Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Haláleset

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
159 hozzászólás a témában

#41
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás
Mit küldök jól?

#42
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

jol küldöd. :)

#43
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás
Nekem is vannak rossz tapasztalataim. :(
Egyszer egy hülye BMW-s majdnem nekem jött,csak az volt a szerencsém,hogy gyorsan mentem,így kisiklottam elõle.DE még bocsánatot sem kért!!!
Nem hagyhatam szó nélkül.Visszamentem,és meg wallrideoltam a BMW-t.Erre õ kezdett nekem pofázni.
Nem értem.....
Pedig én pofázhattam volna neki.
Számomra ez a legtöbb,amit tehetek,mert erõszakhoz nem folyamodom.
Bár multkor egy lexus jeep(szõke nõ vezette) megállt a piros lámpánál( a mûemlék jumpnál),ez tök jó,csakhogy full ráált a bicikliútra.Én persze jó móduan a bicikli úton akartam menni.Bemutattam neki,és a jó kis szöges pedálommal meghúztam a kocsiját.
Tudom,hogy ez nem ide tartozott,de nehogy egy autós megussza büntetlenül amit tett.
Akik melett(autók) meg nem férek el,mert olyan bénán parkoltak,csak belerugok a kerekükbe,hadd szirénázzon.
Ugysem tudják ,hogy ki vagyok,mert nem figyelnek.
Én a halált csak halállal büntetném!így talán figyelnének az autósok.

#44
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Néhány napig nekem sem volt most bukóm, de vettem is marhagyorsan egyet. Ugyanis nekem is volt már olyan tapasztalatom amikor jól jött az a színes vacak a fejemen.

#45
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
lensver:

jó lenne az a bringaút, csak mint mindegyiket, ezt is jól elba**ták egy kicsit.
Most konkrétan arra gondolok, hogy ha a két külön irányú szakasz, amirõl te is beszélsz, az nem a gépjármû forgalommal egy irányba, hanem ellentétesen haladna, akkor még látnád is azt, aki bekanyarodik balról ::) és õ is jobban észre venne (ugye alapból az ember elõre néz, a hülyébbje meg azt se tudja, minek a visszapillantó).

De ez kb. olyan, mint hogy a bringautakat azzal a xar Viacolorral burkolják, hogy a bicajosoknak szóló lámpákat úgy helyezik el, mint az autósokét, pedig áthívó jelzõ kéne, mint a gyalogosoknak (tán még látnánk is, mit mutat), arról nem is beszélve, hogy hogyan kanyarítják azt a szerencsétlen nyomvonalat....Ja meg hogy a gyalogosok jobban szeretnek a két sárga vonal KÖZÖTT kóvályogni, mint a mellete levõ 4 méteres helyen :P :P :P

#46
yvorlpu

yvorlpu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 328 hozzászólás
:-\
Hát a bukonemviselésröl még eszembe jut valami.

Biztos ti is ismertekolyanokat(közülünk)kik gyakran vagy néha ittasan és/vagy besziivva tekernek. :'(
kb.3honapja 1 bfingásfutár buko nélkül besziivva tekert...és KILOCSSANToTTA az agyat!! az utpadkán! :-X
NEm auto vagy más okozta a balaestet..egyszerüen magátol elesett a srác.Én ezt a 1 futársrác barátomtol hallottam.Aszt mondtam na ez kész!!hát ilyen nincs!
Mivel mindig tekerek ezertnem iszok+miegymás...
Neehogymár én legyek az oka saját vesztemnek!


#47
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Sajnos én nem vagyok annyira savanyú, hogy elijesztõ legyek.

Közben eszembe jutott, hogy én is láttam egy bringás gázolást, vagyis inkább a következményét.

Újpesten nemrég nyilt meg a Tesco Újpest-Városkapunál, nem messze a Pedalomántól. Eddig marha jól és zavargás nélkül lehetett közelekedni a Váci út jobb oldalán kifele Dunakeszi irányába. Ám elérkezett eme jólét vége is. A Tesco irányából utakkal szaggatták szét a bringautat, lámpákat, zebrákat raktak be. Most már egyfolytában meg kell állni, ráadásul a kocsik szemtelenül kanyarodnak. Nem is mentem ott, mióta beüzemelték.
Tegnap tekerek a másik oldalon, és látom, hogy áll egy országúti canga, félig meghajolva, mellette becsúszva a járdára egy szgk és egy rendõrkocsi. Remélem megúszta a bringás komolyabb baj nélkül.

Nade hogy egy busz gázoljon halálra egy cangást, az már nonszensz!

#48
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ez szomorú topic...
le@@rják azt, aki bicón ül, mint ha valami alsóbbrendû társadalmi kaszthoz tartozna. Mondjuk, ez hamar megszünik, ha pl. egy "baltérdemtõl10cm-re 70-elelhuzottaq.anyyyába.." után, mikor utolérem , mondom hogy száljon ki, legyen szives, mert szeretnék vele kezet szoritani..akkor azért tudnak beszart arcot vágni... pedig nem is tudok oly csunyán nézni...

#49
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
>:(
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

#50
Orion

Orion

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Tegnap egy újabb szabályosan közlekedõ kerékpárost gázoltak halálra, ezúttal egy busz.

#51
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Teesék Flame! ;)

#52
CURTISPAPI

CURTISPAPI

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
A híradó is csak akkor számol be kerékpáros eseményrõl, ha valaki meghal.
Egyébként tényleg kötelezni kéne a versenyzõket a bukó használatára országúton is. Próbálj meg elindulni egy UCI dh futamon full face meg gerinc védõ nélkül! Lehet az a Steve Peat vagy Nicolas Vouilloz, de elzavarják a picsába, ha nincs rajta az elõírt védõ felszerelés. Eszükbe se jut anélkül rajthoz állni.

#53
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Amin még jobban kiakadtam, hogy csak a tegnapi Híradó számolt be róla, mintha csak aznapi hír lenne... >:(

És saját tapasztalatból mondom: A BUKÓ ÉLETET MENT!

#54
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Hát sajnos õ a saját kárán(kicsit finom volt...) tanult, a többiek "megúszták" annyival, hogy az övén tudtak tanulni... :( :'(

#55
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
A következõ szakaszra már mindenki felvette a bukót.

#56
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

ha jol tudom mégfizetniük is kell ha nem hordanak bukót. de inkább fizetnek és meghalnak?

#57
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
qrv* országútisok a f*szért nem képesek bukót felvenni >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Mikor teszik végre kötelezõvé a használatát? Hány országútisnak kell meghalnia még?

Gábor

#58
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
remélem a profi kerékpárosok elgondolkodnak a történteken, hiszen nekik kellene jópéldával elöljárniuk, közben szinte csak a rajtán van rajtuk sisak... >:(

ettõl még megrendültem és részvétem ill. együttérzésem, csak ezek olyan bosszantó és furcsa dolgok :-\

#59
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

Tegnap a Paris-Nice második szakaszán (a befuto elött kb 40 km-rel) bukott a Cofidis egyik kerékpárosa Andrei Kivilev.
Az esést követõen azonnal kómába esett és ma a kora reggeli órákban meghalt...
:'( :'( :'( :'(

("This accident reminds us just how dangerous this sport is. We all regret (the fact) that Andrei was not wearing a helmet at the time of this fall")

#60
Predog

Predog

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Üdv. Mindenek elõtt szeretnék társulni mindazokhoz akik sajnálkozásukat és részvétüket fejezték ki. Éljen a magyar rendõrség (kenyéren és vizen). Jó nehány éve egy közbitonságárol nem híres III. ker-i helyen mindössze 9 kék jött lakásra mert az egyiknek nem tetszett a keróm. De azzal egyik sem törõdik hogy a rendõrauto nem tud átmenni a házak közt mert elállták a szabálytalanul parkoló autok, az sem számit hogy az Ifa beborított az árokba, senkit nem érdeki hogy a megszakítatlan bicósúton (100% elsõbbségem van)(lsd. fogashoz vezetõ uton) néni kihajt mint a vak ló oldalba csapja a gépet rajta velem így kényszerítve hogy perec helyett kb 5 m-re bemásszak a szembeforgalomba. Én megfogadtam hogyha elütnek és fel tudok állni a keróm esetlegesen letörött darabjaival verem totálkárosra az autot a sofõrével együtt. Ha gondatlanságból elkövetett emberõlésért 1+1,5 felfügg jár akkor én is megúszom max ennyivel. Azt viszont nem tudom hogy hogyan csinálják a futárok hogy mindezt nap nap után el tudják viselni tettlegesség nélkül.Minden tiszteletem az övék mert én sajna lusta vagyok hosszabb távot tekerni vizszinten v. emelkedõn. Éljen a lejtõ. Mindenki okosan és ésszel tekerjen.