Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

nem biciklizem többet!!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
178 hozzászólás a témában

#1
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
OFF

Mindenkinek koszi a tanacsokat! Korul fogok nezni jol :-)

LL

Ertem a celzast :-)

ON

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#2
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
OFF
Azé néztem be ide, mert azt hittem valaki tényleg abbahagyja... De szerencsére csak offolás megy.
ON? :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás

gondolom azért a kinézet sem mellékes szempont...ha a visszafogott design yön be,akkor a végén úgyis Adidast/Niket/661-et választasz,vagy régi Shimanot,ha találsz.


Nellában szoktak régebbi darabok elõfordulni, ha jól láttam...
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#4
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Szerintem Gaerne.
Fehér, mert az stricis.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#5
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
hát mielött abbahagyja,érted
amúgy ne legyél pöcs,és akkor rendben van a dolog;)

meg aztán ki tudja,hátha vki abba akarja hagyni épp és ezt olvasva yön meg úyra a kedve
yukennevrnó

szal sztem 661 szinte összes modell,de pl. a legalapabb a legjobb,mert occsó is (11-12e)
Aztán Diadora Kava,Mamba...Ezek nem voltak de exem lábán egész yól teljesítettek és az alapján sztem okés,meg az áruk is.
www.hunyadisport.hu -a honlap maga lényegtelen,mert nem nagyon frissítik,de ebben a boltban érdemes kutakodni
gondolom azért a kinézet sem mellékes szempont...ha a visszafogott design yön be,akkor a végén úgyis Adidast/Niket/661-et választasz,vagy régi Shimanot,ha találsz.

#6
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hidd el elöbb utóbb õk is abbahagyják itt
nem kell rögtön.....

#7
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
srácok spd topic :(

tudom megint én vagyok a pöcs, de nah..
egy abbahagyom a bringázást topicban azt tárgyalgatni, hogy mit vegyek.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#8
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Kala!

Akkor most mondj mar tipust is plz :-) Ami nem puha es nem atomkemeny. Csak, hogy tudjak nezelodni boltokban.

Pupák!
520-as is kétoldalas,csak a legtöbb Shitmanókhoz,fõleg alapabb modellekhez,adnak mûanyag fényvisszaverõ bizbaszt,ami bár hivatalosan nem hivatott taposófelületnek lenni,mégis arra használják.Az outin én is fennhagytam h ha neadjisten nonSPD-s cipõben kéne tekernem,akkor ne legyen gáz.Amúgy levenni és felrakni kb negyed perc mert végsõ soron csak 1 nagy,téglalap alakú mûanyag stopli:D
Cipõ meg;ne a két végletet.Nagyon hajlékony nem jelent akkora elõnyt,nagyon keményben meg halál 2 métert is menni.Meg arra figyelj,h le7õleg ne puhagumis talppal bíró Shimanot vegyél,mert nem ismerek olyan Mbert,akinek le ne kopott volna a gumi max 1 év alatt.
Sztem best buy az 661 meg Diadora,bár a Diadora rondább (1szerûbb kinézet és szivárvány színek)


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#9
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ööö.. azt akartam írni, hogy használod keményen, és még nem írtad hogy baja lett volna, ergó bírja de durván. pedig kapja az ívet
na de:-)
éééted!!!

#10
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

al, van pedálom occsóért, majd meglesed teccik e, utána jól eladod ha drágábbat akarsz, de sztem kalának is simán megfelel.....


MI AZ,H NEKEM IS MEGFELEL,HE?!?:)
amúgy ya,van itthon 3 SPD,abból 2 ilyen,520as:)
legjobb ár/érték arány.nem érdemes drága-könnyût venni mert pitzik benne a csapágyak,és gyorsan meghalnak.Emmeg bírja yól,és különbség?Semmi...Nem is értem,miért van ennyiféle SPD pedál,amikor kb mind uazt tudják,csak az áruk más,meg kb a keret.
Ha van sok pízed,esetleg az Eggbeaterekre érdemes még pillantást vetni,csak kalkuláld bele,h 2havonta 3e a stopli:D

#11
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nekem az kussol:-)
meg minden más is..
egy dolog zörög, ahogy a váltó felemelkedik kb a fogaskoszorú magasságáig.
ott ugye csapodik egyet, de ezzel nemtok mitkezdeni..:-\


al, van pedálom occsóért, majd meglesed teccik e, utána jól eladod ha drágábbat akarsz, de sztem kalának is simán megfelel.....

#12
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

En az 540-et neztem mert ket oldali belepo, de nemtom kell-e az nekem vagy eleg az 520. Azert gondoltam a ket oldalira mert kenyelem. Cipo ugyben meg nemtom mi lesz. Meg azt sem tudom, hogy puhabb vagy kemenyebb talput akarok. Mivel sose volt meg... Nehez menet lesz mire megszulom. Tanacsok? :-)


Pupák!
520-as is kétoldalas,csak a legtöbb Shitmanókhoz,fõleg alapabb modellekhez,adnak mûanyag fényvisszaverõ bizbaszt,ami bár hivatalosan nem hivatott taposófelületnek lenni,mégis arra használják.Az outin én is fennhagytam h ha neadjisten nonSPD-s cipõben kéne tekernem,akkor ne legyen gáz.Amúgy levenni és felrakni kb negyed perc mert végsõ soron csak 1 nagy,téglalap alakú mûanyag stopli:D
Cipõ meg;ne a két végletet.Nagyon hajlékony nem jelent akkora elõnyt,nagyon keményben meg halál 2 métert is menni.Meg arra figyelj,h le7õleg ne puhagumis talppal bíró Shimanot vegyél,mert nem ismerek olyan Mbert,akinek le ne kopott volna a gumi max 1 év alatt.
Sztem best buy az 661 meg Diadora,bár a Diadora rondább (1szerûbb kinézet és szivárvány színek)

#13
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
tjah bocs,megállásnál katt,vagy 2 katt,indulás uez:)
illetve!
van még a visító fék (opcionális,szerencse ill. beállítás kérdése)
bár ahogy terjed a tárcsa cécóban,úgy lesz az is 1re mexokottabb ott is ez a hang
így belegondolva katt van lejtõzésben is,már aki ilyennel nyomja:) Peat is néha kicsatolja magát ha nem eléxik meg azzal,h kanyarban párhuzamba dõl a talajjal:)

és van még 1 közös hang,fõleg pl. nálam; a recsegõ nyereg:D amin semmi zsír,WD40,ráhúzás sem segít (ez sztem a Fizikek pálcarögzítése a nyeregtestben...)

#14
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
En az 540-et neztem mert ket oldali belepo, de nemtom kell-e az nekem vagy eleg az 520. Azert gondoltam a ket oldalira mert kenyelem. Cipo ugyben meg nemtom mi lesz. Meg azt sem tudom, hogy puhabb vagy kemenyebb talput akarok. Mivel sose volt meg... Nehez menet lesz mire megszulom. Tanacsok? :-)

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#15
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
kala: elöbbinél tényleg csak a szar láncterelõk hangosak:-)

nemértem amúgy..
mert mászásnál mind2 ugyanúgy mûködik, csak dh gép lassabb
minden ugyanúgy hallatszódik
lefelé pedig a cc lassabb, de ott a mûanyag láncterelõben zörgõ lánc helyett egy fém elsõváltó van..


de amúgy jól leírtad, csak kifelejtetted az SPD cipõ által generált hangokat is:-)

#16
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
szívem,kicsit korrigálnálak;azért a legtöbb láncterelõ pont nem a silent kategóriába tartozik:)
DH-s hangok; surrog,surrog,szörcs,szörcs (a villa) aztán suhan (levegõ) majd csatt és közben a tag is beleszól h szörcs és egész végig a terelõ azt mondja h KRSSSCSKRSSCS (attól függ,milyen,az e13 tényleg csendes:D) közben hátul a többihez képest elenyészõen kis hangerõvel reteszel az agy
CC-s hangok;szörcs-szörcs-szörcs végig,és millijószor KRR-CSTT,amikor vált,ha rosszul van beállítva a váltó,és vhol beleér vmibe,akkor közben KSKSKSKSKS.
outis hangok;yó esetben SUHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH.tudjátok,a menetszél:D

#17
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
és mi csörög zörög? csak kiváncsiság!
mert itt ragadtam le az elején...
dirt/street SEMENNYIRE nem csörög mert nincs minek zörögnie rajta
nagybiciklik szintén, mert nem laza a lánc, esetleg nincs is láncvilla, láncterelõ mûanyagból, ami csendes, nemúgy mint egy elsõváltó, és lefelé is megy mindenki....
de ha így gondolod, nyugodtan!

én abbafejeztem, ez így értelmetlen.

#18
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Ezt arra írtam, hogy ha minden csörög- zörög, kevésbé hallod az apróbb zajokat. RAjtad kívûl senkit nem bántott. Hogy van ez? Bocsánatot kérnék, de nincs miért. Inkább javaslom, ne fújj rám, így is eléggé OFFok vagyunk. Biztos jót mulatnak rajtunk.
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#19
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Azért egy CC-s fülét jobban bántják az apró zajok...


csak ezzel nem értek egyet
semmilyen mûsértõdöttség nincs itt, csak valódi, ahogy elolvastam az iménti hozzászólásodat.


az üldözési mániáról pedig: egy ember leírta a véleményét, és görcsösen kaptál rajta, hogy fél oldalas postokat irogass utána....

ennyi.

és béke!

#20
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Szerény feltételezéseim szerint, ha lefele robog az ember a lejtõn, kevésbé hallja a zajokat. Nyugodtan generálj a mûsértõdöttségedbõl vitát, de én csak erre az egyszerûen belátható TÉNYre akartam felhívni a figyelmet.

Szerintem semmi sértõt nem mondtam a nem CC-sekre, de ha bemásolnád, amit sértõnek érzel, megköszönöm. Mellesleg én sem vagyok fanatikus CC-s, sõt CC-snek is csak némi jószándékkal számítok.
Õszintén szólva kicsit unom, hogy azért kell magyarázkodnom, mert te rendszeresen mást olvasol ki a hozzászólásaimból, de szíved joga.
Beszéljünk üldözési mániáról? ;)
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos