Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balatoni bringakörút

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
98 hozzászólás a témában

#1
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Sziasztok!
 

Tudna valaki egy GPS-re feltölthető (Garmin) útvonalat feltölteni a 206 km távról? Köszönöm előre is.

....hova szeretnéd?? 


Ridley Noah Fast 


#2
Galcsik1979

Galcsik1979

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Sziasztok!
 

Tudna valaki egy GPS-re feltölthető (Garmin) útvonalat feltölteni a 206 km távról? Köszönöm előre is.

 


"Minél Elõbb Maradsz Le - Annál Több Idõd Marad a Felzárkózásra. Én mindig a maximumot hozom ki magamból, a többi csak a szurkolókon múlik."

http://www.salgotarjanihke.hu


#3
tothbarbi

tothbarbi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok! 

Megkérnélek benneteket, hogy segítsetek nekem, és töltsétek ki a kérdőívem. A szakdolgozatom a balatoni kerékpáros turizmusról írom. Köszönöm! 

 

https://docs.google....OLd1zk/viewform


tothbarbi módosította - 2014. április 18. - 20:40


#4
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Mi országútival fogunk menni:-)
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#5
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ismét, nem tarthatatlan a 24-es átlag. Nem vagyok versenyző és kétszer kerültem a Balatont (214km). Először traktormintás terepgumival 13 óra alatt, amiből 10 mozgás: 21,4km/h átlag. Másodszor slick gumival 10,5 óra alatt, amiből 9 mozgás: 23,8km/h átlag.



#6
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Sziasztok!

A Balatont szeretnénk párommal megkerülni olyan 24km/h-s átlag a cél, ilyen lassúság esetén szabad kimerészkedni az országútra? Egyáltalán szabad-e használni az országutat, ha van kerékpárút? Hol tiltott biztosan a kerékpározás a Balaton körül?

 

Ha magassabban akarod kerülni a Balatont a 77-es úton nincs tiltás, Kapolcs és Tapolca között szép a környék és Tapolca felé kezdődik új bringaút, de a Kapolcstól keletibb részen nem annyira kanyargós/beláthatatlan és emiatt gyorsabban és kevésbé óvatosan hajtanak - ott többször majdnem elvittek (pl. szélesebb-mint-a-kocsi alacsony kocsivontatós utánfutóval).

 

24 km/h átlag montival kemény, ezt Bp.-Tahitótfalu-Vác-Bp. körön csak úgy érem el hogy rendesen izzadok mert 26-30-as átlaggal kell menni ahol lehet, a Római parton meg Vác/Dunakeszi környékén sok a gyalogos és van ahol nagyon rossz az út (Europai 6-os, aha). Ez a Balatonon csak a korai órakban/szezonon kívül jobb. Outival nyílt aszfalton könnyebb tartani a sebességet, de a tömeg miatt inkább jó intervallumedzés :)



#7
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ha a mozgás alatti átlagot nézzük, akkor a 24km/h montival tartható, nekem kétszer sikerült. Két éve voltam utoljára. A déli oldalon vannak olyan kerékpárutak, amelyeken az aszfalt minősíthetetlen, ott jobb az úton menni. Tiltó táblákra itt nem nagyon emlékszem. A déli oldalon javarészt mellékutakon megy a bringaút, eleve nem jó minőségűek. Az északi oldalról jobb emlékeim vannak, de ott sincs végig bringaút, a kiépítetlen részeken nyilván csak a főúton lehet menni. Itt még amiről rossz emlékem van, hogy lemegy a tóhoz, felmegy a dombra és ez ismétlődik eszetlen módon sokszor. Keszthely környékén mindig eltévedtem (talán most majd GPS-el sikerül a helyes úton menni). A gyalogok valóban problémát okoznak, rengetegszer kell miattuk feleslegesen fékezni, ami jelentős energia veszteség egy ekkora úton. Legtöbbjük szabálytalanul és szemtelen módon a párhuzamos és 2m széles, üres járda helyett a kimondottan csak kerékpárutat foglalja gyakran dög kutyákat sétáltatva, pórázt kifeszítve vagy teljes szélességben egymás mellett sétálva, némelyik ketten-hárman egymás mellett sétáló még ha szemből mész sem mozdul félre egy centimétert sem, ami felháborító. Nekem erre lesz fent a 100dB feletti duda + közelre csengő. 100-200m-ről és közelítve akár ismétlésekkel elég hatásos a duda, ez még nem fenyegető és van ideje elvánszorogni. Ha nem áll félre, fél méterről ijesztem meg a dudával és meg is érdemli. A duda még az úton jó, szemétkedő / vak autóvezetőkkel szemben. Természetesen kell csengő is, közelre, illetve rendőri ellenőrzéshez. Az osztott kerékpárúton más a helyzet, ott csak teljes óvatossággal és sokkal kisebb sebességgel szabad a gyalogok között haladni és maximum kérheted, hogy engedjen el.



#8
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Köszönöm szépen a választ! A tiltás ténye elszomorító.
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#9
kasza

kasza

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Sziasztok!

A Balatont szeretnénk párommal megkerülni olyan 24km/h-s átlag a cél, ilyen lassúság esetén szabad kimerészkedni az országútra? Egyáltalán szabad-e használni az országutat, ha van kerékpárút? Hol tiltott biztosan a kerékpározás a Balaton körül?

A Balaton körül az északi oldalon gyakorlatilag tilos az úton tekerni. A déli oldalra nem emléxem, de talán ott is.

A 24 km/h így elég gyorsnak számít a Balaton körüli kerékpárúton, pláne átlagnak. Ahogy melegszik az idő, egyre reménytelenebb rendes tempót menni a növekvő túristaszám miatt.

Nem akkora szám a balatoni bringaút. Általában nem a partközelben vagy látványos helyen megy. 


  • _A kedveli ezt

#10
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Sziasztok!

A Balatont szeretnénk párommal megkerülni olyan 24km/h-s átlag a cél, ilyen lassúság esetén szabad kimerészkedni az országútra? Egyáltalán szabad-e használni az országutat, ha van kerékpárút? Hol tiltott biztosan a kerékpározás a Balaton körül?


És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#11
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás

Egy magánlevélben kapott kérést teljesitek...ime egy kérdőiv, a Balatoni Bringakörúttal kapcsolatos,aki úgy gondolja töltse ki:

https://docs.google....1NpXXZvBx3qT...

 


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#12
alko00

alko00

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Borzalmas megoldásokkal kísérleteztek néhol a bringaút használhatóvá tételéért. A pozdorja borítású hidak, a félig felmart gyökér hupnik, igazi hungarikumok. Néhol annyi ág volt az úton, hogy ennyiért már terepversenyen panaszkodnak. Kétségtelen, hogy nem outis pálya.
Az út jelölése is borzalmas. Ki az az idióta, aki nem az elágazás elé, hanem után teszi ki a táblát. Nem kevés elfordított táblát is láttunk. De Keszthelytõl tetszett, hogy kiírták néhol a következõ jelentõsebb hely távolságát.
Egyetlen elõnye a balatoni bringaútnak, hogy van.


Azt ehhez hozzátenném, hogy nem csak a félig mart gyökérhupnik és a pozdorjás megoldás a gáz, hanem a vandalizmus is, ami ehhez még hozzá tevõdik, a mi hármas kis csapatunkból egyetlen defekt volt útközben, az pedig a 400 éves korcsma és a Zala csatorna közti szakaszon, ahol apám belement egy rajzszögbe!!!!!! Azon a szakaszon egy oldalt nádas, másik oldalt kukoricás volt. Mondanom sem kell mi lehetett a rajzszök elõzménye... Ilyen emberek is lakják az országot...... Persze TDF szakaszon is öntöttek ki tavaly rajzszögeket, de ott a célpont a hírverés és hirbehozás volt a vandálnak, itt meg csak a másik megkárosítása... szégyen

#13
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás

Gyere áprilisban a 300-asra! Hogy van a lábad???


Köszi a meghivást,de ahogy a helyzet kinéz,lehet,hogy még mindig méteres hó lesz.
Nekem túl messze van a balcsi,ráadásul/és válasz a kérdésre/a térdem egyre szarabbul áll,összel valszeg megyek a kés alá...úgyhogy most hosszú távban nem gondolkozom.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#14
alko00

alko00

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Mi is letudtuk 3-asban, kicsit hideg volt ez nekem, ez a 12 és fél órán meg is látszik. Az utak minõsége tényleg brutálisan gagyi, de tényleg igaz, hogy legalább van. Sajnos amikor a magyar Gazsibá' sárga mellényben nekiáll kerékpárutat csinálni, nem a 8 báros virsli jár az eszében , hanem az összecsukható kemping. Ellenõrizni a munkáját a legfelsõ réteg alatt senki nem fogja... Túl vagyunk rajta , apám 58 évesen tökéletes teljesítményt nyújtott, ahhoz képest hogy októberben ült gépen utoljára, és én is élek, ez már valami... Gratulálok minden résztvevõnek ez mellett, szerintem nem volt semmi ilyen idõben ennyit menni! Jövõre is remélem lesz!

#15
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
...Te nem zavartál volna. No, meg nem hiszem, hogy csendben sunnyogó üzemmódban tekersz. :D Gyere áprilisban a 300-asra! Hogy van a lábad???

Ridley Noah Fast 


#16
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Azért Svájcal ne hasonlitsuk már össze....az már egy másik bolygón van.

Simon: én is ilyen szélárnyékban sunnyogó vagyok...lehet,hogy én voltam...?:)

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#17
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

1év Svájc után van viszonyítási alapom. Genfi-tavat 2szer kerültem, a francia szakaszt leszámítva 1 kátyú sincs. :)

...ezek után azt gondolom, nagyon visszafogott ember vagy. :D Pedig biztos neked is van véleményed, mely nem éppen rózsás, a balcsi útjairól. Persze ez van, ezt kell szeretni....vagy nem szeretni, de akkor meg ne menjen oda a némber. :)

Ridley Noah Fast 


#18
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

..ja, én olyan vitrin, papírbringás vagyok. Sajnos ebben van is valami. :D Nem az zavar, h jön mögöttem, sõt! De az, h egy kanyi szót sem szól, csak sunnyog, és még akkor sem amikor megállunk és elmegy melletted. Szerinted ez normális?, de lehet, h én én vagyok háklis, talán azért mert öregszem. Az utakról valszeg azért van ilyen negatív véleményem, mert kint külföldön árnyéka sem vetõdik ennek az itthoni minõségnek. Annyira élvezetes a tükör aszfalton hallgatni a nagy sebességgel suhogó gumik hangját. Sokkal jobb mint zötykölõdni. :D Egyébként nem kell messzire menni, elég átmenni Szlovákiába, ha voltál kint, tudod mirõl beszélek, ha nem, próbáld ki, neked is változni fog a véleményed. Az osztrák és német viszonyokról meg nem is merek említést tenni, mert a földeken keresztülhaladó kerékpárút minõsége jobb mint az autópálya befele Budaörsnél. :)


1év Svájc után van viszonyítási alapom. Genfi-tavat 2szer kerültem, a francia szakaszt leszámítva 1 kátyú sincs. :)

#19
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Borzalmas megoldásokkal kísérleteztek néhol a bringaút használhatóvá tételéért. A pozdorja borítású hidak, a félig felmart gyökér hupnik, igazi hungarikumok. Néhol annyi ág volt az úton, hogy ennyiért már terepversenyen panaszkodnak. Kétségtelen, hogy nem outis pálya.
Az út jelölése is borzalmas. Ki az az idióta, aki nem az elágazás elé, hanem után teszi ki a táblát. Nem kevés elfordított táblát is láttunk. De Keszthelytõl tetszett, hogy kiírták néhol a következõ jelentõsebb hely távolságát.
Egyetlen elõnye a balatoni bringaútnak, hogy van.

Ott a pont! Szívembõl szóltál spori. :D

Ridley Noah Fast 


#20
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás
..ja, én olyan vitrin, papírbringás vagyok. Sajnos ebben van is valami. :D Nem az zavar, h jön mögöttem, sõt! De az, h egy kanyi szót sem szól, csak sunnyog, és még akkor sem amikor megállunk és elmegy melletted. Szerinted ez normális?, de lehet, h én én vagyok háklis, talán azért mert öregszem. Az utakról valszeg azért van ilyen negatív véleményem, mert kint külföldön árnyéka sem vetõdik ennek az itthoni minõségnek. Annyira élvezetes a tükör aszfalton hallgatni a nagy sebességgel suhogó gumik hangját. Sokkal jobb mint zötykölõdni. :D Egyébként nem kell messzire menni, elég átmenni Szlovákiába, ha voltál kint, tudod mirõl beszélek, ha nem, próbáld ki, neked is változni fog a véleményed. Az osztrák és német viszonyokról meg nem is merek említést tenni, mert a földeken keresztülhaladó kerékpárút minõsége jobb mint az autópálya befele Budaörsnél. :)

Ridley Noah Fast