Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2151 hozzászólás a témában

#101
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

régebben akarok cross bicót

kell vmi aszfaltos edzõgép

ha montit veszek azon (ahogy magamat ismerem) 2-3 7 múlva megint traktorgumi lesz.

crossal meg lehet terepezni is ha kell, málházni, stb.


Ni, csak most látom... Ha gondolod, egy 17-es Exquisite-et próbára tudok kölcsönözni bármikor. ;) :D Egyébként mivel kb. egyforma magasak vagyunk, lábhossztól függõen, de valszeg a 17-es pont kicsi lenne. Viszont pont van a háztartásban egy 19-es Phanatic is, azt is meg tudod próbálni, ha érdekel.

Bár gondolom azóta már inkább Merida irányt vettél.
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#102
szantaib

szantaib

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Az angol kellys oldalon nézz körül. ott vannak geo adatok.
pl.: http://www.kellys-bi...3_215&pID=15365

Hát nekem cross van és igen jól bírja a terepet, igaz egy telóm már gariba cserélve volt. beállt mint a gerely... de a hétvégén a kõszegi hegyekben tekertem vele és az XC-s haverok is elismerõen nyilatkoztak róla. Jól bírja a strapát, igaz h.váltó és most h.agy csere volt a racsni miatt. De mindezt 2,3 év alatt és benne van már 3ezer Km....

Toxic GEO: http://www.kellys-bi...3_215&pID=15365


AXIS GEO: http://www.kellys-bi...9_196&pID=11765

#103
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

TIg most mégsem monti lesz?

régebben akarok cross bicót

kell vmi aszfaltos edzõgép

ha montit veszek azon (ahogy magamat ismerem) 2-3 7 múlva megint traktorgumi lesz.

crossal meg lehet terepezni is ha kell, málházni, stb.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#104
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
TIg most mégsem monti lesz?

#105
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a 19,5-ös xc vázon még én is kényelmetlennek érzem néha a nyújtózkodást a 189 centimmel

ha már vázméret kérdés én is egyet:
bátyám kb hasonló magas mint én talán 1-2 centivel több. neki jó lenne a cross kategóriából 19,5"? a felsõcsöve rövidebb 2 centivel az xc változattól, ennyi a lényegi különbség ha jól látom.

én is cross vázat keresek, de annál a q,,a kelliznél a mostaniakról nincs geo adat

valszinû maradok a meridánál
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#106
szantaib

szantaib

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Megtörtént. Igaz telón egyeztettem a hölggyel, de segítõkész volt, holnap kapok választ, hogy mekkora méretek vannak raktáron.
Amúgy sok olyan bolt van, ahol fõként eladni akarnak, ami normális, csak kérdés, hogy bármi áron?

Okés 2/2 vélemény a 17.5 mellett. THX
Cross kategóriában szerintem elég nektek a 19.5 fél, haverom hétvégén próbálta ki az enyémet, kényelmesnek találta, pedig fél fejjel magasabb mint én. (176cm + fél fej)

#107
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Nagyon köszi a gyors választ! Tanácstalan vagyok, mert amit ma próbáltam 19,5 vázat MTB-ból annak a kormányát alig értem el. Az eladó azt mondta, hogy jó az csak vegyek egy új kormány stucnit, hogy közelebb legyen. :) 17.5 nem volt neki raktáron, fõleg nem össz telósban.

THX


a 19,5-ös xc vázon még én is kényelmetlennek érzem néha a nyújtózkodást a 189 centimmel

ha már vázméret kérdés én is egyet:
bátyám kb hasonló magas mint én talán 1-2 centivel több. neki jó lenne a cross kategóriából 19,5"? a felsõcsöve rövidebb 2 centivel az xc változattól, ennyi a lényegi különbség ha jól látom.

#108
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nagyon köszi a gyors választ! Tanácstalan vagyok, mert amit ma próbáltam 19,5 vázat MTB-ból annak a kormányát alig értem el. Az eladó azt mondta, hogy jó az csak vegyek egy új kormány stucnit, hogy közelebb legyen. :) 17.5 nem volt neki raktáron, fõleg nem össz telósban.

THX

na az ilyen eladót kell nekifutásból tarkón rúgni...

javaslom másik kereskedés felkeresését.

ezek a kelliz montik viszonylag hosszúak is, ráadásul ennél a kona rendszerû felfüggesztésnél a magas középcsapágy miatt elég nagy az átlépési magasság is. 19,5 -eshez bõ 180 fölötti testmagasság kell
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#109
szantaib

szantaib

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Nagyon köszi a gyors választ! Tanácstalan vagyok, mert amit ma próbáltam 19,5 vázat MTB-ból annak a kormányát alig értem el. Az eladó azt mondta, hogy jó az csak vegyek egy új kormány stucnit, hogy közelebb legyen. :) 17.5 nem volt neki raktáron, fõleg nem össz telósban.

THX

#110
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok
Pár éve vásároltam egy Kellys Axis bicajt, ami 19,5" a 176cm magasságomhoz. Kényelmes, jól bevállt modell volt ez. Szeretnék venni mellé egy össz telós Toxic-ot. A kérdésem az volna, hogy mekkora méret kell nekem ebbõl? Szintén 19.5 vagy más? A mostani ugye cross trekking, ez meg MTB.
Kiprbáltam ma egy sima egy telós vázat, de az nem mérvadó. mivel más a geometriája. Pls Help.

THX

17,5-es
a 19,5-es nagyom nagy lenne
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#111
szantaib

szantaib

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Sziasztok
Pár éve vásároltam egy Kellys Axis bicajt, ami 19,5" a 176cm magasságomhoz. Kényelmes, jól bevállt modell volt ez. Szeretnék venni mellé egy össz telós Toxic-ot. A kérdésem az volna, hogy mekkora méret kell nekem ebbõl? Szintén 19.5 vagy más? A mostani ugye cross trekking, ez meg MTB.
Kiprbáltam ma egy sima egy telós vázat, de az nem mérvadó. mivel más a geometriája. Pls Help.

THX

#112
Boros_Mókus

Boros_Mókus

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
Nekem is volt egy 2006-os kelly's majesticem és nagyon szerettem, csak hát rámjött a full-teló õrület és váltottam. Na jó nem bántam meg, mert mesésen mászott a majestic, de lefelé azért betöretlen lóként dobálta a seggét, de ez így van ha merev a fara. Mindenesetre meg voltam vele elégedve, és majdnem minden alkatrész át lett építve a konába. Persze a kormányon és stucnin kívül más nem kelly's de arról való.
Azért annyira nem ritka márka Mo.-on, van belõle jó pár. Ha gondolod nézz körül a kellysklub.hu oldalon.
üdv.
Az az igazi legény, aki a tizenkilencre lapot kér!

#113
Daveee277

Daveee277

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
pangás...

#114
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

senki sem jár errefelé?
van e valakinek kellys-e?


volt, de már nincs meg. eladtam. De amíg megvolt használtam sokat és szolgált becsülettel minden gond nélkül. Pedig csak egy alap monti volt Radius merev acélvázas. Használtam kemény terepen is de soha nem volt vele gond. Szóval szerettem. Most is jó emlékkel gondolok rá.:)

#115
Daveee277

Daveee277

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
senki sem jár errefelé?
van e valakinek kellys-e?

#116
papabear

papabear

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Nekem a Kross http://kross.hu/old/ bringákat ajánlották ár/érték arányban kiválónak. Nézzétek meg azokat is. Igaz azóta én már vettem mást de az csak a szerencsémnek köszönhetõ. - érdemes megnézni a használt bringákat is!

#117
Daveee277

Daveee277

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 317 hozzászólás
hali
én is sokáig kinlódtam, h milyen kerót vegyek.
Mivel van egy jó kerékpárboltos barátom, elmesélte nekem h miért is jó melyik keró.
a KTM az drága átlagosan, szinte csak azt a 3betût kell megfizetni rajta ami rajta van, DE NEM AZT MONDMO H GAGYI KERÓ, ABSZOLÚT NEM:)
viszont én a kellyst azt nagyon ajánlom:
-már nekem is az van kis ideje, nagyon jó keró
-a Kellys ha jól tom talán szlovák keró, és magyarországon nincs telephelye->nem tesznek rá plusz pénzt-mivel a telephely bérlése is pénz a kerós cégeknek. Vagyis ami a kellys árában benne van, az valóban a keró értéke, nincs felszámitva "köret, vagy felár", csak tisztán az ami rajta is van.
-szerencsére még kevés van kellysbõl M.országon, mivel kicsit nehéz beszerezni, de éppen ezért is kitünõ, h a kevésbõl egy a Tied lehet.
na mindegy, én azt mondom h mindenképpen Kellys-t vegyél!!!:)

#118
Ironbob

Ironbob

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Én is olyan gondban vagyok mint az elözö érdeklödö.
Nem tudom hogy egy 08 as Merida sub 40-v-t vagy egy 08 as kelly's quartzot vegyek
Kérlek segitsetek

#119
Csi

Csi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Segítségre lenne szükségem!
Tavaszra szeretnék mountain bike-ot venni.Nem valami atom drágát,olyan 400 eurót szánok rá.Kezdõ vagyok,és tanácstalan.Igazából olyan bringára lenne szükségem amivel túrázhatok,néha kicsit vadulhatok az erdõben,vagy akárhol terepen,de városban is tudom használni.A KTM Chicago pont ebben az árfekvésben van,viszont találtam Kellys Quartz-ot (tárcsafékes)is hasonló áron(a modell nevét nem tudom).Szóval azt szeretném kérdezni a hozzáértõktõl,hogy melyik bringa megvételével csinálnék jobb üzletet a KTM-el,vagy a tárcsfékes Quartz-al?

#120
janoquartz

janoquartz

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Köszi a válszt.
Tudom hogy a 2008-as olcsóbb,de a 2007-es váza jobban tetcik meg a festése is szebb.
Amúgy ha jól néztem mind a kettõ ugyan olyan alkatrészekbõl áll össze.