Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Centrírozás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
218 hozzászólás a témában

#61
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy gurulás közben ha nézem a hátsó kereket, akkor lehet látni, hogy jobbra balra megy egy kicsit. De ha csak a felnit nézem, akkor nem látok ilyen eltérést. Mi lehet ez? A külsõ gumi nem illeszkedik rendesen?



Igen.
Az én Continental-külsõmben is voltak baromi nagy 8-asok én úgy oldottam meg hogy félig felfujtam majd levettem a pumát róla és kézzel alsó madárfogással körbe nyomkodtam legalább 2-3 körben mind két oldalról majd egy kicsit megint fújtam bele és ujból megismételtem az elõbi mûveletet ujabb 2-3 kör aztán teljesen felfujtam a gumit.
De az is lehet hogy megvan csavarodva a belsõ?
Nekem van erre egy bevált modszerem.
Tanács:vedd ki a kereket,erezd le teljesen,a külsõt a felni egyik felén kibontod mintha belsõt cserélnél,vedd ki a belsõt,és
most jön a módszerem:A belsõt mielõt vissza rakod fuj bele annyi levegõt hogy majdnem felvegye az alakját és úgy tedd vissza.
(Ez a módszer szerintem azért jó igy mert ebben a esetben a belsõ gumi nem tud megcsavarodni és hamarabb illetve könnyebben a helyére megy.:chin: )
Én mindig a szelepnél szoktam kezdeni vissza rakni úgy a belsõt ahogy a külsõt is,és amikor már csak az a kis része nincs a helyén amit nehéz rápantintani akkor szoktam használni a gumi leszedõt de akkor is csak finoman.

A fent leírtak nem garancia arra hogy biztos jó lessz a dolog csak egy vélemény illetve egyéni tapasztalat.:wtf:
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#62
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás

XI. kerületben keresek olyan szervizt/emberkét ahol jól és viszonylag gyorsan (1-2 nap) centríroznak.



Zöld Pont kerékpár. Ügyesek és gyorsak.
http://www.bicycle.hu/

#63
kovsebi

kovsebi

    vendég

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy gurulás közben ha nézem a hátsó kereket, akkor lehet látni, hogy jobbra balra megy egy kicsit. De ha csak a felnit nézem, akkor nem látok ilyen eltérést. Mi lehet ez? A külsõ gumi nem illeszkedik rendesen?

#64
adrian.urgyan

adrian.urgyan

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Sziasztok!

XI. kerületben keresek olyan szervizt/emberkét ahol jól és viszonylag gyorsan (1-2 nap) centríroznak.

A hátsó kerekemrõl lenne szó, szerintem elég kicsi benne a 8-as, fûzés óta nem nyúlt még hozzá senki: 2mm DT küllõk és Sunrims Ditch Witch felni, ha számít valamit.

Elképzelhetõ hogy pár helyen kicsit "félre van fûzve" mert ha vázba beteszem akkor nincs középen mindenhol és üti a fékpofát, a régi 2.35-ös külsõvel néha a vázba is beleért (szervizbe fûzték).

Elõre is köszönöm a segítséget!

#65
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

a meglazult küllõket elkezded meghuzogatni mer nemteccik hogy lazák... és így tuti 8-as lesz bennne...:D..

Ezután jöhet a húzdmeg-ereszdmeg.. Attól függ honnan merre húzódik.
A küllõ párosnál a kifelé ütõ részen lazítani, az ellenkezõ oldalit feszíteni kell, hogy egy síkba húzódjon.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#66
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

Rendes fûzéssel (3 kereszt) egy közepes minõségû küllõ-felni párosnak is bírnia kéne. Amúgy nekem most mondták a boltban h minél több keresztre van fûzve, annál rugalmassab a kerék (tehát jobban viseli az ütéseket).
Én el sem tudom képzelni h egy double trackbe hogy lehet nyolcast rakni.
Nekem egy bike+ zeró van 4 éve lassan! Igaz, van benne két 2 mm-es felütés, amit már nem lehet kihúzni. De az is úgy keletkezett h defektes kerékkel ugrottam egy letörést. :S Már nem tudtam megállni elõtte...

doubletrackba úgy lehet 8astrakni, hogy a meglazult küllõket elkezded meghuzogatni mer nemteccik hogy lazák... és így tuti 8as lesz bennne...:D
vagy legalábbis nekem így sikerült bár kb1mm az egész..



#67
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Nekem sem tört még küllõm. Pattanásig húzott sem.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#68
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

Életemben egy küllõ sem tört el egyetlen bringámban sem. Lehet túl lassan megyek lefelé...? :chin:


Rendes fûzéssel (3 kereszt) egy közepes minõségû küllõ-felni párosnak is bírnia kéne. Amúgy nekem most mondták a boltban h minél több keresztre van fûzve, annál rugalmassab a kerék (tehát jobban viseli az ütéseket).
Én el sem tudom képzelni h egy double trackbe hogy lehet nyolcast rakni.
Nekem egy bike+ zeró van 4 éve lassan! Igaz, van benne két 2 mm-es felütés, amit már nem lehet kihúzni. De az is úgy keletkezett h defektes kerékkel ugrottam egy letörést. :S Már nem tudtam megállni elõtte...

#69
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Életemben egy küllõ sem tört el egyetlen bringámban sem. Lehet túl lassan megyek lefelé...? :chin:

Szerencséd volt, nem fogtál ki gyengét.

Lefeléé? amikor sorban tört és végül összerogyott a kerék az reggel munkába menet volt.
De másfelé sem szoktam nagyon rohanni. Lefelé is inkább aszfalton..
Mostanában inkább bele kóstolok a lájtos terepbe lefelé.
Szóval nem voltam soha az a zúzós, akkor sem azért szakadt.
Ilyen volt a küllõ.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#70
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Életemben egy küllõ sem tört el egyetlen bringámban sem. Lehet túl lassan megyek lefelé...? :chin:

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#71
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
..amikor nálam volt ez a szakadós széria, akkor kérdeztem hogy milyent vegyek ami jó.
Sapim vagy DT küllõt ajánlottak. Végül DT küllõt kaptam. Ez bevált.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#72
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Úgy négy éve egy többhetes bringatúrán haver gépébõl hátul kihullott egy-két küllõ. Másnap reggel nekiálltam, hogy kicseréljem õket, és centírozzam. Nos, a 36-ból 17 szakadt ki. Sapim küllõk voltak, de úgy túnik az egy igen gyenge széria volt. Újra kellett fûzni az egész kereket. :(
Szerncsére ez nem jellemzõ eset.

#73
Lacika

Lacika

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Meg kellene tanulni biciklizni és nem lenne ennyi baj...

#74
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

.. - vagy a küllõk kakszik kissé.

Találkoztam már olyan küllõvel amibõl naponta 1-3 db szakadt el.
Békás-Dunakanyar viszonylatában kettõ volt a minimum.
Az nemárt ha nem serbli-acélból van a küllõ. :D

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#75
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Bakker! Volt a felnin gumi? Felfújva? :D
Mert én nálad kétszer nehezebb vagyok, de nem hogy egy mammoth felnibe nem, de Sunn XC-1, vagy 2 felnibe sem sikerült, sõt a MAVIC Crossmax SL sem rendetlenkedett alattam még soha!
Apám, te valamit nagyon tudsz! ;)
Így látatlanban megjegyzem, ot valszeg a fûzéssel lehet gond. Vagy nincsen jól kiegyensúlyozva a kerék, és szépen dolgoztak a küllõk - ez a jobbik eset, mert most csak egy kis centírozás, és már tuti is - vagy a küllõk kakszik kissé.

#76
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

P.rider: egy double trackot kell egyáltalán centírozni? :)

hááát... lehet hogy alattam igen...:D
egy vadiújan fûzött mammoth felnis kerékbe 1 nap alatt kb fél cm 8ast raktam a janihegyen:D
és csak 58kg vagyok:D



#77
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
P.rider: egy double trackot kell egyáltalán centírozni? :)
Viszont Balu1 módszere régi, de praktikus. Gyerekkoromban a szünidõkben dolgoztam egy öreg kerékpárszakinál. Õ kb. ugyanígy tanított a centírozás alapjaira és bejött.

#78
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..egy régebbi postban azthiszem Balu írta.. Ez nekem is bevállt.

..épp ezt akartam írni :)
Eleinte én is jelölgetni próbáltam de miután tele lett minden vonalakkal és
már nem tudtam mi micsoda, módszert váltottam.

A kezem neki támasztom a váznak v. villának, a kereket körbe fordítom, majd a kritikus részen oda-vissza forgatom és az ujjaimmal szinte "látom", hol és mettõl meddig tart a durva kiemelkedés.

Úgy jelölöm meg, hogy az egyik ujjam ráteszem a kiemelkedésnél a kezdõ küllõre és egy másik ujjal megfogom a kritikus szakasz végét. Tehát megmarkolom a szabályozni kívánt küllõcsoportot. Ezt addig el sem engedem amíg (oldalirányu ütésnél) a szükséges küllõpárokon az egyensúlyt ill. a feszességet be nem szabályoztam, elsõ lépésben kb. fél fordulatnyit.
Utána forgatok egyet a keréken és megkeresem ismét a kritikus szabályozásra szoruló szakaszt. Lehet, hogy ugyanaz lesz mert elsõre kevés volt a fél fordulat.

/a szelephez képest is lehet saccra nézni hol volt korábban/
Ha már csak éppen egy kicsit üt azon a részen , akkor a negyed fordulat szabályozás is elég lehet.

Sok lépésben lehet a végére jutni, minden hasonló kiemelkedésnél el kell végezni ezt a mûvelet sort, amikor végül mellé teszed az ujjad (v. egy tárgyat) és mindenhol éppen csak finoman érinti de sehol nem nyomódik jobban hozzá.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#79
FreeRaz

FreeRaz

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
hello!
egy régebbi postban azthiszem Balu írta, hogy õ összefogja az egyik kezével azt a részt ahol üt. Ez nekem is bevállt.

#80
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
hello!
azt mivel jelölitek a felnin, hogy hol van "azütés", alkoholosfilcel, krétával?
egy doble trackot lehet egyáltakán centírozni? vagy csak kalapáccsal?:D