Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Haláleset

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
159 hozzászólás a témában

#21
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
akkor mielõtt féleértesz
VANNAK bunkó és idióta sofõrõk is minden témakörben (busz-kamion-kisteher-taxi)
de hálisten az ismerõseim közt több a bátyámhoz hasonló mint az ellenkezõ...

ténleg ON

#22
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nemszeretem, de ezt csináljuk. MI a biciklisek. igaz én megfognám aki konkretabban járat le minket, de akkoris a biciklis az biciklis, és van aki ilyen. :-\

2: de ugyanez van a fuvarozó cégeknél is(busz, teher) de akkor a bátyád kivétel. de ettõl még elalszanak, és jön a
forgalommal szembemenõs gyilkolós, és a
buszt hátulról elkapós falrakenõs... mert tényleg agyon vannak hajszolva(ez már általánosság). de ki nincs? csak ha egy irodai alkalmazott elalszik, abba senki sem hal bele. ez van.
ennyire nem kéne õket védeni...
vége,ON

#23
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Tam: nemis rád értettem

Thez: valóban kisteherautó volt de azóta egy tandemes MAN al járkál egy Németcégnél, szóval illik rá.
és a 2. postod ba kivántam csak belekötni "ha épp tegyük fel ébren van a sofõr, akkor tud vezetni. hisz alvó ember nemtud....
de legtöbbször úgyis csak autópályán szembeforgalomban és buszok mögött alszanak el.... "
hisz valóban nagyon túl vannak hajszolva, de van olyan akinek van felelõségérzete.
Konkrétabban.. Sokszor volt az hogy megálltunk pihenni, mondta nekem, hogy 2óra múlva ébresszem. (már ígyis késésben voltunk) 2óra múlva ébresztem, rángatom, cibálom, kiabálok vele és semmi. majd amikor megunja õ kiabál rám, hogy nemérdekli, hogy késik de nem fog az árokbaborulni
A fönökével is voltak emiatt rendszeres vitái, de akkoris megállt és ha az kellett akkor reggelig aludt...

és mivel ez egy kerékpáros fórum..
Te se szereted, ha azt mondják, hogy bunkó biciklis, mindig ijesztegeti az embert, szemetel, rongál, stb..

#24
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
teljesen egyedi esetet meséltem el. Egy szó sem esett "általában a kamionosokról", vagy az "összes kamionosról".

szerintem.


#25
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha ez általánosítás, akkor igen. de írhatom az elalvó lengyel buszsofõröket is, ha ez vigasztal.
a bátyád meg ha jól emlékszem akkor nem kamion, hanem kisteherautósofõr. ami meg akkor nem esik bele az "általánosításba". szerintem.
szal itt nem általánosítás van, hanem a tények átlátása, és ezen nincs kedve mosolyogni az embernek. ennyi.


edit: ja és mégvalami. ha valakire valami vicceset mondanak, annak alapjának kell lennie. különben nem vicces. induljunk ki a vicceskbõl.
mindenkinek voltak sztem ilyen vicc-könyvecskéi, amin jókat derült. vegyük a szõkenõset, és az állatosat.
ezeket kiolvasva nem az állatokra jut eszembe a "buta jelzõ". mert nincs ennek alapja. ellenben a szõke nõkkel. akikre jobban illik, legalábbis eme hatalmas értékû mûremek vicceskönyvek alapján.
tehát ha a kamionosra azt mondjuk, pl lassú vezetõk, az nem vicces, lévén azok max pár öreg figura.
de ellenben azt mondjuk hogy álmos típusuak(ami a munkájukból, túlhajtottságukból adódik is) az jobban illik rájuk. következõ kérdés, hogy vicces-e, de ezt már midneki döntse el magának. de van valóságalapja az ilyen matricának.
legalábbis szerintem.
ide szerettem volna kilyukadni.
köszönöm.

#26
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Már megint a kamionosokat általánosítjátok? ::) :-X


#27
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
izé,igaz. módosítok: :-X
ha épp tegyük fel ébren van a sofõr, akkor tud vezetni. :P hisz alvó ember nemtud....
de legtöbbször úgyis csak autópályán szembeforgalomban és buszok mögött alszanak el.... :-\

#28
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
egy kamion hátulján láttam egy "poénos" matricát:

Halkan elõzz! Alszik a sofõr.

Viccnek volt szánva, de valahogy nem volt kedvem röhögni rajta. :-X


#29
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
kreszben nincs benne h akár kormánymozulatot kéne tenniük.
ha azt gondolják, hogy nem estek be alájuk, akkor nem is fogják törni magukat, besorolás, index, meg kutyafüle.
aki meg nem bízik meg bennetek, az meg kerülni fog.
de ált. a kamion, buszsofõrök látják egy emberen, hogy van e szükség elõzésre...

személyautó más tészta. azok szimplán nem tudnak vezetni és/vagy csak keménykednek.

#30
Tom Paris

Tom Paris

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Nem figyelnek az autósok ránk.Azért mert õk a nagyobbak,mi már nem számítunk nekik.Pénteken elmentünk Tapolcáról Révfülöpre biciklivel, aztán hazafele két emeletes busz úgy elment mellettünk, hogy csoda nem sodortak le minket.Haverom kellõképpen kifejezte nemtettszését, egy kis kézmutogatással, meg szép szavakkal,de ez a buszosok szerintem azt már nem látták.Ez van, ki vagyunk szolgáltatva nekik.

#31
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég
nekem 2 napja volt egy kellemetlen esetem....jöttem haza rákospalotára, az újpesti vasúti átjárónál épp akkor húzták fel a sorompókat, mögöttem autó sehol, jön a szembeforgalom, egy fehér golf meg kinéz oldalra, kb 40el elõz, visszamegy a saját sávjába, megint kinéz, kihúz balra,, és 60al húz el tõlem kb 20 centire.......... :o :o

#32
Tom Paris

Tom Paris

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Ugyanazon az útszakaszon, megint történt egy baleset.Nem tudom biztos forrásból,hogy mi történt pontosan, csak hallásból.
Egy biciklist elõzött egy autó Haláp fele, aztán a szembejövõ autóval frontálisan ütközött.Egy személy meghalt, nem tudom pontosan, hogy ki.Azt hallottam, hogy a biciklis.Viszont az újság nem említett biciklist, szóval lehet hogy ez plenytka, de akkor is még egy ember halt meg ugyanazon úton, rövid idõn belûl.


#33
Tom Paris

Tom Paris

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Köszi az együttérzést!Én azt gondolom, hogy mindenki maga dönti el, hogy vezet, mennyire felelõségteljesen.Azt hiszem mindenki akkor jön, rá, hogy valamit rosszult csinált, amikor már késõ.Szerencse a szerencsétlenségben, hogy nem apu volt a hibás, de ezt a szatyor dumát nem hiszem el.Szerintem hülyeség.2 literes flakon teli borral...nem tartom valószínüleg.De az újságnak is írni kell valamit.Ezt nem tudhatták.A román ürge részeg volt, és ez lett a veszte, azt hiszem ez mindenkinek tanulság.Mint ember sajnálom, hiszen nem kellett volna meghalnia, de magának csinálta. Lehet hogy kegyetlennek tûnök, de az õ választása volt, hogy részegen biciklizik.Remélem több ilyen nem lesz,sem tapolcán, se m máshol, sem mással!Vigyázzatok magatokra!!!

#34
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
énnem szoktam vezetni, de valahogy jól írtad le a helyzetet....
bár azért ennyire nem vészes még a szituáció!
elsöbbséget meg ki kell harcolni, mindig felüdülök amikor látom a vezetõk arcát ;)
persze ahol meg az autóké a fõszerep, elsöbbség, ott meg nem kötözködni. :P

#35
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Pár éve, mikor még fiatalabb voltam és bevállalósabb, nagyon durván nyomtam a forgalomban, akár a belvárosban is.Cikázás a körúton a csúcsban, járdáról le-fel ugratás nagy sebességgel...ilyesmik. Csupa olyan dolog, amit egy hülye 16-17 éves bringás kölyök bevállal a városban.

Visszatekintve örülök, hogy megúsztam komolyabb baj nélkül. Amióta jogsim van és jópár éve vezetek Budapesten, egészen máskép ülök a keróra. Az ember a kocsiból egészen másképp érzékeli a külvilágot, mint a bringáról. Csak arra koncentrál, hogy átérjen a lámpán, hogy besoroljon a gyorsabb sávba, hogy becsusszanjona másik elé, közben ideges a sok balf@sz és a dugó miatt. A bringást jó esetben észreveszi és kikerüli. És rengeteg az állat autós. Ezt maguk az autósok tudják a legjobban...

Bevallom FOSOK!!! ha városban bicajozok, mert tisztában vagyok vele, hogy mennyire (nem) vesznek észre az autósok. Szóval kerülöm a forrgalmas utakat, ha lehet mindig bringaúton tekerek. Rohadtul forog a fejem folyamatosan csekkolom a környezõ forgalmat. MInden kanyar elõtt 3x hátranézek, bukó nélkül sehova. Minden keresztezõdésnél lassítok, benézek minden irányba.....elfelejtem, hogy bárhol is elsõbbségem van, és semmi vagizás ott, ahol autók is járnak.

Mindenki vigyázzon magára!

#36
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
... :'(


szegény faterod.

#37
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Együttérzek apuddal!
Mai naploban irták, hogy valszeg a kormányra akasztott nylonzacsko akadt be az elsö kerék küllöi közé, ezért vált irányithatatlanná a bringa!

#38
Tom Paris

Tom Paris

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Tegnap történt egy sajnálatos eset Tapolca És Zalahaláp között!ÉdApám ment dolgozni reggel 7 fele.
Ment vele szembe egy biciklis.Mind a ketten a saját sávukban mentek.A biciklis kacsázott egyett, majd átment faterom sávjába, és õ hiába fékezett elcsapta.A biciklis meghalt.Román áll. polgár volt, egy buliról ment haza,és val színüleg be volt ba*zva mint állat.Most faterom elég sza*ul érzi magát.Ebbõl azt hiszem az a tanulság, hogy ne igyon senki ha biciklivel van.Mostantól és sem fogok!Remélem ti sem!Sajnálom a biciklist, de az õ hibája volt, mert fater nem ment gyorsabban a megengedettnél

#39
GT-Rider

GT-Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 848 hozzászólás
Köszönöm!
Remélem meglátszik a nyoma! ;)
Egyébként ma halottam 2 sztorit.
Egyik futólagos: egy srác egyedül cangázott védõk nélkül(nem tudom,hogy hol),bele esett egy "szakadékba". 3 nap után találtak rá,és eltörte a gerincég :'(
A másik: Van egy srác,akit majdnem elgázoltak.A kocsi neki ment a hátsó kerekének,a srác meg eldobta a cangáját->megúszta.Az autós meg hajtott tovább >:(
Ha nekem nem lenne semmi bajom,csak kocsi miatt borulnék,nem lennék a kocsis helyébe.
A leggyengébb pontom a bicikli.

#40
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás

Visszamentem,és meg wallrideoltam a BMW-t


;D