Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kinek mit jelent a KERÉKPÁR?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
149 hozzászólás a témában

#141
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
PONTOSAN!!
Volt olyan napom, hogy így mentem haza: " A büdös életbe, most ások egy kidobót a kertbe, és addig fogok ugrálni amíg a lábam el nem törik...."

Tudjátok: "keep biking" (jó lehet, hogy walking...)  8)


#142
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Amikor a barátnõm kirúgott, a biciklim felé fordultam... Addig is megvolt, de csak egy sport eszköz volt a lépcsõházban az ajtónk elõtt. Azután valamit kellett magammal kezdeni, így elkezdtem Vele foglalkozni...Így kezdõdött... Azóta a mindenem. Õ biztos nem fog megcsalni. (Igaz, azért ütöm-vágom, de tudom, hogy szereti) Jól írtátok fentebb: van olyan nap, hogy valamin nagyon bepörgök, ideges vagyok, félek, elõjön a depreszióm, bármi. Ilyenkor alig várom, hogy hazaérjek, és lemenjek bicózni. Ha csak ide a környékre, de akkor is...hallani a kerekek zümmögését, ahogy halkan kattan a váltó kalitkája, ahogy a teló megül minden fékezésnél, mindez olyan, mintha minden gondom-bajom egyszeriben elszállna.

Hogy miért csinálom? A fentieken kívül...Különcség, vagy ahogy Major írta: lázadás. De ez csak a ráadás. Kár, hogy nem tudom leíni úgy, ahogy szeretném, de azt hiszem, ha valaki egyáltalán értheti ezt, akkor azok Ti vagytok Mélyentisztelt Fórumtársaim!

Ezt a topicot egy hobbi-kerós úgysem értené...

#143
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Igazat adok olafnak!

A bringázás egy életforma, akárcsak a deszkásoké, jégszörfözõké, sziklamászóké.
Mindenkinek kívánom hogy megtudja, milyen az amikor egy bringával alattad jössz le egy hegyrõl, sunshine, s tökmindegy, hogy balra, vagy jobbra...
ugyanoda jutsz.

Ez az igazi Freeride érzés, és ezért szeretem ezt a sportot. Szerintem már minden itt levõ érzett ilyet, s remélem minél többen megtudják.

Talán csak ezért csinálom.


Nolan

#144
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
;)  ;D
Még jó hogy ismerem ezt a Jacket.
Amúgy ezzel én is így vagyok. Bringázás rulez!!!. Nincs is jobb, mint a vonaton ülve Veres felé szekálni egymást...  ;D

#145
jackdaniel

jackdaniel

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Nekem a bringa olyan mint a narkó, amikor tekerek akkor abszolút arra figyelek és semmi más nem érdekel (fõleg ha épp repesztek lefelé egy sziklás lejzõn). Szal ha valami valami bajom van csak felülök a gépre és arra a pár órára itthagyom a földi világot. Mellesleg én is imádok szerelni és azt már megtanultam ,hogy egyetlen szervízben sem lesz ugyanolyan a géped mintha te magad csinálnád.
Mellesleg néha eljárok fogasozni, de alapvetõen a duált szeretném komolyabban csinálni.

#146
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 hozzászólás
::) 8) ;D
Hogy miért is tekerek?? Egyszerüen azért, mert jó!!!! És mert szeretem!! Mellékesen megvannak a kellõ kihívások amik általában sikerélménnyel is vegyülnek. De ha tekerek hatalmas nyugalmat és szabadságot érzek!!! Ez még a városi közlekedésre is igaz!!
Hogy a bringázás milyen mûfaját ûzöm azt nehéz lenne behatárolni, mert ha jó formában vagyok akkor megyek túrázni a haverjaimmal, meg csak egy kicsit szórakozni akarunk, akkor fel a hegyre fogassal (DH beütés) és adj neki lefelé ezerrel!!
Én magam leginkébb frírájder elemnek nevezném, de ez vitatható! Sajna "csak" egy CC bringám van :'( , de azért bírja a gyûrõdést!! ;D

#147
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
::)Szerintem is a bicózás egy életforma. Ha igazán szereted megtanulod szerelni, s nem engeded hogy más csinálja azt. Én még azt sem szeretem ha valaki (amatõõõr) elkéri tekerni, hogy õ még ilyenen nem ült és szeretné kipróbálni. Az az igazság, hogy én raktam össze ismerem a hibáit õ az én elsõ és egyetlen gyermekem (töbrõl nem tudok) Most is, hogy új kerekem lessz Inkább megtanulok kereket fûzni, hogyazt is én rakjam össze hisz a saját munka a leggondosabb.
Tekerni valami hihetetlenül jó dolog, ezt csak az értheti aki velünk egy hullámon van.Ez egy fajta szerelem a legigazabb szerelem.Szerintetek igazam van?

#148
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Sokmindent!!!
Lázadást, élvezetet, szabadságot...
Ebben tudom magam legjobban kiélni, és még élvezem is!!!  :D
A verseny (DS) mag maga a csúcs!!! Bár nem tart túl sokáig, de annál élvezetesebb!!!
A Maraton is jó móka, de csak terepen!!! Marha jó lefele lenyomni a sok CC-st!!!  ;D
A bicikli építés, felkészítés és karbantartás is nagyon király!!! Veszel-eladsz, meg minden!!! Nagy élvezetet nyújt az egész!!!
De hobbinak se rossz...  ;)

#149
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
MINDENT,NARKO BRINGAOLISTA VAGYOK

#150
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Kíváncsi vagyok ti miért tekertek, milyen mûfaját ûzitek a tekerésnek? ::)
Én személy szerint nem tudnám meg mondani milyen stílust követek. Szeretem a kihívásokat a nagy emelkedõket a technikás lejtõket. 8) Imádom ha jól megizzaszt a hegy :P. Szeretem a cc-s elemeket, de nem tartom magam cc-snek. Szeretek jó nagyokat túrázni és csak arra figyelek, hogy lehetõleg úgy menjek, hogy minnél kevesebbszer kelljen megállni.
Szeretem a maratonokat. Szerintem a legnagyobb buli a világon :).
Szeretek aszfalton is tekerni, de csak hosszu távokat (100 km fölött) A nyáron is letekertünk a Balcsira a havarokkal kb 300 km mentünk. Hatalmas élmény volt.
S hogy miért szeretek tekerni? ::) Ez egy jó kérdés amire én nem tudok konkrét választ adni, csa azt tudom, hogy jó!