Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2151 hozzászólás a témában

#81
Fani

Fani

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Köszönöm szépen! Segítettél a választásban :) Ebben az árban sok a teleszkópos bringa, de monták, hogy ilyen árban az nagyon gyenge és sok bajom lenne vele. Ez a kerékpár jól is néz ki, meg nem is drága.
Én is úgy gonoltam, hogy kezdésnek jó lesz, és persze késõbb majd lesznek cserék szép lassan sorban :D Mondjuk pedálom az pont van.

Milyen küldõ és belsõ ajánlott bele? Te mit ajánlasz? Ezt esetleg ott helyben az üzletben közölhetem, hogy cseréljék, vagy majd nekem kell elintézni?

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítségedet!
Minden jól és kellemes estét!



Na, vége a szabinak! Én eddig Schwalbe külsõket és belsõt használtam és használok teljes megelégedéssel. Típusaik elég tág árhatárok között mozognak, de a drágábbak is megérik a kiadott pénzt szerintem. Én jó cserének tartanám a Schwalbe belsõt egy Schwalbe Marathon Cross külsõvel 700X38C méretben reflexcsíkkal. A szélsõ recék döngölt földútra is megfelelõ stabilitást adnak a középsõ mintázat pedig kellõen kis ellenállású az országúton. Lásd www.schwalbe.com A külsõt, belsõt a bicósboltban meg lehet rendelni, de érdemes a biztonság kedvéért egy minõségi belsõvédõ csíkot rakni a felnikbe. Ebbõl is van Schwalbe. Szóba jöhet még a Continental márka, pl a Continenital CountryRide 622/700C méretben. Külsõk, belsõk rendelhetõk interneten is. ( http://ebike.hu/term...aguti-trekking/ )



#82
Laccy

Laccy

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Inkább úgy fogalmaznék, hogy még mindig jó ár/érték arányúnak tartom a Kelly's-t. Szerintem más márkában sem találsz jobb felszereltségût ebben az árkategóriában. Azonban kezdõ bringások elvárásai is jelentõsen különbözhetnek, különösen ha vásárlás elõtt több csatornán is próbáltál tájékozódni. Az alacsonyabb árkategória egyszerûbb alkatrészeket, többnyire acélvázat és több acél alkatrészt, ezzel együtt nagyobb tömegû jármûvet jelent. Az acélváz azonban nem véletlenül maradt meg a ma divatos, könnyebb alumínium és a drága titán ötvözetû szerkezetek mellett. Én nem csalódtam a Kelly's olcsóbb Result típusában, de késõbb a váz megtartása mellett én is az igényeim és "álmaim" szerint fejlesztettem és szerintem ez az igény mindenkiben megvan, az anyagi lehetõségek pedig elõbb-utóbb vagy változnak vagy valami más helyett inkább egy jobb alkatrészre gyûjtünk. Tapasztalataim alapján kezdésnek mindenképp jó választásnak tartom. Késõbbiekben lehetõség van a fejlesztésre és akkor kisebb értékû alkatrészektõl kell megválni. Ha emellett döntessz a a belsõt és külsõt javaslom cserélni, hasonlóan a mûanyag pedálhoz!


Köszönöm szépen! Segítettél a választásban :) Ebben az árban sok a teleszkópos bringa, de monták, hogy ilyen árban az nagyon gyenge és sok bajom lenne vele. Ez a kerékpár jól is néz ki, meg nem is drága.
Én is úgy gonoltam, hogy kezdésnek jó lesz, és persze késõbb majd lesznek cserék szép lassan sorban :D Mondjuk pedálom az pont van.

Milyen küldõ és belsõ ajánlott bele? Te mit ajánlasz? Ezt esetleg ott helyben az üzletben közölhetem, hogy cseréljék, vagy majd nekem kell elintézni?

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítségedet!
Minden jól és kellemes estét!

#83
Fani

Fani

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Szia!
Köszönöm a válaszod, de nem igazán tudtam kivenni, hogy akkor egy "jó" bringának számít? Kezdõ bringás vagyok, most kezdenék el rendszeresen kerekezni. Erre a célra ez megfelel? Nem sokat költenék rá utólag. Esetleg egy hasonló árban lévõ bicajjal jobban járnék?



Inkább úgy fogalmaznék, hogy még mindig jó ár/érték arányúnak tartom a Kelly's-t. Szerintem más márkában sem találsz jobb felszereltségût ebben az árkategóriában. Azonban kezdõ bringások elvárásai is jelentõsen különbözhetnek, különösen ha vásárlás elõtt több csatornán is próbáltál tájékozódni. Az alacsonyabb árkategória egyszerûbb alkatrészeket, többnyire acélvázat és több acél alkatrészt, ezzel együtt nagyobb tömegû jármûvet jelent. Az acélváz azonban nem véletlenül maradt meg a ma divatos, könnyebb alumínium és a drága titán ötvözetû szerkezetek mellett. Én nem csalódtam a Kelly's olcsóbb Result típusában, de késõbb a váz megtartása mellett én is az igényeim és "álmaim" szerint fejlesztettem és szerintem ez az igény mindenkiben megvan, az anyagi lehetõségek pedig elõbb-utóbb vagy változnak vagy valami más helyett inkább egy jobb alkatrészre gyûjtünk. Tapasztalataim alapján kezdésnek mindenképp jó választásnak tartom. Késõbbiekben lehetõség van a fejlesztésre és akkor kisebb értékû alkatrészektõl kell megválni. Ha emellett döntessz a a belsõt és külsõt javaslom cserélni, hasonlóan a mûanyag pedálhoz!

#84
Laccy

Laccy

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Én egy 2004-es évjáratú Kelly's Resulttal tekerek. Annak idején a kedvezõ ár volt a fõ szempontom, de tetszett az alumínium szerkezetûhöz képest karcsúbb acélváz, amihez azóta is ragaszkodom. A gyári alkatrészekkel túl sokat nem túráztam, mert hamar lehetõség nyílt a fejlesztésekre ( 27 sebességes LX meghajtás fék és váltórendszer, RST trekking teló - ez kapható a vázhoz illõ 1"-os nyakkal - és AHED kormánycsapágy). Az eredeti összeállításban sürgõs cserére csak a külsõ belsõ gumi adott okot (defekt nélkül is elengedte a levegõt!). A váltórendszer nagyon alap és ahogy én is megtettem, ha lehetõség nyílik rá legalább Deore szintre cserélném (váltók+ rapidfire váltókarok), bár evvel a teljes hajtásrendszer változtatása is együtt jár.(HG-lánc, hajtómû és 9-es fogaskerék sor, hátsó kerékagy), illetve a mûanyag pedáltól is megválnék. Nem életbevágó, de ha a súlycsökkentés fontos szempontá válna az acél üléscsõ és kormány is alura cserélhetõ.


Szia!
Köszönöm a válaszod, de nem igazán tudtam kivenni, hogy akkor egy "jó" bringának számít? Kezdõ bringás vagyok, most kezdenék el rendszeresen kerekezni. Erre a célra ez megfelel? Nem sokat költenék rá utólag. Esetleg egy hasonló árban lévõ bicajjal jobban járnék?

#85
Fani

Fani

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Sziasztok!
Szeretnék venni egy kerékpárt, hogy a városban mászkáljak, megy elmenjek egy-két túrára! A Kelly's Result 2009-et néztem ki, ez elfogadható árban is van számomra!
Tudtok nekem véleményeket mondani róla?
Itt venném meg: http://www.berguson....-result-09.html

A válaszokat nagyon szépen megköszönöm!
Sajnos nem találtam olyan oldalt, ahol ezt tesztelték volna, illetve valaki használta volna. Testbike-ra is feltettem, de nem véleményezte senki még :(
http://www.testbike....t2.php?pid=3564

Jó éjszakát és minden jót!
Laccy


Én egy 2004-es évjáratú Kelly's Resulttal tekerek. Annak idején a kedvezõ ár volt a fõ szempontom, de tetszett az alumínium szerkezetûhöz képest karcsúbb acélváz, amihez azóta is ragaszkodom. A gyári alkatrészekkel túl sokat nem túráztam, mert hamar lehetõség nyílt a fejlesztésekre ( 27 sebességes LX meghajtás fék és váltórendszer, RST trekking teló - ez kapható a vázhoz illõ 1"-os nyakkal - és AHED kormánycsapágy). Az eredeti összeállításban sürgõs cserére csak a külsõ belsõ gumi adott okot (defekt nélkül is elengedte a levegõt!). A váltórendszer nagyon alap és ahogy én is megtettem, ha lehetõség nyílik rá legalább Deore szintre cserélném (váltók+ rapidfire váltókarok), bár evvel a teljes hajtásrendszer változtatása is együtt jár.(HG-lánc, hajtómû és 9-es fogaskerék sor, hátsó kerékagy), illetve a mûanyag pedáltól is megválnék. Nem életbevágó, de ha a súlycsökkentés fontos szempontá válna az acél üléscsõ és kormány is alura cserélhetõ.

#86
Tociii

Tociii

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
sziasztok! Kelly's scorpiom van, kb 6 éves. kérdésem a középaggyal kapcsolatos.
a jobb oldali hajtókarnál recsegést és nyekergést hallok. bikából meghúztam a csavart és kb 100m-ig meg is szûnik a hang. aztán újra lelazul, bár nem nagyon... a bal oldalon tekerés irányába szorul a csavar, de a jobb oldalon nem. ez normális?
na most valami megoldás kellene, mert fárad a bal lábam. :)
elõre köszönöm a segítséget és az ötleteket!
good day

#87
Laccy

Laccy

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok!
Szeretnék venni egy kerékpárt, hogy a városban mászkáljak, megy elmenjek egy-két túrára! A Kelly's Result 2009-et néztem ki, ez elfogadható árban is van számomra!
Tudtok nekem véleményeket mondani róla?
Itt venném meg: http://www.berguson....-result-09.html

A válaszokat nagyon szépen megköszönöm!
Sajnos nem találtam olyan oldalt, ahol ezt tesztelték volna, illetve valaki használta volna. Testbike-ra is feltettem, de nem véleményezte senki még :(
http://www.testbike....t2.php?pid=3564

Jó éjszakát és minden jót!
Laccy

#88
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás

Igen, mert addig elkopik a kosz benne, meg a csapágy is. No ez egy olyan ok, ami miatt ugrik a gar. Zsír egyébként is nagyon jól gyûjti a koszt. Idõnként akkor is szét kell szedni és kipucolni. Tetszik, vagy nem, nem sárra tervezik az ilyen alkatrészeket...

Biztos hogy nem sárra tervezik ezeket ha valaki sokszor dagonyázik tisztitás nélkül 1-2 hónap vagy 500-1000 km alatt szétkopik akár egy közepes minõségü csapágy is. De szerintem ha egy év alatt párszor belefutsz sárosabb túrába attól nem lesz tulzott probléma. Évente egyszer kétszer amúgy is darabokra kell szedni mindent és kitisztitani.

#89
szike81

szike81

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 712 hozzászólás

Szerintem a hajtókar csapágynak semmi baja a zsir ott van a csapágyházban , bár a sárból pici kõzuzalékot bevitt a viz az majd kipereg utánna megszünik a darabos forgás .. fektesd vizszintesre a gépet majd a csapágyhoz olaj... az nem árthat . Ilyen nekem is többször volt a régi kellys-en mégis kibirt gond nélkül 5000 km. Most a 200 es meridámal is elkaptam egy igen kiadós dagonyát utánna két napig picit nyöszörgött de aztán csend lett.


Igen, mert addig elkopik a kosz benne, meg a csapágy is. No ez egy olyan ok, ami miatt ugrik a gar. Zsír egyébként is nagyon jól gyûjti a koszt. Idõnként akkor is szét kell szedni és kipucolni. Tetszik, vagy nem, nem sárra tervezik az ilyen alkatrészeket...

#90
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás

Nem, természetesen nem úgy adták el és nem is arra vettem, hanem aszfalt/könnyû terep célra, a dagonya pech-es útvonalválasztás eredménye volt. Amúgy meg Zselic volt és láttunk is 5-6 kis vaddisznót meg a kisebb ló méretû anyjukat :-))

Ellenben a megázás veszélye fennáll aszfalton is, akkor sem illene beázni egy tisztességes csapágynak szvsz.

Szerintem a hajtókar csapágynak semmi baja a zsir ott van a csapágyházban , bár a sárból pici kõzuzalékot bevitt a viz az majd kipereg utánna megszünik a darabos forgás .. fektesd vizszintesre a gépet majd a csapágyhoz olaj... az nem árthat . Ilyen nekem is többször volt a régi kellys-en mégis kibirt gond nélkül 5000 km. Most a 200 es meridámal is elkaptam egy igen kiadós dagonyát utánna két napig picit nyöszörgött de aztán csend lett.

#91
Spoti

Spoti

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Sztem azért akadozik a hajtókar mert a csapágyak tele mentek sárral.
Ezért a hibáért nem a Kelly's márkát kell hibáztatni, mert nem õk gyártották a hajtókart!!!!!!:no:

#92
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Nem, természetesen nem úgy adták el és nem is arra vettem, hanem aszfalt/könnyû terep célra, a dagonya pech-es útvonalválasztás eredménye volt. Amúgy meg Zselic volt és láttunk is 5-6 kis vaddisznót meg a kisebb ló méretû anyjukat :-))

Ellenben a megázás veszélye fennáll aszfalton is, akkor sem illene beázni egy tisztességes csapágynak szvsz.
Dark Archon

#93
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
senki nem mondta hogy neked kell sk

ha nem tudod akkor van szervíz amit viszont ki kell fizetni.
mellesleg a colibri -és a crater sem- nem dagonyázásra meg komoly terepzésre tervezett "igazi" monti, ezeket leginkább -legalábbis nálunk boldogabb országokban - "recreational mtb" kategóriába sorolják, kb 7végi bringautas használatra. ha neked úgy adták el hogy nyogodtan járd vele végig a pilisi parkerdõ összes vaddisznó fürdõhelyét, keresztbe hosszába teljes mélységébe akkor nem voltak egészen korrektek. de ez más kérdés.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#94
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Nem hiszem, hogy az agyak szétszedése alapvetõ kötelessége lenne a kerékpártulajnak. Láncot, fogaskerekeket, váltót, telót persze meg tud tisztítani az ember. Szerintem egy MTB gépnek rendesen tömített csapágyazásainak kéne lennie. Nincs is hozzá szerszámom és nem is merném szétszedni, nem jó dolog a földön keresgélni a fémgolyókat... az lesz, hogy visszaviszem, úgyis aktuális lassan a bowdenek utánállítása, aztán vagy megtisztítják garanciába vagy fizetem.
Dark Archon

#95
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Sziasztok!

Barátnõmet leptem meg egy Kelly's Colibree-vel, pár hetes csak a bringa. A hétvégén volt egy kis sárdagonya, meg el is áztunk. Tegnap, amikor tisztítottam a bringát, arra lettem figyelmes, hogy a középcsapágy és a hátsó tengely beázhatott, mert elég darabosan forog.

Mondanom sem kell, ideges lettem igencsak, mintha egy tesco-s szar lenne, de egy 70eFt-s (80-ról leárazva) "allterrain" MTB kerékpártól nem ezt várná az ember. Az én Magellan Crater-em volt anno 85eFt, persze az Bike+ agyakkal van szerelve, semmi baja.

Kérdem én, ez elég ok a garanciális javításra? Esetleg cserére? Pénzvisszaadásra? Vagy ez alapból ilyen? Pedig elvileg Shimano a középcsapágy és a tengely is... Kellys-re matricázva.

Mert õszintén szólva az ilyenektõl elmegy a kedve az embernek, pedig pont azért vettem barátnõmnek, hogy megjöjjön a kedve. S nem csodálkoztam, mikor a 10 éves, rozsdás, tesco-s bringájához hasonlította a Kelly's-bõl kijövõ hangokat.


Ez semmiképp sem lehet ok pénzvisszaadásra, garanciális javításra. Ki kell tisztítani, szétszedni - ami alapvetõ kötelessége ugye a kerékpártulajnak -, aztán ha alapos tisztítás után is megmaradna a hang, akkor vissza az üzletbe, garanciális javításra vagy alkatrészcserére (mert ha ennyitõl tönkrement, az alkatrészt persze ki kell cserélni ingyen). Azért ezt nem kell annyira túlparázni, a mostani nagy sarakat kevés bringa bírja tisztítás nélkül... Az én montim kb. az ötszörösébe került ennek, mégis ocsmány hangokat adott ki nagy sár után, ami fél napi tisztogatás után el is múlt. A terepezés ezzel jár.
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#96
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Sziasztok!

Barátnõmet leptem meg egy Kelly's Colibree-vel, pár hetes csak a bringa. A hétvégén volt egy kis sárdagonya, meg el is áztunk. Tegnap, amikor tisztítottam a bringát, arra lettem figyelmes, hogy a középcsapágy és a hátsó tengely beázhatott, mert elég darabosan forog.

Mondanom sem kell, ideges lettem igencsak, mintha egy tesco-s szar lenne, de egy 70eFt-s (80-ról leárazva) "allterrain" MTB kerékpártól nem ezt várná az ember. Az én Magellan Crater-em volt anno 85eFt, persze az Bike+ agyakkal van szerelve, semmi baja.

Kérdem én, ez elég ok a garanciális javításra? Esetleg cserére? Pénzvisszaadásra? Vagy ez alapból ilyen? Pedig elvileg Shimano a középcsapágy és a tengely is... Kellys-re matricázva.

Mert õszintén szólva az ilyenektõl elmegy a kedve az embernek, pedig pont azért vettem barátnõmnek, hogy megjöjjön a kedve. S nem csodálkoztam, mikor a 10 éves, rozsdás, tesco-s bringájához hasonlította a Kelly's-bõl kijövõ hangokat.
Dark Archon

#97
Spoti

Spoti

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Én egy éve tekerem(1200km) a Kelly's-em és semmi baja sincs mintha új lenne ,eltekintve a kissebb festékfelverõdésektõl.:cool2:
Ja és sztem elég merev a váz nem nyaklik.

#98
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Szerintem is jók a kellys-ek nekem két évig volt ( kb 5000 km ) nagyobb probléma nélkül, bár most meridára váltottam különbség a két márka között nem sok van. De szerintem ez elmondható arról a 7-8 márkáról amit mindenki ismer.

#99
Spoti

Spoti

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Jó a Kelly's csak ajánlani tudom!
Sztem nem rosszabb mint egy Magellan vagy egy Dema meg hasonló kategóriás kerékpár.

#100
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ni, csak most látom... Ha gondolod, egy 17-es Exquisite-et próbára tudok kölcsönözni bármikor. ;) :D Egyébként mivel kb. egyforma magasak vagyunk, lábhossztól függõen, de valszeg a 17-es pont kicsi lenne. Viszont pont van a háztartásban egy 19-es Phanatic is, azt is meg tudod próbálni, ha érdekel.

Bár gondolom azóta már inkább Merida irányt vettél.

köszönöm, mindenképp érdekes lenne. de már célozgattam rá odaát hogy jöhetnél vmeik túrára a cross bringával, és akkor próbálhatsz egy stumpi fsr-t :)

hát mivel meridát lehet vázként kapni
ráadásul az jó geónak látszik (48-as meg az 52-es olyan hosszú mint a montik amiket használok)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való