Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#61
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás

Hy!

2008-as 888 RV szeretnék venni, és azt akarom kérdezni, hogy tud valaki hozzá valami kis tuningot ,amivel finomabb/jobb lesz a mozgása? Olajcserére, meg szimmeringcserére gondoltam, de van még valami amivel jobbá lehet tenni?


hát a 888-aknak tuning nélkül is elég szép mozgása van szerintem, hova akarod azt még finomítani? persze ha szar/öreg olaj van benne az ronthatja a mozgást
olajat egyébként is érdemes cserélni villa vétel után
a szimeringek sokat nem befolyásolnak a helyzeten, azt csak akkor érdemes cserélni, ha ereszti az olajat

#62
senki11

senki11

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Üdv!

Tud valaki ötleteket adni, hogy hogyan lehetne beültetni egy 150 milit mozgó drop off-ot mondjuk 100 milire? Apróhirdetések közt már láttam villát így megbuherálva. Ebbõl gondolom hogy nem lehet nagy kaland megcsinálni, de inkább kérdek mielõtt neki esnék, mert még garanciális .

A válaszokat köszi elõre is!

#63
Bighitrider

Bighitrider

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Hy!

2008-as 888 RV szeretnék venni, és azt akarom kérdezni, hogy tud valaki hozzá valami kis tuningot ,amivel finomabb/jobb lesz a mozgása? Olajcserére, meg szimmeringcserére gondoltam, de van még valami amivel jobbá lehet tenni?

#64
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.014 hozzászólás
lockout-al kevésbé fárasztó fölfelé tekerni, több energiád marad, tehát gyorsabban mész. van aki szereti, van aki nem. nem egy világmegváltás, de én sem vennék villát nélküle, mert kényelmesebb ha van.
__________________

#65
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Maradhatok kicsit OFF ? Haver most lett BudaMaraton 3. helyezett, amúgy egyébb maratonokon is az elsõ 10ben szokott lenni, szóval megy, mint a disznó. És sz@rik a lockout-ra ! Nem vette meg a villájához a kis poplock kart mert nem azon múlik ! Nem tudom "Master" hogy mehet , de "trifó" jól beszélt, igen minimális elõnyt jelenthet mászásnál.
Bocs ! ...ez is eléggé offtopic flame lett, de kikívánkozott, bocs.
Marci

#66
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás

Facs :nem szereted h bologat??? ember!! azt en sem szeretnem, ugyanis kurva sok energiat veszitesz... de te tudod, akkor inkabb mar tenyleg merevvilla!!!
lock nelkul szart sem er egy telo


Master: próbáltad már megállapítani valaha, hogy mennyi is az a kurvasok? 2%? Mennyit ér neked +8 másodperc egy emelkedõn? Ha versenyzel komolyan, akkor vegyél platformcsillapítással rendelkezõ kemény XC villát, mert úgyse lesz idõd a lockoutot tekergetni. Ha meg nem, akkor totál mindegy.
Érzésem szerint fiatal vagy még, de majd felnõsz, és belátod, hogy nem ilyeneken múlik a világ boldogsága, még csak a tiéd sem.
Amúgy ha ülve tekersz - ami ugye helybõl hatékonyabb, mint kiállva - és tudsz körkörösen hajtani, akkor nem lesz bólogatás lock nélkül se.

...ez eléggé offtopic flame lett, de kikívánkozott, bocs.

--Trifo

#67
Matt93

Matt93

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

A minap régi rst gila t5-ös telómat szétkaptam 1700 km után,bezsíroztam
és levágtam az elasztomerbõl is.
Aztán mikor összeraktam,a teló érkezésnél fémes hangon szól és hajlékonyabb,mint volt.
Ez mitõl van és meg lehet egyáltalán csinálni?

üdv:Matt93

#68
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég

Eredeti szerzõ magellanboy Feltöltött kép
vegyetek merevvillát gyerekek, legalább megtanultok kerékpározni...



Hát, az az igazság, hogy " magellanboy" mond valamit. Csapatunkban van 1 srác, merevvillával megy és olyan dúrva lefelé, hogy fulltelósokat otthagy és fölfelé is hihetetlen ügyes technikája van. De mondjuk Õ egy nagyon egyedi eset. Szóval én úgy mondanám, hogy nagyon jó iskola a merevvilla.


annak idejen en is merevvillaval nyomtam a maratonokat (mondjuk a csuklom nem volt halas erte) fölfele meg egyertelmuen jobb, ezert van lock-os telom... szal

Facs :nem szereted h bologat??? ember!! azt en sem szeretnem, ugyanis kurva sok energiat veszitesz... de te tudod, akkor inkabb mar tenyleg merevvilla!!!
lock nelkul szart sem er egy telo

#69
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Eredeti szerzõ magellanboy Feltöltött kép
vegyetek merevvillát gyerekek, legalább megtanultok kerékpározni...

Bírom az ilyen fellengzõs dumát... Ennyi erõvel nem kell se váltó se fék sõt bringa se, inkább gyalogoljunk. Meg mi ez a "megtanultok kerékpározni" ? Nekem 5 évesen sikerült. :) Te talán most szerelted le az oldalkerekeket? :D


Hát, az az igazság, hogy " magellanboy" mond valamit. Csapatunkban van 1 srác, merevvillával megy és olyan dúrva lefelé, hogy fulltelósokat otthagy és fölfelé is hihetetlen ügyes technikája van. De mondjuk Õ egy nagyon egyedi eset. Szóval én úgy mondanám, hogy nagyon jó iskola a merevvilla.
Marci

#70
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás

sziasztok! érdekelne engem, hogy u-turn-ös psylo-t, hogy tudok ültetni ugy hogy ne a rugót kelljen, ujat csinálni? ez a "csavaros" nyomorudas fajta.

válaszokat elõre is köszönöm

üdv: szabolcska


miért nem jó, ha a u-turnnel "ülteted" a villát???
ha nem megfelelõ kemyénységû a rugó, akkor vegyél másmilyen kemyénységût, bár nem hiszem, hogy még lehet kapni psylohoz
u-turn rugót meg szintén nem lehet egyszerû mutatvány csináltatni

talán még az megoldható, ha csináltatsz hozzá egy megfelelõ hosszúságú nyomórudat, és ehhez passzoló hosszúságú rugót, de akkor már nem lesz u-turn...

#71
szabolcska

szabolcska

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
sziasztok! érdekelne engem, hogy u-turn-ös psylo-t, hogy tudok ültetni ugy hogy ne a rugót kelljen, ujat csinálni? ez a "csavaros" nyomorudas fajta.

válaszokat elõre is köszönöm

üdv: szabolcska

#72
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

vegyetek merevvillát gyerekek, legalább megtanultok kerékpározni...


Bírom az ilyen fellengzõs dumát... Ennyi erõvel nem kell se váltó se fék sõt bringa se, inkább gyalogoljunk. Meg mi ez a "megtanultok kerékpározni" ? Nekem 5 évesen sikerült. :) Te talán most szerelted le az oldalkerekeket? :D

Amúgy arra jutottam hogy ha tudok szerválni egy xcr lo-ot akkor lesz, ha nem nem...használom úgy mint eddig, csak nem szeretem h bólogat mászásnál. Betonon engem nem zavar.

#73
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
van... nem rossz...:D (persze még csak aszfalton, meg homokban próbáltam)
egy kis gyökeres, sziklás, köves, rázós dánhill után szerintem Te sem állítanád ezt:D (ha igen, akkor nem szóltam)

#74
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
vegyetek merevvillát gyerekek, legalább megtanultok kerékpározni...

#75
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
szerintem: a teló azért van, hogy rugózzon, a lockout meg azért, hogy lockoljon, nem azért, hogy jobban húzzon magához a Föld... ha van, akkor miért ne használd? aszfalton szerintem semmi értelme nincs tényleg, hogy rugózzon... aki nem akar lockolni, az ne vegyen lockoutos telót...

#76
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

milyen terep? homokozó?

tisza meder, 5 m vízzel...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#77
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Cserélgessem mindig, hogy aszfaltra megyek edzeni, vagy terepre? ;)

milyen terep? homokozó?

#78
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Cserélgessem mindig, hogy aszfaltra megyek edzeni, vagy terepre? ;)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#79
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
mert azért van. ha nem kell hogy rugózzon, használj merevvillát. olcsóbb, könnyebb, nehezebben romlik el. bár te nem ismersz lehetetlent...
a bringautak minõsége meg nem igényli a lockot. de a fõutaké sem.

#80
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Amióta nekem is van, aszfalton mindig benyomom. Minek rugózzon?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960