Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

nem biciklizem többet!!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
178 hozzászólás a témában

#161
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Ha tartós dolgot szeretnél vegyél Rohloffot, és Marint.
A természetes elhasználódásról (láncnyúlás, fogsor kopás stb.) szerintem ne beszéljünk, mert felesleges. Megfelelõ karbantartás mellett ezeknek is nagyságrendekkel lehet megnövelni az élettartamát. És hogy a Deore szar? hát azt mindenki tudja. Nekem is volt már vele problámám, de szerencsére még garanciális volt, így kicserélték. Szóval ha valami szar az úgy is kijön a garanciális idõn belül, így neked egy filléredbe sem kerül. Legfeljebb akkor kell rákölteni, ha egy jobbat veszel, ez pedig szerintem megéri, mert akkor az újjonnan vásárolt alkatrésznek is újból pörög a garanciális idõ. Úgy hogy nyugodtan vehetsz szart is, csak tudni kell, hogy hol van a határ. Ez persze nem jelenti azt, hogy a full XTR szettes csúcs Morati keród bármit kibír. Csak azért, mert Shimano, vagy GT attól még lehet szar is. Aki pedig jó alkatrészt akar fizesse meg a minõséget. Minõséget pedig csak keresve találsz. És nem mindig a legjobb ár/érték arány a nyerõ (szerintem).
Mivel ez technikai sport (hobby) rá kell tudni, hogy ami elromolhat az el is romlik.

Most egyszerre egy kicsit sokat rizsáztam, de hát én így látom a dolgot. Ha valakinek ellentétes véleménye van szivesen elolvasom.


Ui: Szerintem a Deore (csak ha már így szóba került) egy nagy darab szar (viszont megfizethetõ). Bár én is használom, de csak addig, amíg nincs pénzem lecserélni egy jobbra.
Hát ez van.


#162
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nézz meg egy 97-es XTR szettet, az egy gyöngyszem!! :D ja és még mindig tökéletesen müködik!!!

#163
adamm

adamm

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 438 hozzászólás
Hát, én 10 éve nyomom, igaz, hogy elég gyakran cseréltem bicajokat, de soha nem tört el semmim. Másfél évig mentem egy egyszerû Alivios bicajjal is mint futár, kapott tekintélyes mennyiségû havat-sarat-sót stb., és tökéletesen mûködött végig. Kis karbantartás és odafigyelés, na meg a rugdosás mellõzése csodákat tehet. Mondjuk az tény, hogy a 93-as cuccok tartósabbak voltak, mint a maiak, de jóval otrombábbak is.

#164
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Nem tudom, ki hogy van ezzel, de eddig mindig rohadt nagy mákom volt az alkatrészekkel. A haveri körömben szériaába nromlottak el a dolgok, nekem pedig túléltek. Lehet, hogy a gyártási hiba - nálam - a tökéletes mûködés?
A termékekbe pedig igenis beépítik a kötelezõ elhasználódást, mert nem érné meg, ha 50 évente kellene agyat cserélnie az embernek.
Egy biológiai példát hoznék föl, ha már témában vagyok. Vannak cégek, amelyek "tökéletesítenek", nemesítenek fajokat, értsd ez alatt, hogy nagyobb fehérjetartalmú magok, vagy mondjuk ellenáll a lisztharmatnak, etc. Ez eddig szép és jó, mert mûködik a rendszer tényleg, de (hát itt jön a DE)...
A csúcsnövény hímsteril, tehát évrõl évre meg kell venned, az ellenállóképesség "elõhívásához" kit-eket kell venni...
Nélküle is mûködne, nem arról van szó, hogy nem lehet másként megcsinálni, csak nem éri meg nekik. Valahol jogos is. Valahol szívás is.
Ne is álmodjunk tehát igazán tartós alkatrészekrõl ebben a kifordult világban.

("A XXI. század a perverz genetika kora. Mindent a pénz ural, nem a segítõ szándék." - prof. Vida Gábor, MTA tag)

#165
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
hát ja!!!   :(

Jó étvágyat!!!!!!  ;)

#166
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Én meg vettem pár élelmiszert, hogy ma csináljak magamnak végre egy finom ebédet is (mert általában inkább a hüle bringámra költök ugye), és az volt 3.500Ft. Ez szerinted normális? Mert szerintem igen ;D
Se la vi, amigo, el kell fogadni! Nincs mese, ez a kemény realitás. Az évek múlnak, az árak nônek, és kezünk a bilibe ér.

#167
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Hát pont ez az!!!

Én vettem egy ülést, egy pici pumpát, hátulra külsõt és belsõt és 13e HUF!!!!! Ez normális ? ? ?

#168
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Tegnap volt némi generál. Fogsor, lánc, pedál, csapágygolyók, markolat, monoblokk, szerelés...30.000 Ft. És ez csupán azért, hogy mûködõképes legyen megint. Ja, és nem sznob cuccokat vettem! (Na, jó, a Ricsi markolat 2 rugó volt, de legalább kék.  ;D)

#169
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ezt jól látod Párduc!  ;)

Az fentebb iródottakhoz még csak annyit tennék hozzá, hogy van egy másik cangám, ez egy nagyon régi, német városi bringa, Puch márkájú. Én már használtan vettem (8.000ért két éve!) Régi Ofmega és Suntour cuccok vannak rajta.
Néhány defekten, egy bowdencserén meg egy váltóállitáson kivül azóta sem volt más baja, bár hóban, fagyban, esôben is használom, és alig törôdök szegénnyel! De semmi komolyabb baja nem volt. Ez valóban csoda a most kapható biciklikhez képest.
Sajnos most már senki sem a precizitásra törekszik, és ezt vagy elfogadjuk, vagy sem. Vagy eldobjuk a vázat, vagy vállalva minden akadályt és nehézséget, TEKERÜNK TOVÁBB!  :D

#170
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Vasszeg! Most mar komolyan fontolora veszem, hogy lecsereljem-e a kozel 7 eves bringam... Lehet, hogy haromszor annyiert vehetnek egy fele olyan minosegut sem?  :-/

#171
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Macee, egyetértek veled, és Ottóval is teljes mértékben. Én is elmondhatom, hogy egyfolytában szervizbe járok a cangámmal, hol szervizelni, hol cserélni valamit. Pont tegnap cseréltem lánckeréksort, láncot megint, és kicsit megrenditett az összeg.
De aki sokat biciklizik, annak -sajnos- sokat is kell költenie a kerékpárjára, ha azt akarja, hogy minden normálisan mûködjön rajta. Nekem mondjuk olyan problémáim nem szoktak lenni, hogy veszek valamit, és az már másnapra elromlik (általában), de ez gondolom annak köszönhetô, hogy nem nyúzom annyira a bringát, mint mondjuk a DH-sok.
A cangázás technikai sport, és mint olyan, drága.

#172
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Egyetértek!!!

Nagyon nagyon nehéz manapság olyan alkatrészeket szerezni aminek nem csak a teszt eredményei hanem a valós teljesítménye is jó! Mindehez jön az úgyenvezett "nem rendelteteés szerû használat" és a tervezési hibák!!! Hagy a gártási 5%os hibaarányról ne is essen szó!!! Amígy a vilár legnegyobb gyárai mint pl a GT, Shimano, RokShox megengedhetik maguknak hogy évrõl éver egy két teljesen használhatatlan és tervezési hibás szériát adjanak ki és el addig nemtom mi fog változni...

#173
vendég__*

vendég__*
  • vendég
állandóan ez az örökös rinya megy mindenhol, már megbocsájtsatok. igenis be kell látni hogy mivel fogyasztói társadalomban élünk az alkatrész/kerékpár gyártók érdeke hogy minden évben cseréld le a bringádat, ez nekünk kis országunkba azért még nem megy (de el fogy jönni az idõ). Ugyhogy ne csöggedjetek hanem próbáljatok inkább vigyázni a dolgaitokra!!! láttam kiscsókát aki hangos káromkodások közepette rugdalta az iksztéer hátsóváltóját hogy nem vált pontosan, na a rugdosástól se lett jobb.
ha meg arra akrjátok használni a kerékpárt hogy húdemagasról vetitek alá magatokat a mélybe akkor arra igenis áldozni kell!!!!!!

#174
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Sajna már vagy 5-6 éve arra mennek rá a gyártók hogy ne sokáig tartson a cucc, hanem épp addig amig el nem készül az új széria. Ezért keresik sokan a régi xt xtr cuccokat, amikbõl még mindig lehetne kapni csak hát az újat nyomatják.
Ismét elértünk oda (mármint ebben a témában is) hogy pénzért mindent...
tisztelet a kivételeknek, egy-egy cég akad még aki ad a minõségre is

#175
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
to Para : ertve!
egyebkent macee minden egyutterzesem a tied.. tegnap atnezettem a bicom es 45e minimum amit most feltetlenul ki kellene csengetnem ahhoz hogy relative normalis lovon uljek.
hatso agy torott
hatso felni uj kell
fogaskerek + lanc mielott megin` beharapja a kullo a valtomat :I
es ezek nem extrak


#176
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
na  ja..

de a mondd meg-ben volt, míg át nem löüktem ide... ;)

azért nekem reggel 6kor  kezdõdik a nap, így mire ide érek már (valamennyire) éber vagyok ám... 8)



vagy nem?  ::)

Csõváz és hátszél...
Joghurt sem lehetne már fittebb mint Én most... izé... talán egy kicsit...  ::) ;D Paraferee voltam

#177
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
te Para.. nagyon reggel van, vagy nagyon reggel van? mer`hogy ez a szabaonfuto :-o
ez para ;D

#178
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szeva!

Légyszi ilyen témát a szabadonfutóba lökni...
KÖsssz..

#179
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
azé nyitottam meg azt a topicot ,mer arrol szeretnék regélni hogy a mai cuccosok mien szarok:pl a deore agyanm hátul teljesen kaki mert ferde az egész ?a deore fékem az ugyanez tehát ritka kaki szerintem egy cora bájkon jobb a fékhatás,na akkor még itt van ez a hosszanti szálas bowden ami két húzástól fölgyûrõdött
(jagwire)

nmost akkor hogy van ez hogy én leszurkolom azt a sok lóvét a pénztárnál és az hogy mûködõképes a biciklim az tart 5 percig.

És akkor a végén nem is a biciklizésrõl hanem a fojtonos bicikli boltba való járásról van szav


ja és a deore családot a legjobb ár / teljesitmény csoportba sorolják.


na ennyi, csak ezt akartam elmondaniu mert igy talán megnyukszom.

az egész tanuklsága hogy mindenki vegyen santa cruzt meg intenst meg gtt azt lehet biciklizni,akinek meg nem telik többre az ne biciklizzen.