Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogy ne lopjanak bájkot! Zárak, lakatok, láncok, ellopott bringák ...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1319 hozzászólás a témában

#21
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Aki U lakatot használ,hogy oldja meg hogy amihez köti a bringát nem karcolja végig vele a váz különböző pontjait?

Sehogy. Hozzá fog érni. Ha óvatos vagy, nem kell hozzáérnie, elvileg a bringa kicsit kifelé dől pl a csőtől, tartótól és az U-rész fogja meg a dőléstől.

Aztán néhány hónap múlva észreveszed hogy tele van mini karcokkal bárhogy is vigyázol a bringádra.
Új bringánál mindenki elhatározza hogy "húú de szép, nagyon vigyázok rá". Aztán egy idő után csak ott lesznek a karcok. Ez ilyen és kész.


  • Kisherceg, Rabbit és Sandman kedveli ezt
Marci

#22
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Aki U lakatot használ,hogy oldja meg hogy amihez köti a bringát nem karcolja végig vele a váz különböző pontjait?

Nálam kagylós kipattogást csinál a csupasz vége a nyitott U-nak. Ugye mindig sietek, vaksi vagyok, odakoppintom, mikor átfűzöm.

Ezért a alsócsövet betekertem a kriitkus területen egy vékony belsőből vágott csíkkal, melyet egy réteg fekete szigetelőszalaggal is fedtem.

UV stabil, tartós, ronda, láncvillára is kiváló bevonat. Még kellene a nyeregcsőre is, de lusta vagyok. Felsőcsőnél én nem szoktam lakatolni, illetve soha nem támasztom semmihez úgy, hogy végigcsikarja valami betonél, vagy hasonló. Gumi, nyereg sarka, kormány vége, pedál/hajtókar az érintkezési pontok.


  • Kisherceg kedveli ezt

#23
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Aki U lakatot használ,hogy oldja meg hogy amihez köti a bringát nem karcolja végig vele a váz különböző pontjait?



#24
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Mindkettő 2 oldalas zárású és egyik sem négyszögletes profilú.

De elvileg a Granit jobb kicsit, a kulcs biztosan jobb.

A Granit 540es pl négyszögletes profilú - ha ragaszkodnál ahhoz. (szerintem nem olyan fontos) De az már más ár és súly kategória.


marton módosította - 2023. június 12. - 16:49

  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#25
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

Sziasztok!

U lakat vásárlás előtt állok.

Kiszemeltem két típust. Ti melyiket vennétek és miért? Jól látom hogy a granit a kétoldali zárás és a négyszög profil miatt jobb?

 

 https://bringabutik....tartoval-fekete

https://bringabutik....tartoval-fekete


retrofan módosította - 2023. június 10. - 19:50


#26
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Ez egy alsó/közép kategóriás lakat. Abus van ráírva, azt annyi. Ennél jobb a Masterlock.
A videó ne tántorítson el semmitől, mert a 40ezer Ft-os lakatot is meghekkelik ezek a zárnyitogató fickók.

Itt a csúcs Abus és Kryptonite lakat nyitása de elmondja a végén, hogy ehhez speckó célszerszám kell és jók ezek az utcán hagyni a bringád:

https://www.youtube....h?v=PtdiO1ZiiXk

https://www.youtube....h?v=Iaj6Hh2kr9E


Marci

#27
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Szerintem csak nem csattintotta össze lendületesen és ezért nem ugrott be a helyére. Vagy egy kicsit a kulcs nem volt tökéletesen nyitott állapotban. Ez van néha szerintem bármelyiknél, enyém is csinálja néha. Látod is, mikor megfordítja már lendületesebben nyomja össze és hallani is hogy összekattan.

Ezt mondtam korábban, hogy a fickó a zárfésűjével az asztalon kinyit bármilyen zárat de nem így lopnak bringát.

Szerintem vedd meg nyugodtan.

Ez a videó eltántorított a Masterlock-tól pedig az Euronics-ben jó áron van. https://euronics.hu/...l-u-zar-p257977

Te is Abust használsz 10éve,ez jelent valamit.

Ez a következő kiszemelt. https://www.zarcezar...rekpar-u-lakat/

Van egy láncos záram ami a vázat védi,ez az U lakat csak a hátsó kerékhez kellene.



#28
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Szerintem csak nem csattintotta össze lendületesen és ezért nem ugrott be a helyére. Vagy egy kicsit a kulcs nem volt tökéletesen nyitott állapotban. Ez van néha szerintem bármelyiknél, enyém is csinálja néha. Látod is, mikor megfordítja már lendületesebben nyomja össze és hallani is hogy összekattan.

Ezt mondtam korábban, hogy a fickó a zárfésűjével az asztalon kinyit bármilyen zárat de nem így lopnak bringát.

Szerintem vedd meg nyugodtan.


Marci

#29
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Találtam egy videót a kiszemelt Masterlockról. https://www.youtube....h?v=UBkZgRg1FvM

 

Jól látom hogy 1:49 és 2:02 között nem tudja összezárni, csak ha fordítva helyezi bele?

 

 

 

 



#30
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Hát ezt honnan tudná bárki is? Főleg hogy megbízható e??? Használták sokan sok évig?

Ha állsz a MediaMarktban belelátsz, melyik tv-nek vagy mosógépnek megbízhatóbb a szerkezete belül?

De ez nem atomerőmű, nem bonyolult dolog egy zárszerkezet. Azt tudom mondani, két kollégámnak is olcsó u-lakata volt (kb fele árban mint amit linkeltél) de nagyon finoman működött a zárszerkezet mindegyiknél. Szerintem ez is jó lesz.


Marci

#31
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Ez egy jó lakat, vedd meg!
Mi az hogy Abushoz képest? Melyikhez konkréten? Azt nézd, adott pénzért mit kapsz. Ennyiért kb ugyanezt a minőséget kapod az Abus-tól is vagy a Kryptonite-tól.vagy mástól.

Jó széles az U része, ez már a jobb faja kulcs, 4 darab kulcsot kapsz,...szerintem vedd meg!

A zár szerkezete is hasonlóképpen megbízható mint az Abusé?



#32
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Ez egy jó lakat, vedd meg!
Mi az hogy Abushoz képest? Melyikhez konkréten? Azt nézd, adott pénzért mit kapsz. Ennyiért kb ugyanezt a minőséget kapod az Abus-tól is vagy a Kryptonite-tól.vagy mástól.

Jó széles az U része, ez már a jobb faja kulcs, 4 darab kulcsot kapsz,...szerintem vedd meg!


Marci

#33
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

A Masterlock ezen típusát ismeri valaki. https://www.conrad.h...sos-zar-2530713

Az Abushoz képest jobb/rosszabb?



#34
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 hozzászólás

Van valakinek tapasztalata az Onguard u lakatokkal?

Nekem colostok Onguard lakatom van, azzal meg vagyok vele elégedve.

Hosszú ideig amúgy sem hagyom felügyelet nélkül a bringát, tök mindegy milyen lakat van rajta.

A boltba járóson is ezt használom.


talpfa módosította - 2023. április 18. - 11:05


#35
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Hozzá merek szólni mert űzöm az ipart.

Kb 15-20 éve kötöm ki "rendszeresebben" a bringám, az utóbbi 10 évben szakítottam a BKV-val, most már így élem a kis életem. Tehát használom szinte minden nap az Abus U-lakatom és egy karbon montival közlekedem Budapesten, nem egy ótvar városi csótánnyal. Vásárolni járok, ocsmányiroroda (több óra), tüdőszűrés/orvos, sörözés, Nagycsarnok.....ilyenek.

DE!! Nem mindenhova!! Több órára nem hagyom ott ha tudom hogy nem tudok közben néha ránézni a bringára. pl. mozi, múzeum,...oda gyalog.
Ha sorbanállós-többórás a történet (hivatalok, szolgáltatók) akkor bentről látható helyre kötöm, közel a bejárathoz a lehető legvastagabb vashoz, fához. Haver kikötötte u-lakattal a gépét - a gyengébb kerítést vágták el!! Ha hosszú sorállás van, néha kinézek a bringára, kerülgeti e vki.

Lehet, hogy naiv vagyok de nem hiszem, hogy egy u-lakattal kikötött gépet egy tolvaj elkezd b@szogatni. Mikor Lidl/Aldi-nál,...bárhol máshol kikötöm a bringám, látom a többi kikötött bringa mivel is van kikötve. A hajam (ha lenne...) égnek áll, mennyien használnak ótvarfos kis kábelzárakat, spirál"lakatokat". EZÉRT!! is hiszek az u-lakatban, még az olcsóbbakban (lent linkeltek) is.

Bikertigger-nek is igaza van, minden vágható, még a vonatsín is. És minden zár nyitható természetesen.
Igen, én is látom a JuTubon mennyire "könnyen" kinyitja a zárpickelő mester még az én csúcs-Abus lakatomat. De egy kivilágított asztalon, nyugalomban, körberakva a zárfésűkkel és cserélgetve azokat. Bizonyára sikerülne neki az utcán is derékmagasságban, a fal felé fordított lakatnyílással is de hogy ilyen tudású szakember kívánná meg a bringám a Lidl előtt,...erre igen kicsinek látom az esélyt.
Igen, láttam a neten hogy akkus flexel elvágták a csúcs Abusom...de ott is hosszú percekig szenvedtek (mindkét szárat el kell vágni, különben nem fordul el) vele olyan hanggal, amit kb 2 km-re is hallasz. De szerintem ez sem teljesen életszerű, biztosan nem így lopnak bringákat.

Szerintem ha meglátnak egy gyenge tárgyhoz (pl. drótkerítés), gyenge zárral (spirál/kábel fosok) otthagyott bringát, arra rávetődnek. Odarohan, vág egy gyorsat és már tolja is el. Hosszú percekig egy forgalmas helyen nem fognak iszonyú zajt keltve küzdeni egy bringáért. Minek? van sok rosszul kikötött bringa, majd viszi azt.

Egy a lényeg! Aki tarthat több bringát, az egy "csótányt" használjon a városban. (ronda kinézet de teljesen jól működő bringa, több haver így csinálja)

Mindig arra is figyelj, mihez kötöd a gépet, lehetőleg vastag fém tárgyhoz! (korlátok, villanyoszlop, kerítés merevítő rúd része, vastagabb fa)

Ha lehet, a zár rész a fal vagy nehezebben elérhető hely felé nézzen!

Szerintem vedd meg a jobb u-lakatot! Kevés lakat van arányban egy olcsó új bringa árával. (nem az ezer éves rozsdás cangára gondolok)
Rálátható, forgalmasabb helyre kösd a bringát! Ez is talán csökkenti a veszélyt.
Amit meg kihagytam, majd más megírja.

Bringázzatok a városban is mert az jó dolog!


marton módosította - 2023. április 17. - 23:51

  • Rabbit, Sandman és talpfa kedveli ezt
Marci

#36
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

nem akarlak 1ikről se , nekem tök mindegy...csak mondom

 

önmagában hogy u lakat nem garancia semmire, egy 2 dolláros kínai fost (spyral, bikefun, gepida, kellys, velotech pl itthon) kb körömreszelővel nyitnak ki. amit ember alkotott, ember kinyitja, vágja stb, szal van a dologban egy olyan faktor hogy amelyik tud olvasni (de amik nem, a logót még tán az is megismeri), annak lehet az a négy betű nagyobb elriasztó tényező mint benne a technológia.


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#37
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Elég jó lesz elijeszteni a kezdő tolvajokat. Nem nagyon kezdenek el feszegetni egy U-lakatot szerintem. Ránéznek és inkább választanak valami gyengébb zárral lezárt bringát.

Én a 183.255 -öst venném, sok év használat után azt mondom, az a leghasználhatóbb ha jó nagy a belső mérete az U résznek. Sokkal szabadabban tudsz választani tárgyat, amihez majd kötöd a bringád.

Onguard lakatot is vehetsz, teljesen normálisan szerepeltek a tesztekben. + úgy emlékszem, ők jó szélesre hagyják az U vas belső méretét, több helyre lesz lezárható.

A Viro-nál kérdéses hogy a zár része van e olyan jó,mint az Abusé hogy bírja a napi használatot.



#38
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Elég jó lesz elijeszteni a kezdő tolvajokat. Nem nagyon kezdenek el feszegetni egy U-lakatot szerintem. Ránéznek és inkább választanak valami gyengébb zárral lezárt bringát.

Én a 183.255 -öst venném, sok év használat után azt mondom, az a leghasználhatóbb ha jó nagy a belső mérete az U résznek. Sokkal szabadabban tudsz választani tárgyat, amihez majd kötöd a bringád.

Onguard lakatot is vehetsz, teljesen normálisan szerepeltek a tesztekben. + úgy emlékszem, ők jó szélesre hagyják az U vas belső méretét, több helyre lesz lezárható.


Marci

#39
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Ezzel szemezgetek még.  http://www.roll-n.hu...-lakat-183-190/

 

https://www.viro.it/...square-cut-16mm

 

Az olaszok adják a nevüket hozzá,rossz csak nem lehet.



#40
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Van valakinek tapasztalata az Onguard u lakatokkal?