Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kinek mit jelent a KERÉKPÁR?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
149 hozzászólás a témában

#121
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Charon Mester!
Benned egy költõ veszett el! (Azért se írom ide, hogy "de nagyon".)
Mit nyomtál és hol lehet ilyent kapni?  ;D ;D ;D

#122
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Miért is tekerek? Megnyugtat. Amikor egy hosszú idegesítõ, vagy unalmas nap után utazok haza a vonaton, épp rálátok kedvenc terepemre, és van úgy, hogy inkább kocogok hazáig bemelegítésképpen ahelyett, hogy megvárnám a buszt.
A terepre kiérve gyakran már az elsõ emelkedõn úgy érzem, hogy otthon vagyok, hipnotizál a gumik surrogása, a lánc zaja, a táj változásai évszakról évszakra. Egyes helyeken már tudom, hogy milyen állattal fogok találkozni, és higgyétek el, nincs ámulatba ejtõbb, mint amikor az erdõszélrõl a szántóföld fele hirtelen elrepül az orrod elõtt valami hatalmas ragadozómadár, vagy hallod a fácánok dürgését, versenyt tekersz a nyuszival, és látod az új generációkat.
Sajnos volt már olyan, hogy túlzottan fel voltam húzva, és vissza kellett fordulnom, mert nem "bírtam" tekerni. Otthon nekiálltam láncot pucolni...
A szerelés amellett, hogy megtanulod a bringádat karbantartani és megismered minden porcikáját, kicsit a társaddá is teszi. Ami idõt és törõdést ráfordítasz, nagy valószínûséggel vissza is kapod, nem úgy mint egyes emberek esetében.
Viccesen hangozhat, hiszen már páran leírták elõttem, de intenzívebben én is azóta tekerek, amiótal a barátnõm elhagyott...  :'( /  :)

#123
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Julis ööö... Sorn mindig is számíthattam rád a népszerûsítésem terén. Ismét csak köszönöm, köszönöm, hûséges tanítványom és alattvalóm, óóó.

lcs

#124
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
Nekem még nagyon bejött a Merrell szlogenje, sztem beleillik a képbe: We are outdoors...

#125
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Jómagam csak azért és csakis azért bringázok, hogy Lcs-vel lehessek. Csodálhassam karizmatikus egyéniségét, szavakkal leírhatatlan mûszaki affinitását, minden alkalommal elképedhessek bátor és végtelenül teknikás kerékpáros tudásától.
Ja és legyen, aki kórházba cipel, ha beájulok az ámulattól...  ;D

#126
Esss

Esss

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Egy jó tekerés olyan mint egy 23 évig visszatartott orgazmus... na de komolyan:szabadségot ad... levezet minden feszültséget. Kikapcsol.Szinte testet ölt a feeling... a többiek meg hülyének néznek  ;D
Na de semmi gááááz! Ura vagyok a helyzetnek  8)

#127
flyer

flyer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
A kerékpározás egyûen jó. Ráülsz és vagy jó neked vagy nem. A tökéletes szabadság érzése, és határtalan nyugalom. Az egyik legjobb állapot ami létezik!  :)
Egybként országúton hajtok, hosszú távokat 200km fölött, de volt már bõven 300 fölötti napom is. Van egy MTB-m is, de sajnos most nincs rajta váltó.

Üdv

#128
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Inkább agymenés mint hasmenés ;D ;D

#129
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Szerintem mindenki más érzés,más dolog miatt teker.

Én nagyon egyszerûen el tudom mondani:
Nekem egyszerûen tekernem kell. Az az érzés, amikor ülsz a nyeregben, és pörög a lábad, tekersz. Tekersz és SZENVEDSZ. A szenvedés is nagyon fontos. Felmész, azaz "fel szenvedsz" egy nagy hegyre, majd lenézel, és azt mondod: megcsináltam!
Sztem errõl van szó, de tutibiztos, hogy más máshogy érzi.

olaf neked tényleg agymenésed van  ;)

#130
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Húúúúúúú... Olaf kollega!
Tudok egy jó hapcihológust...! (egészségemre...) ;D

Átküldjem a számát?

;D

Amúgy YO...
De azt hiszem jobban leszel ha vizsgaidõszak után egy baromit tekersz... ;D

csõváz és hátszél...
Joghurt is elvonási tünetekben szenved... Csak Õ tej elvonásiban... ;D
Paraferee voltam

#131
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Skacok azt hiszem agymenésem van: :o

Égig érõ szép hegyek,
végre itt tekerhetek.
Hegyre fel és völgybe le
ezzel küzdök szûntelen.

Hegyoldalon felfele
érzem elfogy lélegzetem,
tüdõm sípol, ezt értem,
s vergõdök feljebb,
egyre feljebb,
hogy a tetõre felérjek, végre!

Akkor újra érzem,
hogy élek,
s tüdõm megtelhet
újra, végre.

Lejtõkön, ha száguldhatok,
s teleszkópom tompít nagyot,
érzem az élet
milyen szép itten.

S két keréken,
révbeérve, hátra nézve,
értem,
hogy miért élek.

Hogy a vizsgára készülés közben ez hogy jött azt nemtudom. Szerintem elvonási tüneteim vannak amit kezelni kéne. ;D

#132
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Pontos idézet hirtelen nem megy ;D de körülbelül a következõ:
A kerékpározás számomra a szabadság szimbóluma.

#133
jackdaniel

jackdaniel

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Én is akkor lettem full bringaõrült amikor egykoron kidobott a nõm. Megérte. Olaf én szégyellem magam de nem ismerem Ritchey bácsi mondását oszd meg velem eme rejtéjt kérlek!

#134
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Tudjátok mi a leg rosszabb? Mikor bent vagyok a koliban (mint most is 1 hónapig egyfolytában) A bicóm meg otthon mivel vizsga idõszakban nem egészséges ha itt van Ilyenkor szabályos elvonási tüneteim vannak Hogy az milyen azt egy narkó értheti meg legjobban szetintem

#135
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Ó, ez mélyen megérintett, úgyhogy hozzákell, hogy szóljak! ;)
Az életérzésrõl mident leírtatok, amit lehet, mert ugye nem lehet. Érezni kell.  :)
Részemrõl arról szól a dolog, hogy szeretek rengeteget túrázni gyalogosan is. Közben lehet sziklára vagy fára mászni, jókat kajálni. Ámde gyalog max negyven kilcsi. Ugyanez vassal a láb között sokkal több, tehát sokkal többet lát az ember. Nem kell a szikla, ott a lejtõ, ha ilyedezni akarok, ha nem, akkor meg csak bámészkodok. Meg fogjuk rá, hogy egészségesebb is.  :)Meg sokkal jobb.  :DMeg ilyenek.  ;DNa meg az életérzés!  ;D ;DMeg minden... ;D ;D ;D

#136
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Igen srácok azért irunk egyformát,mert egyforma az  az érzés amit érzünk amikor teljesen kikapcsolunk és egy teljesen más dimenzioba lépünk(legalábbis én nagyon igy érzem),amikor gyalog vagyok akkor szinte mindig hiányérzetem van és ez nem vicc.Én is lassan meghülyülök ha nem tekerhetek.Nem is lenne teljes az életem bicikli nélkül!!!!!!!

#137
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Igaza van JORUSNAK szerelmi bánat ellen legjobb gyógymód a bicózás Ilyenkor hihetetlen mennyit fejlõdik a bringa is Új kerék tárcsafék stb
A Magellán korábban hirdette Tom Ritchey Egy mondását szerintem ismeritek s mitmondjak van benne valami.

#138
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahhh...

Mily szépen írtátok le mi is a tekerés...kerékpározás...  :'( ;)

Ez a idegesség--->tekerés--->levezetés dolog úgy látszik általánosnak mondható a bringások körében...
Amikor ideges vagyok, vagy csak baromi rossz hangulatban érkezek haza, a legjobb dolog ami megnyugtat az a tekerés...
Bárhova is, de tekerni legalább 1 órát...

A stílus nálam is kérdéses...
Sosem értettem meg ezeket a "Én cécés vagyok..." beszólásokat...
Én azt hiszem rám a legjobban a FREE RIDE illene, ha hagynám magam bekategorizálni... De akkor már hol  a lázadás?? Nem de? ;)
A free ride-ot nem véletlen írtam külön. A szó szoros értelmében értendõ... Szabad tekerés...
Azaz, ha úgy tartja kedvem nyomulok az aszfalton... és nem csak a terepig... De ha máshoz van kedvem, akkor azt nyomom... ;D A barátnõmrõl most ne essék szó... ;D
Szal ha úgy van, akkor döngetek lefele a hegyoldalon, vagy "cécézek"...

Egyszóval a kerékpározás tényleg olyan nálam is, mint valami narkotikum... HA megvonnák Tõlem elvonási tünetek jelentkeznének...

Csõváz és hátszél...
Mindörökké Kerékpár! Joghurt és Én...

#139
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Jorus szívembõl szóltál :)

#140
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Vagy ahogy a Kranked 2ben is megmondták: "Whatever you do, just remember: ride your bike again, and again!!"