Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sima pedál vs. SPD

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3378 hozzászólás a témában

#121
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.886 hozzászólás

Tárárárárárámmm... 

Csak tudnám, mit csináljak vele, hova rakjam... A bringára, hogy az első úton összekaristoljam, vagy inkább az apróba? :D

 

 

mi ez pontosan? egy 25th anniversary xt?


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#122
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Tárárárárárámmm... 

Csak tudnám, mit csináljak vele, hova rakjam... A bringára, hogy az első úton összekaristoljam, vagy inkább az apróba? :D

pdm990.jpg

 



#123
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Megjött, és fel is raktam a Deore XT keretes pedálokat :]

2: Lötyög a lábam a pedálon, mint bő gatya a tehénen. Remélem ez azért van, mert amíg megszokom a dolgot, a kioldást a legkönnyebb fokozatra állítottam.
 

Lehet, hogy  már megoldódott, de nem az a baj, hogy a cipőhöz kapott alátétet rátetted a cipő talpára, a stopli alá? Ez a CB pedálhoz kell, ahol más magasságú a pedálprofil. Legalább is a Mavic cipőknél így van.



#124
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

Kipróbáltam, nem tetszett mert túl szilárdan fogta, nem tudtam időben/biztonságosan kilépni, becsatolni se volt egyszerű (kipróbáltam különféle alátétekkel, számomra a nem állítható erős rugó a probléma). Ha bejön hogy odafog és csak eséskor enged el akkor lehet hogy tetszeni fog, én maradok a gyengére állított Shimano SPD-nél.

Köszönöm a választ. Sejtettem, nekem is ez lenne a problémám vele.


Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#125
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Szevasztok! Van valakinek tapasztalata  a Look S-Track pedáljával? Megköszönném ha írna róla egy-két mondatot. 

 

Kipróbáltam, nem tetszett mert túl szilárdan fogta, nem tudtam időben/biztonságosan kilépni, becsatolni se volt egyszerű (kipróbáltam különféle alátétekkel, számomra a nem állítható erős rugó a probléma). Ha bejön hogy odafog és csak eséskor enged el akkor lehet hogy tetszeni fog, én maradok a gyengére állított Shimano SPD-nél.


Tekergek módosította - 2015. július 07. - 17:12

  • Binglof kedveli ezt

#126
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.886 hozzászólás

O.K. ...

 

:blink:  :D  ...mindenesetre köszi.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#127
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

lehetne, hogy másik avatart válassz? a jelenlegi bármennyire is vicces, rettentő idegesítő. :)

O.K. ...


Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#128
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.886 hozzászólás

lehetne, hogy másik avatart válassz? a jelenlegi bármennyire is vicces, rettentő idegesítő. :)


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#129
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

Szevasztok! Van valakinek tapasztalata  a Look S-Track pedáljával? Megköszönném ha írna róla egy-két mondatot. 


Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#130
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Pedálhoz minek nyomaték kulcs?


Aszongya, hogy aszongya:
A pedál felszerelése:
A pedál hajtókarra szereléséhez 8mm-es imbuszkulcsot stb-stb-stb.
Meghúzási nyomaték: 35-55 Nm

Namármost, ha ez így le van írva a használati utasításban, akkor miért ne tartsuk be? Gondoltam én :D De a nyomatékkulcsom csak egy irányba kattan, a szerszámot meg nem lehet a másik irányból rádugni :S

#131
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Ezt mondjuk én sem értem, de ha ő úgy szereti akkor mindenre van megoldás, de jelen esetben eléggé költséges...



#132
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Pedálhoz minek nyomaték kulcs?



A sebesség mindent megold.

 


#133
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Ja tényleg...nincs lapolás...akkor cumi...másik nyomaték kulcs kell



#134
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Az XT pedált a túlsó oldalról tekerjük be, oda meg imbisz megy, tán nyolcas. Az lehetett a gond inkább, hogy egyik oldalon jobbos, a másikon meg balos a menet, a kulcs meg ezt nem szerette. ;)

...

ha pedig nyomaték kulccsal akarod húzni akkor kell egy hasonló neked...



#135
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Az mtb pedál lötyögős...dokkolást megszokod, régebbieken sokkal nehezbb...ha laza akkor könnyen ki is jön...ha pedig nyomaték kulccsal akarod húzni akkor kell egy hasonló neked...

KEN5826285K_0.jpg



#136
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Megjött, és fel is raktam a Deore XT keretes pedálokat :]
Tapasztalatok:
1: Lusta vagyok megint visszaolvasni, de mintha ment volna a vitatkozás arról, hogy mekkora űrtechnika és mennyit kell tanulni a kioldást. Jelentem, egy rossz mozdulat (persze csak úgy, hogy forgolódok a bringán), és már ki is dobja a lábamat a pedál. A gond inkább ott van, hogy egy kb 2 centis bütyköt kéne egy kb ugyanakkora lyukba beletessékelni úgy, hogy nem látjuk. Az elején ez biza bajos :D
2: Lötyög a lábam a pedálon, mint bő gatya a tehénen. Remélem ez azért van, mert amíg megszokom a dolgot, a kioldást a legkönnyebb fokozatra állítottam.
3: A nyomatékkulccsal akartam meghúzni a pedálokat, de kiderült, hogy csak a bal oldali pedálhoz jó O_O A jobb oldalival kezdtem persze, így majdnem széttéptem a súlyommal a menetet :/ (Holafrancbanvanmáraza40Nmeskattanás?! Ja, sehol O_O)

Szóval érdekes lesz. Most már egy kis esőszünet kéne, hogy tekerhessek is :D

RelakS módosította - 2015. május 22. - 20:31


#137
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

 

Az 520-as (530) szerintem felejtős, ha teheted vegyél XT-t, [..]

az 520-540 között még ordító volt a különbség, de az 540-XT között már alig.

 

Nekem nagyon bejött az 520-as, csak azért cseréltem le (XT-re) mert elkopott. Az XT jobban néz ki (kivéve hogy nincs fehérben), valamivel (de nem sokkal) könnyebb, és élesebb oldalai vannak (több a seb a lábamon), más különbséget (felület, forgás stb.) nem érzek, de ez csak én vagyok. 30000 km-t simán bírt az 520-as, hóban, sárban, esőben/patakátkelésekkel, soha nem volt szervízben, lehet hogy csak állítani kéne a tengely/csapágy szorosságán.

 

Keret csak akkor kell ha rendszeresen odavered (pl. DH/AM/freeride/enduro használatban), vagy még bénább vagy mint én és mindig felsebez :)



#138
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

ne utcai cipőhöz hasonlítsd. a sportcipőhöz képest a legpuhább spd is valóban fapapucs :)


Köszi!

Akkor ebből szerintem keretes XT lesz.

#139
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Akkor milyen a kemény? :o Kemény, mint a klumpa? :)

ne utcai cipőhöz hasonlítsd. a sportcipőhöz képest a legpuhább spd is valóban fapapucs :)


  • RelakS kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#140
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

na ez kifejezetten a puhább talpú cuccok közé tartozik :)


Akkor milyen a kemény? :o Kemény, mint a klumpa? :)