Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mountainbike and Ski Park

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
93 hozzászólás a témában

#61
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
És körülbelül a sípályák milyen hosszúak  lesznek?

#62
tbalazs

tbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Igen már körülnéztünk: már van pontos hõmérséklet, csapadék(hó) térképünk, szél állandókról adatok stb! Ez egyébként nagyon meghatározza mit és hogy lehet csinálni!! De már ebben elõrehaladtunk!

#63
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Sípálya kialakításához: az egyik haveromék pont most akarnak a Mátrában sípályát kialakítani. Már elég jól benne vannak a dologban, mennek az írtások meg satöbbi. Az, hogy valami magasan van nem biztos, hogy ott hidegebb is van, azt is figyelembe kell venni, honnan jön meleg, száraz szél, (szél, úgy egyáltalán). Persze ennek már biztosan utána jártatok. A Cartographia-nak pl vannak az egész országról légi felvételei, részletes térképei. Sok sikert!

#64
tbalazs

tbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Ez cél: cc vk futam!!!!!!
az a lényeg hogy pénz/sok utánajárás kell!

#65
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Tök jó lenne, ha olyan pálykat sikerülne összehozni amik nemzetközi szitûek!!! vagy legalább egyet!!! Volt már magyarországon nemzetközi monzis verseny, jó lenne, ha lenne még!!!  :)

#66
tbalazs

tbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Ha bármi kérdés/észrevétel/javaslat van a dologgal kapcsolatban akkor írjatok, hisz akkor lesz jó az egész ha ész érvekkel meg tudjuk beszélni mi jó nekünk!

#67
tbalazs

tbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Köszi! vannak azért elképzelések: hogy a sípályán minden nyáron valami komoly slalom pályát fogunk kialakítani! De hát rengeteg földmunka van az egésszel!

#68
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Pályaépítéssel kapcsolatban, a hazai (esetleg nemzetközi  ::)) versenyzõktõl lehetne segítséget kérni.



#69
tbalazs

tbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Mindenképpen lesz valami frankó téli tekerés Hó-DH de azt azért nem tudom megigérni hogy csak bicajozni lehet majd rajta mert ha annyi ember lenne hogy megéré érte a felvonót üzemeltetni akkor ok, de ha nem....

#70
mbalazs

mbalazs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
télen az lenne jó ha tisztába tartanák a pályákat és lehetne bicajozni... na meg kéne lámpa hogy este is lehessen  tekernii!!!!

#71
tbalazs

tbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
a munkával kapcsolatban, minden segítséget szívesen veszünk na meg fizetünk is ám! Legalább nem csak az én elképzelésemen múlik minden: pl: nem 4crossoltam még soha, nem tudom milyen egy igazi pálya! Szóval errõl majd aktuálisban beszélünk még!

#72
tbalazs

tbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Szóval: nagyon komoly támogatást lehet kapni az államtól illetve az EU-tól!
Ennek már elég komolyan utánanéztünk és iszonyat nagy pénz ezt megépíteni, de mivel nagy része pályázatok útján jönne össze, így nem fogunk senkit kizsákmányolni!
Nekünk sem érdekünk hogy csak a "gazdag" emberek jöhessenek ide hisz abban nincs semmi jó/üzlet!
Nekünk az kell hogy mindenki aki kedvet kap a montizásra/sízésre az ide jöjjön!
A másik: ha már van felvonó akkor mér ne lehetne egybõl sípálya is hisz akkor teljesen ki lehetne használni a terep adottságait!
Nem közvetlenül a város mellett van hanem odébb, sõt magasabban mint a város! Így nem nagy gáz, mivel itt állandóan hidegebb van!
Hóágyúval fenn lehet tartani a pályát kb dec elejétõl febr végéig!
Ja csak monti részbõl nem lehetne valószínû igazán fenn tartani!
Nem lesz a terület zárt hanem mindenki ide jöhet, azért nem kell fizetni egy fillért se! Nem igaz hogy máshol nem lehet majd tekerni csak ez egy igen elõnyös alternatíva mert nem lesznek gyalogosok/túristák akiket kerülgetni kell!

#73
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
OFF

Most akkor egy picit én is hadd beszéljek a síelésrõl. Bp-en élnek vagy 2millióan. Egész utazási irodákat tart el a síturizmus. Nem hiszem, hogy ne lennének pár ezren, akik szívesen síelnének pár délután, feltéve, ha van hó! És itt van szerintem a dolog nagy buktatója, mert hiába vannak hóágyúk, 0 fok felett nem fogsz tudni csinálni jó havat. De ha már van hó, akkor biztos sokan mennének, mert... na, ezt már elmondtam. És éjszaka is mennének, mert szvsz baromi jó buli ;)

ON

#74
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
szerintem páran segitenének az pályaépitésben, ijesmi közölünk is nyárimunka gyanánt vagy ilyesmi, és az mégsem annyi, meg lesz protekció ;D

#75
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Szerintem meg inkább téli sielõkbõl lehet megélni, mint pár bringásból nyáron...
De szerintem mielõtt valaki belekezd egy ilyenbe, nyilván számolgat, szóval nem kell félteni õket.

#76
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Ez jó ...
csak nehogy ott elcsesszétek hogy sokat költetek rá és tényleg nagyon jó lesz, de emiatt az árak is olyanok lesznek hogy csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak.Szóval ilyenek hogy éjszakai sízés, enm tudom mennyire lenne kifizetõdõ, be kell látni hogy mi nem alpesi ország vagyunk és itt ilyenre nem nagyon van lehetõség, még ha hóágyú is van, nem úgy van az, hogy van hóágyú és akkor na de jó, lesz hó is, ráadásul ha tényleg szorosan bp mellett lesz az síelés szempontjából megintcsak nem jó, mert városokban 1-2 fokkal mindig melegebb van, és akkor ez a fõváros.
Szóval csak annyit akartam mondani, hogy talán érdemesebb a nyárra és a bringára alapozni, mert akkor nem kerülne annyiba a használata, többen tudnák használni, így nyilván sikeresebb lenne.
Azt hogy mennyien fogják használni, mennyi pénz jön majd be, stb ... szóval az ilyenhez hasraütést használtatok vagy mit vettetek alapul ? Mert Magyarországon nem sok példa van rá ...
Támogatóitok vannak ?
Én most nem kötözködni akarok, csak azért ez tényleg nem semmi anyagi forrásokat igényel, és az szerintem valószínû hogy ezt a hátteret nem a felhasználók fogják adni ...
Na végülis csak annyit akartam mondani, hogy nem tudom hogy itt lenne e igény és lehetõség sízésre ... fõleg éjszakaira meg minden ...


#77
polgarad

polgarad

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

 DÖBB!!!!


 YEAH....


 UUUUUUUHHHHHHHHHHHHHHHH

#78
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hú. Beszarok. Montis park MAYGARORSZÁGON??
Nemá'... Álmodom, vagy mi a szar van??

Lehet benne cécézni meg minden ilyesmik?
Mekkora lesz ez a hely?

És ugye nem lesz az, hogy akkor mindenhol máshol tilos bringázni, hisz ott a park? Remélem!!... ::)

#79
tbalazs

tbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Akkor sorban:
A pályák szinte biztos hogy már elöbb ki lesznek jelölve, csak a 4 cross lesz valószínû késöbb mert az a sípályán lesz!! És hát még egy fél erdõ kivágásra vár, de az ügyért megéri! A pályák jövõ nyáron már valószínû járhatók lesznek!(nem mondogk semmi biztosat)! Különbözõ alternatívák lesznek a felvonó bérletre: lesz félnapos, napos, heti, szezon, havi, éves, stb igény szerint! Tuti lesz hóágyú mert egész télen lehet majd síelni, na meg ki lesz világítva: éjjszakai sí!!! Ratrak 1-2 lesz mert rendben kell tartani a dolgokat! Lesz valami földgépünk mert így tudunk könnyen pályát építeni na meg a télre félcsövet!!!!!! Lesz komoly buckás illetve egészen kezdõ kék pály is!
Mindenképpen lesznek versenyek! Nagy Mountis központ lesz! Mindenképpen kupa futam, nagy családos megmozdulás , maraton stb! Mindenképpen nyitva lesz egész évben és bármilyen körülmények között lehet majd használni(sárban is)!
Aztán ami még komoly: majd télen is lesz Mountis verseny!!!!Hóban nagyon állat tekerni! Az árak meg: nem akarlak kizsákmányolni titeket hisz tudom a helyzetet, de azt ti is lássátok be hogy ez nem 2 fillér!!! De majd keresünk valami elfogadható középutat!!!!!!

#80
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Remek!!!  :)

Ami érdeklen:
2003-4 telére lesz meg a felvonó vagy a pályák lesznek akkora meg ? ? ? Vagy lehet, hogy a pályák ár elõbb készen lesznek? ? ?  :D
Komolyan érdekel, hogy lesz e éves bérlet!!! Ha elfogadható áron. lesz én tuti veszek!!!  :)
Szerveztek e majd versenyekte ? ? ?
Lesz e hóágyú meg ratrak meg ilyenek ? ? ? Csakmert ugyebár amien itt a tél mostanság... DE ha tényleg nosmálisan lehetne bordozni ott az idényben az nagyon sok gyakorlási lehetõséget adna az eddigi évi 2hét+1-2 hétvégéhez!!! Nagyon király lenne!!!  ;D ;D ;D

Hajrá hajrá!!!  :)