Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#141
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás

És hogyan kell csinálni? Én nem értek hozzá...


Google... ;)

#142
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

Mindent lehet növelni, csak ésszel... :) ;)


És hogy? Engem is érdekelne a dolog ;)

#143
nyimi

nyimi

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás

Mindent lehet növelni, csak ésszel... :) ;)


És hogyan kell csinálni? Én nem értek hozzá...

#144
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a Marzochhi Z1 Drop Off 2001 (130mm) útját lehet növelni?


Mindent lehet növelni, csak ésszel... :) ;)

#145
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Csá!
Megtuningoltam a teleszkópomat. Egy kis gánymûvek is került bele, mert a csõfogó elmarta a kupakot, amit ezután remélhetõleg kézzel is ki tudok majd csavarni. Kivettem az elasztomert, amit majd részben vissza fogok tenni. A rugóutat biztosan nem lehet nagyobbítani, valamennyi elasztomer ugyanis kell bele, hogy ne koppanjon nagy ütéseknél (nemtom, tuning után mennyit megy). Csak azt kérdezném a tapasztalt tuningolóktól, hogy melyik a jobb? Bõven bekenni zsírral a rugót, vagy két szivacsot motorolajjal beáztatva a rugóba és a köré tenni?

#146
nyimi

nyimi

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a Marzochhi Z1 Drop Off 2001 (130mm) útját lehet növelni?

#147
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Hogyan tûnhet el 40mm rugóút? Szervízben bizonyosan segítenek a gondon..

#148
UMF Spyke

UMF Spyke

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
valaki tud segíteni h mi lenne a legjobb olaj egy marzó D Jam compba?

#149
323K13L

323K13L

    vendég

  • fórumtag
  • 174 hozzászólás
kössz
majd megfabrikálom amugy szervizekben lehet kapni ilyne rugót vagy elasztomert? adnak ?...ezzel ugye nem lehet pancsolni..??

kössz páá

#150
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás

ha szétszeded, akkor a nyomórud feje alá kell tenni valami kis rugót vagy egy darab elasztomert.


tisztázzuk: mi az hogy olajfürdõs?


Bocsi, közbe ahogy olvastam meg segítettek rájöttem h a Drop Off mind2 oldalon nyílt olajfürdõs... :D

#151
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

csõõvááz

sr suntorur xcr-el nem lockoutos....mit lehet csinálni hogy ne koppanjon kifelé..? mivel lehetne ezt lecsillapitani ? plusz rugó ? vagy valami ütéselnyelõbigyulát bele lehet gyömöszkölni? speciell ha szétszedem amit még nem tettem meg..elasztomeres..tehát nincs benne olyan amivel összedzsuvázom a környezetet ?

ha szétszeded, akkor a nyomórud feje alá kell tenni valami kis rugót vagy egy darab elasztomert.

:help:

Hogyan lehetne egy 05-ös Drop Off Triplet-t meg csinálni h mind2 oldala olajfürdõs legyen? Mert ugye az egyik oldalala levegõs a másik olajfürdõs!

tisztázzuk: mi az hogy olajfürdõs?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#152
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás
:help:

Hogyan lehetne egy 05-ös Drop Off Triplet-t meg csinálni h mind2 oldala olajfürdõs legyen? Mert ugye az egyik oldalala levegõs a másik olajfürdõs!

#153
323K13L

323K13L

    vendég

  • fórumtag
  • 174 hozzászólás
csõõvááz

sr suntorur xcr-el nem lockoutos....mit lehet csinálni hogy ne koppanjon kifelé..? mivel lehetne ezt lecsillapitani ? plusz rugó ? vagy valami ütéselnyelõbigyulát bele lehet gyömöszkölni? speciell ha szétszedem amit még nem tettem meg..elasztomeres..tehát nincs benne olyan amivel összedzsuvázom a környezetet ?

#154
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Sehogy.

#155
pEti trek 4100

pEti trek 4100

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Segítsetek!:)


kb 2 hete birtokosa lettem egy marzocchi mz 3 telónak!:) a mozgása elég jó... de, hogy lehet még kicsit többet kihozni belõle? kb 80 mm-ert mozog h lehetne ezt kicsit növelni jó lenne az a bûvös 100 as:) pls segítsetek.. kezdõ vagyok:) taníts mester:)

#156
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás

dehonnem :)
teljes mértékben keverhetõ azonos típusú.
más is talán, de ki tudja.


én próbáltam elég különbözõeket vegyíteni, és külön fázisban maradtak. De ugyanakkor bizonyos zsírokon lehet "lazítani", ha kevés sûrû olajat töltesz bele és elkevered. Szal sztem adott vegyületpártól függ. Még a márka sem biztos, h számít, mert láttam már Honda varrógépet is.
...And Justice For All

#157
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
és mivel a villa belsejében teljes és tökéletes a mozdulatlanság, ezért ott is marad ...

de a lényeg: mûködik ;)

#158
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

dehonnem :)
teljes mértékben keverhetõ azonos típusú.
más is talán, de ki tudja.


Én nem akarok vitatkozni mer még nem próbáltam csak nem tudom elképzelni.
A sûrûbb olaj nem ül le az aljába a hígabb meg felülre? Elvileg igen.
De ha mûködik... hát az a lényeg.

#159
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Csákó Mindenkinek! Egy kis segítséget szeretnék kérni: Hogy lehet megtuningolni egy suntour xcr villát, hogy 120 mm legyen a rugóútja...? Légyszi segítsetek!

szerintem sehogysem.
én mindenesetre nem ajánlom.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#160
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

De jó is lenne. :) Ezt így sajnos nem lehet kevergetni. :)

dehonnem :)
teljes mértékben keverhetõ azonos típusú.
más is talán, de ki tudja.