tárcsafék? ;D

#68

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
PR!

Üreges karbon fékeket is rakok a racsni mellé -csak 68 gr/db 220 000 Ft-ért !!! Nem hagynám ki! Ettõl leszel csak gyors!!!

Címed?



#69
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Áááá, nekem nem kell, eltörik. Csak a pénzt feccölik bele...

#70
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Én lakásra kérném, dobozolva.

#71

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

Apropó, van karbonból racsni? Nem is tudtam...


Emil címed?
Karbon racsnit küldöm!

#72
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Ehh, nem b****ás volt részemrõl... ::) Csak ott a dátum a tetején... Azért javasoltam a Tech rovatot, minden cinizmus nélkül. Azonkívül vannak nálam kevésbé karcos modorú fórumtagok, szóval, csak lelkesen! ;D

Bringázni azt kell, most lehet helyette siránkozni is, vagy közbe, de akkor hová tûnik a szórakozás?? Ez van, ezt kell szeretni!

#73

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

Ez egy éve halott topic. Vannak kicsit frissebb témák is. Vagy ezt a tech rovatban tárgyald meg szerintem, ott nagyobb visszhangja lenne. Én egyébként leszarom a súlyt, megveszem ami kell, mert kell. Ez az én alapigazságom.


Teljesen igazad van,a tech-ben a helye -ha folytatnám..... :)

Chili Palmer! Az alapigazságodat meg egy az egyben osztom!!!! Pénz nincs, bringázni meg kell!!! ;D



#74

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Ja,hogy régi topikot vettem elõ :o, ezért bocsi (v. nem bocsi?) de az egyik oldala a dolognak hogy még azt sem tudom teljesen hogy mi és hol fut mostanság (nem hogy egy éve!!!!) a másik hogy úgymond új vagyok itt hiszen csak egy pár hete kezdtem el olvasgatni a fórumot és az "online Bikemag"-ot.
Sorry

#75
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Ez egy éve halott topic. Vannak kicsit frissebb témák is. Vagy ezt a tech rovatban tárgyald meg szerintem, ott nagyobb visszhangja lenne. Én egyébként leszarom a súlyt, megveszem ami kell, mert kell. Ez az én alapigazságom.

#76

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Ha valóban alapigazságokat írok amivel mindenki tisztában van, akkor miért nyavajognak annyian hogy "ilyen-meg olyan drága, meg széttört =szar, félévente kell újat venni mert elkopott =szar."
????????????


#77
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Csak az volt furcsa, hogy egy évvel ezelõtti topicot bányásztál elõ, semmi bevezetõvel, mintha Csipkerózsika álomból, újjáéledt volna az egész.
No, persze ez az én véleményem. Egyébként is távol álljon tõlem a cinizmus minden formája.

Mindazonáltal kicsit zilált az írásod. Alapigazságokat osztottál meg velünk. De én erre nem tudok reagálni, csak bólogatok itt a monitor elõtt, persze ez nem látszik. Bizony, rengeteg pénzt beleölnek, sõt ha nem is megfelelõen használod nem fog adig tartani, mint ha megfelelõen használnád. Egyébként azzal nem értek egyet, hogy csak a súlycsökkentés lehet az egyetlen cél egy új alkatrész kifejlesztésében, azzal pedig egyetértek, hogy az új alkatrészek drágák. Ez egy technikai sport, amihez sajnos pénz kell, ha keményebben akarod mûvelni. Továbbá azzal is egyetértek, hogy a drágábbat elég egyszer megvenni, mint a gagyi szart, mert tovább tart.
Apropó, van karbonból racsni? Nem is tudtam...


#78

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

Belegondoltunk. ;)


Kicsit cinikusan hangzik.
Mivel nem értesz egyet? Kíváncsi vagyok hisz ennek a fórumnak a lényege a "vélemények-ellenvélemények" (is). ???

#79
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Belegondoltunk. ;)

#80

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Egy ultralight vázat kifejleszteni (tartósság nem szempont!!!) nem kisebb munka mint megalkotni egy ultra-hipererõs nagy szakítószilárdságú vázat (kis súly nem szempont!!!) Mindkettõ komoly tervezõi munkát igényel, és keményen fizetni kell mindkét fajta váz esetében. S akkor megint elõjön hogy milyen szemetek meg k..va drága meg az anyátok meg stb. Hogy egy DH váz k..va drága volt és szét is tört alattad? Minden felhasználásra megvan a megfelelõ váz, az már más kérdés, hogy nem arra használod amire tervezték (mert nem tudod kifizetni!!!!!!!),vagy nem aggyal használod.

A folyamatos karbantartásról, tárolásról (!) nem is beszélek amivel meg lehet triplázni egy alkatrész élettartamát!!!!

Az elõzõ cikkem lényege (nehéz kivenni mert hosszú? :o) az lett volna, hogy ne csak fikázzunk, hanem gondoljunk is bele dolgokba néha.

Na üdv mindenkinek!