Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sima pedál vs. SPD

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3378 hozzászólás a témában

#101
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Beadtam a derekam és taposópedálról SPD-re váltottam, ezzel kapcsolatban kéne egy kis segítség:

 

-(1) a patentpedált (PD-M540) megzsíroztam és érzéssel becsavartam a hajtókarba. Elméletileg 34-54Nm nyomatékot írnak. Én egy kb 10-15cm-es imbusszal húztam meg érzésre. Jó ez így, vagy kellett volna a nyomatékkulcs? Nem nyírom ki a hajtókar gyenge alumenetét ugye?



#102
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ezek az uj trail pedalok milyenek? milyen pluszt ad a korabbi keretmentes megoldashoz kepest?

 

eddig m540et hasznaltam.



#103
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

a legujabb xtr spd pedal mennyire jo konstrukcio? vmelyik veziot szidtak, hogy nem eri el az m540et sem.

A korábbi, 980-as szériát szidták. Viszont úgy szól a szabály, hogy váltókarból,  hajtóműből és fogaskoszorúból szabad xtr-t venni. A pedál nincs a felsorolásban, tehát...

Én azt látom fórumokon, hogy csapágyazás adta meg magát. Lehet, hogy a 9000-es sorozatot  javították, de csak kb 30*egynéhány grammot nyersz (338 vs 306) , úgyhogy szerintem maradj a 8000-esnél.



#104
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

próbáld meg úgy beállítani a stoplit,h a hajtóműtől egy kicsit távolabb legyen a cipő


kiprobalom... mert az uj ciponel is erzem, hiaba szelesebb. Befele nem is tudnam allitani, beleverne a tamvillaba.

#105
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a legujabb xtr spd pedal mennyire jo konstrukcio? vmelyik veziot szidtak, hogy nem eri el az m540et sem.



#106
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.296 hozzászólás

elkezdett szethullani a cipom :)  shimano m089 vagy specialized sport? van vkinek mindkettovel tapasztalata?

 

jelenleg regi shimanot hasznalok (m181). probanal kenyelmes volt, de neha faradt benne a talpam kulso resze. hasonlo beallitasnal a teli cipommel sose volt ilyen problema (shimano mw81).

 

erdemes lenne ebben az esetben a szelesebb m089et kiprobalni?

próbáld meg úgy beállítani a stoplit,h a hajtóműtől egy kicsit távolabb legyen a cipő


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#107
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Sose volt ilyen problemam, meg csak ennel a ciponel erzem. Qfaktorral pl osszefugghet? Montin emlekszem erre, cx bringanal nem.

#108
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nem mai db :) tartani meg az enyem is tart, csak elkezdett a "bor" leperegni, eleg randan nez ki (asszem hat eve vettem).

 

eleg keskeny labfejem van, mi okozhatja meg a faradast? lehet ezt beallitassal korrigalni?

Harántsüllyedés?



A sebesség mindent megold.

 


#109
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

shimano alap biztos  hogy keskeny

 

speci sport van nekem, 2005--ben vettem, szarul néz ki de még 1ben van. (jó volt 1-2 év amikor nem volt használva)

 

nem mai db :) tartani meg az enyem is tart, csak elkezdett a "bor" leperegni, eleg randan nez ki (asszem hat eve vettem).

 

eleg keskeny labfejem van, mi okozhatja meg a faradast? lehet ezt beallitassal korrigalni?


arn módosította - 2016. január 08. - 12:15


#110
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

elkezdett szethullani a cipom :)  shimano m089 vagy specialized sport? van vkinek mindkettovel tapasztalata?

 

jelenleg regi shimanot hasznalok (m181). probanal kenyelmes volt, de neha faradt benne a talpam kulso resze. hasonlo beallitasnal a teli cipommel sose volt ilyen problema (shimano mw81).

 

erdemes lenne ebben az esetben a szelesebb m089et kiprobalni?

shimano alap biztos  hogy keskeny

 

speci sport van nekem, 2005--ben vettem, szarul néz ki de még 1ben van. (jó volt 1-2 év amikor nem volt használva)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#111
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

elkezdett szethullani a cipom :)  shimano m089 vagy specialized sport? van vkinek mindkettovel tapasztalata?

 

jelenleg regi shimanot hasznalok (m181). probanal kenyelmes volt, de neha faradt benne a talpam kulso resze. hasonlo beallitasnal a teli cipommel sose volt ilyen problema (shimano mw81).

 

erdemes lenne ebben az esetben a szelesebb m089et kiprobalni?



#112
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sniccerrel vágd körbe a műanyagot.


  • Rabbit kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#113
vendég_anorche_*

vendég_anorche_*
  • vendég
Pedál leszerelésénél véletlenül elfordult a villáskulcs, és egy picit leszedett a shimano spd-sl pedálom műanyag részéről. Azóta forgatás közben a kör 60% -ánál surlódik. Mit lhet ezzel kezdeni?

Kép:
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

#114
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás

De hiszen ezt jóérzésű ember nem teszi fel vitrinbringán kívül másra, ugye? Kb. a 3. kiadós bringázás után már elég szomorú látványt nyújtana egy ilyen gyönyörűség.


  • Kisherceg kedveli ezt

#115
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem ez az egyetlen dolog, amit ennyi idős korára az ember már csak pénzért kap meg... :D

Ne ez a különbség közted és Jolanda Neff között, ő ajándékba kapta! :)

https://www.facebook...?type=1


  • zeezoltano kedveli ezt

#116
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

én is kinéztem magamnak de nincs mire tenni.

 

montira platform, (meg amúgy sem menne színben)  gyereküléses/trekking/aszfaltoskilómétergyűjtőre féloldalas lesz .....3 bringát meg most nem enged a büdzsé.

azért lehet veszek egyet, elfér a szekrényben, oszt eccer csak jó lesz valamire  :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#117
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Tényleg cigány a ki mennyit mond? Nem tudom, lehet... Egész egyszerűen csak kíváncsi vagyok, más is bele tudott-e bolondulni, vagy csak én álmodok egy hónapja kék pedálokról. :)

Igazából megtartanám, kib. drága mindenütt, ahol vettem már ők is emeltek a többiek közelébe. Viszont a kidolgozása valami nagyon durva. Eddig "csak" 540-es és XT pedáljaim voltak, de ez valami gyönyörű! És természetesen egy fillérrel sem ér többet egy vele pontosan megegyező kidolgozású XTR pedálnál, kivéve ha lásd fent!

Ne ez a különbség közted és Jolanda Neff között, ő ajándékba kapta! :)

https://www.facebook...?type=1



#118
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Tényleg cigány a ki mennyit mond? Nem tudom, lehet... Egész egyszerűen csak kíváncsi vagyok, más is bele tudott-e bolondulni, vagy csak én álmodok egy hónapja kék pedálokról. :)

Igazából megtartanám, kib. drága mindenütt, ahol vettem már ők is emeltek a többiek közelébe. Viszont a kidolgozása valami nagyon durva. Eddig "csak" 540-es és XT pedáljaim voltak, de ez valami gyönyörű! És természetesen egy fillérrel sem ér többet egy vele pontosan megegyező kidolgozású XTR pedálnál, kivéve ha lásd fent!

 

én inkább megtartanám. :)

http://apro.bikemag....o-l307615.html#

 

nem beszólásként, de egy árat írhatnál hozzá, ez a licitálós játék olyan... ...olyan izé, na! ;)

 

(priviben megírhatnád, kb mi lenne elfogadható ár számodra. nem mintha meg akarnám venni, csak kíváncsiságból kérdezem.)



#119
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.886 hozzászólás

Igen, pd-m990, xtr.

 

én inkább megtartanám. :)

http://apro.bikemag....o-l307615.html#

 

nem beszólásként, de egy árat írhatnál hozzá, ez a licitálós játék olyan... ...olyan izé, na! ;)

 

(priviben megírhatnád, kb mi lenne elfogadható ár számodra. nem mintha meg akarnám venni, csak kíváncsiságból kérdezem.)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#120
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Igen, pd-m990, xtr.

mi ez pontosan? egy 25th anniversary xt?