Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogy ne lopjanak bájkot! Zárak, lakatok, láncok, ellopott bringák ...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1319 hozzászólás a témában

#1
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Az a melegben is elszakad, ha előtte elvágják. :)

 



#2
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás

upsz! :D :D :D

 

Okay It's Chilly Today, But That's Not Supposed To Happen - Bike Forums

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#3
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Kis beszámoló a Hiplok DX-ről:
A klipszes, övre akasztható rendszer marhajó!
Persze akkor, ha használ övet az ember. Már a legelső alkalommal is alig éreztem, hogy ott lóg az oldalamon. Reméljük, hogy tartós is lesz. Maga a test borítása két félből összerakott fröccsöntött műanyag, az illesztésnél kis pontatlansággal. De a használt anyagok amúgy jó minőségűnek tűnnek. Kryptonite miniről áltam át, az ahhoz képesti kb másfél centi plusz hely érezhetően könnyíti a lakatolást, egészen kényelmes. A láncos, colostokos emberek persze lehet, hogy mást mondanának. :)
Sajnos a kulcs nem szimmetrikus, számít hogy melyik oldalával próbálja az ember bedugni, illetve még kicsit szokatlan, hogy csupán 90 fokban kell elfordítani.
A kulcslyuk gumidugója bombabiztosan kizárja a vizet, viszont mivel ott lifeg a kulcslyuk előtt, így néha zavaró és szeretne az ember egy harmadik kezet, amivel tarthatná. Ezen lehetne még fejleszteni.
Összességében elégedett vagyok: a hordozhatósága szuper, és az egy kilójával a legkönnyebb sold secure diamond bringalakat.
  • Kisherceg kedveli ezt

#4
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Köszi!!
Ötletes, de ennyit tényleg nem szívesen adnék ki érte. Megpróbálok majd alin rákeresni, hátha a kínaiak lemásolták és megcsinálták kétezerért. :)

#5
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Elgondolkoztam a kérdésen, így gondoltam a kedvenc oldalamon megnézem milyük is van ilyen ügyben. És TÉNYLEG!!!

Ördögöd van! Van nekik, több különböző méretben:

https://www.bike-dis...st-15x158x1-5mm

https://www.bike-dis...&o=4&n=48&s=612

De!! magánvéleményem szerint nem ér meg ennyit, mert szerintem egy imbuszkulcsos tengely eleve csökkenti a lopás esélyét + nem nagyon hallom, hogy lopnák a jól lezárt bringákból a kereket. (főleg az átmenő tengelyest)

De ha téged ez nyugtat meg, hát vedd meg!


  • husevotelefonfulke kedveli ezt
Marci

#6
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Nem tervezem nagyon otthagyni hosszabb időre, lopták is el már bringámat, illetve ismerősi körömben is akadt bőven eset. De a régi bringámon baromi jó volt a rendszer: a kerék és a nyereg gyorszárait pár ezer Ft-ból lecseréltem speckó nyitásúra, ami ráadásul még könnyebb is volt mint a gyári és nyugodtan otthagyhattam egy darab mini u-lakattal kikötve a masinát. Annyit nem érnek a kerekek, hogy ennél komolyabb plusz védelmet adjak, külön zárat ezért nem cipelek, szóval ez a "passzív" megoldás tökéletes volt és megnyugtató.



#7
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás
"Hosszú időre meg nem hagyunk ott semmit - főleg egy ilyen szép új (drága) karbon bringát."

Így-így. Ha már otthagyós, érdemes elgondolkodni egy "csótányon".

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#8
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

"(Az rögzítő platform alá mindenképpen ment volna egy plusz gumi alátét, amivel már el tudnám képzelni, hogy talán stabil maradjon, de elengedtem, megrendeltem konzol nélkül.)"

 

Mivel már konzolos első váltót is TILOS a vázra rögzíteni, mert összeroppanna a váz, nem hinném hogy egy gumi alátét megmentené a vázad. Az most már csak fém vázakra rögzíthető.

 

Én nem hallottam még az átütő tengelyek védelméről de a többiek majd segítenek.

De igazából mennyi időre akarod te kint hagyni azt a bringát? Mert rövid időre szerintem nem kell a kerék védelmén aggódnod, elég a vázat védened az u-lakattal (esetleg belefűzöd a hátsó kereket is).

Hosszú időre meg nem hagyunk ott semmit - főleg egy ilyen szép új (drága) karbon bringát.


marton módosította - 2024. február 02. - 15:11

Marci

#9
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Köszi!

(Az rögzítő platform alá mindenképpen ment volna egy plusz gumi alátét, amivel már el tudnám képzelni, hogy talán stabil maradjon, de elengedtem, megrendeltem konzol nélkül.)

 

A következő kérdésem, az átütengelyek lopásgátlására van vmi megoldás? A gyorszáras tengelyeket ugye lehet cserélni speciális, nem szabvány imbusszal nyitható biztonsági verzióra. Ahogy néztem az imbuszos acélcsavarok fejébe is létezik mágneses, csak spéci szerszámmal kivehető betét, de ugye az átütő csavarja alu és nem is szeretném acélra cserélni. Létezik vmilyen egyéb megoldás, amiről nem hallottam?



#10
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Szerintem karbonvázra ne akarj ilyet rögzíteni.
Gyorskötözővel meg semmiképpen nem tudnád rögzíteni, elmozdulni az első útpadkánál. Csak a váz sérülne.

Én napi szinten karbonvázzal járok és kötöm ki boltoknál. Az övtáskámban van az U lakat zárja (benne a kulccsal) és az övbe van beszúrva az U rész. Több mint 10 éve kb napi szinten így közlekedem vele. Elsőre kicsit furcsa volt, ma már nem is érzem hogy rajtam van. És kikötni így másodpercek dolga, kihúzod az U-t, kiveszed a lakatot a kulccsal és összekattintod. Mehetsz!

Eszembe nem jutott soha, hogy a vázon vigyem az U-lakatot.


  • Kisherceg, husevotelefonfulke és Rabbit kedveli ezt
Marci

#11
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Sziasztok!

Hiplok DX-et használ valaki? Az érdekelne, hogy a vázkonzol mennyire tartja stabilan, illetve, hogy magát a konzolt fel lehet-e gyorskötözővel a vázra tenni rendesen? (Karbon váz kulacstartószemébe jó szívvel nem merném becsavarni.)

Egy Kryptonit minit váltana, csak nem tudom, hogy konzollal vagy anélkül vegyem.



#12
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Szerintem semmivel nem kell kenni. Mindennapi Abus-om még nem volt kenve soha és tökéletesen működik. Ha majd már elkezd akadozni, szorulni, akkor gondolkozz el a kenésen. De az majd 10 év múlva...

Ismerős olcsó lakatja viszont (nem nagy lakatmárka, Velotech) sokat volt munkaidőben kikötve az iroda kertjében, sokszor megázott szegény. Na, az tényleg szorult. Megküldtük WD40-el, azóta olyan finoman megy mint újkorában. De gyanítom, az belül nem olyan minőségi szerkezetet rejt mint a nevesebb gyártók termékei.


  • Kisherceg kedveli ezt
Marci

#13
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Végül múlt hónapban rászántam magam és megvettem a Masterlock 8195-t.

 

https://euronics.hu/...l-u-zar-p257977

 

Ezeket a lakatokat milyen olajjal érdemes kenni?



#14
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Már áprilisban is mondtam hogy ez a Master Lock egy jó lakat, én azt megvenném.

Ok, ez az újabb kiadás de kb 100% ugyanaz:  https://bikemag.hu/k...8285lw-u-lakat/

 

 


marton módosította - 2023. július 20. - 16:29

  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#15
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Ti melyik lakatot vennétek,és miért?

 

https://ebike.hu/ter...ulcsos-u-lakat/

 

https://ebike.hu/ter...ulcsos-u-lakat/

 

 



#16
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Bikertigger!

Ez a videó tántorít el a vásárlástól.   https://www.youtube....h?v=opjDdMkpjXQ



#17
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

esetleg

https://bringaland.h...yword=Bordo Big


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#18
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Valóban korlátozottabb az u-lakat átfogási képessége egy 80 centis lánchoz képest. De szerintem kezelni, cipelni is nehezebb egy komoly láncot. De nem akarok hittérítő lenni. Én az övtáskám szíj részébe bedugom az U részt, a zár részt a kulccsal meg berakom az övtáskába. másodpercek alatt nyitom/zárom így az u-lakatot és az a súly még ott nem is nagyon zavaró. De mentem már haverom nem is csúcs kategóriás láncával is, amin még viszonylag vékonyabbak a láncszemek. Háááát...nehéz, esetlen a hosszú lánc, a védelme, zárja sem olyan mint egy 12-13mm-es u-nak...De ok, én egy karbon bringával járok, én inkább az u-lakatban bízom.

Mihez tervezed kötni a bringád? Valami nagyon vastag dologhoz?

Ilyenhez

 https://hagashop.hu/...rra-1490x380mm/

és ehhez

https://femdekor.hu/...l-es-c-elemmel/



#19
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Valóban korlátozottabb az u-lakat átfogási képessége egy 80 centis lánchoz képest. De szerintem kezelni, cipelni is nehezebb egy komoly láncot. De nem akarok hittérítő lenni. Én az övtáskám szíj részébe bedugom az U részt, a zár részt a kulccsal meg berakom az övtáskába. másodpercek alatt nyitom/zárom így az u-lakatot és az a súly még ott nem is nagyon zavaró. De mentem már haverom nem is csúcs kategóriás láncával is, amin még viszonylag vékonyabbak a láncszemek. Háááát...nehéz, esetlen a hosszú lánc, a védelme, zárja sem olyan mint egy 12-13mm-es u-nak...De ok, én egy karbon bringával járok, én inkább az u-lakatban bízom.

Mihez tervezed kötni a bringád? Valami nagyon vastag dologhoz?

 


Marci

#20
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Sajnos rövid lesz az U lakat hossza, a legtöbb helyen ahol lakatolnom kell.

Használ valaki olyan láncos lakatot ami ár-érték arányban elég jó,és edzett acél láncszemei vannak?

Maximum 25öt szánnék rá. Néztem elég sok félét,de kezdek összezavarodni ebben a kínálatban.


retrofan módosította - 2023. június 20. - 09:48