Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

BÜKK MARATHON

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
438 hozzászólás a témában

#21
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló MAJOR!
Üzeneteink centizik egymást idõben.
Nagyon bölcs dolog volt a részedrõl egy új topic nyitása,mert nekem bizony sima matáv vonal mellett már jócskán várakoznom kell egy-egy válasz íráskor,reagáláskor.
A kérdéseidre: lecseréltem a fékbowdenem egy hosszantiszálas,merev bowdenházas JAGWIRE márkanévre hallgató szettre( 2400Ft csak elõre) . Hát kb.30% hatásfokjavulást érzékelek+ még a pofák tárcsával való összekopása.Szóval,ha nem is hidraulikus,de azért a "V"-féket szerintem veri.Elõre az évben még nem lesz,inkább egy kisebb beruházás egy LOOKIN nyeregre.
ÜDV!


#22
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Ralph:
Köszi a helyreigazítást! Igazad van és természetes, hogy nincs harag !  ;) Remélem hamarosan megelsz az elsõ tárcsár is!!!! Amúgy, hogy funkcionál a hátsó az óta ? Remálem jól!  Minden jól BMFT-s bajtárs!  ;D

#23
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Helló MAJOR!
Azt hiszem a beszámolódban elírtad a helységnevet,mert Felsõtárkány volt,ahol áthaladtunk és nem Szilvásvárad.
Ne haragudj a beleszólásomért,csak félreértésre adhat okot.
Errõl lenne szó:

"Aztán elõbb utóbb nagy meglepetésemre az út ismét lejteni kezdett, és szilvásvárad felé haladtunk! Egyszer csak még aszfalt és vasúti töltés is termett körülöttünk!"

De gondolom nincs harag!? ;)
és barátságunk is töretlen marad !!!

#24
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Bírom a dumád BRUCE!!!
Kár,hogy nem jöttél el legalább a 40-esre!
Üdv! ;D

#25
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Jajj, én úgy sajnálom szegény hefi-t!! 13. helyen teker, erre egy defekt, és 16. lett!!! Óóóó szegényke, micsoda tragédia...  :'( :'( :'( :'(      ( ;))

#26
hefi

hefi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok BMFT tagok!

Na most kedvet kaptam, hogy en is megosszam veletek a BM-onos szivasaimat. Tehat eloszor is en a 100-ason indultam. Az elejen kb. az 50. helyen kerekeztem, de nem kezdtem idegeskedni, mert tudtam, hogy az elottem levoek 90%-a kamikaze ember, es az 50. km-nel meghalnak. Nyugodtan tekertem figyelmesen nezve a pulzusmerot -hogy nehogy eromon felul menjek-, es nagyon lassan elkezdtem daralni az embereket. A Bankut elotti vadallat emelkedo elott mellettem egy idosebb keros elkedzett jajongani, hogy most kovetkezik a kistanyeros resz 3 km-en keresztul. A biztos nem edzett a veg foszer, es nem bir felmenni kozeptanyeron, azert mondja. Aztan elkezdett elre durvabban emelkedni az ut, es egyszercsak azt vettem eszre, hogy elfogytak a sebessegeim :) Na jo akkor pattanjunk csak le; nem szegyen a tolas :) Aztan mendegelek tovabb volt egy resz ahol keresztulmentunk egy aszfaltos reszen. Ketoldalt iranyitoemberek oritjak, hogy balra balra. Nezem a baloldali utat koporos. Most akkor mi a f*sz van??? Ja jobbra, helyesbitenek az iranyitok! Visszamaszok a jo utra, es mergelodok. Bankutrol az aszfalton le egy T elagazos reszhez erek. Kopor sehol. Akkor most merre. Szerencsere jon egy egri srac, es utbaigazit. A nagyon razos, es hosszu ut utan (65. km) kopogast hallok elol. Latom, hogy egy 2.5 cm-s helyen ki van szakadva a elso kulsom, es a kituremkedett belso hozzaer a fekpofahoz. Ekkor mar regebbideje egy 3 fos bolyban tekertem. Na jo akkor elsofek kiereszt, es gumi kb. 2 barra leereszt. Na innentol minden lejto kulon kaland lesz - gondoltam :) Utolertem az elozo bolyt, kozben elkezdett zuhogni az eso. Palyabejarasrol tudtam, hogy mar kb. egy ora van hatra, tehat elkezdtem sprintelni. Be is daraltam meg 3 embert. A koves lejtok ekkorra mar rendkivul csuszossa valtak, szoval parszor 30-al becsusztam a bozotba, de nincs mese ez verseny itt nyomni kell :) Ekkortajt mar teljesen beparasodott a szemuvegem, szoval igancsak izgalmas volt 40-45-tel szakitani a suru erdoben ugy, hogy csak hatso fekem volt, es szinte nem lattam semmit. Tuleltem az erdot, es kiertem a kerekparutra. Itt mar nem a pozicioert szakitottam, hanem hogy vege legyen mar ennek a sz@r versenynek. A vizes kerekparuton 50-el tepek. Aztan ki a feher soderes utra. Hopsz ott cammog egy versenyzo. Tok meg van halva, ezt meg lazan megfogom. Eppenhogy megeloztem mikor hatalmas durranas (2 km-rel a cel elott). Kidurrant az az elso kituremkedes!!! Orditok mint egy allat: "Ilyeeeeeeen niiiiiiiiiincs!!!!!!!! Ekkora szooooooopaaaaaast!" Meg meg olyanokat, ami nem tur nyomdafesteket :) A teljesen elgemberedt ujjaimmal nagy nehezen belsot csereltem (8 perc alatt. kozben elmentek 3-an :( ), es indultam tovabb, es iszonyatosan faztam. Ekkorra az aszfalt resz kivetelevel mindenhol tolni kellett, mert akkora volt a sar. Vigyaztam, hogy ne a sarban toljam a kerot, mert akkor be fognak allni a kerek. Aztan az utolso egyenesen ismet 45-tel szakitok. Cel, speaker mondja: "Es erkezik a 16. helyezett"... De ekkor mar abszolut nem erdekelt a helyezes. Orultem, hogy tul vagyok rajta :)

Na ennyi. A fotok amiket keszitettem itt lathatoak: http://www.freeweb.hu/hefi

#27
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Hajtás:
Minden elismerésem! Tényleg jó doog, hogy te s vágigmentél! Igazából a legtöbb merethon célja a hegyi kerékpározás népszerûsítése, és ahogy elnéztem ott az embereket ez sikerült is!

BRUCE:
Végre itt!!!  ;D Nagyon remálem legközeleb téged is megismerünk/lek! A cspat és a póló nagyon vár!  ;D

Minenki!:
Végülis úgydöntöttem csinálok agy BMFT topicot! Remélem nem bánjátok, és ott várok mindenkit!  ;D

#28
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
YYYUUUHHÉÉÉYYY! Végre sikerül ismét írnom... ;D ;D
Szóval:

Sziasztok !!

Elõször is az új topic min. 2 okból is jó lenne: 1) A post-nál mindig be kell töltenie ezt a több millió hozzászólást, ami idõ, meg egy csomó adatforgalom, mindamellett egy csomószor megáll betöltés közben. 2) Azé' a csapat megérdemelne egy topicot!!
Meg egy honlapot is, ugyebár. Én csinálok majd vmi tervet, ami biztos kaki lesz, mivel szép csini grafikákat nem tudok létrehozni, ez paraferee + liquid asztala.
Én BMFTeam tagnak érzem magam, igaz nem volt ott a BM-on. Remélem azért tényleg tag lehetek... :-[
Éppen ezért, nagyon örülnék, ha még a nagy tél elõtt is lenne vmi meeting+verseny, és akkor igazi bmfteam tag lennék!!  8)

Ezúton szeretnék hajtásnak egy nagyot gratulálni, mivel nem semmi ez egy 36 éves apukától!!

Üdv:
BRUCE

#29
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ja elfelejtettem írni, hogy a 100-ason indultam. Ezért voltam elkeseredve, amikor olvastam, hogy egyesek már az esõ elõtt beértek, alõször azt hittem, hogy nagyon megelõztek, de az útvonal sem volt ismerõs...Szilvásvárad nekem még nagyon a táv felénél sem volt :-))

Fékek nélkül kellett megtennem az utólsó 20 km-t, csak felfelé tudtam tekerni, lefelé futnom kellett :-((

202. lettem :-) Az utólsó 20 méteren ketten lehajráztak, mert nem mehettem gyorsan, ugyanis a célban a tömeget nem akartam nagyon leamortizálni azzal, hogy teljes lendülettel közébük hajtok...azt hiszem az érkezésem feletti örömöt (újabb túlélõ ért célba) kicsit elrontottam volna :-))

Azért nagyon teszett, a fiamat nyakonágnám, ha olyan sárosan jönne haza amilyen én voltam :-)

Szép példa ez egy 36 éves apukától?

Mindennel együtt élmény volt, és a legnagyobb számomra, hogy így, vagy úgy, de végigmentem rajta.

hajtas

#30
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok!

Szeretnék érdeklõdni, hogy a többi maratonhoz képest milyen volt a Bükk, mert nekem az elsõ volt, és elég nagy szívásnak tûnt :-))

hajtas

#31
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Yoghurt pláne BMFT TAG!  ;D ;D ;D
Amúgy gondoltkoztatok már arról, hogy mégis hányan vagyunk ? ? ? Nekem dugóm nincs! Mindenki tegye fel a kezét aki BMFT tagnak érzi magát !!!!!!!!!!!!!!!

#32
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Halihóóó Pajtikák... ;D

Nagyon érdekes olvasgatni a beszámolótokat...
Hihetetlen módon (vagy inkább hihetõen...) két, xinte ellentétes vélemény alakult ki...
Ugye vannak a 40esek, akik még az esõt megúszva... azaz úszás nélkül tekertek... Õk mindent tökéletesnek  találtak, a pálya állati volt, stb...
Aztán itt vannak a 100asok... Totális dzsungelharcos kiképzésen résztvettek kicsiny csoportja... Õk valahogy hiányosságokat véltek felfedni, és néhányan még az érzések tompulását, lecsitulását várják...  ;D

Szóval eléggé érdekes verseny volt...

MÁS
a BMFT topicról: nagyon még nincs mit megbeszélgetni, de xerintem is elkélne majd egy ilyen...
az az évzáró, az Gödöllõn lesz? ;D Jól tudom Liquid? ;D
Valszeg Joghurt és Én is ott leszünk... jelenleg ugyan ez csak 50%os... :( nagyon píííz függõ...

No, ennyi... meg egy bambi...
Csõváz és hátszél...
Joghurt is lehet BMFT tag? ;) Paraferee voltam...

#33
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Megdumáltuk, hogy én megyek, Õ meg majd kicsit lemaradva késõbb jön! Ekkor egy kukoricás mellett mentünk, melynek enyhén traktor koptatta útja nem igazán volt alkalmas az én már addigra eléggé szétrázódott hátsóm kényelmes biciklizésére, így hát mentem ahogy tudtam. Ekkor már nagyon a vége fele jött egy alaktomos emelkedõ elég meredek volt és csúszott is, így úgy döntöttem, hogy tolok kicsit! Mikor újra felültem a bicajra megláttam a kukoricás felett forgó TESCO tálát. Juhíj! Na nyomás a célba! Kivezetett az út a fõútra, és itt pedig megláttam magam elõtt egy versenyzõt. Eltökéltem, hogy õt még megelõzöm! Meg is elõzetem, és így marha büszkén értem célba! Hallottam, hogy mondták, 121. hogy! Elmegy gondoltam! Ekkor megláttam a zöld-fekete bicós srácot aki mögött mentem a defektig, megkérdeztem hányadik lett, aszonta 71! Pont a 70-80-aik hely körül akartam beérni, szóval végül is amiért jöttem sikerült! (Ha úgy vesszük, hogy tudtam volna tartani vele a lépést!)
Mindent összevetve nagyon jó volt a Marathon! Kb 10 perccel a beérkezésem után el is eredt az esõ, szóval mázlink is volt! Arról nem is beszélve, hogy még a Kadett is kibírta hazáig!
A szervezés jó volt! Csak egyetlen egy helyen mentem kicsit másfele, de gyorsan rájöttem, s visszamentem! Nagyon jó volt a rajt is és az egész hangulat! Jövõre biztos megyek!!!!!!

Valami még!
1.:Itt vannak a pólók! Akinek kéne belõle csak szóljon, írjon, mailozzon, SMS-eszen, vagy akármi! (0620993579)
2.:Mi a következõ verseny ahova megyünk ? ? ? Esetleg a mit szóltok a 28-29-edikei Évadzáróhoz ? (errõl már volt szó!) Vagy elõbb ? ? ? Én nagyon mennék már kár holnap is!
3.:Ideje lenne szerintem egy BMFT topicank, ahol a team ügyeit beszéljük! Mit szóltok ? ? ?


#34
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Valahol a 40-esek 50. helye körül jártunk, és egy kis légüres térden másztunk, és másztunk. Egész jól ment a dolog annak ellenére, hogy én inkább lefele szeretek menni! Igazából semmi túl izgalmas nem is történt a 17. kilométertõl kezdõdõ lejtõig, ahol a 100asok elmentek tovább felfele! Na gondoltam most eljött az én idõn!!! Max fokozat 3+9 osztan had szóljon! Mindent bele alapon megközelítettük az elõttünk haladó 5-6-os bojt, és sorra elõzgettünk mindenkit, ahogy csak tudtunk! Minden jól is ment Peti pont mögöttem száguldott, és nagyon élveztük, hogy végre mi vagyunk a gyorsabbak. Egyszer csak nagy ordibálásra lettem figyelmes a hátam mögül! Peti ordibált valamit, de nem igazán értettem, így hát nem is foglalkoztam vele (hiba volt!). Mentem tovább, és a lejtõ utolsó kanyarban túl rövid féktávok véve kisodródtam bele az árokba! Bumm! Nem volt semmi gáz, gyorsan kikaptam a bicajt, és mentem ahogy csak tudtam! Egy versenytárssal pont egyszerre fordultunk rá az ismét emelkedni kezdõ aszfaltos útra. Gyors visszaváltás és nagy nehezen meg is elõzet, mikor kiderült, hogy Peti sehol! Vártam egy kicsit nézelõdetem hátra, sehol! Akkor esett le, hogy valami gáz is lehetett, mikor ordibált! Így is volt! Nu tekertem visszafele! Elment mellettem legalább 50 –60 ember mire megláttam Petit amint fújja a gumit! Láttam defekt esete forog fent! Hát segítettem pumpálni, aztán nyomás! Mentünk mendegéltünk tovább, laza tempóban, fele le! Nem volt rossz, csak kicsit sajnáltam, hogy így már nem mehetek abban a pozícióban, ahol mentem az elõtt!!! Aztán elõbb utóbb nagy meglepetésemre az út ismét lejteni kezdett, és szilvásvárad felé haladtunk! Egyszer csak még aszfalt és vasúti töltés is termett körülöttünk! Nagyon sok defektet láttam, meg tanácstalan versenyzõket, akik nem igazán tudtak mit kezdeni csökönyös paripájukkal. Azt hittem innen még párszáz méter, és ott a cél! Tévedem ismét innen még volt egy 10-es! Egyszer csak bicikliút, és jobb oldalon focimeccs köszöntött, majd megkérdeztem az egyik irányítót, hogy mennyi van még ? Aszont 8! Mondom magamba hosszú hajrát veszek, és minden erõmet összeszedve elkezdtem nyomni a gépet ahogy csak bírtam, és ment is a szekér rendesen! Peti óva intett, hogy ne rohanjak, mert fáj a háta, és inkább döcögjünk be! No ebbõl már nem engedtem!

#35
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Naszovalakkormágegyszer!
Az egész sztori igazából pénteken kezdõdött, amikor nagy nehezen elhoztam a pólókat, csodák csodádjára készen is lettek, és jó is lettek! Nagyon happy voltam! Szombaton jött Peti a haverom ide hozzánk Velencérõl (ott lakik), és bejelentett a jó hírt, hogy a bicaja lepotyogott az M7-esen, és kisebb (haha) javításokra szorul. Mondanom sem kell kb 10-ig szereltük mire jó lett, de jó lett! Olyannyira, hogy az egész Marathon alatt nem is volt vele semmi baj!
Vasárnap 5 körül keltünk és 6 körül indultunk Egerbe. Miután kisebb nagyobb hezitálások után elhittük, hogy tényleg az M3-as vezet oda megvettük a matricát, és nyomtuk ami belefér! Mindaddig míg a Kadett meg nem adta magát! Kidobta az 5-öst és onnantól kezdve be sem vette! Nem is volt ez akkora gond, mert 4-esbe rakva 5-ös volt! Érdekesen voltak a sebességek az tuti! Szóval imáim meghaladtattak, mert kibírta a kocsi a Tesco parkolóig! ( Épphogy!!!) Innen gyors bicikli összeállítgatás, nevezgetés, és a hõn áhított találka a Team tagjaival ! Egy kis ismerkedés meg ilyenek aztán hamarosan RAJT!!! Halálra röhögtük magunkat két srác bukóján, meg csodálkoztunk az élvonal élvonalba szólításán, de lassan és biztosan elindult a 40+ a 100 egyszerre! Ezután kis nézelõdés ki hol mivel megy integetés a kaszás bácsinak ( félreértés ne essék az nem az a kaszás volt!)  Aztán integetés a rendõröknek és irány a kõfejtõ! Ami a csövön kifér! Nyomtuk, és egészen az erdõbe hajtásig nagyjából még csapatszinten is együtt voltunk! Aztán már ketté szakadt az út, a jobb oldalon mentek a gyorsabbak, a bal oldalon azok akiket a gyorsabbak kehagynak éppen! Én merészem besoroltam egy zöld-fekete bicajos srác mögé, mert úgy tûnt, hogy Õ jó tempót diktál! Nagyon tetszett a dolog! Végre verseny! Régóta vártam a megmeredtetés pillanatára, hát most eljött! Az út viszont csak emelkedett, emelkedett, és emelkedett! Aztán még emelkedett!

#36
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Szóval:
Nagyon sokat törtem a fejem, mit is írjak ide - és majd a printed Mag-ba -; úgy, hogy pozitív is legyen, meg nem is... (Tudjátok, mint a mesékben: hozzon is ajándékot, meg nem is...) Azt hiszem, még mindig túlzottan friss a dolog, kicsit le kell "üllepednie" (mint az iszapnak); így valszeg majd a nyomtatott lapban kapjátok meg alapos észrevételeimet. Addig majd csak "beszólás" szinten, ami éppen eszembe jut.

Mindenek elõtt:
Request: Baliba, akivel lenyomtuk a 100 km-t!
Rajta kívül köszönet még: András, Paraferee

A különbözõ energiaszeletek és egyéb kaják csomagolását folyamatosan eldobáló "kerékpárosok(nak látszó személyek)" felé pedig csak ennyi:

"A Föld nem örökség. Csak átutazóban vagy itt." (indián mondás)

üdv.zOrg

#37
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Az azt követõ aszfaltos részen szédítõ tempóval lehetett haladni. Mindaddig amíg el nem értük azt a durva füves részt, amit a 100-asok is megtapasztalhattak, csak kicsit más állaggal.
Na ez aztán alaposan szétszórta a még egy csoportban tekerõket. Én itt még beletekertem,mert már éreztem (KM-óra hiányában) hogy nem sok lehet hátra. Úgy is volt! Lassan beértem Egerbe. Egy nagyon éles balos kanyarral lehetett ráfordulni arra a lezárt , kiszalagkorlátozott részre ami már a célba vezetett. Az éles kanyar bevételét megnehezítendõ: egy bolt; elõtte egy méretes fekete kutya póráz nélkül. Szûk félméterre tudtam elkerülni,de azért õ rosszallásképp még felémkapott. Na ez aztán megadta a sebességet az utolsó kilométeren.Hátra sem mertem nézni,hogy ott van-e még a nyomomban. Ekkor megjelent elõttem a parkoló,ahová egy bal-jobbos kanyarkombinációval lehetett berázatni magunkat a füves talajon. Már hallottam,hogy kiabálják”-Közeledik a 43-as rajtszámú versenyzõ,aki a 40 KM-es  táv 54. befutója.
A célban: ásványvíz,emlékpóló. És lepihenve vártam a Többieket. Nmagyon sok rokon,ismerõs,barátnõ várta a versenyzõket a célban. A beérkezõk nagyrésze mobiltelefonon nyugtatgatta az otthonlévõket,hogy egyben vannak és beértek a célba.
Összegzésképpen nekem személy szerint nagyon tetszett a maraton. Jól volt megszervezve, a pályakijelölés OK!
Bruce korábban írta,hogy azért hiányolja a frissítõállonást a rövid távból .Ebben én is egyetértettem én is. De meddig?
Addig amíg nem tekertem végig a 40 KM-t. Szóval szerintem,ha nem volt problémád a bringáddal az úton,gondolok itt technikai gondokra,akkor nem igazán láttam rá indokot,hogy egy ilyen távon megálljak. Persze ez csak az én véleményem.
Lassan beértek a többiek is.Major barátjának defektje miatt kissé késve érkeztek,de egyben. Majd befutott Kislust is,mégkésõbb az Õ barátja is. Fogadkozások,hogy jó volt és jövõre ugyamitt,csak éppen a 100Km-en.
Én elbúcsúztam Tõlük és letekertem az állomásra a vonathoz,de ekkor már esett. Szomorúan gondoltam a 100-asokra,lélekben Velük voltam.
A vonaton nem kellett egyedül utaznom,sõt még Gyõrbõl érkezett bicajosokkal is találkoztam.
Egy dologban maximálisan egyetértettünk:ezt kár lett volna kihagyni!!!


#38
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Lassan elfogyott az aszfalt és a felvezetõk is lehúzódtak. Megkezdõdhetett az igazi maraton. Nagyon észnél kellett lenni a lavírozásnál mert elég keskeny volt az út ennyi embernek egyszerre. Azért Mi BMF Team  tagok megpróbáltunk együtt maradni. Ez ideig- meddig sikerült is de aztán már csak azt vettem észre hogy elvesztettem szem elõl a Többieket, de szerintem Õk is engem,mert késõbb már nem is találkoztam Velük a verseny során.
Tehát megkezdõdött a kékeknek a 15 Km-es emelkedõ,ez nem volt igazán veszélyes,de nagyon kellett taktikázni,helyezkedni,hogy elõrébb jusson az ember és ugye itt még együtt haladt a mezõny a sárgákkal. Nagyon nagy elánnal tekertek a 100-asok és azért restelltem volna tetû módjára közlekedni köztük,hiszen én csak a rövid távon tekerek.
Mindenesetre,ha azt a tempót tartani tudták végig az emelkedõn,amit az elején diktáltak akkor az nem kis dolog,de errõl majd a 100-asok biztos bõvebben írnak. Hála egy jó rutinos bicajosnak,aki olyan mesteri érzékkel elõzgette a többieket,hogy örömömben „ráragadtam” alaposan és nem volt gond haladni. Sajnos a lejtõkön sokkal jobb volt mint én ( bár szerintem ott tõlem jobb mindenki) és elég volt befogni az emelkedõkön. Nagyon kellemes volt az idõ a tekerésre,mondom és ezt aki a rövid távon indult. Tekerés közben egy furcsa csoportosulásra figyeltem fel,akik amolyan öreguras tempóban kaptattak fölfelé.Elõször azt hittem,hogy valamiféle akadály hátráltatja az elõrehaladásukat,de mint késõbb kiderült két nagyon csinos lány tekert az elõbb említett csoport elõtt,akik véleményem szerint a látványt használták doppingszer gyanánt. Hát látványnak valóban nem volt utolsó! A kaptatók nekem nagyon feküdtek ,de a meredek lejtõkrõl ezt nem igazán tudtam elmondani.
Ahogy szétvált a két mezõny,máris kezdõdött egy jó kis gurulás lefelé,igaz jól esett az emelkedõ után,de nagyon észnél kellett lenni,mert a féktávolság az néha a képzeletbeli sárvédõt súrolta. Ha ott bukta van,akkor minimum 3-4 ember becsületesen elröppen. A pálya kijelölése nagyon korrekt volt,sõt a problémásabb elágazásoknál még „integetõ” szevezõkkel is találkoztam . De találkoztam elég sok útszélén bicaját szerelõ, gumiját ragasztó emberrel is,sõt 2-3 elhagyott nyeregtáskát is  az útszélén fõleg a köves meredek lejtõknél az út mentén. Nem tudom,hogy volt-e aki meg mert állni azon a szakaszon felszedni az elhagyott cuccot,de én ott személy szerint örültem ,hogy be tudtam venni a lejtõ alján az egyik balos kanyart. Bár volt egy porosabb rész ahol majdnem megtréfált egy szintén balos kanyar,ott ahol a kagyarban egy termetes fa állott.
A nyomokat figyelve nem csak én voltam vele így. Alaposan kisodródtam. Lassan becsorogtunk Falsõtárkányra,ahol az éppen induló vonat elõtt slisszantunk át néhányan.


#39
Ralph_Fiennes

Ralph_Fiennes

    vendég

  • fórumtag
  • 152 hozzászólás
Hello MINDENKINEK!
Szóval vártam egy kis ideig, hogy Major levésse a 40 Km-es táv tapasztalatait ,de ha nem haragszotok,akkor én is pötyögnék néhány gondolatot. Kezdeném azzal,hogy én már a nagy esemény hajnalán egy kis bemelegítõ edzésel kezdtem,mert be kellett tekernem az állomásra ahonnan a vonatom indult( 15KM ). Meglepõen tapasztaltam,hogy már az ÓZD felõl érkezõ vonaton volt egy srác,aki szintén a maratonra igyekezett a 100-as táv lekûzdésére. Nagyon jól eldumáltunk,úgy hogy észre sem vettük és már Egerben voltunk.Úgy beszéltük meg Kislusttal,hogy én bevárom a vonatot,amivel Õ érkezik.Természetesen sikerült egymást elkerülnünk. Az utastársammal áttekertünk a városon,ahol már jónéhány bicajos tekert a TESCO felé. A parkoló hátsó része szalagkorláttal volt elkerítve és ott történt a regisztráció is. Bõdületesen sok autó volt már a parkolóban majd mindegyik tetején egy-egy  bicajjal. Hát lehetett nyálat folyatni! A szponzorok felálított sátrai körül is volt egy kis érdeklõdés,de mindenki inkább az ismerõsök keresésével volt elfoglalva. Cak egy jó órával késõbb tudtam beazonosítani a bringája után Kislustot a TESCO egyik bejáratánál. Nem egyedül érkezett,hanem egy barátjával,aki egy full-merevvázas csepel géppel érkezett.Kérdeztem,hogy a Többi BMF Team tagokról mit tud? Õrült mobilozásba kezdett és sikerült egy kis nehézség árán megtalálnunk MAJORT és egy Velencei ( no ITALI) barátját,aki szintén a 40-esen jött velünk. Megcsodáltuk Major gyönyörû új POLAR-X vázát,ami valóban nagyon szép volt. Megtörtént a póló felöltése ( sajna ez rám nem vonatkozott,mert pillanatnyi anyagi helyzetem nem engedte),szóval marha jól sikerültek a pólók. Kislust fáradhatatlanul nyúzta a mobilját,mert idõközben jelezte néhány BMF Team tag igényét a póló felöltésére. Mindekkor persze már el is múlt 9 óra néhány perccel. Araszoltak az emberek a rajt közelítõleges helye felé. Ekkor találkoztunk Zöldfülûvel,aki ugyan bringa nélkül és „civilben” érkezett,de OTT volt. Aztán meg volt a személyes kontaktus a két rettenthetetlen 100KM-es távon induló Balibával és Paraferivel ( bocs,hogy Téged hagytalak a végére,de tudod,kikbõl lesznek az elsõk…).Sajnos Velük nem igazán tudtunk beszélgetni,mert már szólítottak is lassan az induláshoz. Mivel annyi sokan neveztek a helyszínen,hogy az indulás csúszott,úgy döntöttek a szervezõk,hogy együtt engedik el mindkét mezõnyt. Hát jó egy adag bringás volt együtt.Még néhány eligazító utasítás a szabályokról,miközben tuti testközelbõl figyelgethettük versenytársaink kerékpárjait. Kapásból láttunk egy ugyanolyan tuti vázat,mint a Majoré,egy hölggyel a nyergében. A hölgy szintén felénk tekintgetett.Voltak még óriási arcok,akik gondolom a szervezõk unszolására kerékpáros fejvédõ hiányában sild nélküli kiskõrösi bukósisakot viseltek. Jól néztek ki. 9.20-kor elstartolt a mezõny egy rendõr autó felvezetésével. Elég jó tempóban történt a dolog és elkezdett mégjobban keveredni a mezõny a kékek(40KM) és a sárgák(100KM) között. A színek alatt a rajtszám papírjának a színét értem,ezt írom azok kedvéért,akik távol maradtak a rendezvénytõl.


#40
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
hello mindenki aki ott volt és aki nem,
hááát nekem vegyes emlékeim vannak. a 100-at nyomtam le, 168.(?) lettem és ennyit még nem szívtam biciklizéssel mint a BM-en! minden nagyon szuper volt, mígnem a Bálvány utáni meredek lejtõn a láncom elszakadt...szerencsére úgy a hetedik elhaladó sporttárs kisegített a szerszámával (rossz az aki... ;D ). aztán ahogy paraferee is írta, elkezdett esni az esõ...ez nekem Bánkút környékén volt. Répáshutához közeledve valaki elõttem bukott, szegény a fák közt elég rémisztõ látványt nyújtott, de nem lett semmi komoly baja, a bicaját elraktam az útról, "go on" ! aztán aki ott volt tudja, az országút keresztezése után jött egy meredek lejtõ, amirõl viccesen egyszer csak jobbra kellett kanyarodni és ezt nem nagyon jelezte semmi, csak valaki szólt elõtte 5 méterrel. alighogy sikerült nagy fékkel megállni, hogy bekanyarodjak, hátulról ordítás "vigyázz, belédmegyek..." és belémjöttek. szerencsésen megúsztuk...az egyik haverom ezen a lejtõn lejjebb bukott egyet (kerék elgörbül,versenyt felad). na, ez még mind elmegy, de aztán úgy 70km-nél, amikor már minden tiszta mocsok volt, sikerült nekem is bukni is egyet. egy kis horzsolás, zúzódás, nem gond, már úgyis teljesen eláztam. menjünk tovább, ezt bírni kell! 80 körül jött a második láncszakadás, hátsó váltó az égnek áll, elgondolkozok, hogy most akkor vége ?...kezdtem kiborulni...szerencsére jött egy jótét lélek (a sors fintora - az egyetlen a mezõnyben akinek ugyanolyan bicaja volt mint nekem) aki kölcsönadott egy újabb láncbontót - szerelés az esõben valahol a világ végén. úgy 15 perc alatt ez is megvan, irány tovább. a lánc már nagyon rövid, vigyázni kell, nehogy rosszul váltsak...ezek után jött 1-2 "sárbanabiciklitválloncipeljük" szakasz, majd a végsõ szívatás. felázott mocsaras füves úton vagy 5 km a célig. amikor már csak 500m van hátra, a könnyeimmel küszködök, végre itt vagyok, sikerült megcsinálni! lila szájjal, remegõ testtel, iszappakolással az arcon beérek a célba...
a barátok szerencsére feldobják a hangulatot, ami egyébként szinte végig nagyon jó volt az egész versenyen. a többség segítõkész volt és jófej. remélem én is az voltam  :)
a szervezés nagyon jó volt, egyedül annak a bizonyos lejtõs szakasznak a kijelölése volt veszélyes és szívató. a biciklim még most is a hétvége sérüléseivel van tele, asszem többet esõben nem maratonozok...