Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

nem biciklizem többet!!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
178 hozzászólás a témában

#21
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
látom,ma mindenkinek ugyanolyan kedve van,mint nekem
akurvaéletakurvaéletakurvaélet

#22
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
képzeld, mikor épp énis 8-al tekerek felfelé, énis ugyanúgy hallom a zörejeket
sõt, mikor tekerek a városban épp csak úgy hirtelen ötlettõl vezérelve 30 kilcsit, akkoris
és ugyanúgy zavar.
pedig nem vagyok cc-s, bocs
én meg tudtam hogy vissza fogsz írni, de szive joga legyen az embernek ez.
nem csak lefelé zúzunk 60al, és nem csak folyton a levegõben vagyunk, és épp csoffadunk bele az érkezõbe
mindekit ugyanúgy zavar.

#23
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Gondoltam, hogy belém kötsz :(

Nekem aliviom van 3 éve, azóta minimálisan kellett utánaállítani. És ugyancsak csóró vagyok, ezért figyelek a bicajom problémás részeire. Úgy gondolom, mindenkinek szíve joga, hogy milyen szakágat választ, de hogy egymást fikázzuk, annak szvsz sok értelme nincs. Vki zúzni szeret, vki meg csak tekerni. Ennyi.

nem is ez volt a lényeg, hanem ez az "én cc-s vagyok, tehát igényes, ellenben minden más szakággal" kijelentés volt kicsit...
no mind1



Na Thez, ez az üldözési mánia, mert én ezt mondtam:

Ez azért nagyban függ a felhasználási területtõl. Azért egy CC-s fülét jobban bántják az apró zajok...



Mégpedig arra vonatkozólag, hogy ha vki 120-szal zúz lefele az erdõben, értelemszerûen kevésbé figyel fel az apróbb zörgésekre, mint aki 8-cal teker felfele az emelkedõn. Az meg, hogy odafigyelsz a bringádra a saját érdeked (lásd pénztárca) és független a szakágtól, amit mûvelsz.

Nem tartom jogosnak, hogy zsigerbõl izélgetsz, de te tudod. Szép napot!
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#24
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Ja, mert egy halom CC-s is azt gondolja, hogy csak tekerni kell. Aztan ritmus nelkul a pedalt rugdalva masznak folyamatosan es utana meg a csodalkozas es rohadjon meg a gyarto mert xart csinal. Amugy en nem felek, hogy az enyem eltorik, de pl. pont a tekeres hatekonysaga es a minel jobb ritmus miatt akarok SPD-t venni. Csak ez is penz kerdese ugye. (cipo 20, pedal 10-15)



van 520as simanóm, és bolti ár alatt, ha van rá igényed:-)

occó occó.

#25
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
hmmm mondjuk hozzá kell tennem,h 1 kb 7 éves Cook kar volt,és a folyamatos terheléstõl az amúgy is filigrán yószág élete végére pöttyet meglágyult állítólag...(nem tudom,láttál-e már ilyet,kb 1 Tune hajtókarhoz hasonlít ami az átmérõket meg az anyagmennyiséget illeti :) )
SPD pedál meg alap,anélkül nem le7 rendesen tekerni
rendes cécóst legalábbis nem látni ilyesmi nélkül:)
bár kb ugyanennyire yól yön városban is vagy DHra.
de ne izgulj,occsóbban is ki le7 hozni...boltból is...520as pedál olyan 7-8e,cipõ 12e (pl. 661,naggggyon yó)

#26
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ja, mert egy halom CC-s is azt gondolja, hogy csak tekerni kell. Aztan ritmus nelkul a pedalt rugdalva masznak folyamatosan es utana meg a csodalkozas es rohadjon meg a gyarto mert xart csinal. Amugy en nem felek, hogy az enyem eltorik, de pl. pont a tekeres hatekonysaga es a minel jobb ritmus miatt akarok SPD-t venni. Csak ez is penz kerdese ugye. (cipo 20, pedal 10-15)

factoros ismerõs mutatott emelkedõn kettétört karokat:) na az 1 új élmény volt


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#27
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
csak felfelé ugye:-D

nem is ez volt a lényeg, hanem ez az "én cc-s vagyok, tehát igényes, ellenben minden más szakággal" kijelentés volt kicsit...
no mind1

de nyilván GerMo-nek nem hi-tech dirt alkatrészei vannak, hanem próbált értelmes áron összehozni egy jó biciklit
és ezért eshet meg az hogy nem bírja az alkatrész...

bocs h veled példálózok GerMo, de pont miattad írták a zörgést meg a többit...
szal.

én azon röhögtem utoljára jót, hogy:
"képzeld, másztam fel a hegyre, a multkor, és akkorát estem felfelé mászás közben...."
ennél fulddokolva majdnem összeestünk.. legalább ne dicsekedne vele:-)

#28
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
a terhelés arányosan ugyanakkora cc-nél mert annyival kevesebb anyagot építenek bele az erre a területre szánt alkatrészekbe
factoros ismerõs mutatott emelkedõn kettétört karokat:) na az 1 új élmény volt
nem megyósolható,h mi bírja tovább,az 1400 grammos XC teló és 400 grammos 28 küllõs felni,vagy a 3kg+os DH villa meg 800 grammos abroncs...leginkább a ridertõl függ.
meg ne felejtsük L azt sem h elég nagy átfedés van az XC és DH pályák területe között,a szûkös le7õségek miatt persze:)

#29
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Olyat kell venni,ha van rá keret, amit nem kell utánaállítani. Amikor Alliviom volt, azt hetente tuningolni kellett. :(

itt a lényeg.. ha van rá keret.
nem igényesség kérdése, hanem pusztán pénzkérdés.

#30
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Ez azért nagyban függ a felhasználási területtõl. Azért egy CC-s fülét jobban bántják az apró zajok...
Mondjuk azon is érdemes elgondolkodni, hogy ha egy cucc kicsit zörög, azt hagyja szétkopni, vagy inkább kis munkával utánaállít.
Nem istenítem a bicajom, de azért ennyire megbecsülöm.


Olyat kell venni,ha van rá keret, amit nem kell utánaállítani. Amikor Alliviom volt, azt hetente tuningolni kellett. :(
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#31
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
csak cc-n nem kap semmit
itt utánahúzod, még 2 rossz ugrás, és...

nem ugyanaz a sport, egyiken csak folyamatos terhelést kap(súlyod) másiknál meg picit JÓVAL többet.
és nem csak a cc-sek fülét bántják az apró zajok
és nem mindeki vehet abban a pillanatban új alkatrészt, mikor kikotyogósodik:\

#32
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás

Vannak alkatrészek amik elmennek hibákkal is... Az elsõ agyam halál szét van kopva (1 éves alivio), a hátsó agyamnak 1cm játéka van jobbra-balra, a pedálom csörömpöl, a váltómon 2 fokozat elérhetetlen. Ettõl még tudok vele dörtölni, jánoshegyen ugrabugrálni, és semmit nem számít.


Ez azért nagyban függ a felhasználási területtõl. Azért egy CC-s fülét jobban bántják az apró zajok...
Mondjuk azon is érdemes elgondolkodni, hogy ha egy cucc kicsit zörög, azt hagyja szétkopni, vagy inkább kis munkával utánaállít.
Nem istenítem a bicajom, de azért ennyire megbecsülöm.
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#33
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Azért vaa különbség. Nekem bilincsátmérõ probléma miatt 1 éve dobnom kellett az xt elsõváltót, s lx volt kapható helyette (nagyker is kiürült), hát, akkor legyen lx, mondtam. Iszonyatszar, az xt-hez képest - persze szuper az lx egy acera után, de xt-rõl "visszabutulni" nem jó dolog - sárban, erõkifejtés alatt nem vált, ennyi. XT meg igen. És szerkezeti okokból, mivel a két terelõlemez nincs összefogva úgy, mint az XT-nél, s a merevítõ borda is lemaradt. Szóval az, hgy az xt jó, az nem reklám.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#34
GerMo

GerMo

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Vannak alkatrészek amik elmennek hibákkal is... Az elsõ agyam halál szét van kopva (1 éves alivio), a hátsó agyamnak 1cm játéka van jobbra-balra, a pedálom csörömpöl, a váltómon 2 fokozat elérhetetlen. Ettõl még tudok vele dörtölni, jánoshegyen ugrabugrálni, és semmit nem számít. Ha mindent most cserénlék (végülis fogok is), rámenne kb 40-50e.
És az rossz dolog.
__...:::///Campona Bike Park\\\:::...___

#35
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hát igen. nekem egy fél éve adta meg magát végleg egy szántur ikszcé pro muzealitás egy karrhoz dörgölõdzve a petõfi kilátóból hazafele. Állandósult pénzhiány miatt feltettem egy ezervalahányszázas szaksz valamit, s s mult 7en mostam a kuton a roncsot, tudatosult bennem, hogy ez vazze, de rút. viszont vált, nem csapkod mint ló, ha nincs kedvem fékezni a köves brutálokon, s valahogy a f@szom se foglalkozik a hátsóváltóval menet közben, ha MÛKÖDIK! azóta benne van vagy 2000km, s annyi, még minidg rút, s még minidg vált.

#36
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
Én 6 évig tekertem a 20 éves Giant-emmel, elõtte az uncsim-->muter-->fater.
Nos az 1992-es Shimano LX szett rajta asszem kicsit elévült, de semmi baja nem volt (azon kívül, hogy nem tudtam kihasználni a 7. fogaskoszorút). Komolyan az új deore szarabb mint az, kattog mint a rák ! Annyi, hogy a négyszögtengelyes ovál hajtókar szétkopott :D

UI: Lehet, hogy arra kéne használni a cuccokat amire azt kitalálták.
Bár nemhiszem, hogy minden 12 évesnek, aki ugrál Saint-ra tellik :)

#37
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Nem is szidta senki. Nekem meg olyan váltóm volt(valami 0 Ft-os shimano,most ss, aztán majd x7) hogy soha nem állítgattam, mert kb. 2000 km után azt mondta a rendszer, hogy ennyi volt elkoptam és sehogy sem lehetett vele pontosan váltani.Viszont:még tekertem bele kb. 7e km-t addig viszont kb. ha kétszer állítgattam rajta valamit!És mûködött.Na, jó nem úgy mint egy xt, de ha kiismerte az ember, akkor lehetett használni.Tudod kettõt le, egyet fel és már váltottál is egy fokozatot.:D

#38
[VA]Johnny Knoxville

[VA]Johnny Knoxville

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Nemazért de nekem alivio hátsóváltóm van és nyúzom rendesen néha jól oda is kentem 1-1 fához de semmi gond nincs vele,leszámítva hogy gyakran kell állítgatni.
:guitar: S.O.A.D forever

#39
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Nekem ezek nem felelnek éppen meg, de ha nincs elég pénzem akkor ilyet veszek (MÁrmint alsókategóriás cuccokat) de tudom, hogy minél hamarabb le kell cserélnem, mert ha nem, meghalok valahol miatta, Sajnos most is van egy pár cucc ami ilyen.
Az xt, vagy x.o pont nem a csudijó reklám miatt van, hanem ez reklámozza az egész márkanevet. Lásd: Valaki megnyeri a vb-t shimxt/sramx.o-val A gyerek bemegy a boltba oszt kér egy shim/sram akármit akár alsó kategóriában, mert a világbajnoknak is shimano/sram cuccokkal van szerelve a gépe, fogalma sincs a kategóriákról...

Ride everywhere.

.


#40
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Hali!

No ja, en is kis szereny majdnem alivio biket raktam ossze, merevvillaval es deore v-fekkel (a pofakat csereltem, miutan egy Orsegi esoben lefolyt az egesz a felnimen:)
Aztan ahogy kezdtunk erdeklodni az erdo arnyas osvenyei utan, befigyelt egy alap telo, meg egy kis pizza elore (ugye Yola:)) Es azt kell mondjam, mar 3 eve nyuzom a joszagot, de semmi baja. Nem is nagyon akarom lecserelni arany xt-re, vagy x.o-ra, nem motivalnak a "csudijo" reklamok. Az en felhasznalasi teruletemnek tokeletes megfelel a cuccos.
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos