Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balatoni bringakörút

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
98 hozzászólás a témában

#21
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás
Borzalmas megoldásokkal kísérleteztek néhol a bringaút használhatóvá tételéért. A pozdorja borítású hidak, a félig felmart gyökér hupnik, igazi hungarikumok. Néhol annyi ág volt az úton, hogy ennyiért már terepversenyen panaszkodnak. Kétségtelen, hogy nem outis pálya.
Az út jelölése is borzalmas. Ki az az idióta, aki nem az elágazás elé, hanem után teszi ki a táblát. Nem kevés elfordított táblát is láttunk. De Keszthelytõl tetszett, hogy kiírták néhol a következõ jelentõsebb hely távolságát.
Egyetlen elõnye a balatoni bringaútnak, hogy van.

#22
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Az, h mennyire jó volt azt döntse el ki-ki maga. Nekem rettentõ tanulságos volt az a 200 km. Pontosabban 194, mert ahol tudtam csaptam az utat, kizárólag a fair játékszabályok betartása mellett. Szóval én többet soha nem megyek outival az egekig magasztalt balatoni bringakörre. Annyira minõsíthetetlenül tönkrementek az utak, h egyszerûen sírt a lelkem, sajnáltam a kerékpárom. Rossz volt a kerékpár út, rosszak voltak a fõutak. Ez már szinte a vállalhatatlan kategória, legalábbis ebben a géposztályban. Továbbá furcsa volt egy pár embernek a többiekhez való hozzáállása is. Az, h nem fogadja a köszönésed, az csak egy dolog, de hogy több 10 km-en viszel valakit és stéherel mögötted szó nélkül, az már nekem egy kicsit furcsa.
Az idõ valóban nem volt valami kegyes, nekem ez éppen határeset, remélem a 300-as kellemesebb atmoszférában fog lemenni.


Milyen géposztályban indultál, vitrinben? :D Nekem is rázott, hiába volt 25-ös gumim, de az átlag edzõköreim sem tüköraszfalton teljesítem.
Ha valaki beáll szélárnyékba és zavar, fújd ki az orrod párszor, máris lemarad. ;)

3-unk közül csak én voltam "8 báros virslivel", a másikkettõ 35ös CX gumival 4 báron. :)

#23
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
..merészek voltatok a nyolc báros virslivel macskakövezni. Jó lett a videó, köszönet érte! :D Teljesen kompresszál még mindig az utak adta élmény, a filmeteket is még ennek hatására néztem végig. Lassítva tüzetesen, rájöttem, nem csak fikció a "fos mínusz 2" minõsítés a balatonkörre. :) Egy kicsit tartok a 300-astól is, az utak miatt. Lehet, h hajóznom kellene inkább? :confused: :D

Ridley Noah Fast 


#24
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Az, h mennyire jó volt azt döntse el ki-ki maga. Nekem rettentõ tanulságos volt az a 200 km. Pontosabban 194, mert ahol tudtam csaptam az utat, kizárólag a fair játékszabályok betartása mellett. Szóval én többet soha nem megyek outival az egekig magasztalt balatoni bringakörre. Annyira minõsíthetetlenül tönkrementek az utak, h egyszerûen sírt a lelkem, sajnáltam a kerékpárom. Rossz volt a kerékpár út, rosszak voltak a fõutak. Ez már szinte a vállalhatatlan kategória, legalábbis ebben a géposztályban. Továbbá furcsa volt egy pár embernek a többiekhez való hozzáállása is. Az, h nem fogadja a köszönésed, az csak egy dolog, de hogy több 10 km-en viszel valakit és stéherel mögötted szó nélkül, az már nekem egy kicsit furcsa.
Az idõ valóban nem volt valami kegyes, nekem ez éppen határeset, remélem a 300-as kellemesebb atmoszférában fog lemenni.


Mi hosszítottunk, még ha nem is akarattal, de még Tapolca elõtt rájöttünk, hogy csak a Balatont kell megkerülni, nem az országot. És a bringaút se volt elég rossz nekünk, ezért belevettünk 1-2 km-nyi pepec kockakövet. Nem volt az út rosszabb, mint bármelyik magyar mellék út, ahogy a bringaút is a budapesti kerékpárutak átlag minõségét hozta.
Viszont alig volt szembe szél a déli parton, kétszer majdnem kisütött a nap, nem esett semmi, és nem fagyott egész nap. Még 4 fokot is sikerül Keszthely körül mérni, és reggel se volt -3-nál hidegebb. Az ellenõrzõ pontokat tényleg nem lehetett elvéteni, de fél liter kóláért 390 Ft azért húzós volt. Csak a hátszél, na az nekem nagyon hiányzott. Azt nem nagyon találtam.
Én vittem magammal két szélfogót. Tették rendesen a dolgukat végig. A 300-ra is viszem õket magammal, ha már ilyen jól beváltak. :)

#25
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
Az, h mennyire jó volt azt döntse el ki-ki maga. Nekem rettentõ tanulságos volt az a 200 km. Pontosabban 194, mert ahol tudtam csaptam az utat, kizárólag a fair játékszabályok betartása mellett. Szóval én többet soha nem megyek outival az egekig magasztalt balatoni bringakörre. Annyira minõsíthetetlenül tönkrementek az utak, h egyszerûen sírt a lelkem, sajnáltam a kerékpárom. Rossz volt a kerékpár út, rosszak voltak a fõutak. Ez már szinte a vállalhatatlan kategória, legalábbis ebben a géposztályban. Továbbá furcsa volt egy pár embernek a többiekhez való hozzáállása is. Az, h nem fogadja a köszönésed, az csak egy dolog, de hogy több 10 km-en viszel valakit és stéherel mögötted szó nélkül, az már nekem egy kicsit furcsa.
Az idõ valóban nem volt valami kegyes, nekem ez éppen határeset, remélem a 300-as kellemesebb atmoszférában fog lemenni.

Ridley Noah Fast 


#26
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Ehh, letudtuk, de nem volt melegünk. :)


A bizonyíték: Balatonkor6percben - YouTube

Jó volt.

#27
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Ehh, letudtuk, de nem volt melegünk. :)

#28
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
Akkor hát találkozzunk 23-án. :D Az idõjárás nem biztos, h kegyes lesz hozzánk. A Balaton elvesztett varázsán meg ne csodálkozz. Azt hiszem, h sokkal többet érdemelne a tó, mint amilyen (kerékpár )utak veszik körül. A fejlesztés sem tiszta, ki hallott már olyat, h viakolor az építési megoldás egy kerékpárúton? Persze az elsõ egy-két év szuper, majd az idõ múlásával lineárisan romlik az állaga.

Ridley Noah Fast 


#29
alko00

alko00

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Furcsa hogy szezon elõtt ennyire nem fürkészi ezt a forum témát senki, lehet, hogy elvesztette a varázsát a Balaton a kezdõk számára, és csak az öreg rókák és veteránok nyomatják a túrázást, akik nem járogatnak tapasztalatért forumozni. Ha mégis van olyan , aki esetleg szívesen kipróbálná magát azonnali hatállyal , annak ajánlom figyelmébe a Grandrandonneurs.hu által szervezett 200 km-es kerülõtúrát ami most 23.-án lesz márciusban, azaz a mostani hétvégén szombaton. Már van elõreláthatólag egy mesés 76 személyes nevezett gárda, ami a tavalyi 48hoz képest egy határozott elõrelépés, így a legelsõ túramaraton lesz ez így az évben. Én is ott leszek faterommal és egy haverommal és jó lenne látni, ha ez a verseny egy szezonnyitó bombasztikus tömegmaraton lenne akár már idén!! :D jár a teljesítésért oklevél , és egy 3500 Ft-os belépõhöz még egy Franciaországból kiküldött szép emlékérem is!!! Nem én vagyok a szervezõ, de a reklám tuti mindig jól jön nekik is, fõleg mivel szegényeg reklám téren kicsit visszafogottak, de ha ezt valaki olvassa, GYERTEEEEEK!!!
Amúgy áprilisban lesz McDonalds kerülõtúra is, 27.én
és a TDP pedig ha jól tudom juni 1.
ha jól emléxem idén egy napra rakták a TDP-t és a Ultrabalatont. ami a futóknak nem gáz, de aki már volt 2x is bringásként és szerette a dolgot mint apám, vagy mint tavaly én, az most szívhatja a szervezõk butuskodása miatt a fogát. De hát magyarok vagyunk, itt ne is várjuk el, hogy majd odafigyelünk a másikra és majd nem szervezünk keresztbe. Szóval aki részt vesz az egyik túrán az szembetalálkozik majd féluton valahol a másikakkal :P és konstatálhatja, hogy idén választania kellett...kösz! De legalább pezsegni fog az élet bringa téren!
Amúgy sajnos más túranapról nem is nagyon tudok, mint a fentebb említettek, ha van valakinek tudomása másik Balaton kerülõ versenyekrõl az legyen szíves mondani! köszi elõre is!

#30
alko00

alko00

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok!

Ritkán írok, de lassan egész jól ismerem a Balatoni körútat, így gondoltam megosztok pár gondolatot!
A Balaton hátrakötött kézzel az egyik legjobb és legváltozatosabb területe az országnak. Persze sokat lehet olvasni feljebbi, régebbi hozzászólásokban, hogy mennyire uncsi a déli oldal, persze ha nem térünk egy picit le az útról, akkor az is.. Fonyódi dombtetõ, a boglári gömbkilátó, a lellei nagytavak mind mind csodaszép és tökéletes látnivaló a déli parton, és nem is kell nagy letéréseket tenni a bringaútról. Persze ettõl még az Északi part tényleg szebb. Aki nem szereti a tömeget, annak a nyári szezon közepén nem ajánlom a körtúrát, sokkal jobb dolog szerintem május,vagy szeptember környékén bejárni , amikor még -vagy már jó idõ van, engem rengeteg atrocitás ért már nyáron balatoni bringázás közepette, így azt csak nagy türelemmel rendelkezõ embereknek ajánlom. Személy szerint a németekkel soha nem volt gondom még, sõt mondhatom, hogy kifejezetten örülök, ha velük találkozok, mert sokkal élvezetesebb , mint magyarokkal összefutni. Nemzeti betegség nálunk ugyanis szezonban az, hogy a családok vagy csoportok nem egymás mögött az út szélén közlekednek, hanem egymás mellett elfoglalva széltében az egész utat. Ez sok esetben 100 méterenként csöngetésre, vagy országuti esetén kiabálással jár és persze millió ráfékezéssel. És lévén , hogy magyarok csinálják, meggyõzõdésük, hogy õk járnak el helyesen, és néha fenyegetõznek is az arrébbállás helyett. De voltak extrémebb esetek is , amikor minden hitemet elvesztettem az országban és a benne élõkben. Volt amikor egy szûk kerékpárút szélén haladva a másik oldalon gyalogló jómagyar a kezét direkt kirakva oldalra próbált letéríteni a kerékpárútról, de volt hogy a szemben közlekedõ szintén egész sávban közlekedõ kerékpárosok az én jöttömre egyáltalán nem alakultak sorba, és letereltek az aszfaltról, mindezt egy 2 sávos úton és váltig állítom, hogy a szélen közlekedõ középkorú férfinek a szeme se rebbent, lehet észre se vett :o
Szóval egész elképesztõ dolgok vannak szezonban, és akkor még egy szót sem szóltam a részegekrõl az esti bringázások során, vagy az utánnam köpõ kisebbségirõl egy alkalommal .Szóval ha lehet kerüljük a tömeget, de persze voltak szezonban jó helyzetek is, de sajnos azt kell hogy mondjam, kevesebb az ilyen eset.
A randonneurs vagy a tour de pelso esetleg a Mc Donalds kupa tökéletes lehet a kezdõknek is, kényelmesen viszonylag szezont elkerülve biztosít jó menetet a tókörben.
Nemrég voltam még januárban egy hóesés után Keszthely fele, és nagy meghökkenésemre azt kellett konstatálnom, hogy a bringaút szinte teljesen hómentes volt, holott minden más helyen hó volt. Nem tudom hogy tisztították -e ezt a bizonyos szakaszt Máriafürdõ és Keszthely között, mindenesetre öröm volt látni, hogy elvileg ennyire offseasonben is rendelkezésre áll a Balcsi körút. Látnivaló mindig van ilyenkor is, Ha mástnem a mólók tökéletesek erre. Amúgy a déli part ez miatt is elég idilli, mivel rengeteg a partlejáró, és rengetek a hipermarket, soha nem fogyunk ki feltankolási lehetõségbõl, szinte 5 kilóméterenként hétvégente is bitonságban vagyunk ilyen szempontból. Azok akik esetleg egy bortúrán szeretnének kóstolgatni , azokat figyelmeztetem, hogy nincs 100 % -os kiépítés a körúton, így bizonyos alkalmakkor ki KELL menni a fõútra, és ezt a rendõrök is pontosan tudják!!! A rendõrök direkt megtalálják ezeket az útszakaszokat, még ha csak pár száz méteres is. Például apámat hajnali 3 kor Füred környékén kapták el 0.1 ezrelékes alkoholtartalommal ami egy Siófoki sörbõl maradt vissza, ami a körúton elvileg bõven határ alatt van, de fõúton már nem! Ennek hála 5000 ft büntit kapott, mindezt októberben hajnali 3 kor az északi parton, azon az egyetlen átmeneti szakaszon , ahol megszakad a folytonossága a kerékpárútnak, és a rendõrök ezt jól ki is használják! Szóval olyan mint Kerékpáros borkörút csak mítosz senki ne dõljön be neki! Bármennyire is emlegetik a túramagazinok.
Haverral ajánlom az esti balcsikört lámpákkal, a fények és a levegõ kárpótol mindenért, a lehetõ leg relaxálóbb élmény, de itt is meg kell említenem, hogy egyik barátomat Keresztúr környékén egy csorda vaddisznó majdnem elütötte, szóval csak óvatosan! Sima átlagos ledes lámpából 1 nagyon nem elég, a Balatonkörútra legalább 2 lámpa kell normál cateye vagy hasonló alapmodellekbõl. Este a kátyúk végzetesek lehetnek, én pont Keszthely környékén zúgtam egyet , ott ugyanis jó tempót lehet diktálni, de becsapós az út, mivel van egy-két nagyon mély kátyú a lényegében jó úton. ez több helyre érvényes. Például az északi parton van egy két kifolyó ami felett deszkázott hidacska van, itt simán elõfordult már, hogy szögek lógtak ki a deszkázatból. Mindenesetre ez az egyik legszebb és legjobb túravonal Magyarországon, mindenkinek csak ajánlom ! Aki estleg félne attól, hogy nem bírná ezt a távot egy nap alatt,nos az ne féljen semmiféleképpen se, vadsátorozás mindenhol rulez! de ugyanakkor a szintkülönbségek olyan csekélyek, hogy minimális energiaigényû ez a túra, kényelmesen lehet haladni,nem a láb hanem inkább a gerinc lesz elõbb fáradt, netán ülni lesz nehéz. Aki vadsátorozna, annak szintén egy figyelmetetés: csak olyan helyen állíts fel sátrat, ahol nem lát senki, fõleg nem helyi lakosok! Haver egyszer a sátrát a lellei vízmû mögött állította fel egy patak töltése mellett, ahol az ég világon senkit nem zavart, volt még szemetes is a közelben, nádas wc-nek, elvileg senkinek egy szava nem szabadott volna h legyen, reggel mégis a sátron zörgettek a helyi rendõrök és összepakoltatták. Tehát sátrazáskor a lehetõ legkörültekintõbben a lehetõ leg izoláltabb helyen, ha nem akarunk soktízezerért apartmant vagy parcellát bérelni! Emlékszek a 2009es bikefesten a haver bérelt egy parcellát 3 napra,ezért 16ezres bérletet fizetett. Magyar tárcának ez icipicit sok, így csak támogatni tudom a vadsátrazást!
Remélem tudtam egy két tanulságos dolgot mondani!

#31
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
A holnap éjszakai Balaton kiskör után lesz még valami banzáj, vagy ilyenkor simán oszolj van a cél után?
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#32
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Jó kis videók ezek is. :)
Balatonkeresztúron kár hogy kihagytátok a kikötõ melletti fagyizót.

#33
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Ha az elején le akarod tudni azt a kis szintemelkedést ami a Balatoni körúton van, akkor Fûzfõ fele induljatok.
A keleti part a "legnehezebb".

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#34
zsolti-010

zsolti-010

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok.
Balatonvilágosi indulással ,családommal, tervezem megtenni a kisebb kört (86km). A kisebbik fiam 10 éves.Eddig még nem voltam kerékpárral a Balatonnál, ezért az lenne a kérdésem hogy Siófok vagy Fûzfõ felé célszerû elindulni, vagy teljesen mindegy ?

#35
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Valóban többet érdemelne, de ettõl én még idén is megcsinálom apámmal. Ez nálunk már ilyen apa-fia program lett minden évben. :) Ezt már csak úgy tudnánk fokozni, ha a fiam jönne majd, de az még odébb van.

Hát igen, minden fikázás ellenére évrõl évre én is megkerülöm, akár többször is. Nekem meg az lett a hagyomány, h minden évben letudom a négy tavat. :-)

Ridley Noah Fast 


#36
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Valóban többet érdemelne, de ettõl én még idén is megcsinálom apámmal. Ez nálunk már ilyen apa-fia program lett minden évben. :) Ezt már csak úgy tudnánk fokozni, ha a fiam jönne majd, de az még odébb van.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#37
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Érdekes látni,hogy milyen aktiv lett hirtelen ez a topik,és alapvetõen mindenkinek negativ véleménye van.
Ez annak fényében furcsa,hogy ez az ország legismertebb és legfelkapottabb bringás utvonala.

Én most voltam itt elöször és probáltam egy átfogó képet festeni az egészrõl,nekem nem ennyire lesujtó a véleményem,lehet az újdonság varázsa.

Már csak a távolság miatt is, napi szinten nem fogok itt bringázni,a föszezont,a gyalogosokat,a tömeg okozta "örömöket" meg nem is akarom kiprobálni.

A déli part szerintem is kuka minden szempontból,az északi azért nem unalmas,a bringaút nyomvonala néhol egész ötletes helyeken is megy.

Azért neked van külhoni tapasztalatod arról, h milyen egy ország felkapott és preferált kerékpárútja. Azt gondolom a Balaton többet érdemelne. Andrisnak meg teljesen igaza van, ha a pihenni vágyók nem vennék birtokba a kerékpárutakat is akkor egy kicsit haladósabb lenne a kör. Az ominózus füredi résznél pl. a korzó háromszor szélesebb mint a "bájkród", mégis azt veszik igénybe. Pont ezért van nálam az a vélemény ha kezdõ kerékpáros barátaimmal indulok, szívesebben viszem ki Ausztriába mint a Balatonhoz. De nem nagyon kell messze menni. A Velencei tó északi oldalát megcsinálták, a déli meg maradt olyan amilyen. De ide sorolhatnám a Tisza tó Poroszló és Tiszafüred közötti országúti förmedvényt is. Összességében nem nagyon állunk valami fényesen a kerékpárutakkal. Tudom ez nem egyszerû, és nemcsak pénzre gondolok, nagyot kell változnunk még a felfogásban is!

hol autósok, hol gyalogosok, hol német biciklis turisták, na, azok se kispályások...:D

A német andalgós bicós akad rendesen a Fertõ tó körül is, ha valaki szereti az ebbéli kihívást, hát ott talál rendesen.:-)

Ridley Noah Fast 


#38
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Érdekes látni,hogy milyen aktiv lett hirtelen ez a topik,és alapvetõen mindenkinek negativ véleménye van.
Ez annak fényében furcsa,hogy ez az ország legismertebb és legfelkapottabb bringás utvonala.

Én most voltam itt elöször és probáltam egy átfogó képet festeni az egészrõl,nekem nem ennyire lesujtó a véleményem,lehet az újdonság varázsa.

Már csak a távolság miatt is, napi szinten nem fogok itt bringázni,a föszezont,a gyalogosokat,a tömeg okozta "örömöket" meg nem is akarom kiprobálni.

A déli part szerintem is kuka minden szempontból,az északi azért nem unalmas,a bringaút nyomvonala néhol egész ötletes helyeken is megy.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#39
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

de nem csak Füreden van ilyen, hanem mondjuk még 15 helyen a Balaton körül. És az meg már bosszantó, ha 7 órán belüli kört akarsz menni és 10 kilométerenként kapsz egy 2 kilométeres szlalomversenyt...


hol autósok, hol gyalogosok, hol német biciklis turisták, na, azok se kispályások...:D
Az élet kemény! :)

#40
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

MTB-vel azért lehet élvezni is a dolgot. :) A füredi gyalogokat meg túl lehet élni, 2-3km a 210-bõl.

de nem csak Füreden van ilyen, hanem mondjuk még 15 helyen a Balaton körül. És az meg már bosszantó, ha 7 órán belüli kört akarsz menni és 10 kilométerenként kapsz egy 2 kilométeres szlalomversenyt...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu