Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogy ne lopjanak bájkot! Zárak, lakatok, láncok, ellopott bringák ...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1319 hozzászólás a témában

#61
dualos

dualos

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás

Sziasztok!

 

http://ebike.hu/term...kat-hurokkabel/

 

Ez a zár szerintetek ellátja egy társasház két zárral ellátott tárolójában egy nagyjából 100.000 Ft,- értékű kerékpár védelmét?

 

Vagy ebben az árkategóriában tudtok ajánlani valami jobb lakatot?

 

Győr belvárosa egyébként, és jelenleg egy olcsóbb bringámat egy egyszerűbb Kryptonite-al zárom, még nem ért atrocitás, és a jövőre is kizárnám.

 

Köszi!

Szerk.: Még annyi, hogy nem szempont a cipelhetőség, mert ezt nem fogom magammal vinni sehova, csak edzeni járok a bringával, városban nem ezzel közlekedek. 


dualos módosította - 2015. augusztus 23. - 11:40


#62
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Nekem nem arra kell,hogy be menjek egy közértbe...arra meg van a zár (bár,most ,hogy Vissza olvastam lehet,az sem az igazi) tehát arra kell,amikor ott van a bringa előttem,2 méterre,mondjuk egy fröccsöt iszom és ha elbambulnék,akkor legyen időm hátba rúgni a próbálkozót...(erre szerintem bőven elég a patkózár,és ez kényelmes is.

gtitdi módosította - 2015. június 10. - 11:08

26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#63
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Passz, láttam már, de azért egy darab 6os csavarra rábízni akármit is. Te tudod.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#64
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
És link ha esetleg? (Ha 30 mp pont jó)

26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#65
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Igen, de kb 30 mp leszedni bármilyen hosszúkás fémdarabbal.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#66
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

Sziasztok !

 

MTB-re létezik patkózár?...köszi


gtitdi módosította - 2015. június 08. - 18:44

26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#67
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Nálunk két kryptonite is van a családban, ill. egy Velotech U-lakat. Nem kérdés vennék e még egyet. Nem vennék. A Velotech kb. többet tud, fele annyiért. 

Persze lehet hogy a zárat feltörni könnyebb lenne a Velotechnél, de ki lop így biciklit a valóságban? De ránézésre ugyanaz a zármechanizmus van mindkettőben, de legalábbis nem sokban különbözik, és ez a lakatjukra is áll.


rothar módosította - 2015. május 20. - 20:10


#68
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én elpattintottam az u-lakatomat (abus granit xplus) mert egyszerűen túl nagy és nehéz volt. Most hajtogathatós van. Könnyebb szállítani, praktikusabb, azt viszont nem tudom, hogy a védettsége összemérhető-e az u-lakattal.

ha abus és azonos bizti szintű (a 15ös skálán) akkor kb igen.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#69
dubitoergosum

dubitoergosum

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

hajtogatóst nézegettem, de a keretem behatárolt, nagyon max 7000ft. annyiért meg esélytelen normálisat beszerezni.

ez tuti nem lesz jó, nagyon korlátozottak a lehetőségek vele, meg az ára is magasabb a keretemnél.

krypto 12-vel szemezgetek, lehet az lesz a befutó.

prioritások. én inkább tökörészek kicsit a lakatolással, ha ezzel jár a nagyobb biztonság. mondom: soha nem volt még olyan, hogy ne tudtam volna lezárni a bicót.



#70
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Két Kryptonite 12 STD van a családban, teszik a dolgukat negyedik éve. Zörgésre hajlamos, de ha tekersz egy pár réteg fekete szigszalagot oda, ahol csatlakozik a két rész, csendben marad. Ár/érték arányban szerintem nincs jobb.



#71
jackbacsi87

jackbacsi87

    fórumtag

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

Én elpattintottam az u-lakatomat (abus granit xplus) mert egyszerűen túl nagy és nehéz volt. Most hajtogathatós van. Könnyebb szállítani, praktikusabb, azt viszont nem tudom, hogy a védettsége összemérhető-e az u-lakattal.

hajtogatóst nézegettem, de a keretem behatárolt, nagyon max 7000ft. annyiért meg esélytelen normálisat beszerezni.

nekem pont ugyanilyenem van (evolution mini 5, jubileumi):

18958-big.jpg

soha nem volt még gondom lezárással, pedig nem outit hajtok.

ez tuti nem lesz jó, nagyon korlátozottak a lehetőségek vele, meg az ára is magasabb a keretemnél.

krypto 12-vel szemezgetek, lehet az lesz a befutó.



#72
dubitoergosum

dubitoergosum

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

U lakatom még nem volt, kicsit félek tőle, mert korlátozza a lezárási lehetőségeket. bár a tömeg lehet hogy a keeper felé billenti a dolgot. még alszom rá egyet!

köszi mindkettőtöknek!

nekem pont ugyanilyenem van (evolution mini 5, jubileumi):

18958-big.jpg

soha nem volt még gondom lezárással, pedig nem outit hajtok.



#73
torma99

torma99

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

U lakatom még nem volt, kicsit félek tőle, mert korlátozza a lezárási lehetőségeket. bár a tömeg lehet hogy a keeper felé billenti a dolgot. még alszom rá egyet!

köszi mindkettőtöknek!

Én elpattintottam az u-lakatomat (abus granit xplus) mert egyszerűen túl nagy és nehéz volt. Most hajtogathatós van. Könnyebb szállítani, praktikusabb, azt viszont nem tudom, hogy a védettsége összemérhető-e az u-lakattal.


alkdefohij.png


#74
jackbacsi87

jackbacsi87

    fórumtag

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

U lakatom még nem volt, kicsit félek tőle, mert korlátozza a lezárási lehetőségeket. bár a tömeg lehet hogy a keeper felé billenti a dolgot. még alszom rá egyet!

köszi mindkettőtöknek!



#75
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

az oldalon van egy velemeny rola.

a zarjat kritizalja.az egyik legjobb zarfajta van rajta.minoseget persze nem ismerem.

ennel a fajta zarnal ugyelni kell hogy teljesen koppig legyen a kulcs a zarban mert nem fog nyilni.ez a tipus sajatossaga.ezt kritizalta a kommentelo is.

 

amugy osztom Sandman velemenyet.

volt nagyon bika lancos lakatos set up-om de a keeper utan parkolopalyara is kerult.


regi/hibas agyvaltokat veszek.


#76
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

sziasztok!
nem tudom, jár-e még valaki erre. erről mi a véleményetek?hermes lakat+ lánc

Lehet, hogy erős, meg minden, de én 2 kg holtsúlyt nem nagyon cipelnék magammal. Inkább egy Kryptonite Keeper 12 ugyanennyiért, fele súllyal.



#77
jackbacsi87

jackbacsi87

    fórumtag

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

sziasztok!
nem tudom, jár-e még valaki erre. erről mi a véleményetek?hermes lakat+ lánc

 



#78
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Köszi! Akkor lehet, hogy jobban járok egy lánccal? Nagy dilemma...

Milyet használsz, mármint konkrétan melyik Abus láncot?

 

Nem tartottam meg a papirokat, de múltkor rákerestem és az Ionus 6800 (85 centi) hasonlított rá a legjobban. Nem nagyon nagyon vastag, egy jobb erővágóval biztos át lehet nyisszantani, a lényeg az hogy 2 rendszer van, csak az ingerküszöb áthelyezésére. (lemértem, 765 g)



#79
bb78

bb78

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Helyettük egy minőségi Abus lánc + hosszú Kryptonite sodronyossal járok, ez a kettő együtt könnyebb mint a Bordo és effektívebb is, az alkalmi tolvaj ránéz és továbbáll mert két lakatot vágni már túl sok, főleg úgy hogy 2 különböző rendszer amire más célszerszám kell. A sodronyos arra is van hogy az első kereket biztosítsa mert gyorszáras.

 

Köszi! Akkor lehet, hogy jobban járok egy lánccal? Nagy dilemma...

Milyet használsz, mármint konkrétan melyik Abus láncot?



#80
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Szívem szerint az Abus Bordo mellett döntenék (6500-as)

 

Nekem is van egy de nem használom mert írtózatosan nehéz és nehéz használni (nem éppen hajlékony, sokszor túl rövid lámpapózna köré, úgy önmagában is csak arra elég hogy a vázt biztosítsd, kerék már nem fér bele). Helyettük egy minőségi Abus lánc + hosszú Kryptonite sodronyossal járok, ez a kettő együtt könnyebb mint a Bordo és effektívebb is, az alkalmi tolvaj ránéz és továbbáll mert két lakatot vágni már túl sok, főleg úgy hogy 2 különböző rendszer amire más célszerszám kell. A sodronyos arra is van hogy az első kereket biztosítsa mert gyorszáras. Mindkettőt könnyű hordani a bringán, a sodronyt összetekerve rá lehet kattintani egy tartóra a nyeregcsővön (elfér a kulacstartóval szemben), a láncot meg a nyeregpálca köré csavarom, nem zavar a tekerésben.

 

Persze nem hagyom ott lépcsőházban vagy éjszakára kint, de bevásárlásra, uszoda elé meg ilyesmi teljesen megfelel.

 

Használtam U lakatot is városival, annak pont az a lényege hogy merev, de csak arra jó hogy a vázat biztosítsd kerékhez, vagy kerítéshez, esetleg első kereket biciklitartó állványhoz, ha váz+2 kereket is akarsz biztosítani kell egy másik lánc/sodrony/valami. Azt is csináltam, volt pluszba egy dögnehéz vastag láncom (szintén minőségi Abus) de azt megint pont azért nem használom. Azon a bringán volt beépített körzár is, meg még be is volt biztosítva, kicsit elegem volt miután már 4-et elloptak előtte :)


Tekergek módosította - 2014. november 12. - 19:03