Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BÜKK MARATHON

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
438 hozzászólás a témában

#41
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali...

no igen... Én is így jártam... azaz hosszúra sikeredett az iromány...
de még jó, hogy amikor visszaléptem ott volt...  ::)

aztán már csak CTRL+C & CTRL+V -ket nyomkottan meg a DEL-t... ;D

No, nagyon várom a beszámolókat Én is...
Csõváz és hátszél... no meg a Joghurt segítsen Titeket... Paraferee voltam...

#42
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
De sz*r!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Írtam egy kegyetlen hosszú élméénybeszámolót, erre kiírja, hogy hosszú és mennyek vissza!!!!!!!! Visszamegyek, erre nincs sehol!!!!!!!!!!!!! Hoval lett? ? ? Most írjam meg újra ? ? ? Banyek!  :-/  >:(  :'(
Na jó majd leírom valamikor....................

#43
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Üdv minden kedves olvasónak!!!

MEGCSINÁLTAM!!!!!!!

Élménybeszámoló a napokban várható, sajna most még nem, eszméletlen elfoglaltságom mögé bújva várat magára!!

To BE Continuoed...

#44
vendég__*

vendég__*
  • vendég
SzevaX PARA + mindenki!

Én még a héten nem leszek és nem is tok vésni megesemesetsem tudok küldeni!

Túrják az arcomba a mechanikát meg az anyagismeretet.... :'(

De majd hétfõtõl AOL + net...1000L

Na OFF!!!

Ha levél jön akkor ide:

liquidbugger@freemail.hu

OFF
LiquidBugger
8)

#45
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hali Mindenki!!

Nekem nagyon tetszett paraferee élménybeszámolója, várok minden további beszámolót, és elhatároztam, hogy jövõre ha törik ha szakad (ez a "szakad" elég stílszerû, nem?  ;D) én ott leszek !!

BRUCE

#46
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Na szevasztok BMF tagok!
Hétvégén láttalak benneteket sõt, kislust kollegával sikerült pár szót váltanom mászás közben! :)Ez most még csak gyenge próbálkozás a részemrõl mert nincs még otthon nincs gépem és egy tanfolyamon próbálok idõt lopni forumozni!
Szóval a maraton nagyon kiru volt még szerencse,hogy esö elött beértem  ;D(191)Egy igazi lightos tekerés volt laza mászással és elég állat lefelével.Lassan azon gondolkozom ,hogy felveszem a "defektes" középsö nevet mert eddig 3 maratonon indultam (Dm,Dm2,Bm)és ebböl 2 defektet kaptam!
Nem tudom mikor leszek itt legközelebb de remélem decemberbe meglesz a Gép otthon+Tvnet és akkor le se lehet majd robbantani rólatok! ;D ;D ;D

#47
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Nos végre én is megérkeztem!  ;D
Kipihenve a versenyt, és a suli elsõ két napjának megpróbáltatása után végre eljutottam a számítógéphez is!!! A marathon eszméletlen álat volt, és ezt majd ki is fejtem bõvebben, halesz rá idõm! Ma este, vagy esetleg holnap délután! Még nemtom! És ezúton is üzenem Kislust kollégának, hogy ne tartsa vissza magát,és írja ide a tapasztalatait, hisz õ kicsit hátrébb ment mint mi (kb 25 hellyel).
Most rohanok a Moszkva térre 1 Team pólóval, melyet szintén ajánlok mindenkinek kinek még nincs, csak szóljatok, hogy hol és mikor! Szóval jövök, majd sztán lesz sztori bõven .........  ;)

#48
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
...

Répáshután jól eltévedtem... A kanyarban nyíló kisút helyett a "fõ" úton téptem tovább lelkesen... Hamar furcsálni kezdtem, hogy nincsenek keréknyomok... Gyorsan leszólítottam egy épp kint áldogáló öregurat:
"Mondja Öregapám, jártak erre kerékpárosok?"
"Hááát nem igazán Ídesfiam..."
"Köszönöm..." vissza...
Irány a Hór-völgy... Gondolom sokak kedvencévé avanzsálta magát ez a szakasz... Nekem pölö ez volt a kedvencem... Teló nélkül nyomultam igaz, de nagyon szeretem a köveket... Haladtam is rendesen... Hosszú-völgyi leágazás utáni kaptatón kicsit gyönyörködhettem kínjaim közepette a Hór-völgyet ölelõ hegyek pára és esõfelhõbe burkolódzásában...  Csodálatos volt, mégis szenvedtem... az újabb fogyni nem akaró emelkedõtõl... Az esõt már nem is éreztem... Csak a sarat a fogaim közt... Menetközben egy rejtett erõ és pszihikai tartalékom segítségével sikerült nem el ütnöm egy hatalmas Szalamandrát... Szegény biztos nem értette ezt a nagy nyüzsgést... Végre lejteni kezdett, és Én kis hiszékeny halandó, kezdtem örülni, hogy szenvedéseim végéhez közeledek... Persze hogy tévedtem...
A sár mélysége nõtt, mind lovamon és Rajtam, mind az úton... Szinte már patakokban folyt a víz az ösvényen... A fehér, útba igazító por csíkok egyre többször hiányoztak, csak a szántási irányok vezettek...
Egyre csak ideges, vagy csak nyugtalan arcokat hagytam el... Aztán hogy ne gondoljam nem lehet fokozni az õrületet, egy emelkedõnél nem bírtam elindulni felfele... Egyet léptem, kettõt csúsztam vissza... Iszonyatos volt... A kerékre tapadt sárhalom pillanatok alatt elefánt nagyságúra nõtt, így a tolás húzás lett... Behúzás a biciklinek... Meg a csõbe Nekem... Nagy nehezen vagy úgy fél órányi nehézkes gálya és bánya munka után végre felértem... Tûrõképességeim határára...
Szerencsére lejteni kezdett... épp idõben... Pillanatnyi idegbaj: nincs fék! Istenem... Finom állító totál kitekerve... semmi... marad a lábfék és a Jó szerencse! Írtózatos csúszkálás és sárdobálás közepette próbáltam lejutni, bízva benne, hogy nincs sok már ebbõl... Hirtelen derült égbõl aszfaltozott kerékpárút!
Sokat nem segített fájdalmamon, de legalább nincs sár...
A lehetõ legóvatosabban haladva kerülgettem a csigák csordáját.. Épp vándorlási idõszakban érhettem oda... A mûútra érve felsóhajtotam, de még épp idõben igazított útba a pályabíró a földútnak, így volt idõm visszanyerni a kifújt levegõm... Szükség volt rá.. Nem lehetett volna innen már betonon??
Nincs mit tenni... Be a földútra... ahol akkora pocsolyák fogadtak, hogy a Földközi-tenger helyett jövõre ide megyek nyaralni... épp csak cápa nem volt benne... Aztán hogy még fokozódjon a sár, szinte egy szántáson haladtunk... Haladtunk?? Hmmm... Szóval tolni próbáltuk a kerónkat, egy locsolókocsiról , és egy forrófürdõrõl álmodozva a célban... a cipõmbõl spriccelt minden egyes lépésnél a híg sár, és víz... Már nem számított semmi... Csak mihamarabb a célba érni... A mûútra érve egy kedves mosoly fogadott, útba igazítva a helyes írányba... szinte else hittem hogy a parkoló felé kell fordulni...
Aztán a cél...
Hajjjj...
"...és a 180. versenyzõ is beérkezett!..."
Istenem...
Hát sikerült...
Rövid, gyors tényállás megvitatás Lénárt Andrissal:
"Nem kellett volna esõre egy útvonalat tervezeni??"
"Volt ilyen útvonal terv, de mivel napfényben indultunk el..."
KATT
Lajtos kocsi sehol... Egy tûzcsapot(?) buheráltak meg a srácok, így a körülötte keletkezett pocsolyában állva lehetett valamelyest megmosni a kezünkben szorongatott barna valamit, reménykedve abban, hogy az utolsó esésnél nem egy sárhalomra ültünk vissza, hanem a kerékpárunkra...
Pihi, kaja, póló...
Sajna annyira vacogtam, hogy az eredmény hirdetést nem vártam meg, inkább egy gyors FORRÓ tusolási lehetõség után kajtatva a kempingbe gurultam...
Egyszál pólóban és melegítõnadrágban, no és persze tocsogó cipõben vágtam neki a vasútállomásnak...
Akkor még valahogy nem élveztem a friss élményt... Csak szárazruhára vágytam...
Most, így pár nappal utánna, már máshogy látom a dolgokat...
Nagy kaland volt...
A szervezõknek:
(+)
a pálya szinte TÖKÉLETESEN volt kijelölve...
a frissítõ állomások megfelelõ számban voltak...
(-)
esõre tekintettel kellett volna egy másik útvonalat is tervezeni, és esõben kivitelezni!!
--> esõben lajtos kocsit biztosítani, hogy ne a sárban kelljen valamelyest kimosni magunkat és kerónkat...
elkellt volna egy amatõr-profi szétválasztás is... (bááár ez engem nem érint... ;D )

No, ennyi...
ISZONYATOSAN nagy kaland volt számomra...
TÚL éltem...
MEGKÜZDTEM az elemekkel, és a technikával...
ERÕM pedig felmértem...

Innen köszönetem küldöm a verseny szervezõinek a végeredményben JÓ versenyért...
Imáimba foglaltatik az az Úr, ki pótbelsõvel látott el...

Csõváz és hátszél...
JOGHURT LEGYEN VELETEK! Paraferee voltam...

#49
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
...

Hál'istennek, a xerencse és Joghurt istene csak 32kilóra volt hitelesítve, így az itató utáni rövidke lejtõzés közepette belecsúsztam egy vízmosásnak már nem nevezhetõ "grandkanyon" méretû szakadékba, és azonnal felütöttem az elsõm... meg a figyelmem, hogy hirtelen kopogósan haladok... persze felnin.... király...
Hirtelen felindulás... és megállás...
Keres... keres... Pótbelsõ missing... Légáteresztõ nyílás not found... itt nyomtam egy hirtelen jött hangos felindulást az erdõ sûrûjének, majd ismét keres...
Végül sikerült megtalálnom két, felütésnyomot, és egy tüske behatolási helyét... Grrr... 3 folt fel... mint azállat úgy pumpáltam... már vagy 10-12 perce álldogáltam ott... :(
Pedálba magyar! kiálltással fogycsikorgatva, habzó szájjal lódultam azon köbö 20ak társasága után, kik szervízelési fájdalmaim közepette elhagytak...
Eltelik úgy 10 perc, és egyre jobban éreztem, ez a ló, nagyon nem akar úgy fordulni, ahogy betanítottam... UFF!! Úgy látszik van egy 4. lukacska is... Nem állok meg keresni, inkább pumpálok... Karom már mint egy elefánt lába, úgy be van durranva... És ezt még 4szer elismételtem... már mint a pumpálást kábé 10 percenként... Nagy élmény volt... grrr... Aztán már a Bálványnak felfel cammogva, a 6-7. megszólított végre megszán, és ad egy pótbelsõt... A mindenható Joghurt kisérje útjait bárhova is megy! Gyönyörtõl ittas arcomon a kielégülés és tekerés pírcseppjei mellett megjelentek az égi áldás fénylõ cseppjei is...
Javában szitkozódunk a vagy 25-30%os emelkedõn? (Bááár többen is arra a következtetésre jutottunk, hogy ez egy fal, csak kicsit megdõlt...) amikor odafenn a tréfa nagy istene megnyitotta Ránk a jót... A Bánkút elõtti frissítõnél már xinte látni sem lehetett a vízfüggönytõl... Kellemes felvonás kezdõdött... Pont a lejtõzés elõtt... Frankó...
Mint ûzött vad, mint gyors fagyasztott mirelit állat úgy téptem lefele a fagyos, hideg esõben... Kezeim gémberettek, testem remegett, de a 35-40bõl nem engedtem... Nagymezõnél kezdtem utolérni az elsõ "puhányokat"... ;D
Téptem tovább... Engem meg a fagyos szél... Répáshuta elõtt frissítõ... elõször jutok csokiszelethez... itt is úgy, nehézkesen adtak a skaccok... Gurulás tovább... fõleg egyre jobban be... az esõ miatt...

...

#50
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁT SZÉÉÉÉÉP NAPOT!!!!!
HÕSÜNK VISSZATÉRT!
;D
Örültök, mi? ;D

Alig gyõztem olvasni... Ezt nevezem... Xerintrem ha mindenki nyom egy kevéske élmény beszámolót, akkor be is kerülünk a Guinness könyvbe... ;)

No, akkor egy kis élmény:

Reméltem, annak ellenére, hogy ez a Marathon nem pest közeli, sokan lesznek a RAJT vonalnál reggel...
Imáim meghalgattatak... ;D
Életem elsõ marathonjának rajtja elõtt csak úgy hemzsegtek a fanatistábbnál fanatistább kétkerekûek a TESCO põarkolóban, mint hangyák a bojban mikor egy félszelet kenyeret találnak... ;D
Kicsit gyomorideggel toporogtam, még nem tudtam (vagy épp az hogy tudtam?) hogy mi vár rám...
Picit nehézkesen, de végülis sikeresen személyazonosság párosítás is megtörtént néhány fórumozóval...
Egy kicsit furcsán éreztem Magam, ahogy körül néztem talán mások is, mikor a rajt elõtt a "profikat", szám szerint 10 embert megkértek, hogy Õk álljanak a mezõny elejére... (ha profik, akkor nem mindegy hogy honnan indulnak, fõleg ha úgy sincs szét választva a profi és az amatõr?)
Szépen lassan végül megindultunk...
Nyugisnak épp nem mondható tempóban haladt a mezõny a mûút végéig (~27km/h), majd kezdetét vette az emelkedõ, és vele együtt a rostázás...
Mire felértünk Olasz-kapuhoz, már különös fényeket láttam cikázni magam elõtt, persze hamar kiderült, hogy beborult... :(
Xerencsére, legalábbis Nekem az volt, a 35kmes itató 30kmnél volt...
Gyors keksz és lõré bevitelk a szervezetbe... (nem tudom kinek hogy tetszett az "izotóniás ital, de xerintem elég híg volt...)

...

#51
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Hello Mindenki, aki részt vett + aki jövõre fog!

Én csak a 40-est csináltam meg, mert minden bajunk volt, nekem, meg a kerómnak. (másnaposság sz'r, elsõ fék stb.)
Azt hiszem a kisebb hiányosságok ellenére negyon jól meg lett szervezve a verseny, és  ezt nem azért írom mert egy kicsit én is részt vettem a szervezkedésbe. A pálya jól ki lett jelõlve és amennyire én tudom minden keresztezõdésbe jutott irányító ember is.
Fantasztikus érzés volt a rajt után ahogy a 500 kerékpáros kivágódott a 4 sávosra és együtt nyomult az élesrastig.
Összességébe nekem nagyon tetszett. Az esõ mondjuk nagyon betett szegény 100-asoknak. Éva (a fõszervezõ felesége) azt mondta, hogy ha jövõre eljön a most indulók 60 %-a akkor biztos hogy megint meg lesz rendezve.
Hát egyenlõre ennyi jutott eszembe, de lehet, hogy majd még (s)irok.

Luki

U.I.:Légyszi írjatok minnél tõbben és fõleg azt, hogy mi nem tetszett, hogy jõvõre a szervetési hibákat, hiányosságokat kiküszöbölhessük.  

#52
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 hozzászólás
Kedves Mindenki aki elindult és beérkezett vagy nem érkezett!

Nekem volt az a tisztem, hogy kívülrõl nézzem végig a versenyt, fotózgassak miegymásoljak...

Valószínû, hogy így teljesen másképp láttam a történteket, mint akik részt vettek. Ezek közül is, csak zOrggal volt alkalmam kitárgyalni a dolgokat.

Ahogy zOrg meg én láttam, azt majd a követlezõ lapszámban sütjük el, de arra kérek mindenkit, hogy ne várjon Majorra, hanem ragadjon keybórdot, azt tójja ide befele, hely az van, ha kevés méretezze át az ablakot...

Szeretném ugyanis nem úgy megcsinálni a cikket, hogy ott vótunk ám mi, meg az Autentik testvérek, azt ez a szentség, inkább úgy, hogy ott volt kismillió újságíró, akik közül a többség nem ír, mert csorba a ceruzája, de a kisebbség igen, hála a fórumnak...


#53
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Tényleg jó volt találkozni a kedves fórumtársakkal. :D

Beszámolót nem írok, mert Major ígérte, s nem akarom elötte megírni.
Zöld: igazad van, tényleg pórul jártál volna, ha elindulsz. Jó hideg lett+erõsen esett.

kislust

UI: egy dolgot megtanultam: mindig pihend ki magad hosszabb tekeréás elõtt!!!

#54
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Sziasztok!

Elõször is gratula minden sikeres célba érkezõnek! Jó, hogy mostmár mégtöbb olyan "fedõnév" van amelyhez arcot is tudok kötni! Azt nagyon sajnálom, hogy most nem tekerhettem le veletek a távot de nem hiszem, hogy jót tett volna! Most sem vagyok igazán fitt de ha sz...rá ázok az lett volna nagyon gáz!
Legközelebb nem menekültök meg tõlem és ezt mindenki nyugodtan veheti fenyegetésnek is. ;)

Zöldfülü

#55
hefi

hefi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Az egesz 100-as mezony peppe azott, es kulloanyaig saras lett. Itthonrol visszagondolva nem is volt olyan rossz :)

#56
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
óóóóóóó... 'szameg!!... nekem is mennem kellett volna...  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

nagyon várom a beszámolókat!!!

#57
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló KARIKA és mindazok AKIK távolmaradtak az Egri ÓRIÁSI BULITÓL !
Hát dióhéjban csak annyit,hogy nagyon sajnálhatjátok,hogy nem jöttetek el.Borzasztó jól sikerült az egész,de MAJOR azt ígérte,hogy részletesen beszámol a történtekrõl,így nem akarom elvenni a "kenyerét".Majd én inkább késõbb írnék néhány gondolatot.
ÜDV! :D
UI.: Örülök ZÖLDFÜLÛ,hogy azért TE is tiszteleted tetted,még ha versenyen kívül is! ;)

#58
Karika

Karika

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Hi Skacok!

Remélem nem feledkeztek + a hétvégén pölö munkahelyen sínylõdõ kollégákról sem & nyomtok majd valami rövidke kis élménybeszámoló félét.
Az ilyesmi kíválóan alkalmas arra hogy ébren tartsa az ember harci kedvét még akkor is ha a kerót kénytelen egy idõre pihentetni.  
Az erõ legyen veletek!

#59
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Na mégegyszer és utoljára! (a túra elõtt)

Megyek, és megyek, és megyek!
6:00 kor start Debrecenbõl, max 7:30-ra érkezés Egerbe. Hófehér LADA SZAMARÁval.
Asziszem má írtam, hogy a 100Km-es távot küzdöm le, ha sikerül!
JÓ IDÕ LEGYEN!!!!!

Zorg: Ha olvasod, Te jössz?????
Indulsz is?

Amit én viszek: Egy nyeregtáskát, amibe 2db belsõ, gumijav készlet, imbuszkulcsok, és egy univerzális szerszám, gumiszerelõ "vas"-mûanyagból + 1 küllõkulcs!
Továbbá 1db pumpa, és 2DB 0,75-ös kulacs, ISOSTAR por, és 4db zsömle. Alapos reggeli + útközben folyamatos folyadékfelvétel!!!!!
Kávéról nincs adat, mert én sem élek vele, de tán bajt nem csinál!?

Üdv: Baliba
Mindenkinek jó utat holnapra!



#60
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló BMFTeam Tagok és Bükk fanatikusok!
Gondolom mostanra már nem csak lélekben vagytok felkészülve a megmérettetésre.
Én is lecsutakoltam a gépem,kentem ami kenhetõ,beállítottam ami beállítható,javítófelszerelés összepakolva,még egy korai ágybabújást kellene majd megejtenem és várni a hajnali fél négyet.15 KM tekerés az állomásra és jó két órás utazás után megérkezem Egerbe és találkozhatom Veletek.
Szóval tekerünk egyet,ha nem is egy távon! Én már marhára várom! Szóval ennyi. A holnapi viszlát Mindenkinek!