Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kinek mit jelent a KERÉKPÁR?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
149 hozzászólás a témában

#101
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Kiscsangó, eddig akárhányszor is néztem a kutyák szemébe, mindig nagyon mérgesek lettek, és megugattak. Vagy a pillantásom hatol túl mélyre, vagy nem tetszik nekik a szemem szine, vagy úgy érzik, hogy öket fenyegetem ezzel a nézéssel. Úgyhogy én pont hogy nem nézek a kutya szemébe, hacsak nem szeretgetem, vagy ha nem nyiltan támadok rá.
Egyébként én is szeretem az összes állatot, és legtöbbször viszont. A kutyákat egyébként egy bicajos ember sokkal jobban fel tudja hergelni, mint egy gyalogló, mert a bicikli számukra nagyon fenyegetöen néz ki.

#102
erdos

erdos

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Egyet idéznék.Angolul mert nem igazán vagyok mûfordító.

Brother
I'll allways look out for you
If i feel it back
Sister
We'll brave the outside world
Off the beaten track
When it's us
Versus them
You can always count on me
When it's us
Versus them
It's a global unity

/Sick Of It All:US vs. Them/

Szerintem gyönyörû :'(

#103
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Érdekes, engem nem támadtak még meg kutyák.  ::)
Meg is nézném azt  a dögöt, amelyik kikezd velem. Elég egy rámordulás, máris tudja ki a falkavezér. Mondjuk én szeretem a kutyákat, és szerintem ezt érzik rajtam. Még a szomszédék kis korcsa sem piszkál, pedig az minden bringásnak el szokta kapni a lábát. Szóval nem kell félni a kutyáktól, és már messzirõl nézzetek a szemébe!

#104
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
mi ebböl a tanulság? itten a forumon fellelhetö izmos pajtikákkal kell bicajozni akik bizistók ájultra vernék azt aki hozzád merne nyulni!! magamat csak azér nem ajánlom mer a 173 centimmel és a 62 kilómmal nem vagyok igazán félelmetes ellenfél... ;D

#105
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ja tényleg. Erröl meg is feledkeztem! Miután a másik oldalon leugrottál, akár hozzá is vághatod a kutyához a bringádat!  ;D ;D
Egyébként én már csináltam olyat, hogy felkaptam a bringámat, és kiabálva a kutyára rohantam, hogy az azt higgye, rá akarom dobni. Nos... sikerrel jártam.  ;D Azt viszont hagyjuk, hogy közben milyen látványt nyújtottam.
Egyébként a pumpa is egy jó védekezöeszköz. Egyszer rámtámadt egy manus, és rendkivül sajnáltam,hogy nincs kéznél a pumpám, mert akkor lett volna mivel verekednem. De igy csak a vakszerencsének köszönhettem megmenekülésemet, ugyanis valamiért pont arra járt egy rendörkocsi! Igy ök verték el!

#106
axel

axel

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
!Buenos Dias!
Láttatok már bringást kutyakergetés közben? Annyira nevetséges, hogy az mindent büntet!  ;D
Persze rám is mondták már, és én is láttam, milyen az, amikor spd+spandex/elastic/lastex+bukó vértezette rohangál valaki egy kutya után. Mint valami android, nagy hydroglobus fejjel. Amúgy a Lensver által ajánlott technikával egyetértek, annyi kiegészítéssel, hogy én az spd-t jó elõre kioldom. Van olyan kutya, aki már ezt is érti. Valyon miért? ??? 8) Ha pedíg mégis le kell pattani a kerékpárról, érdemes a kutyamentes oldalra érkezni. Ott már lehet védekezni a bringával.
Adios,
mAX

#107
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Era: erre többfajta megoldás is létezik, én a következöket alkalmazom:
1. megpróbálok jó nagyot rugni a dögbe, hátha ez elveszi a kedvét. ha a cipöd orrát a szájába kapja, nem kell megijedni, mert (általában) nem megy át a foguk. Ezután vagy továbbpróbálkozol a rugdosással (és ezt még lehet egy jó nagy üvöltéssel párositani-- ez szokott hatni!), vagy leállsz.
2.Amikor leállsz, a legtöbb kutya elfut, mert fél
3.Ha inkább nem választod a rúgdosást, akkor a következöket tedd: ahogy észreveszed, hogy a kutya fenyegetöen lép fel, lassits, és hanggal add tudomására , hogy figyeled. Ha megindul feléd, akkor szállj le a bringádról és beszélj hozzá tovább: itt a helyzettöl függöen beszélhetsz aranyosan, vagy agresszivan
A legtöbb kutyának ennyi böven elég, és meghátrál. Ekkor addig tolod, amig már biztonságosan fel tudsz újra szállni, és eltekerni.
Ha a dög mégis követne, és ahogy te megpróbálsz felszállni megint utánad veti magát, akkor a következöt tedd:
Széles mozdulatokkal mozogva leteszed a cangádat, felragadsz valamit a földröl -  a legjobb erre a célra egy bot -  és üvöltve a kutyára rohansz. Ettöl tutira befosik, és elrohan. ;D Lehet még köveket is hozzávágni.
A legtöbb kutya csak a territóriumát védi,és miközben téged ugat, vagy neked ugrik, valójában nagyon is fél töled (egyébként ezt a fajta viselkedést embertársainknál is meg lehet figyelni). Ebben rejtözik a gyengesége, mert rá lehet ijeszteni. Kutya elöl sohasem szabad gyorsan elmenni (hacsak nem vagy egy maratoni sprinter)mert az tud 50-el is futni ha kell. Tehát akkora sebességgel érdemes haladni, hogy bármelyik pillanatban meg tudjunk állni és a kutya irányába mozdulni, hogy érezze ha közelebb jön akkor akár meg is támadhatod.
Erre szükség van ahhoz, hogy a kutyában felébreszd a félelmet.

Sajnos azonban vannak olyan kutyák is, amelyek nem félnek, és ezek már veszélyesek. Ezek örületböl vagy méregböl támadnak, és ezek ellen már komolyabb fellépés szükséges.
Az esetek 90 százaléka azonban sohasem ilyen komoly.

#108
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Számomra a kerékpár sokat jelent, egyszer is kerék, ez maga a világ számomra, mert ugye az is kerek egész, más értelmezésben mint körfolyamat, na ezt is párhuzamba lehet vonni magával az élettel.
a második rész a pár, minden párosan szép szerintem, normális esetben a legtöbb hozzád közel álló dolog egy pár, lábak, kezek, szemek, fülek etc. ha még szerencséd is van akkor neked is van párod akivel boldog az életed.
összeölvasva kerékpár, maga a tömör boldogság, harmónia és összhang amiben és amivel élünk!!

#109
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Ugye hogy ugye! ;D ;D

#110
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Templar: hogy milyen igazad van!  ::)
A munkaidõhöz hozzászámítható a bejárás és hazautazás ideje is. Erre nem is gondoltam.
Akkor így még nyerek 2 órát!!!  :D

#111
templar

templar

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Választhattok:
Reggel tömegnyomor a buszon, villamoson, izzadás a metrón. Ideges, morcos, könyökölõ emberek.
Vagy:
Suhanás a szélben, egyedül vagy több négyzetméteres környezetben, magad szabod meg a tempódat, nem akadályoz senki a haladásban (néhány piros lámpa és szgk kivételével).


Ez nem az én szövegem? Asszem megelõztek... ;D
A fenti mellé még azt is hozzá lehet biggyeszteni, hogy a "normális" egyedek munkaideje elõbb kezdõdik, és késõbb ér véget, mint a miénk, mert a bringázás már a szabadidõhöz tartozik, a bejárás ellenben nyugodtan a munkaidõ részeként értelmezhetõ...

#112
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Én is szakítottam a barátommal, :( de azelõtt is tekertem. A DM-re még õ vitt el. A bicajomat is õ választotta, nekem csak annyi volt a fontos, hogy piros legyen.  :)
Ma már értékelem a szakértelmét, mert így, ha a barátaimmal tekerek, én lazán gurulok az aszfalton, amíg õk keményen pedáloznak. Hát ennyi hasznom volt a dologból.
De vissza a témához:
Választhattok:
Reggel tömegnyomor a buszon, villamoson, izzadás a metrón. Ideges, morcos, könyökölõ emberek.
Vagy:
Suhanás a szélben, egyedül vagy több négyzetméteres környezetben, magad szabod meg a tempódat, nem akadályoz senki a haladásban (néhány piros lámpa és szgk kivételével). Ja és Csepelrõl a Leheltérre 10 perccel hamarabb érek, mint a tömegnyomorban.
Szóval kalandosan kezdõdik a napom, aztán még munka után feltekerek a HHHre, amikor már kicsi golyóra zsugorodott az agyam a napi 8 óra munka után és a sgemet is szétültem. Jöhet a madárcsicsergés, a napsütés, a szél, az erõlködés, izzadás, légszomj, az adrenalin a pattogós lejtõkön...  8)
Ti mit csináltok a vicsorgó kutyákkal, amik nem akarnak leszakadni mellõletek  ???

#113
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
lcs ;)
megtaláltam...

komolyra fordítva most nagyon képlékenyek a dolgok, lehet le kell mondanom egy darabig a edzéstervrõl...
már ha életre szóló terveim vannak :)

köszi srácok a szurkolást és a bíztatást...

nem csalódtam bennetek :)

#114
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Ras: a lényeg, hogy ne veszítsd el a kétségbeesésedet! :)

lcs

#115
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
közlekedési eszköz télen-nyáron


#116
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Az elõzõ 1steinnek szólt volna...  8)

#117
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Charon Mester!
Benned egy költõ veszett el! (Azért se írom ide, hogy "de nagyon".)
Mit nyomtál és hol lehet ilyent kapni?

Ezt írtad.
Mi az hogy mit nyomtam és hol lehet kapni? Tényleg nem értem.

A költészetrõl meg annyit, hogy telibe: pölö:http://www.nexus.hu/...on/Endorfin.txt

#118
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Rave... köszi a vígasztalást...
igaziból én szúrtam el és most totál gáz a helyzet lelkileg...
de így kicsit lehiggadva már látok még esélyt, de most a reggeli kelést meg a hajszaglászást meg ilyesmit tapintatból kicsit hagyjuk jó?

#119
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
ras!
Fel a fejjel!
Most szar lesz egy pár hónapig de utána Haverok Buli Vodka!Én tavaly nyáron szakitottam 6 év után!
Kemény volt!addig 1500km volt a brigába arra gondoltam jó lenne elérni a 2000,de Ezután annyit bicóztam hogy már decemberre 2500 volt benne!
Még most is szar este 10 és mielött elalszom,hogy nem tudok kihez hozzábujni beleszagolni a nyakába stb....De nem baj még fiatalok vagyunk és még annyi minden történhet velünk!

#120
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
vazz ma szakítottam a barátnõmmel...
azt hiszemez jót fog tenni az edzéstervemnek...
a lelkemnk nem hinném... azárt jó hogy abringádra mindig lehet számítani, de még sem tõle lesznek gyerekeid...  :-[