Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

nem biciklizem többet!!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
178 hozzászólás a témában

#141
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Phyree-nek a szép új deore hátsóváltója is megadta magát-felugrott egy patkára és csak azt láttam mögötte gurulva hogy darabokraszakadva repül szét a váltó.Persze ez a szar a zsír új láncot is hazavágta egy 20 cm-en. Sajnos most még én is ezzel a csúcsmodellel nyomom de sokszor volt már hogy majdnem lerugdostam a vázról mérgemben! >:(

Tanulság: Járjunk el lopni és akkor lesz pénzünk egy kicsit sportolni! JODA

#142
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Es akkor meg nem is mondtam a jobboldali DX fekkar esetet ami szept ota jott...

Ugye a keszletbol csak az hianyzott..... na ez csak egy honap volt..... mert mar osz ota jon a forg tol....

#143
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Eddig meg velem is mindig igy volt....
Ah kene ez kene az stb.
Aztan elhatarozom magam love is megvan ra. Es hat nincs kormany a forgalmazonal, nincs a gyarban se - majd egy honap? En meg addig malmozzak...
Mondjuk szerencsemre a nagyker nagyonrendes volt es kuldtek mast es GYORSAN mivel nagyon kellett...

De ugyanez volt a ricsifekpofaval is -az egesz orszagban nem lattam sehol- akkor a Jagwire bowdenhazak se jottek.....
Kene gatya de a botos aszonta inkabb hoz gyerekbiciklit mer azt viszik. A pofamba bele!
Meg hogy nem nez utana a tarcsanak mert hatha ugysem kell es akkor o meg csak telefonalgatott....
De konyorgom hogy mondjam meg hogy kell e ha azt sem tudom milyen,es hogy mennyiert???

Ez van. Manapsag /meg jo hogy vannak kivetelek/ ugy nez ki hogy az eladok NEM akarnak eladni.
Vagy lustak. Vagy inkabb arulnak gyerekbiciklit mer abban van a love, nem a kis biz**zokban

#144
sezlonyrugo

sezlonyrugo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Hi  ;D

Na most az egyszer igaza van LCS csáveszmurukáresznek! A TÖKÖM TELE VAN A SÁRGÁKKAL! >:( Pontosan 4 hete keresek egy kibe....szott SW hártsó rugóstagot. Az egész országba nem lehet kapni! Most szeretném megköszönni azoknak (VOLE, LCS, Berguson-os srácok, XFAKTOR-os emberkék, Kerékvár stb) akik ebben az ügyben próbálnak nekem segíteni. A régi rugóstagom úgy van megcsinálva, hogy nem lehet szétszedni. Uganis kénytelenek voltunk szétkapni LCS-vel, mert folyott belõle az olaj. Egy nyomorúlt O gyûröt kellet volna benne cseréli, de az ökör rízszsabálók "papír csavarokat" tettek a rugóstagba, így nem lehetett szétkapni, mert nem akartuk mégjobban elnyalni a csavarok fejét. Tegnap felhívtam az XFAKTORT és milyen választ kaptam? Lassan gyártanak a húzotszemüek. Egyszerûen õk rendelnék, de ha nincs, akkor NINCS. Eddíg mindíg úgy jártam, hogy amikor nincs pénzem rá akkor az utcán szügyig lehet gázolni az ilyen alkatrészekbe. Amikor meg összekuporgatom rá a lovettát, akkor meg égen földön nem lehet kapni. Ha modjuk ez télen esik meg velem akkor levan sz...va, de hát könyörgöm NNYYÁÁÁRRR VVAANN!  :-[A sárgák nem gyártanak gyorsan, az országbana nincs, meg vagyok lõve, mert ugye egy ösztelós géppel eléggé nehéz menni hátsó rugó nélkül!  :'(SZÓVAL ami a lényeg a lényeg hiába van pénzed ez az ország még nem nõtt fel ahhoz, hogy meg is lehessen érte kapni azt amit szeretnél. Nem szeretnék én ilyenolyan marhadrága lehetetlen alkatrészt venni, csak egy nyomorult hátsó rugóstagot. Szerintem ez nem olyan nagy kérés! Nem haragszom én senkire csak a szitura és a sárgákra!

#145
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Na miután mindenki jól leírta, hogy mit használ és mit istenít egy gondolat erejéig visszakanyarodnék a lényeghez:

kár hogy természetesnek vesszük a fogyasztói társadalmat....nem lesz ennek jó vége


Tökéletesen egyet értek b-vel, mert ez a lényeg.
A fogyasztói társadalom azért alakult ki, mert az társadalom elfogadta és ennek kurvára nem lesz jó vége, de ez megin egy másik téma.

Szóval én annyit fûznék az alap témához, hogy ebben a leprafészekben még az se igaz, hogy ha "pénz van minden van", mert nincs.
Igen van merida meg magellán, de nincs egy fia normális rugostag a boltokban 3 hónapja és még 3 hét, van XTR hatszázféleképpen pöcögtetös váltókar meg hajtókar 120ezerért, de nincs deore tárcsafékbetét, van idióta titános kulacstartó, de nincs teleszkópba csererugó, nincs normális gumiválaszték de semmilyen pótalkatrész se, nincs stucni, nincs kormány, nincs ülés.....   ááá lószar az egész.

Azt hiszem nem rugaszkodtam el nagyon a valóságtól az igényeimet tekintve.

#146
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Hatsoagyra visszaterve:
a legkirayabb agy is tonkremegy ha rosszul allnak a papucsok. Erdemes beallitani meg ujkoraban is...
Uez igaz a kozepcsap ra is pl a szetszedheto XTR kozepcsap nal....

STX RC: Mit kersz erte: Irj PRV MSG et!

#147
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nekem van eladó STX-RC hátsó váltóm, ha érdekel megbeszéljük...



#148
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nem tudom mit kell ezen annyira parázni. Az élet minden területén ez van. Ha azt akarod, hogy bringádon semmi ne menjen tönkre válaszd meg megfelelõen a cuccokat, ami mondjuk bizonyos esetben +, bizonyos esetben - költséggel jár. Van itton egy túragép, merev acél, altus cuccok, duplafalú kerék, és ennyi. Benne van jópár ezer kilcsi, és még egy defektem se volt vele. Ha meg dhzol, nyilván dhs cuccokat használj > Ez drága lesz persze. De hát mit ne mondjak?! Egy deore agy nem arra lett tervezve, hogy ugrálj vele, ezért nem csoda, hogy meghalt. Ha meg nincs még pénzed jobbra, az pech, akkor mész azzal ami van, és elfogadod, hogy idõnként ezt-azt cserélni kell.
Csendben jegyzem meg, hogy nekem is csomó cuccom Deore, és szerintem is Shimano esetében egyik legjobb ár-érték arány. Nekem csak pozitív tapasztalatom van vele. Talán tényleg gyenge pont az agy, azokból már én is láttam jópár gallyramentet.

#149
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
de biza nekem van egy stx-rc háccsóváltóm, de ezt sajna én használom... ;D

#150
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Azert gondoljatok csak bele! Mit? Miert?/ill. mennyiert?/

Ha picivel jobbat akarsz venni - akkor negyzetesen no az ar... bele lehget gondolni hogy hmmm 10* annyiert vettem valamit. De 10* annyi ideig fogod hasznalni???

Ott van pl az XTR hatsovalto... /jo en is ilyet vennek ;)/ 10-ed de legalabbis toredekeert lehet venni valtot ami egy ideig ugyan olyan jol valt.
Szerintetek a versenyzok miert STX valtokkal nyomulnak? /mondjuk akkkor mar inkabb RC/
Mert ha leszakitja vmi verseny kozben akkor nem ut meg /annyira /a guta es ameddig nem eri vmi addig meg jol valt.....

Ööööööö nincs vkinek egy STX valtoja ? ;)

#151
Anak

Anak

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Sziasztok!

Nem akarom védeni a Deore családot, de nekem a fékekkel és a hátsó váltóval eddig nem volt komoly
problémám (kopp-kopp) ;), igaz még egy éve sincsen meg. De már kb. ötezer km és három maraton (Bükk, Mecsek, Gyõr) benne van a gépemben. Csodálkoztam is hogy a Bükk és a Mecsek után nem kellett cserélnem! ;D
Próbálom normálisan karbantartani az alkatrészeket,
de néha kicsit lusta vagyok szétszedegetni és tisztogatni azokat ,:) így nem mindig tökéletesek.(De azért mûködnek.) Bár az is lehet, hogy csak azért írtam pozitív hangvételû hozzászólást, mert nincs sok viszonyítási alapom. ;D Ez az elsõ normális gépem (Trek-4500), egy Cora "gazdaságos" volt még birtokomban.

Szerintem nem csak az alkatrészek árával van a probléma, hanem az itthoni átlag fizetésekkel is. Ha pl. keresnénk havi netto 200-250 ezret akkor nem  nagyon zavarna hogy évente kell cserélni dolgokat.

#152
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
kár hogy természetesnek vesszük a fogyasztói társadalmat....nem lesz ennek jó vége

de amiér írok az az, hogy rebesgetik talán eltörlik az áfát a bringákról, ha ez így lesz többen megengedhetik majd maguknak a magasabb kategóriás cuccokt. Azse bírja tovább de legalább mûködik  :)

#153
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nekem meg az oly sokszor emlegetett Deore Lx, és tök jó volt az is. Igaz, hogy még csak egy éve vannak fent a cuccok, de jól mûködik minden.

#154
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
nekem acera - altus van, nem a legújabb ,de 2 éve semmi bajom nem volt vele , most sincs .

#155
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
én is asszem itt tényleg a rendeltetésszerû használaton van a hangsúly. a shimano nem éppen az extrém használatra tervezett alkatrészeirõl híres. hiszen ah ez nem így volna az a sok kis cég nem létezne . gondoljátok ha 1 akkora cég mint simanyó ráállna mondjuk a durvulásra gyengébb cuccokat hozna ki mint pár törpe cég? Persze azért az én bringámon nem japcsi a váltórendszer. viszont az agyakkal eddig nem volt gondom. 65Kg

#156
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Nem kell annyira szídni azokat a Deore cuccokat! Minden alkatrészcsakládban becsúszhat egy-egy hibás darab, de ésszességében (ha rendeltetésszerûen) használja valaki ezeket az alkatrészeket, nem nagyon szokott velük baj lenni. Akáki akármit mond szerintem a Deore nem rossz alaktrészcsalád.

#157
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Ez érdekes. A Deore hátsóváltót a BikeMag Magellan Serpens tesztjében Istenítették, ti azt mondjátok szar. Hát én nektek hiszek, mert az csak egy teszt és nem rendes használat. Nézem az árlistákat és meg kell fognom a fotel karfáját, hogy le ne forduljak :o, és nem a röhögéstõl, hanem a sírástól. :'(
És ez mindenhol így van. A régi cuccokat meg eltûntetik. "Vegyék csak a drágább újat!"-mondja egy gyártó. Nekik ez rohattul megéri, minket meg leszarnak, csak fizessünk!

U.I.:Lehet, hogy ezzel a tesztessel hülyeséget mondok, de én így érzem.

#158
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
tyû srácok most megnyugodtam: még egy ideig biztos nem nyugdijazom a TÖKÉLETESEN MÛKÖDÖ 6 éves(!!!) xtr váltókarjaimat sem meg a 7 (!!!) éves SACHS agyaimat sem... az a deore tényleg ijen trágya? pedig énisojatakartamvóna... de mosmár inkább megbecsülöm amim van de nagyon... ;)

#159
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Röviden tömören a saját véleményem az, hogy a kerozás technikai sport. Ez magával vonja, hogy az alkatrészek kopnak, elhasználódnak és idõnként szükség lehet a pótlásukra. Viszont a többi technikai sporthoz viszonyítva a kero még mindig a legolcsóbb!
Az egy tény, hogy kellemetlen, hogy 2-3 évente teljesen lecserélõdnek az alkatrész családok és a régebbiekhez egyre nehezebb pótlást szerezni. De gondolom Ti is élvezitek azt, hogy a felsõvázcsõre rögzített váltókar helyet ma már fékváltókarokat és pozícionált váltókat használhattok egy oútin. Vagy azt, hogy a kerod duplavállas telojával bevállalhatod azt a letörést, amit egy merevvillával öngyilkosság lenne. A fejlõdést meg kell fizetni.
Mellesleg sokan még a magukat vonalas bringások közé soroló emberek is elhanyagolják a bringájuk karbantartását. Pedig az alkatrészek és a bringa hosszú életéhez erre is szükség van. Ha a legalapvetõbb dolgoknak az ember utánanéz, nem kell állandóan a szerelõhöz mászkálnia.
De szerintem ezeken a dolgokon túl kell lépni! A kerozásnak sokkal inkább a jó oldalát kell nézni. Azt hogy kint vagy a természetben és olyan helyekre jutsz el, ahova gyalog, autóval soha. Azt hogy új ismerõsökre tehetsz szert és velük egy csomó remek élményt élhetsz át.

Nem is lett ez olyan rövid... :)

#160
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Ja és még valami!

Maceee ne add fel. Inkább ne kerózz addig, míg pénzed nem lesz rá, de szart ne vegyél.