Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogy ne lopjanak bájkot! Zárak, lakatok, láncok, ellopott bringák ...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1319 hozzászólás a témában

#41
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Látom hogy vannak ilyen néven lakatok, tényleg. Nem tudtam, nagyon szégyellem magam.

Ugyan a hivatalos Abus oldalon vagy a Wikipédián egy betű nincs erről a Citadel leánymárkáról, honlapjuk sincs de hát a gúgli se találhat meg mindent.

Nézd, ha bízol benne vedd meg nyugodtan amit kinéztél. Nekem drága a bringám és minden nap használom a zárat, én megvettem a drága lakatot de te tudod neked mire kell.

hát vmi közük van/volt 1máshoz de nálam sem volt központi kérdés

https://www.velopart...DEL_2017 GB.pdf


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#42
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Látom hogy vannak ilyen néven lakatok, tényleg. Nem tudtam, nagyon szégyellem magam.

Ugyan a hivatalos Abus oldalon vagy a Wikipédián egy betű nincs erről a Citadel leánymárkáról, honlapjuk sincs de hát a gúgli se találhat meg mindent.

Nézd, ha bízol benne vedd meg nyugodtan amit kinéztél. Nekem drága a bringám és minden nap használom a zárat, én megvettem a drága lakatot de te tudod neked mire kell.

 


  • Kisherceg kedveli ezt
Marci

#43
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Két webhelyen is Abus Citadel néven van ez a termék,tévesen.

 

https://zarshop.unas.../B-Motor-Kerekp

https://zardepo.hu/C...erekpar-U-lakat

 

 

 

 



#44
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Kizártnak tartom hogy az Abus gyártaná. Akkor úgy reklámoznák.

Ismerős csaj munkába járt bringával, megvettük a legdrágább Citadellt, Néhány hónap múlva már alig akart elfordulni a zárban a kulcs. Nem volt jobb ötletem, nyakon fújtam neki minden irányból WD40-el. Ez mondjuk rendbe rakta, azóta szépen megy neki.

Én kb egy évtizede MINDEN nap használok egy Abus U-lakatot, melóhelyen + utána mikor vásárolni/kocsmázni/hivatalba... megyek, télen-nyáron, kb úgy működik mint első nap. Nagyon ritkán kicsit akadozik a kulcs elfordulása de ezt is csak azóta, mióta a zár rész benne a kulccsal kb 25 kmh-nál kiesett a táskámból a betonra (nem húztam be a zippzárt) és a kulcsra esett. A kulcs elgörbült, akkorát kapott. De mondom, csak nagyon ritkán, olyankor 2 mp-ig játszani kell a kulccsal, hogy elforduljon. Utána megint jó egy hétig.

Szóval én nem sajnálnám az Abusra a pénzt, az egy hosszú távú befektetés Szerintem abból vehetsz vmi középkategóriást is ha nem akarsz sokat költeni.

Csak a hátsó kereket ne zárd, attól még ellopható a bringa. Szerintem a vázat zárd, mert csak kereket nem nagyon lopnak. Vagy ha ragaszkodsz a kerékhez, a nyeregvázcső mögött a hátsó kereket ha kötöd, akkor az úgy nem  kiszedhető a vázból.


marton módosította - 2023. április 07. - 11:32

  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#45
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

A Citadel U lakatot tényleg az Abus gyártja? Minőségre ugyanaz a kettő?

Kinéztem egy Citadelt a hátsó kerék lezárására.Mi a véleményetek róla?



#46
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 hozzászólás

Onguardot használok, elégedett vagyok vele.

Nyilván sem minőségben, sem árban nem vetekszik az Abus vagy Kryptonite zárakkal.

Mottóm, hogy hosszú időre, felügyelet nélkül "komoly" bringát sehol sem hagyok, még zárral sem.

Ez sem a legjobb megoldás, de ha ilyet tervezek, inkább viszem a munkába rohangálós, kevésbé értékes bringámat.

Persze ezt se szeretném ha ellopnák.

Ellophatatlan bringa nincs, de záron nem érdemes spórolni.


talpfa módosította - 2021. április 30. - 12:09

  • Rabbit kedveli ezt

#47
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Szerintem flexxel szemben pont annyi ideig tart, mint bármelyik. Ne legyetek sznobok. (Mondom én, a Brooks fan).

azzal igen

csak az abust egyel nehezebb hullámcsattal nyítni és egy közepesnél kicsit szarabb konyhakéssel átvágni.

meg a megmunkálás minősége, ilyen noname fosokat használtam a kocsibeálló kapura egy ideig ami napi 4-6 nyitás zárás , max 1 évet bírtak.

márkásakról meg, nyilván 1-2 bolt néhány száz darabos mennyisége nem reprezentatív, de kb 70-30 % abus-kryptonite eladási arányban, abusból nem volt garis probléma, kryptoból volt néhány.


  • Kisherceg, zscs és Sandman kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#48
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Mely márkákat ajánlanátok megvételre? Abus,Citadel,Onguard?

Egy szavazat az Abus-nak. Több termékét is használom, kiválóak.


  • Rabbit kedveli ezt

#49
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Mely márkákat ajánlanátok megvételre? Abus,Citadel,Onguard?



#50
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

azért arra a dekásra (és tök mindegy hogy melyik  'brand" karaktereri vannak ráfestve deka, bikefun, spyral, gepida, kellys és még valahány név a naptárban ) nem bíznék értékesebb tárgyat mint a lakat vételára. 

 

Szerintem flexxel szemben pont annyi ideig tart, mint bármelyik. Ne legyetek sznobok. (Mondom én, a Brooks fan).


Sandman módosította - 2021. április 30. - 07:45


#51
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

azért arra a dekásra (és tök mindegy hogy melyik  'brand" karaktereri vannak ráfestve deka, bikefun, spyral, gepida, kellys és még valahány név a naptárban ) nem bíznék értékesebb tárgyat mint a lakat vételára. 


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#52
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nem tudom, ez mennyire reprezentatív, húgom használt jópár évig ugyanilyen Kriptonite-ot, és megadta magát a zárja, vagy a kulcs, mindenesetre nem mindig hagyja magát kinyitni. Kenőanyag először még segített, aztán vett másikat.

Ugyanakkor olyan decásom nekem is van, nálam hibátlan, csak egy Bordo utánzatra lecseréltem, mert az kisebb helyet foglal és univerzálisabb (bár nehezebb).



#53
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Mi a legjobb ár-érték arányú U-lakat mostanság 10e ft környékén? Ti mit használtok ami bevált?

 

Amikor fontos a súly, ezt használom:

 

https://www.decathlo...id_8342034.html

 

szerintem ez is bőven elég a legtöbb helyre, de lényegesen rövidebb szárú mint a Kryptonite, szóval ha valamihez kell lakatolni, akkor trükkösebb lesz, cserébe feleannyiba kerül.



#54
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Mi a legjobb ár-érték arányú U-lakat mostanság 10e ft környékén? Ti mit használtok ami bevált?

 

A legolcsóbb Kriptonite Keeper, ha kell, kiegészítő sodronnyal. 8 éve használom ugyanazt. És még mindig változatlan formában árulják. Ha bringán hordod, egy kis szigszalaggal ki kell egészíteni, hogy ne csörögjön.

 

https://www.bike24.com/p2275161.html



#55
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Mi a legjobb ár-érték arányú U-lakat mostanság 10e ft környékén? Ti mit használtok ami bevált?



#56
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Citadel u lakatokat használtam eddig, illetve egy lidlis hajtogatósat,ami mindig nálam van.

Nos, a hajtogatósat nagyon megszerette,sokkal praktikusabb, mint egy u lakat. Mondjuk ezma példány szerintem vsa k sodronyhoz képest erősebb, de simán vihető furoval vagy erő vágóval, ezért vettem egy abus bordo 6500 granit x plust. Ez jó és praktikus,sosem marad otthon, gyermekülés konzolja is elfér felette.

Volt bika nagy láncom ,de figyelni kell, hogy a lakat ne legyen gyengébb a láncszemnél. Amúgy dög nehéz, csomagtartón se vittem szívesen.

#57
Misu3

Misu3

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

A fiók aljakat már végigszkenneltem, sajna nem találok hozzá kulcsot. A gyártót viszont lehet, hogy megkeresem, van papírom róla, hogy enyém a bringa. Köszi!



#58
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha be tudod bizonyítani hogy tied a bringa (vásárlási papirok/vázszám alapján) akkor érdemes utánajárni hogy a lakat gyártója, illetve a bringa gyártója nem tud e pótkulcsot szolgáltatni. Alapból több kulcsot adnak újonnan vételkor is, ha másodkézből vetted érdemes ennek is utánajárni, hátha ott van egy kulccsomón egy fiók alján valahol. Sokszor biztosításhoz is be kell tudni mutatni a pótkulcsot (tehát mind a kettőt).



#59
Misu3

Misu3

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok,

 

A segítségeteket szeretnén kérni. Rejtélyes módon sikerült elvesztenem a vázra épített hátsó kerék lakatom kulcsát, és emiatt otthon vesztegel a bringám. Tarthatatlan állapot. 

Van ötletetek, hogy hogyan lehetne nagy zúzás nélkül kinyitni? Hívjak zárszervízest? Vagy erővágó...? Esetleg van itt olyan, aki ért az ilyesmihez?

 

Előre is köszi az ötleteket!

 

Üdv,

Misu



#60
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Nekem ugyanilyen típusból a hosszított verzió van, szintén hurokkábellel adták. Nálunk a közös tárolóból többször loptak már biciklit,

de az enyémet még egyszer sem, hiába az enyém szemre a legdrágább. Gondolom amíg egyszerű sodronnyal is vannak

ugyanabban a tárolóban lezárva bicajok, addig senki sem fog a jóval erősebb zárral vacakolni.

 

Azt mindenképpen hozzá kell tenni a dologhoz, hogy az ajándék hurokkábal max kiegészítésnek jó (pld. gyorszáras első kereket biztosítani)

nem az a fő védelem.

 

Ha tárolóban éjszakára zársz le, akkor gondoskodj arról, hogy a pont amihez rögzíted az U-vasat, legalább olyan erős legyen mint az U-vas maga.

(tehát közönséges vas esetén jóval vastagabb kell legyen annál a 13mm-nél)

 

Én a szükség és a nagyobb védelem miatt egyébként nem oldalsó stabil ponthoz rögzítem a bicajomat, hanem egy magasabban haladó vastag távfűtés-csőre,

amelyen egy 14-es négyzetalakú motorlánc van átvetve, az U-vasat pedig mint egy túlméretezett lakatot használom (amit magammal is tudok vinni, a

motorlánc a fűtéscsőre rögzítve van). A kerékpár vázán pedig a motorlánc át van vetve, a kerékpár fél kerékkel a levegőben a motorláncon lóg.

 

Ennek a leosztásnak az a nagy előnye, hogy mivel nincsen stabil pont amihez az U lakatot vagy a motorláncot hozzá lehetne fogni, nem egy emberes

munka a fűrészelése, illetve erővágóval sem lehet (könnyen) levágni, hiszen nem lehet a földön megtámasztani az egyik szárát.

 

J.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sziasztok!

 

http://ebike.hu/term...kat-hurokkabel/

 

Ez a zár szerintetek ellátja egy társasház két zárral ellátott tárolójában egy nagyjából 100.000 Ft,- értékű kerékpár védelmét?

 

Vagy ebben az árkategóriában tudtok ajánlani valami jobb lakatot?

 

Győr belvárosa egyébként, és jelenleg egy olcsóbb bringámat egy egyszerűbb Kryptonite-al zárom, még nem ért atrocitás, és a jövőre is kizárnám.

 

Köszi!

Szerk.: Még annyi, hogy nem szempont a cipelhetőség, mert ezt nem fogom magammal vinni sehova, csak edzeni járok a bringával, városban nem ezzel közlekedek.