Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2151 hozzászólás a témában

#121
gabor89

gabor89

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Ha mindenképp '07-es kell ,akkor ez kell neked !
http://ebike.hu/term...mtb/ferfi/3796/

Megéri ennyiért? 90ért van 2008-as !
"If all my friends were to jump off a bridge, I wouldn't jump with them, I'd be at the bottom to catch them."

#122
gabor89

gabor89

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
http://www.bigbike.h...t=Kellys&id=688
http://www.canga.hu/...2008-QUARTZ-DSC
http://www.berguson....ar,101,kellys,0

Itt van néhány, ahol jelölik hogy van.
De kérdezz rá hogy van-e és h mekkora ! :)

Ja és guglizva találsz még máshol is sztem
"If all my friends were to jump off a bridge, I wouldn't jump with them, I'd be at the bottom to catch them."

#123
janoquartz

janoquartz

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!

Érdeklõdni szeretnék hogy lehet-e kapni még 2007 Kellys Quartz DSC mtb kerékpárt valamelyik kerékpár boltban???

Köszi.

#124
outcast

outcast

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás

Hello.
Most vennék bicajt, és úgy tûnik Kelly's lesz belõle, ár, és minõség tekintetében is ezt választva.

A kérdés a következõ - Scarpe, vagy Quartz között variálok ...(

Ca3sar


A felszereltsége a két szamárnak minimálisan tér el,(elsõ váltó,monoblokk,pedál villa.)Ezért én az ólcsóbbikat javaslom,mert ha középkategóriás felszereltséget akarsz,akkor elsõ hátsó váltót,váltókart fogassort,hajtómûvet ,villát,féket cserélned kell.Az így megmaradt árkülönbözet mehet a fejlesztésbe.
Pl a villák tuti hogy gyengék lesznek,ezért akár már a boltban élbõl ki is lehet cseréltetni egy komolyabbra.A többit meg el lehet használni aztán kuka,vagy ha olyan akkor némi aprópénz még összejöhet belõle.

Ha viszont egy acélrugós tora lesz az "áldozat",akkor még valamivel számolnod kell.
Egy acélrugós verziónál,élbõl 4-6 ezer forintot hozzá lehet számolni a rugócseréhez,mert alapjáraton piros rugóval szerelik ami 75 kilós emberre van tervezve kb.
Ezt gyakorlati tapasztalatból mondom, egy 302 torába rugót kellett cserélnem,mert néha összeesett a villa...:) 105-110 kiló alatt.

#125
Ca3sar

Ca3sar

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hello.
Most vennék bicajt, és úgy tûnik Kelly's lesz belõle, ár, és minõség tekintetében is ezt választva.

A kérdés a következõ - Scarpe, vagy Quartz között variálok (mivel erre van keret kezdetnek)... cangát akarok építeni, és olyat akarok, amiben az alap cuccok a középkategóriát elérik azért (sok rosszat olvastam aceráról, altusról, ahogy caparól, és gillaról is eléggé).

Namost azon filózom hogy 70-80 körül melyik cangával járnék jobban kezdésnek úgy, hogy teleszkópot minnél elõbb cserélnék (nem zúzni akarok a bringával, hegyrõl ugratni, de erdõs terepen jönnék le, dombokról, stb, plusz 100 kiló vagyok, ami egybõl kilövi az ebben az árkategóriában levõ teleszkópokat úgy vélem).

Az elsõ kérdés tehát, hogy elég a Scarpe, vagy azért a felszereltség miatt igenis legyen Quartz.
A második pedig az, hogy nagyjából 20-30 ezerig bezárólag melyik teleszkóp az, aminek már van értelme... néztem, a gilla is 27 körül van, rock shox 2-est néztem - bár erre meg azt mondták semmi külömbség nincs a gilla, és eközött, max hogy a rock shox jobb márka.. de ebben az árfekvében még nem jön ki ez, inkább menjek tora-ra - ami meg már 40 akciósan, szóval lehet fel kell mennem itt is kicsit árban.

A válaszokat elõre is köszönöm. :)
Üdv
Ca3sar

#126
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Egy vonalzóval is meg tudod mérni, bilincsközéptõl bilincsközépig.

#127
djmagyar

djmagyar

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
sziasztok!

megtudná valaki mondani, hogy milyen hosszú a kellys bringákon a gyári kalloy kormánszár? (kellys spiderem van) nem tudom lemérni, mert nincs tolómérõm, szám meg nincs beleírva, köszi a választ elõre is

#128
Tamoo

Tamoo

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
köszi a segítséget, én is 19,5-ösre gondoltam :)

#129
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Hali
Bringát szeretnék majd venni, de fogalmam sincs melyik érné meg a legjobban...
Bajban vagyok a vázmérettel, 180cm-hez (87kg vagyok) mekkora passzol?
Olyan kellene, ami eléggé birja a terepet (a súlyom alatt is), de aszfalton is lehet vele rendesen haladni...nem nagyon értek a bringákhoz, a salamander dsc-t nézegettem... Ti mit ajánlanátok? Kb 150 a keret rá...
A salamanderen rst gila plus van ugye, ahogy olvasgattam, azt elég sokan szidták...

vagy esetleg spider? Még az oxygen-el is szimpatizálok.
Mennyi különbség van a 21-24-27 sebességesek közt?
és a hidros ill. mechanikus tárcsafékek között?
Nem egyszerû a döntés, elég felvilágosulatlan vagyok...
Jelenleg noname 21 sebességesem van... :/


Két centivel vagyok alacsonyabb és két kilóval kevesebb, mint te. Kelly's Imagine-bõl 19,5-ös méretet használtam, és nagyon kényelmes volt. (Konából 18-as kell csak.) Szerintem neked sem kell ennél nagyobb.

Egy 150 ropis bringának a felszereltsége elég kell hogy legyen terepre is. (Hacsak nem versenyezni akarsz.) Tehát a terep-aszfalt kérdés valójában csupán gumikérdés.

Egyébként érdemes lenne benézned a www.kellysklub.hu fórumába is, talán kimerítõbb választ kaphatsz a kérdéseidre. Amúgy sok sikert a bringavásárláshoz! Szeritem a kulcs az, hogy pontosan határozd meg, hogy mire is van szükséged, és aszerint dönts majd.

#130
djmagyar

djmagyar

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
sziasztok

megtudja valaki mondani, hogy mekkora átmérõjû nyeregcsõ jó egy kellys spider kerékpárba?
sürgõsen kéne az infó
elõre is köszi

Üdv.: Peti

#131
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Hogy érdemes-e többet fizetni egy hidraulikus fékért errõl én nem tudok mit mondani, nincs tapasztalatom. Nekem jelenleg egy mechanikus Avid BB7 fékem van, ezt megérte megvennem, a V-fékkel sem volt soha gondom fékerõben, de ez azért jobban teljesít.
21, 24 vagy 27 sebességes rendszereknél nem a végsebesség fokozása volt a cél, hanem az hogy kisebb lépésekben lehessen változtatni a sebességfokozatokat. Bár a SRAM lánckeréksorainál a 21 és a 24/27 sebességes rendszer között van annyi különbség hogy a 21 sebességes legkisebb lánckereke 12 fogú a 24 ill. 27 sebességeseké pedig 11 fogú. Ez annyit tesz hogy a 24 és 27 sebességes rendszerekkel szerelt gépekkel nagyobb sebesség érhetõ el. (Persze ez nem csak ezen múlik.) De persze ez gyártónként és típusonként eltérõ lehet. Ha egy "noname 21 sebességes" biciklit nézel - amid jelenleg van - ott még a hajtásrendszer is más, mások a lánckerék méretek, így egyszerû számolgatással nem állapítható meg melyik "gyorsabb".

#132
Tamoo

Tamoo

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
azt értem, hogy hogyan mûködik, az érdekelne mennyivel jobb egy hidraulikus, megéri-e a plusz pénzt, vagy akkor már inkább V fék...
akkor pontosítva a kérdést, egy 27 sebességes nem feltétlenül gyorsabb? mármint a legkisebb fogaskerék ugyanakkora, mint a 21-24 sebességesen? Vagy ezt honnan lehet tudni?
amúgy köszi a választ

#133
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Vázméret meghatározásban tudok segíteni:

http://www.coloradoc...st.com/bikefit/

a jobboldalt felül lévõ sárga mezõ közepébe be kell írni a lábszár hosszát (lábszár belsõ oldalán kell mérni), és akkor kiírja Neked a vázméreteket cm-ben.

21-27 sebesség között 6 fokozat... :D Persze ez nem igaz teljesen... lényeg hogy minél több sebességfokozat áll rendelkezésedre annál könnyebben ki tudod választani hogy milyen fokozatban kényelmes tekerni, vagy éppen melyik a leghatékonyabb felhasználástól függõen.
A hidraulikus és mechanikus tárcsafék között a leglényegesebb különbség, hogy a mechanikusnál a mûködtetés mint pl. a V-féknél, bowden segítségével történik, a Hidraulikusnál pedig olaj a közvetítõ közeg, mint pl. az autók fékénél.

#134
Tamoo

Tamoo

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
Hali
Bringát szeretnék majd venni, de fogalmam sincs melyik érné meg a legjobban...
Bajban vagyok a vázmérettel, 180cm-hez (87kg vagyok) mekkora passzol?
Olyan kellene, ami eléggé birja a terepet (a súlyom alatt is), de aszfalton is lehet vele rendesen haladni...nem nagyon értek a bringákhoz, a salamander dsc-t nézegettem... Ti mit ajánlanátok? Kb 150 a keret rá...
A salamanderen rst gila plus van ugye, ahogy olvasgattam, azt elég sokan szidták...

vagy esetleg spider? Még az oxygen-el is szimpatizálok.
Mennyi különbség van a 21-24-27 sebességesek közt?
és a hidros ill. mechanikus tárcsafékek között?
Nem egyszerû a döntés, elég felvilágosulatlan vagyok...
Jelenleg noname 21 sebességesem van... :/

#135
Mag1C

Mag1C

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
2009-es Axis váz ha esetleg vki még nem látta volna és már kapható a járgányFeltöltött képFeltöltött kép

#136
Vorangee

Vorangee

    újonc

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
  • LocationBudapest
Sziasztok!

Nekem az elõzõ mtb-m Kelly's volt nagyon megvoltam vele elégedve és most is Kelly's-t szeretnék majd vásárolni.

#137
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Csak ilyet találtam ...:D

http://rowery.onet.p...ine,sprzet.html


Köszönöm! Vagy inkább gyekujem vagy szpaszíba....:)

#138
outcast

outcast

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás

Egy kis segítség kéne...

Van valakinek felszereltség-listája a 2005-ös Kelly's Imagine-rõl?

Fontos lenne...

Köszi


Csak ilyet találtam ...:D

http://rowery.onet.p...ine,sprzet.html

#139
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Egy kis segítség kéne...

Van valakinek felszereltség-listája a 2005-ös Kelly's Imagine-rõl?

Fontos lenne...

Köszi

#140
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

A 2008-as Aeronról van valakinek tapasztalata? (Tetszik a Koga-Miyata is, csak egy kissé drága...:wallbange )


Ezúton is köszi a hozzászólásokat:D, de már nem érdekes. Ebben a csodaországban még mindig nem piacgazdaság, hanem hiánygazdaság mûködik. (Amennyiben ez mûködésnek nevezhetõ...)