Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Caprine vázak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
194 hozzászólás a témában

#101
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Jajj, nem kaptam értesítést, hogy válaszolt valaki.
Intézem a képet...

gizi: tudja-e valaki, hogy a fönti vázba honnan a csudából tudnéxerezni 2 db V-fék tüskét? ::)
Eszter-gályos...?

#102
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nem feltétlenül. Kép?

#103
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hi, tegnap vettem egy használt, tavalyi Ravenge vázat, melynek a felsőcsövén van (oldalt) egy kb. 1 cm-es, a jobb oldali láncvillán pedig egy valamivel kisebb horpadás. Kell ezek miatt arra számítanom hogy meggyengült a váz?

#104
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Nem kell ahoz tanulni semmit...
"Adsz egy újat vagy kitaposom a beled, te *@&#!!!"
;D

#105
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Amióta tanulok fogyasztóvédelmet, tudnék mondani egy-két dolgot annak a boltosnak, aki nem lenne hajlandó érvényesíteni a garanciámat. Kár hogy nem nagyon veszek boltban nagyjából semmit...

#106
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
akkor most nem mutatnám meg a polarx-em papucsát.
203-as hayessal. tudom h nem való rá, de ott a fékszem, lúzer manualban meg nem írják h csakis 140mm-es pizzával.
de felrakhatom ezt egy meridára is. azon is szépet mókázna.
van ami nem erre való. ennyi. meg lehet nem is épp cc-re használta azt a vázat(nemtudom mire való alapból, de tuti nem extrém váz, mert az a dual)
szal anélkül cserélték h bármit kérdeztek volna.
és volt is mire cserélni.
na ez kéne minden magyar nagykernek. nem is lenne ennyi morgás.

#107
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Az, hogy a forgalmazó korrekt volt, az nem kérdés, ebben igazad van. De miért is nem való erre a vázra az Avid? Ha ettõl eltört, akkor a Martha SL-tõl is eltört volna, ami pedig elég preferált cc-fék tudtommal :-\. Szerintem ki kéne bírnia, ha már tfékszemet rá bírták rakni. ::)

#108
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Ja.... Ha anyaghiba akkor rendben van? :-\
A többivel egyetértek. A legtöbb magyar kereskedõ (tisztelet a kivételnek!), áruljon bármit is, a garancia szó hallatán sikítva menekül. Kifogás meg mindig van... Bár a fogyasztóvédelem emlegetése nekem eddig mindig bejött.
Szóval igazad van, ebben a vonatkozásban a story tényleg pozitív.

Nem akartam én fikázni semmit és senkit....
:-*

#109
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Honnan tudod mitol tort el? Valszeg anyaghiba, vagy hasonlo, de altalaban egy konnyu CC vaz nem is Avid tarcsafekhez valo, mondjuk ezt leszamitva ha csak az anyaghibat nezzuk, akkor elofordulhat ilyesmi.
Szerintem dicseretes, hogy a ceg elismerte a hibat, es ilyen gyorsan csereltek. A legtobb hazai forgalmazo erre azt mondta volna, hogy nem rendeltetes szeru... vagy hogy tarcsafekkel nem garis vagy hasonlot. Ehez kepest a Caprine kicserelte egy het alatt. Ami azt jelenti, hogy a boltos odament, bevitte a vazat, es legkozelebb mikot ment, mar a kezebe nyomtak az ujat.

Sok nagyker peldat vehetne roluk.


#110
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás

Hi!
A boltba ahol dolgoztam pár hete hoztak be egy (tavalyi) Revenget, amirõl a hátsó papuucsot leszakította az AVID t.fék. (elengedtek a heggesztésekl)
de kevesebb mint egy hét múlva ott volt az új váz...


Na ne má, hogy ez pozitív hír legyen... Ha egy vázat széttép egy tárcsafék (még ha Avid is), az akkor is egy darab sz@r. És miközben arcal elõre repülök bele a bozótosba egyáltalán nem vígasztal tudat, hogy majd kapok egy ugyanilyen klassz vázat...

Aúgy a weboldaluk az tényleg faszagányos... Kár hogy a menük fele nem mükszik még... Vázak...

#111
Csikasz

Csikasz

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Hi!
A Tuareg vázakról mi a véleményetek?

#112
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Hi!
A boltba ahol dolgoztam pár hete hoztak be egy (tavalyi) Revenget, amirõl a hátsó papuucsot leszakította az AVID t.fék. (elengedtek a heggesztésekl)
de kevesebb mint egy hét múlva ott volt az új váz...

Prefi

ps: ha bicót vennék akkor a taárcsafékes Boomer nagy esélyes lenne (fõleg ha olyan teló van benne mint a V-fékesben)

#113
Raul

Raul

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Nekem még 98-ban vagy 99-ben volt egy Boomer bicóm,úgy építettem.A váz festetlen,polírozott és matricátlan volt,azt utáltam,hogy hamar bemattult.A geometriáját imádtam!
Tárcsafékszem akkoriban még nem volt divat,az nem volt rajta.Azt utáltam még benne,hogy akkor még a váltópapucs sem volt cserélhetõ,és egyszer valahogy felcsavartam az XTR hátsóváltót a küllõkre,és a papucs elhajlott.Szar volt kiegyengetni.
Amúgy igencsak szerettem azt a bicót,sokat hajtottam,és kapott rendesen.Hibái ellenére szerethetõ bike volt,tökéletes geometriával(nekem!).Szerintem az új Caprine bicók szépek,és biztos jók is.Most egy Merida Matts-om van,és kicsit lehiggadtam stílusilag,így ezen már gyengébb cucc van(Deore),de ezt is szeretem.De azért nagyon jóóó volt az a Boomer is.......... ::) ;)

#114
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Most nézem: megújult a Caprine honlapja. Kb. még semmi nincs rajta, csak néhány bicó meg a kereskedõk. De megújult. ;D

#115
Warghl

Warghl

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
kösz az infot.. nem tudom nekem a 01/02 kicsit joban tetszik mint a 2003 ( ugy néz ki mint a matrix airborne ;))

#116
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Szerintem már sehol. :( Az tuti, hogy a nagykerben már nincs, mert az utolsót nekem hozták el még szeptemberben. ;D Viszont boltokban lehet, hogy van elfekvõben. 2003-as. 2001-2002-rõl ne is álmodj újonnan. De miért is jobb az elõzõ széria?

#117
Warghl

Warghl

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
tudtok mondani egy boltot ahol lehet kapni caprine dualt??
legjob lenne egy 2001/2002 :)
2003 is elfogadok ;)

#118
bbbbb

bbbbb

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Csako
Most tort el egy DH fel ev utan,talan 2,3 alkalommal volt erdoben,konnyu freeride bringakent hasznalva.A lancvillanal,a forgaspont utani merevitesnel.Hat erre tuti nincs orokelet garancia!!!

#119
usssovereign

usssovereign

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Üdv !

Úgy hallottam, hogy az idei Caprine vázakra örökéletgaranciát adnak. Persze hacsak be nem bizonyosodik róla, hogy nem rendeltetésszerü használat miatt megy tönkre. Igaz ez? Mert akkor megemelem a kalapomat, de azért marad a Merida.

#120
topika

topika

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Mit szóltok a 2003 Caprine Boomer vázakhoz? Azokhoz a gyémántalakosokra gondolok. Nekem is olyan van de érdekelne mennyit is bír a cucc! ::) Úgy hallottam, hogy az ugratásokat nem nagyon csipi!

Köszi a válaszokat!