Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#81
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

én fél év alatt használtam 3x a lockot, pedig nekem 130at mozgó villám volt, és felfele kell menni, ahányszor elmegyek vele, mert vagy felfele indulok el, vagy felfele jövök haza. :)
csak addig hiányzik, amíg nincs, aztán ha lesz, akkor meg nem fogod használni.


hát nem tudom... én azért a felfelével egyetemben aszfalton is használom... elég sokszor használtam már az elmúlt egy-másfél hónapban
nekem nagyon is tetszik, és szerintem igen hasznos dolog.

#82
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Ez pontosan így van, ahogy a Bálint mondja. A lock outnak csak akkor van értelme, ha merevfarú xc gépen kiállva mész fölfelé és számít az idõ. Nekem kapocsolható platform van, de nem használom.

#83
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Ja ha 25 körül elpasszolom akkor tora lesz, ár alatt nem adom el, akkor inkább ügyködök vele vmit, mert sokkal jobb mint pl egy dart 2-3. Csak nincs lo...ami meg kéne.

én fél év alatt használtam 3x a lockot, pedig nekem 130at mozgó villám volt, és felfele kell menni, ahányszor elmegyek vele, mert vagy felfele indulok el, vagy felfele jövök haza. :)
csak addig hiányzik, amíg nincs, aztán ha lesz, akkor meg nem fogod használni.

#84
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Ja ha 25 körül elpasszolom akkor tora lesz, ár alatt nem adom el, akkor inkább ügyködök vele vmit, mert sokkal jobb mint pl egy dart 2-3. Csak nincs lo...ami meg kéne.

#85
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Én vmi olyasmira gondoltam h szerzek egy xcr lo-ot és azt teszem bele, ha lehet, nemtom, ez így mûködne-e.

add el, vegyél valamit helyette. picit több pénz,de negyed annyi baszakodás sem, illetve jobb könnyebb és valószínû garanciás villád lesz

#86
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Én vmi olyasmira gondoltam h szerzek egy xcr lo-ot és azt teszem bele, ha lehet, nemtom, ez így mûködne-e.

#87
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Sziasztok! Tudnátok nekem vmi ötletet adni hogy egy duro e-be hogy lehetne beépíteni (lehet-e) lockoutot? Áttértem cc-re és a teló maga jó alapnak tûnik egy könnyû, merev cc villához. Azegyik felében csak rugó meg egy gumistop van ezt egy az egyben kiszedném (- fél kiló) és ide beférne vmi lockout egység csak még nemtom hogy. Ötleteket kérek!

#88
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

akkor passz... ask Sala


Ok, megpróbálom, köszönöm!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#89
gakos

gakos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás

Nem, teljesen ki lett véve a bal oldalról a rugó! Én is arra gyanakszom, hogy hozzáverõdik a becsúszóhoz, de ha lassan nyomom le, akkor nem finoman hozzáverõdik, hanem akkor is csattanó hangot ad.


akkor passz... ask Sala

----

FÁJVÓ

----


#90
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Marmint rugocsere volt, es azota hozzaverodik a rugo a becsuszoszar belsejehez? Zsugorcsovet ramelegitesz.


Nem, teljesen ki lett véve a bal oldalról a rugó! Én is arra gyanakszom, hogy hozzáverõdik a becsúszóhoz, de ha lassan nyomom le, akkor nem finoman hozzáverõdik, hanem akkor is csattanó hangot ad.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#91
gakos

gakos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás
Marmint rugocsere volt, es azota hozzaverodik a rugo a becsuszoszar belsejehez? Zsugorcsovet ramelegitesz.

----

FÁJVÓ

----


#92
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Lenne egy olyan gondom, hogy egy 2005-ös Boxxer Race bal oldali szárából kivették a rugót! Nagyon jó lett a mozgása, de ahogy elkezdem lenyomni a telót, az elején (kb. 1/4-nél - 1/3-nál) csattan egyet a rugót! Valakinek van tippje, hogy mi lehet a problémó?

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#93
cresa64

cresa64

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
A toldásra kiötlöttem (elsõ megközelítésben) egy +365g-os :) megoldást:

http://crescent.uw.h...cchi/toldas.pdf

A gyártás (a megfelelõ illesztésekkel) meg egy külön történet lesz.

Vélemény?

#94
cresa64

cresa64

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Megkérdem itt is, hátha...

Adott egy 2001-es (ha jól azonosítottam be) Z1 Drop Off 110-es Bomber.
A kormánycsõ 1"-os, 170 mm-re van vágva, végén 50 mm menet.
Az új bringában 1-1/8"-os csõ van AHEAD csapágyazással, 210mm-es hosszal, 180-as hidraulikus fékkel.

Kérdésem, hogy szerintetek van-e értelme "1-1/8"-ossá alakítani" (210-re hozzátoldani, csapágy érintkezési felületeken illesztett perselyek), bírná-e a 180-as tárcsát, stb...?
Ja, és XC felhasználás...

Néhány kép, ill. link:

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

http://www.marzocchi...&IDOggetto=2409

#95
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Értik/értjük, így is írták.


A sebesség mindent megold.

 


#96
szaba

szaba

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
ok értem de nekemúkéne hogy kevesebbet mozogjon és "beüljön"a becsûszó ne úgyhgy a 170es becsúszóból kimozog 150et értitek ugye?

#97
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
RUgóból levágni elég gáz sztem..ha meg is tudod szépen csinálni, utána még kell egy akkora távtartó a nyomórúd alá mint amennyit levágtál belõle.
Ha csak simán beteszel egy gumibakot akkor meg nem fog olyan szépen megindulni..
én hagynám, és alapból inkább flow-t néznék..

#98
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha így csinálod, akkor a bringa kiemelésekor a levágott x cm-t lötyögni fog a teló....
ha már ilyen megoldások, akkor nyomórúd feje alá gumibak, és kész.

#99
szaba

szaba

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
lahat lessz 1 manitou stance kingpinem csak le kéneültetni kb 150mmre
mivel rugós meg lehet azt csinálni hogy egyszerüen kiveszem a rugót és levágok belõle és így mûködne hogy sak simán végok a rugóból vagy ha nem akko hogy máshogy

#100
szaba

szaba

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
hát igen a travis jó lenne de sajna incs még pénzem szalnem lessz travisem
valam olcsó teló kén e vag 25-30ezerig akár használta is