Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Maratonok 2003

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
485 hozzászólás a témában

#41
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Én megyek a Bükk Maratonra.
::) Lassan csinálhatnánik is neki egy külön topikot.

#42
langferi

langferi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás

picit megkésve, de ha valakit érdekelnek az Alpokalja Maratonról van itt pár kép (kb 200 db):
http://www.ironiq.hu/canyonracio
itt válaszd a "Beszámolók és képek a versenyekrõl", majd a "2003-as év", majd az Alpokalja maraton, és ott vannak a képek...


Köszi az infót, végiglestem és a vége felé találtam is egy képet magamról, bár kicsit elmosódott. (biztos gyorsan mentem ;D )

#43
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
A bükk maratonra sokan jönnek, ugyhogy valaki is biztos ott lesz :)

#44
Caprine teamer

Caprine teamer

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Jön valaki a Bükk maratonra?

#45
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
picit megkésve, de ha valakit érdekelnek az Alpokalja Maratonról van itt pár kép (kb 200 db):
http://www.ironiq.hu/canyonracio
itt válaszd a "Beszámolók és képek a versenyekrõl", majd a "2003-as év", majd az Alpokalja maraton, és ott vannak a képek...

#46
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Jr, az ismerõseim közül te vagy az elsõ akinek teccett a GyõriEst. Persze lehet, hogy idén korrekt lesz, ha lesz.

#47
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Állítólag megrendezik õsszel.

#48
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
na és mi van a Gyõrest marcival??? az egy jó buli volt

ja és mér mindent a sportaktív rendez

#49
kissfish

kissfish

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 454 hozzászólás
Tiszamaraton lesz - julius 20 vasárnap 8)
Megamaraton elmarad :(

fish

#50
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
most mi van a tisza marcival??? a mountainbikesport.hu- n azt vésik hogy mega marcsa, a zújságban meg kecske van...?

#51
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Sziasztok,

Alpokalja eredmények:
http://mountainbikes...ok/eredmeny.xls
a honlaprol még nincs link szerintem, de a filet megtaláltam :)
sped 88, én meg flame-el 119-120-ok lettünk
köszönhetõ ez annak, hogy semmi technikás terep nem volt, sped meg elhúzott az emelkedõkön, lejtõn egyforma gyorsak voltunk :P na mindegy.. majd ha technika is kell, nem a nyers erõ.. majd akkor megmutatjuk! ;)
Majdnem egyszerre értem be Vajda Mártival... igaz Õ 30km-el többet tett meg :D

cAb

#52
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Összességében jó kis marcsi volt, bár azért van egy kis rossz emlékem róla.
A pálya vége felé elég kevés volt a szalag. Többnyire ennek is köszönhetõ, hogy sikerült perecelnem a vége elõtt 3 km-el egy hatalmasat. A motoros is az élen haladóktól tudakolta, hogy merre kéne menni néhány helyen. Azért nem a verseny közben kéne kitûzni a pályát, ami szerintem is embert próbáló volt, fõleg a tolós részek amit lehetetlen vot kitekerni (nemcsak nekem).



#53
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
nekem is tetszett a maraton, amit én kifogásoltam, az a picit hiányos szalagozás, sok helyen nem volt szalag, a fára festett nyilakat elég nehezen lehetett észrevenni lefelé.....sokszor kellett visszatolnom, mert rossz felé mentem
egyébként a maratont nagyon élveztem, és a határon sem tartottak fel minket annyira
remélem jövõre ismét megyünk :)

#54
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Alpokalja beszámoló

Nos, remek napra ébredtünk szombat fél 5-kor, berámoltuk a 3 gépet (Sped, Flame, cAb) a kombi hátuljába és leindultunk. Örültünk az ingyen PowerBar-nak. 11-kor elrajtoltunk.. a pálya hullámvasút szerû volt... hosszú kemény emelkedõ után hosszú masszív lejtõk. Eddigi maratonjaimon azért nem volt a maxom 61km/h (aszfalton) és 45km/h (terepen). Viszont az emelkedõk odacsaptak rendesen. Volt nemkevés tolás, köszönhetõen a felkészületlenségemnek. Az osztrák szakasz végig aszfalt volt, megspékelve egy 7 km-es szerpentin szakasszal (felfelé), mely nemegyszer 12%-os emelkedõt jelentett. Az rendesen elfárasztott. Kifelé menet rápillantottak az utlevélre, de Írottkõnél a belépésnél csak integettek. Aztán folytatódott a fel-le-fel-le.. Valamit nagyon elszúrtam, mert 40km után (60-ason mentünk) rámjött egy holtpont, ami meg is maradt a legvégéig.. Innen kevésbé élveztem a dolgot, de remélem legközelebb (DunaM) nem járok így.
A pálya végig jól volt kijelõlve, profi volt a szervezés, az itatók nagyon jó helyen, általában mindig emelkedõ után, lejtõ elé voltak betéve. A célbaérkezõk a szokásos póló mellé egy tányér gulyást is kaptak, sõt voltak árénykba helyezett ágyak is a rászorulóknak.
Összegezve, gyönyörû táj, jó szervezés, remek maraton, hiányos felkészülés (részemrõl)

Mindenjót :: cAb

#55
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás

Ha bárkinek további kérdése lenne priviben bõvebb felvilágosítást adok.....

mgyarmati nekem is tucc segíteni? :)

#56
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
frissítõállomás minden maratonon van...
elõtte nap én nem szoktam tekerni...
esõkabátot én nem fogok vinni :)
cserezokni? a visszaútra (mármint haza) biztos érdemes lesz :)

#57
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Ez lesz az elsõ maratonom és érdekelne, hogy hogyan érdemes készülni rá. Elõzõ napi light-os tekeréssel vagy inkább pihenéssel? Milyen bemelegítés ajánlott, egy kis könnyû tekerés reggel vagy gugolások, és a szokásos!

Kajának készülök almával, banánnal, egy rakás Cornexivel, sok vízzel a hátamon (2L), kevése energiaitallal a kulacsomban (0.75)

Lesz lehetõség a kulacstöltésre? Érdemes esõkabátot, hosszú ujjú mezt is vinni? Cserezoknit...???

Szóval TIPPEKET VÁROK!

#58
mgyarmati

mgyarmati

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Az alpokalja maraton pályája, -már ha lehet pályának nevezni- igen változatos szinte minden elõfordul. Van beton földút, múrva, sziklás rész avaros "szûz" föld. Én ott tekerek Kõszeg környékén és ultra slick gumival járok. Ezért egyesek néznek is nagyokta mikor meglátnak de, nyugodt szívvel lehet slickel menni, fõleg mivel a leghosszabb emelkedõ aszfalton megy fel. Ha tudtok rovar riasztót hozzatok magatokkal azt is mert újjaban televan az erdõ bögjökkel és legyekkel, amik az emberre rapadnak mászás közben. Illetve lelkiekben készüljetek hogy nem egy buli tekerés lessz. ebben a 30 fokban inkább túlélõ túra. Bár fenetebb már kellemes az idõ. Ha bárkinek további kérdése lenne priviben bõvebb felvilágosítást adok.....

#59
trakis

trakis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
figyuli:
mér nem tudok topicot gyártani????

megyek én is kõszegre a röviden... tudja vk h milyen a pálya? köves homok murva gedva...
meg azmvmdunára is megyek....

lessz bmf kupacolás a kõszeg marcsa rajtjánál???

#60
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
még szép. (VANútlevelem)