Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#121
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Örülök a sikerednek. És a maradékot mitõl mozogja ki?

#122
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A 2 méterrõl síkra ugráláshoz csak gratulálni tudok...


A sebesség mindent megold.

 


#123
Equinox1991

Equinox1991

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
háát...egy termetes ugratás (2 méteres, síkról síkra ugrás) után bemozog kb 7,5 centit...és marad kb 2,5 - 3 centi...de nem koppan...

#124
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Gratulálok! A 10 centit kimozogja azért? Nem koppan a végén?

#125
Equinox1991

Equinox1991

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
hállelúja...végre meg lett oldva a gondom...apám hozott kb akkora vastagságú gumirudat amilyen kell a rugóba...tömörebb mint az eredeti elasztometer...ki lett cserélve erre a tömörebb gumira az elasztometer és a másik oldalra is lett berakva vége...meg lett tisztítva a rugó elõtte...be lett zsírozva...lett egy kis kenõolaj is öntve...és láss csodát...a teló úgy mozog ahogy mozognia kell...ugratásokkor a feléig bemozog és kész...rontott ugráskor esetleg egy 1-2 centivel többet megy be, de többet nem....ez az igazi dirt teló :D yeah

#126
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Azon kívül, amit használtam, mást nem ismerek, de talán nem is kell.
Ha a rugó alapállapotban 120-szal hosszabb, mint összenyomott állapotban, akkor nincs gond. Mivel összenyomtad rugó nélkül, vagy ez a gond, vagy csak nem urottál vele elég magasról.
Ha lejössz vele a magas járdáról és úgy mozog 80-at, az nagyon jó, 120-ig csak akkor menjen el, ha 2 m-rõl leugrasz vele.

#127
Hoffer17

Hoffer17

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hali!

Van egy RST Big mountain telóm ami elvileg 120-as! De így csak olyan 80 at mozog ki és azt is csak elég nehezen! Már szedtem szét sárga rugó van benne és semmi elastomer ugyhogy nem tudom hogy mit kéne tennem h többet mozogjon! Mert ha kiveszem a rugót és lenyomom akkor a 120 simán megy neki szal a lock out-os résszel nincs semmi baj! Esetleg nem tudtok valami másik telóbol rugót ami ebbe jó lenne pl valami manitouból?? Vagy valami megoldás??
Elõre is köszi!

#128
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Nekem ugyan nem ilyen teleszkópom van, de talán nem is különbözik a kettõ. Az enyémben rugó belsejében volt, hátha a tiédben is van, illetve volt.
Nem néztem meg az útmutatót, mert nincs fönt az Acrobat.

#129
Equinox1991

Equinox1991

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

http://www.marzocchi...7&Submit=Search

Próbáld meg itt! Ha nem segít, kezdd el egyedül.
Csavard ki az elõfeszítés szabályozó gombot, remélhetõleg lentrõl nem fogja a rugót semmi. Akkor kiveheted a rugót. Ha nincs benne gumirúd, tegyél bele, hátha jó lesz (bringaboltban hátha tartanak belõle egyet-kettõt). Az biztos, hogy nehezebben fogja kimozogni az útját, viszont legyen kicsivel rövidebb a rugónál. Ha van benne gumi, ráadásul elég hosszú, akkor próbálj szerezni tömörebbet. Ha nem jönne ki a rugó, akkor lent is csavard ki a csavarokat.


Az a gumirúd a rugóban van benne? Vagy a teló alján lévõ koppanásgátlóról beszélsz?

#130
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
http://www.marzocchi...7&Submit=Search

Próbáld meg itt! Ha nem segít, kezdd el egyedül.
Csavard ki az elõfeszítés szabályozó gombot, remélhetõleg lentrõl nem fogja a rugót semmi. Akkor kiveheted a rugót. Ha nincs benne gumirúd, tegyél bele, hátha jó lesz (bringaboltban hátha tartanak belõle egyet-kettõt). Az biztos, hogy nehezebben fogja kimozogni az útját, viszont legyen kicsivel rövidebb a rugónál. Ha van benne gumi, ráadásul elég hosszú, akkor próbálj szerezni tömörebbet. Ha nem jönne ki a rugó, akkor lent is csavard ki a csavarokat.

#131
Equinox1991

Equinox1991

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
hát még nem lett szétszedve de filózgatok rajta....telókarbantartásról tud vki egy oldalt küldeni? vagy esetleg írni róla vmit? pls...thx elõre is

#132
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Szedted már szét?
Vedd ki a rugót, vidd el egy-két kerékpár üzletbe, hátha tudnak adni akkorát, csak erõsebbet.
De ha nincs benne rugóstop, lehet, hogy a pótlása is megoldaná a gondot.

#133
Equinox1991

Equinox1991

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Tudom h nem cc-re való hanem dirt-re...csak szinte úgymozog mint egy cc teló...mindent hiperaktívan kimozog és úgy tudom, hogy ennek a telónak nem ez a dolga. :S

Elvileg a sima spirál rugók nem különböznek egymástól nem? Tehát ha egy manitou stance static vagy ehhez hasonló villa keményebbik rugóját belepakolnám akkor faszán mûködne azzal is...ha a rugók ugyanolyan méretûek...

Na mindegy...ha még valaki tud ebben segíteni akkor írjon...

#134
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás

Üdvözlet!

A segítségeteket kérném!

Nem rég vettem egy Marzocchi Dirt Jam Comp villát (2005-ös oem villa) egész jó állapotban van...csak egy gondja van...nagyon puha a mozgása...jó persze xc re tökéletes lenne...csak mivel szinte az egész útját kimozogja kisebb cc során is...így hát nem igazán díjazom ezt...dirtre használnám. A 10 centibõl kb 8,5 kimozog...csakúgy...Azt nem tudom hogyha kihúzatom 12 centisre...akkor javul-e a helyzetem...Szóval lehet h rugócserére szorulnék...csak azt nem tom, hogy lehetne megoldani...mert ugyebár marzo dirt jam szériába való rugókat nem árul minden bolt...továbbá nem akarnék 3000-4000nél több pénzt kiadni egy ilyen rugócserére.

Ha tudnátok valamilyen más megoldást mondani erre akkor írjatok!

E-mailemre várom segítségetek: equinox@citromail.hu

Köszi elõre is!



1. ez a Villa nem való CC-re, hanem ahogy mondtad Dirt-re. ;)
2. sztem lehet kapni hozzá rugót, de nézz körül bikemag-en is.
3. én mintha hallottam volna vmi olyat h jó bele a manitou rugó is. (de ez nem 100, mondom csak hallottam...)

#135
Equinox1991

Equinox1991

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Üdvözlet!

A segítségeteket kérném!

Nem rég vettem egy Marzocchi Dirt Jam Comp villát (2005-ös oem villa) egész jó állapotban van...csak egy gondja van...nagyon puha a mozgása...jó persze xc re tökéletes lenne...csak mivel szinte az egész útját kimozogja kisebb cc során is...így hát nem igazán díjazom ezt...dirtre használnám. A 10 centibõl kb 8,5 kimozog...csakúgy...Azt nem tudom hogyha kihúzatom 12 centisre...akkor javul-e a helyzetem...Szóval lehet h rugócserére szorulnék...csak azt nem tom, hogy lehetne megoldani...mert ugyebár marzo dirt jam szériába való rugókat nem árul minden bolt...továbbá nem akarnék 3000-4000nél több pénzt kiadni egy ilyen rugócserére.

Ha tudnátok valamilyen más megoldást mondani erre akkor írjatok!

E-mailemre várom segítségetek: equinox@citromail.hu

Köszi elõre is!

#136
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Létezik az, hogy a gumi úgy összelapul alattam, hogy koppan belül a teleszkóp?
Csak azért kérdezem, mert most ugyan visszatettem a felét kissé kilyuggatva, de az út végén koppan, bár kicsivel nehezebben, mint mikor üres volt. Mikor bent volt az egész, csak a legextrémebb ütések következtében koppant, ami ritkán fordult elõ.
Szerintem visszateszem a maradékot is.

#137
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Kösz a választ! Shell zsírt akartam bele rakni, még négy felé vágom a gumirudat, kettõt beteszek úgy, hogy az egyiket egyszer, a másikat többször kilyukasztom. Egyébként szar mûanyag kupakja van, létezik hozzá szerszám, de mire szerezni tudnék, már rég megettem az egészet. Lehet, hogy majd szerkesztek rá valami acél burkolatot. Még a becsúszót is le kéne kenni valami lakk szerûséggel, hogy kicsit vastagabb legyen a laza szimmering és a karcok miatt (epoxi gyanta lett volna a legmegfelelõbb, de az két komponensû, többször kell hagyni száradni, meg minden szarság, szóval macerás). Az öreg mondta, hogy minden mûgyanta alapú lakk jó, még a falakk is.

#138
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás

Csá!
Megtuningoltam a teleszkópomat. Egy kis gánymûvek is került bele, mert a csõfogó elmarta a kupakot, amit ezután remélhetõleg kézzel is ki tudok majd csavarni. Kivettem az elasztomert, amit majd részben vissza fogok tenni. A rugóutat biztosan nem lehet nagyobbítani, valamennyi elasztomer ugyanis kell bele, hogy ne koppanjon nagy ütéseknél (nemtom, tuning után mennyit megy). Csak azt kérdezném a tapasztalt tuningolóktól, hogy melyik a jobb? Bõven bekenni zsírral a rugót, vagy két szivacsot motorolajjal beáztatva a rugóba és a köré tenni?

Nem tudom, milyen volt ez a kupak, mûanyag vagy alu? Én a szár tetejére raktam egy esztergált alu kupakot, így elõfeszítést nem lehetett állítani. Nekem a 2005 XCP nem koppant le a rugóstop nélkül sem, 70 kg vagyok. Zsír ne a sima sárga zsír legyen, hanem valami jobb (kerékpáros üzletben kapsz).
Sei, soku Si.

#139
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
pF...:lol1:

akkor marad a 150. Amúgy a legtöbb netes adat szerint a z1 sport rv, 160-at mozog, pedig csak 150mili lóg ki a becsúszóból..

#140
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
MSN copypaste rulez..látom értesz hozzá.
Amúgy sztem nem lehet. 150-es út mellett nem is lenne túl biztonságos a 30as becsúszó..