Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Centrírozás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
218 hozzászólás a témában

#81
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Ha a küllõ eddig bírta és most állítás után a feszessége (nem felsõ "C"-n pendül de nem is lötyög,
egyforma feszesek a küllõk, amikor végig pendíted akkor nem úgy szól mint a xilofon, mindegyik más hangon,
akkor jónak kell lennie. Akkor nem lehet vele gond.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#82
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Ha érezhetõen feszes az összes küllõ és nincs benne fél centinél nagyobb nyolcas, ütés nem lesz gond.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#83
parej

parej

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
sziasztok!

Kicentíroztam a hátsókerekemet (mavic alaptipus 36 L), de mivel egyáltalán nem lehet a tudásomat (?) profinak nevezni, kérdezném: a kerék teherbírása nem változhatott meg annyira (feltételezve, hogy vmit nagyon nem jól csináltam), hogy ne bírjon el engem (100) és a kisfiamat (üléssel ~20). Érthetõen a gyerkõc miatt kérdezem. Felhasználás: kellemes családi tekerés.
köszi, parej
now I lay me down to sleep
pray the lord my soul to keep

#84
FreeRaz

FreeRaz

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Egyetértek!
Általában úgy állok a bringa szereléshez, hogy amit csak tudok megcsinálok magamnak, mert úgy kiismerem a saját bicajom és minden nyekkenésbõl tudni fogom mi a baja.

#85
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Sokan nem mernek nekilátni mert talán kissé túlmisztifikálják.
"..ja centír, akkor szakihoz kell vinni" hát nem!
Ha valakinek van egy kis logikai érzéke és jókora türelme
akkor érdemes átgondolni mit hogyan és ha el tudja képzelni akor hajrá!
Itt a példa!

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#86
FreeRaz

FreeRaz

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Sõt kifejezetten egyszerrûnek tünt így a leírások után!
Meg is nézettem egy szakértõbb ismerõssel, nem-e elrontottam valamit, de nem. :D

#87
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Türelem kell hozzá de ugye, hogy nem olyan nagy ördöngõsség?

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#88
FreeRaz

FreeRaz

    vendég

  • fórumtag
  • 218 hozzászólás
Sziasztok!

Az ittólvasottak alapján tegnap este megvolt életem elsõ centrírozása, egyelõre úgytünik jól sikerült, de ma tesztelem is :)

köszi mindenkinek aki leírta, a munkamenetet!

#89
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
szép a bringád! még újj:):)
nekem mach1 felnim van igaz az mx. igaz csak mult hét szerda óta van meg igy csak kb 150 km-tert tudtam vele menni de zsír. jobb mint a wtb de majd kiderül....

küllõszerü hang nálam is votl igaz a wtb-nél de akkor a kónuszok voltak a ludasak..

#90
Blamazs

Blamazs

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
  • LocationGyőr
Ok koszi, akkor inkabb elviszem oda ahol vettem a bringat.
Amugy milyen ez a felni? Mit lehet varni tole?

ez lenne a gep :
http://flickr.com/ph...@N05/886442329/

#91
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Gondolom vigyem szervizbe es ne alljak neki magam ugye, mert csak nyolcast huznek bele.


Ha nem értesz hozzá, akkor szervíz.
Nem nagy összeg, sok helyen az ott fûzött kerék elsõ centrírját ingyen adják pl.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#92
Blamazs

Blamazs

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
  • LocationGyőr
Gondolom vigyem szervizbe es ne alljak neki magam ugye, mert csak nyolcast huznek bele.

#93
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Nekem is Mach1 CFX van a Neuzer Courier bringaban es nalam is 32/36-os a kulloszam. Mindjart kerdeznek is ezzel kapcsolatban egyet:
Az elso kerekemnel erdekes kullohangot hallok ha ranehezedek a kormanyra indulas utan. En "kicsit" lazanak talalom a kulloket, ellenben a kerekeben nincs nyolcas, igaz megcsak kb 200km van benne. Jo ez igy, vagy kellene huzni rajtuk, hogy kesobb se legyen benne?


Új, fûzött kerék küllõit újra meg kell húzni jól, a Te esetedben kb most.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#94
Blamazs

Blamazs

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
  • LocationGyőr
Nekem is Mach1 CFX van a Neuzer Courier bringaban es nalam is 32/36-os a kulloszam. Mindjart kerdeznek is ezzel kapcsolatban egyet:
Az elso kerekemnel erdekes kullohangot hallok ha ranehezedek a kormanyra indulas utan. En "kicsit" lazanak talalom a kulloket, ellenben a kerekeben nincs nyolcas, igaz megcsak kb 200km van benne. Jo ez igy, vagy kellene huzni rajtuk, hogy kesobb se legyen benne?

#95
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát, mintha nem létezne MAch cfx-ben 24 lyukas felni... (32/36 lyukasban szokott lenni) Ha nem is saját fûzés, biztos nem gyári és akkor a fûzéssel lehetett valami, én is a küllõfeszességre gyanakszom...

#96
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nem saját fûzés
Sztem eléggé feszül


mit jelent, hogy páros fûzés? ki vannak hagyva likak, vagy gyárilag 24-es a felni+agy?
ilyen kevesebb küllõnél úgy tudom, nagyobb elõfeszítés is kell, mint mondjuk egy 32 küllõs kerék esetén.

#97
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Nem saját fûzés
Sztem eléggé feszül

#98
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Mit lehet csinálni akkor ha a kerékbe a centír után használva mindig visszaugrik a 8-as ?
24 küllõs párosan fûzött mach1 cfx felni


a hozzánemértõ ZolkoW belepofizik: saját fûzés? nem lehet, hogy nagyobb küllõfeszesség kéne?

#99
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Mit lehet csinálni akkor ha a kerékbe a centír után használva mindig visszaugrik a 8-as ?
24 küllõs párosan fûzött mach1 cfx felni

#100
ilGatto

ilGatto

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
köszönöm szépen a segítségeket!
:D