Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balatoni bringakörút

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
98 hozzászólás a témában

#41
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

legyetek perverzek, én inkább kihagyom ezt a balatoni mókát...:) körbetekertem párszor, egyre szarabb... mostmár talán azért is, mert unalmas...:)

..van benne valami! :-)

Ridley Noah Fast 


#42
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
legyetek perverzek, én inkább kihagyom ezt a balatoni mókát...:) körbetekertem párszor, egyre szarabb... mostmár talán azért is, mert unalmas...:)
Az élet kemény! :)

#43
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
MTB-vel azért lehet élvezni is a dolgot. :) A füredi gyalogokat meg túl lehet élni, 2-3km a 210-bõl.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#44
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
Én is azok közé tartozom akik sûrûn járnak a Balatonra bicózni. Az idén már február 25-én kezdtem. Szomorú tapasztalatokkal tértem haza. Az, h az egész körön talán két helyen van nyilvános vízvételezõ hely az röhej. Az, h a kerékpárutat viakolorral rakják ki, az már inkább bosszantó, majd késõbb amikor kikopik a fuga, fájdalmas lesz rajta áthaladni. Nem sok helyen történt javítás, újítás tavalyi állapothoz képest. Ha trekkingel megyek akkor többnyire végigszenvedem a kerékpárutat, az outival ez már eléggé kérdéses, marad a fõút. Aki elõször tekeri körbe annak elég rossz a tájékoztatása, nem egyértelmûek, sok helyen hiányosak a jelek. Valóban nagyon kell figyelni a sétálókra akik birtokba veszik a kerékpárutat, én már Füreden nem megyek le a korzóra mert csak felb@..szom az agyam. Nem mérik fel a kedves gyalogosok, annak súlyát, h mekkora galibát okozhatnak, és finoman fogalmaztam. Aki kerékpározik talán emlékszik rá, itthon pár évvel ezelõtt elítéltek egy gyalogost, mert elütött egy kerékpárost, és ez nem vicc!! Szóval évrõl évre romlanak a lehetõségek a Balcsi körül. Marad a Fertõ-tó, igaz az itthoni oldal nem éppen szuper, de arányaiban nem annyira gáz mint a Balaton. Jó minõségû utak még a szõlõk között is, láthatóak és egyértelmûek a jelek, táblák. Ezen kívül még Szlovákiába is szívesen megyek át, kicsit problémásak az emberek, de nem beszélgetni járok ki, az utak jók, és a kerékpárosokhoz való viszonyuk is korrektebb mint hazánkban. Talán majd akkor lesz változás, ha itthon is fontos lesz ez a fajta szabadidõs tevékenység úgy mint a környezõ országokban, és így több figyelmet, pénzt fordítanak majd rá.

Ridley Noah Fast 


#45
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Északi rész még rosszabb és átgondolatlanabb. Szerintem aki nem mtb-vel vág neki, az nem is tud végigmenni úgy, hogy le ne menne a fõútra.

hétvégente gyakran edzek az északi parton, de ahol tudom, kerülöm a kerékpárutat.
sajnos a vonalvezetése nem átgondolt és az út minõsége is kritikán aluli.
az autósok egy része toleráns a mezben edzõ kerekesekkel szemben, de tisztában vagyok vele, hogy ez nem életbiztosítás...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#46
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Északi rész még rosszabb és átgondolatlanabb. Szerintem aki nem mtb-vel vág neki, az nem is tud végigmenni úgy, hogy le ne menne a fõútra.


én ezzel úgy vagyok, hogy szeretem a balatont, de nem körbetekerni. inkább beviszünk a cimborákkal egy rekesz sert a vízbe, és béke van...:D
Az élet kemény! :)

#47
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Északi rész még rosszabb és átgondolatlanabb. Szerintem aki nem mtb-vel vág neki, az nem is tud végigmenni úgy, hogy le ne menne a fõútra.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#48
Tankos

Tankos

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
tavaly voltam a déli oldalon mentünk végig bringával. nem valami élvezetes. bringautakon emberfejnyi lukak, mindenfele mászkáló turisták, hétvégi sofõrök,(havert elsõ nap ütötték el, engem másnap majdnem), jah, és a déli oldal varázsos kitáblázottsága, a bicikliutaknak nevezett viccek...

ez nekem a szokásos magyar paródiának tûnik...
Az élet kemény! :)

#49
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Ha jól látom az elsõ videó Füreden indul a Flamingó Hotelnél. Legalábbis amíg nem indítom el. :)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#50
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Megnéztem, ez is tetszik mint a többi! ;)

#51
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Balatonkör /2011.09.12-16./ két részben, a bringakörút nyomvonalára fókuszálva:

http://www.youtube.com/watch?v=URI-Y-yztYY

http://www.youtube.com/watch?v=byz-DQdX4bs

Jó hosszú,úgyhogy lehet jókat szunyókálni alatta.

Van slideshow is:

http://users.atw.hu/...laton_2011.html

Itt a balatoni szezon,tessék menni,a víz is már majdnem 5 fokos.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#52
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Addig menjen, amíg bírja, ki kell használni. :) Én toltam rendesen, de a terepgumi eléggé lefog az aszfalton. 5-10km-enként leesett a láncom rosszul beállított elsõváltó miatt, ez rengeteg idõt elvitt, akadt más technikai és egyéb problémám is, így jött össze 13 óra alatt. Mégegy info, kutat nagyítóval kell keresni. Kiöntöttem a kulacsból a vizet, utána nem jött víz a kútból. Vigyázni kell, nem mindegyik mûködik.

#53
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Apám tavaly letekerte 16 óra alatt, egy szakadt MTB-vel, 60 évesen. :)
Idén megyek vele én is nehogy feldobja a pacskert. 20 évesnek érzi magát az öreg. :D

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#54
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
13 óra alatt sikerült körbemennem tavaly, széles terepgumikkal (akkor nem volt más), ebbõl 10 órát tekertem, így 20km/h lett az átlagom. Érdekes, hogy 25-35km/h-val a közel sík részeken, az emelkedõk, leállások, lassítások lerontották az átlagot. 6L vizet ittam. A déli parton Folyódtól Siófokig kb. minden mellékutca egyforma, ahol megy a bringakörút. Fonyódtól nyugatra már ok. Az északi part szép, szerintem néhol érdemes bemenni a falukba, még akkor is ha hosszabb, mint a fõúton menni. Idén is meg szeretném tenni a kört slick gumikkal, kicsit gyorsabban. De úgy, hogy út közben ennék meleget is.

#55
Saladin9

Saladin9

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Kb 3 éve volt egy sikertelen kísérletünk. Elõzõ este lementünk Btomajra, és a vendégház tulaja - ahol megszálltunk - megmutatta a borospincéjét. Meg is néztük. Másnap kb 10 Km-t tekertünk, és beültünk tüzet oltani az elsõ kocsmába. Kb onnan is mentünk haza.
Tipli burnyák!

#56
trindem

trindem

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Nekem 11 óra alatt sikerült körbetekernem az osztálytársammal. Ehhez hozzá kell tenni azt, hogy nem sokat edzettünk, csak elhatároztuk, hogy jó akkor körbemegyünk egy nap alatt. Sikerült. Eredmény: egy hétig nem akartam biciklit látni. :)
Amúgy szerintem is csak az északi part szép, a délin végig kell suhanni, ott nincs mit nézni. Amire viszont fokozottan érdemes figyelni, az a Csopak és Füred közti dupla derékszögû kanyar! Hát aki azt tervezte nem ült még biciklin! Másik meg, hogy az északi parton a falvak/városok közt a bicikliút a fõút mellet megy, de a falvakba lemegy, ott kacsázik a strandok környékén, majd visszamegy a fõút mellé. Idõt, energiát spóroltok, ha ezeket a rövid szakaszokat fõúton teszitek meg. (Nem is tudom mikor voltam utoljára Csopakon!)
A füredi Tagore-sétány is kedvencem: a bicikliúton közlekedik minden gyalogos, mikor egy méterrel arrébb gyalogút van. Sõt bornapok alkalmával az összes boros bódét a bicikliútra rakják, és akkor hajrá, a felmálházott géppel a felniig süllyedõ kavicsban!
TRINDEM World Traveller

#57
BLePister

BLePister

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Nekem 10 órán belül sikerült - bicikliúton.
Bõvebben

#58
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém
Akkor hát íme a 2005-ös beszámolóm, .pdf 5,9 MB.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#59
RedEagle

RedEagle

    vendég

  • fórumtag
  • 149 hozzászólás
Szia gazloman!

Engem érdekelne a beszámoló akár a korábbi, akár a friss vagy akár mindkettõ. Egyrészt, mert szívesen böngészek képes beszámolókat, másrészt, ha nem is teljes kerülést, de egy északi part kétnapost lehet, hogy be kellene iktatni jövõre. Bár idén is voltak tervek, amik nem lettek megvalósítva, de ez van, ember tervez…
Elõre is köszönöm!
Olyan hegyre mentem, aminek nem volt teteje csak vége. Úgy hívták szél.

#60
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém
1) A Budapest - Velence - Balaton mióta Balaton-körút?
2) Velencétõ a Balatonig MTB-s útvonal-javaslattal szolgálhatok, ha van rá igény. A folytatást ld. lejjebb.

Másnak:
2005-ben körbejártam a Balatont, egy tandem-utánfutóval (félbicikli) mögöttem az 5 éves fiammal. 3 nap alatt nyomtuk le. Képes beszámoló készült akkor de sehol nem publikáltam. A beszámoló még ma is megállja a helyét, különös tekintettel arra, hogy 2010-ben újra körbejártam a Balatont, immáron teljes kis családommal, de szintén tandem-utánfutóval, 5 nap alatt. A beszámoló még nem készült el.

Érdekel a 2005-ös beszámoló valakit? Mert ha igen, letölthetõvé teszem (pdf).

Ha a beszámolót macerás lenne elolvasni, akkor csak röviden: 2004-ben a Duna-forrástól Magyarországig bejártam a Donauradweg-et. A 2005-ös balatoni körútnak ez után, kijelölés és minõség tekintetében nem volt mit szégyenkeznie. Meg egyébként sem. 2010-ben csak azt tudom megállapítani, hogy a balatoni körút javult. A feleségem éppen most mondja, hogy nagyjából összeállt a mostani beszámolója, csak még nem nyomdakész. Akár azzá is tehetem néhány napon belül.

A privát véleményem az, hogy a Balatont nem szabad 1 nap alatt megkerülni. Az csak 200 km biciklizés, amit akárhol is lehet abszolválni, akár az M0-áson is, csak a rendõr meg ne lássa. A Balatont 4-5 (inkább 4) nap alatt, jó társaságban, sörözgetve-csajozgatva-strandolgatva kell megkerülni. Szállást akárhol lehet találni, legyen az kemping vagy cimmerferi.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."