Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sima pedál vs. SPD

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3378 hozzászólás a témában

#81
luigi18

luigi18

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Nincs kitekeredve a labfejed? Parhuzamos a stopli a cipo tengelyevel? Ha igen, en eloszor a cipo kulso v belso ele fele mozditanam, tekerni kell mindegyikkel egyet.

De cipoje, labfeje is valogatja... Pl a teli durungabb goretexes ciponel nalam kozepen van, a nyarinal a szelen. Amugy a talpam kulso ele kap nagyobb terhelest.


Köszi! A nagyobb terhelés dolgot én is végig zongoráztam. A leghatékonyabb, legjobb időket akkor tekerem, ha a taposási fázisban a talp teljes felületét használom.

#82
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok! Ha tekerés közben (spd sl) megfájdul a vádli, annak is a külső része, akkor távolabb helyznétek a pedált a hajtástól, vagy a stopli oldal irányú dőlésszögén változtatnátok?


Nincs kitekeredve a labfejed? Parhuzamos a stopli a cipo tengelyevel? Ha igen, en eloszor a cipo kulso v belso ele fele mozditanam, tekerni kell mindegyikkel egyet.

De cipoje, labfeje is valogatja... Pl a teli durungabb goretexes ciponel nalam kozepen van, a nyarinal a szelen. Amugy a talpam kulso ele kap nagyobb terhelest.

#83
luigi18

luigi18

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok! Ha tekerés közben (spd sl) megfájdul a vádli, annak is a külső része, akkor távolabb helyznétek a pedált a hajtástól, vagy a stopli oldal irányú dőlésszögén változtatnátok?

#84
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.875 hozzászólás

vagy megfoghatod fogoval is azt a muanyag anyat, de tenyleg csak parszar forint a TL-PD40-es szerszam, van ilyenem, kolcsonadhatom.

 

ilyen tengelyrepedest me'g nem lattam, durva.

 

áá, köszi, majd veszek, ha legközelebb rendelek valahonnan. HTII összehúzó célszerszámom is van, legyen ilyen is, hátha egyszer szétszedem. igazából a gondom csak az vele, hogy minek kellett így megoldani? az 540-es sokkal szebb/jobb.

 

mer' isssszonyat erős vagyok. :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#85
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Az 520-nál nekem az a műanyag b@sz nagyon nem tetszik, célszerszám nélkül nem is szerelhető.

 

vagy megfoghatod fogoval is azt a muanyag anyat, de tenyleg csak parszar forint a TL-PD40-es szerszam, van ilyenem, kolcsonadhatom.

 

 

 

ilyen tengelyrepedest me'g nem lattam, durva.


blash módosította - 2017. április 18. - 00:13


#86
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Pár száz forint a szerszám a shimano-hoz.


A lookhoz meg 4000. Persze azért veszek hozzá. Megvan a hiba, laza volt mindkét csavar, szemre nem látszott, de levéve a hajtókarról az egyiket kézzel kitekertem. Visszahúztam 21-es csőkulccsal óvatosan, hogy ne nyalódjon a műanyag csavarfej. Egyébként nem is egyforma a kettő, de ugyanazt a szerszámot találtam csak hozzá.

#87
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Már látom képen a különbséget a look-hoz képest. A végén lévő két csavarral lehet állítani, ha jól gondolom. A Look pedálok ipari csapágyasak ha jól látom, tehát ha azt akarom, hogy ne lötyögjön akkor csere. Jobb lett volna maradni Shimanonál. Vajon miért kell mindegyikhez speciális szerszám? Miért nem lehet normális, hétköznapibb csavarfejet alkalmazni?

Pár száz forint a szerszám a shimano-hoz.



A sebesség mindent megold.

 


#88
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Már látom képen a különbséget a look-hoz képest. A végén lévő két csavarral lehet állítani, ha jól gondolom. A Look pedálok ipari csapágyasak ha jól látom, tehát ha azt akarom, hogy ne lötyögjön akkor csere. Jobb lett volna maradni Shimanonál. Vajon miért kell mindegyikhez speciális szerszám? Miért nem lehet normális, hétköznapibb csavarfejet alkalmazni?

#89
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Nem ez miatt adtam el. Egyébként hogyan állítasz rajta?

#90
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.875 hozzászólás
A shimano pedálokat könnyű állitani, ha kotyogna, ezért kár eladni.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#91
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Volt egy shimano pd-m530-as pedálom, viszonylag rövid időn belül elkezdett kotyogni a tengelye /kb fél év/ , így is adtam el. Ezután országútira váltottam és vettem rá Look keo 2 max pedált. Ezzel kb 6000km-t tettem meg és nemtudom mikor kezdte, de észrevettem, hogy ez is kotyog mindkettő. Csapágycsere? Ennyit bírnának neves gyártók termékei? Pd-a530-asom is volt, azzal nem volt baj. Igaz keveset használtam.

#92
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.875 hozzászólás
Túlhúzásra tippelnék én is, pedig régen leszoktam róla... inkább az lehetett, hogy a kifelé tekerés viselte meg, néha qrva nehezen indulnak el a pedáljaim. Talán mégis kisebb erővel kellenne őket meghúzni... Az 520nál nekem az a műanyag b@sz nagyon nem tetszik, célszerszám nélkül nem is szerelhető.

Kisherceg módosította - 2017. április 16. - 10:47

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#93
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Inkább túl volt húzva. Az imbuszkulcs törhette el. Ezért jobb az 520. Azt rendes pedálkulccsal szerelhető.

sisqo módosította - 2017. április 16. - 09:19


#94
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jo anyag :D mongy spdkben en sem teszek kart, de a taposok azok hullanak. Lehet azzal is osszefuggesben lehet, hogy idonkent az ember a szelen lep ra, es sokkal nagyobb az erokar.

#95
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.875 hozzászólás

Ezt elemezzük már ki ! El van repedve a menet ??

De hány kg vagy ? És hány métereseket szoktál ugrani ?

 

gondolhatod, a másik nevem Bender


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#96
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Ezt elemezzük már ki ! El van repedve a menet ??

De hány kg vagy ? És hány métereseket szoktál ugrani ?


Marci

#97
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.875 hozzászólás

van egy régi 540-es pedálom, amit azért vettem le a bicajról valamikor tavaly, mert időnként pattogott. most viszont újra fel akartam tenni, mert csak. furcsamód nagyon nem akart a helyére találni, egyszerűen nem akart beletekeredni a hajtókarba. közelebbről megnézve, ezt találtam. mindkettő :blink:  ilyen:

 

668IMG_3510.jpg

 

645IMG_3512.jpg

 

229IMG_3516.jpg

 

a továbbiakban nem lesz gond a pattogás... :(

 

 

mindenesetre most feltettem ezt. tegyek rá klipszet?   B)

573IMG_3507.jpg


Kisherceg módosította - 2017. április 15. - 23:17

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#98
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.875 hozzászólás

ilyet próbált esetleg valaki?

https://ebike.hu/ter...b-dh-bmx-pedal/

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#99
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Beadtam a derekam és taposópedálról SPD-re váltottam, ezzel kapcsolatban kéne egy kis segítség:

 

-(1) a patentpedált (PD-M540) megzsíroztam és érzéssel becsavartam a hajtókarba. Elméletileg 34-54Nm nyomatékot írnak. Én egy kb 10-15cm-es imbusszal húztam meg érzésre. Jó ez így, vagy kellett volna a nyomatékkulcs? Nem nyírom ki a hajtókar gyenge alumenetét ugye?

Nem tudod túlhúzni azzal a kulccsal.


  • j4ni és Vejne kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#100
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Beadtam a derekam és taposópedálról SPD-re váltottam, ezzel kapcsolatban kéne egy kis segítség:

 

-(1) a patentpedált (PD-M540) megzsíroztam és érzéssel becsavartam a hajtókarba. Elméletileg 34-54Nm nyomatékot írnak. Én egy kb 10-15cm-es imbusszal húztam meg érzésre. Jó ez így, vagy kellett volna a nyomatékkulcs? Nem nyírom ki a hajtókar gyenge alumenetét ugye?

azért ez nem úrtechnika.

nem kell nyikkanásig tépni, oszt annyi


  • j4ni kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való