Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#101
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

A suntour-t ismerem, de lehet, hogy a santour jobb mint egy travis... :-)

ki van zárva

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#102
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
A suntour-t ismerem, de lehet, hogy a santour jobb mint egy travis... :-)

#103
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
szerintem alap hogy suntour után travist fog venni a srác..

#104
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
Hát igen... vegyél egy Travis Single-t, az mozog... -bár nemtom minek annyi telóút-

#105
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
komplett cserével.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#106
szaba

szaba

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
ok na de még i lehetne növelni az útját?

#107
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Elõször is tanulj meg helyesen írni..
még mindig sUntour.
Mozgásra:szétszed, újraken, pár napig jó lesz talán, aztán a szimeringek kiengedik az összeset..
Útnövelés meg eladással..én legalábbis nem mernék csinálni vele semmit.

#108
szaba

szaba

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
hali van 1 sr santour xcu villám wheeler buddy 02 be kaptam és van vele 1-2 gond 1 hogy az útja elejét darabosanmozogja kb 3 centit utána jó ezt lehetne orvosolni?
2 hogy kévés nekem z útja kicsit tuningolni én kb 100-130ra kéne tuingolni ez megoldható? amúgy jó kis kezd szin villa útjáát teljesenkimozogja és nem nagyon koppan max2ször koppant csõrös miatt

#109
Para!

Para!

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 460 hozzászólás
Szevasztok!

Az lenne problémám, hogy haveromnak van egy 120as XCP-je csak túl nagy neki a vázába, Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne leültetni, hogy kevesebbet mozogjon?Ha a nyomórúdat kissebbre veszi, vagy csináltatna kisebb nyomórudat akkor gondolom kellene kissebb rugó is nem?

A válaszokat elõre is köszi!
The quick brown fox jumps over the lazy dog.

#110
NBdobi

NBdobi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Üdv. Nem rég vettem használtan egy kona Stinky-t csak a abaj az elsõ telóval (2005ös mazocchi drop off triple) h vagy túl könnyen mozog és bekoppanthatom ugrásoknál, vagy ha felpumpálom a megadott legmagasabb értékre a nyomást akkor meg nehezebben indul meg és kevésbé jár alattam a kisebb gödrökön. Segítene valaki beállítani vagy valami tanácsot adni h hogy állítsam be? Testbike-on írták néhányan h kicserélték benne olajat sûrûbbre. Ez télleg segít? És bonyolult megcsinálni itthon a cserét? Ha valakinek van ilyen villája vagy tapasztalata írjon lécci. Köszi! üdv.

#111
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Viktorider má 3. tulaj vagyok 05'-ös a teló szal már nemigen garis:) Lecsiszolni csak a stance nyomórudjának a végébõl kellett mert szélesebb volt, teljesen egyenletes lett szal nem fog felsérteni semmit. ÉS meglepõ módon a mozgása nem változott. De majd rakunk be gumibakot, meg veszünk le olajat mert már eredeti állapotában is összekoppant alattam. Vagyis, hogy a kerék beleért a telóvállba:)

#112
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Melyik kérdést?

#113
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
czpetike nem nagyon értem a kérdést..
Norb gari ugrott gondolom tudod..:) ha nem garis akkor meg akkor csináltam volna ha nem kell furkálni csak átrakni azt kész.
egyébként nem lett tul lineáris igy? nem koppan le könnyen?

#114
Norb

Norb

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Kilátott már 110mm-es nixon compot?:D Kép itt: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
Hát nekem nagyon bejön! Tegnap egyik barátommal kicseréltük a 100as stance-ében és a 145-ös nixonomban a nyomórudat... Kis fúrás faragás és minden a helyére illett. Így most a nixon olyan 115mm-t mozog, a stance pedig kicsit több, mint 145-öt.

#115
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Ha kibírja, akkor miért ne? Egyébként dirt jumpban a szabályos érkezés elsõ vagy hátsó kerékre történik, vagy esetleg egy másik ugrató túlsó oldalára?

#116
Equinox1991

Equinox1991

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
nem csak síkraugrásból áll a street nálunk képzeld....de mind1....és nem is gyötöröm ezzel mindig a bringát...ave

#117
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Equinox1991:
Szerintem inkább csak 0.5 centit vágj le a keménybõl, próbáld ki úgy. Ha nem elég jó, akkor kifúrkálod (hogy átlátsz rajta) és a tetejére teszed. Végülis a jelenlegi eredménnyel is elégedett vagy.
Én már annak is örültem, hogy egyáltalán meg tudtam bontani az enyémet.

Egyébként ismeri valaki a ballisztikus, vagy akármilyen gél receptjét? Arra gondoltam, hogy jó levegõsre keverem, hígan belemerítem a rugót, majd ha megkötött, megformázom belül is, kívül is, majd gumirúd nélkül teszem vissza az egészet.

#118
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

mjani01......miért tudsz hozzá gratulálni? bírja a bicikli...erre van...street meg dirt...nem tudom mi a gondod ezzel.....



off:
Szóval a street felétek abból áll, h ki tud magasabbról síkra ugrani?Hadd gratuláljak énis!
Mert nálam inkább abból, h trükközök/gyakorlok, amit tudok és amin csak lehet..és meglepõ módon ezeket lehet úgyis, h kímélem a bringát.
amugy sztem a síkraugráshoz kb nulla tudás kell..és igen, a bringa bírja, egy ideig, aztán egy alkatrész megnyekken, Te meg ottmaradsz..

#119
Equinox1991

Equinox1991

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
czpeti.... a maradékot sztem meg egy 5 méteres ugratás után mozogná ki :D
valószínûleg azt fogom csinálni az elasztometerrel, hogy levágok a tömörbõl egy 3 centit kb...és hozzárakok 3 centi puhább gumit.....így talán már kimozogja a teljes útját úgy, hogy nem koppan le

#120
Equinox1991

Equinox1991

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
mjani01......miért tudsz hozzá gratulálni? bírja a bicikli...erre van...street meg dirt...nem tudom mi a gondod ezzel.....