Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balatoni bringakörút

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
98 hozzászólás a témában

#61
lestyanrobi

lestyanrobi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Hali mindenki, nem akarok ilyen teljesítménycentrikus buzi lenni de kiváncsi lennék, hogy mennyi idõ alatt tudta a leggyorsabb ember körbetekerni a Balatont! Fõleg a majdnem bringakörút mentén lévõ útvonal érdekelne, 200-220 km között.

#62
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Ja és ha körbementetek a Balaton körül, akkor majd írd le lécci hogy milyenek a bringautak!

Én még 2 héttel ezelõtt jártam a magyar tenger felé, és ki volt táblázva frankón hogy Balatoni Kerékpáros Körút, v vmi ilyesmi. Na de ez csak tábla... szal szerintem nem kell mindent elhinni. :)

#63
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
:D Az télleg érdekes. :)

#64
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
kb,bár sokkal inkább haveri alapon megy,úgy,h jön velünk a tanarunk is ;D
van,aki PolarX-szel jön (miután sikerült lebeszélni a BMXrõl ;D) szóval elég érdekes lesz

#65
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Mi ez, osztálykirándulás? :)

#66
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Wow!
Ofõnk szerzett ZENGEdayt a 70-esre,azon fogunk repeszteni! ;D

#67
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Sárpentelei erdõ? Az melyik irányba is van? Sárszentmihály felé, nem? :)

#68
almos

almos

    vendég

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás
a 7 esen szerintem nem erdemes kockaztatni, van 2 sokkal nyugisabb bar egy kicsit hosszabb ut is fehervarrol
montival 1 ora alatt le lehet erni a rovidebb uton, ami sarpentelei erdotol indul, majd at urhidan, vegig a falun, majd a mezon, van egy 2 nyomsavos gazdasagi foldut, kb 3 km, majd mar beton ut polgardi ipartelepekig, ill koszarhegyig, majd polgardiig, es tovabb fulenek, majd bfokajar, es akarattya ill aliga mar csak egy kopes
a masik aegy kicsiit hosszabb, ugye outival nem nagyon lehet folduton tepni, szoval ki kell hagyni urhidat, sarszentmihaly, nadasdladany, majd jeno es polgardi, vagy osin keresztul egy kicsit tovabb es mar ott van fuzfo, csak be kell gurulni

#69
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
1 megoldás van: lejösz Velencéig, vagy Agárdig vonattal, és onnan cangával. Agárdtól van bringaút, megy a 7-es mellett, de majd le kell fordulni Pákozd felé. Ez egy mellékút, elég szeles is mert nincsenek fák. Eljutsz Pákozdra, ott irány Székesfehérvár. Kisfaludtól már lesz bringaút egészen be a városba. Innen már foggalmam sincs hogyan tovább. ;D Egyébként engem is érdekelne innen hogyan és merre tovább, mert én is le szeretnék tekerni a Balatonra majd nyáron.

#70
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Tapasztaltak,segítség!!!
Hogy lehetne lejutni Bprõl Balatonra cangával Velence érintésével???
Mert a 70-esen nem lehet kerózni... :(
Van valamerre bicikliút? ???

#71
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
HI fehérje!

Ki vagy Te?
Köszönöm a szervezõk nevében! Tényleg jó volt! Jövõre is gyere!
És ahogy az elhangzott: Hozzál magaddal még egy embert (ha lehet akkor lányt ;D)!
Mellesleg nyáron biztos megyünk még párszor néhányan. Hozzánk csapódhatsz, mi is utálink egyedül menni! :D
By

#72
Fehérje

Fehérje

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Igen, a Balaton kör tényleg nagyon jó volt, sokkal könnyebb így megkerülni a tavat, mint egyedül. Mivel én általában tûzõ napsütésben, nyár vége felé szoktam körbetekerni a Balatont, a szél kifejezetten áldásosnak tûnt, fantasztikus érzés volt az északi parton dimbesdombos terepen arra figyelni, ohgy folyamatosan jobbra dõljek a 60km/h körüli szél ellen (néha szerencsére "csak" szembe fújt a szél), amit 70-80km/h-s széllökések bolondítottak meg idõnként ;)

A csapat igen vegyes volt mind felszerelését, mint kerékpárjait illetõen. Az említett 12 éves srác teljesítményéhez például hozzá kell tenni, hogy nem akármilyen kerékpáron tette meg az utat: a Tesco-bájkoknál csak egy hajszálnyival jobb MTB-n tekert (kb. 1.9-2.1-es gumival), és szinte a könnyem is kicsordult, amikor elém kerülve minden egyes lábmozdulatára azt mondta a pedálja: nyikk-nyikk-nyikk-...
A Balaton teljesen megkerülõk jármûvei közt volt Tesco-bike, félprofi-MTB, orosz "versenykerékpár" sárvédõvel és csomagtartóval és néhány tûrhetõ országúti gép is. A ruházat is igen változatos volt, a sisakos-feszülõpolós-kerékpárnadrágos-SPD-stõl kezdve a napellenzõssapka-kockásing-feketefarmer kombinációig szinte minden. ;D

Részemrõl egyetlen negatívumként a hátizmaimba költözõ görcs tekinthetõ, amit még igencsak érzek. Nagyon szokatlan volt folyamatosan az elõttem tekerõ fékpofáit bámulva állandó fékkészenlétben lenni, valószínû, hogy ennek "köszönhetõ" ez a remek érzés... Ugyanis fõleg a táv elsõ 70-80km-én érthetetlen sebesség-ingadozások/fékezések fordultak elõ, tekintélyes mennyiségben.

Szívem szerint már akár a mostani hétvégén letekerném újra a távot ilyen körülmények mellett...

#73
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Sziótok
Megvolt Május 3 -án a Balaton kör!
Nagyon jól sikerült!
Minden eddigi részvételi rekord megdõlt! 42ember ment körbe és kb. 60 an voltunk.
A legfiatalabb aki körbement 12(!!!) éves volt és nagyon jól bírta, a legidõsebb 43.
A szervezés szuperre sikeredett, a rendõr motoros nagyon jól csinálta a dolgát.
Két kissebb esés volt, de egyik sem volt komoly. (az egyik én voltam ;D ;D, és egy kis csuklófájással megúsztam)
Az idõ pocsék volt. Nagyon erõs szél fújt, általában oldalról, de az esõ elkerült minket szerencsére.
Jövõre is mindenkit szeretettel várunk!
by

#74
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
lesz Balaton 200 május 25? (vagy 24?) nem tudja vki ez honnan indul? részletesebb infó esetleg?

#75
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás

Tudom hogy kicsit késõn szólok de csak most tünt fel a téma.

Szervezünk idén is (siófoki bicósok) Balatonkerülést. Mindenkinek akinek kedve van jöjjön. Május 3 reggel van indulás Siófokról, érkezés ugyanide kb. este 6ra
198km Ha valakit érdekel hívjon:06702705858
by

#76
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
Erre menni kéne!!!
jól hangzik ;)

#77
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
2003.05.11 Bakony 200
2003.06.21. Balaton 50 MTB
2003.06.26-29. Balaton kör

#78
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
mikor lesz idén a balcsi körbe tekergetés???

#79
Fehérje

Fehérje

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Szálláslehetõségek közül a Balatoni szállásadatbázis keresõben tallózhatsz, ott árak is vannak, kiválaszthatod, hogy kemping/hotel/fogadó/kollégium érdekel stb.

http://www.balaton.hu/bol_szallas/

#80
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Aki volt már a 200 TT (Tour de Pelso) kérdezném, hogy és mikor mennek le, hol lehet megszállni olcsó áron stb (gondolom elõzõ este mentek). ???