Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hogy ne lopjanak bájkot! Zárak, lakatok, láncok, ellopott bringák ...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1319 hozzászólás a témában

#81
bb78

bb78

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, mivel már tőlem is loptak el bringát. Szeretnék a használtan vett Trek bringámhoz egy normális kerékpár zárat. Ezúttal nem bíznám a véletlenre és inkább túlbiztosítanám lakattal, gondolok itt a bringa értékére, ami nem túl nagy (kb.60K)...viszont nincs kedvem mostanában venni még egy biciklit. Szívem szerint az Abus Bordo mellett döntenék (6500-as), mert kinézetre is baromi masszívnak tűnik és nem alap fogazott kulcsa van, ráadásul kis helyet foglal és most adnak hozzá egy hurokkábelt is. A másik alternatívának egy Abus zárat néztem ki, viszont azt nehezebb szállítani és baromira merevnek tűnik. Gyanítom a lakatolás sem lehet vele túl egyszerű. Láncot nem szeretnék, mert baromi nehéz lenne cipelni. Eddig sajnos én is tyúkbelet használtam lezárónak, meg is lett az eredménye: -2 bringa.

Ki milyen lakatot használ, vagy mit tudtok javasolni max. 30e Ft-ig?

Mivel elég kezdő vagyok ezen a téren, így szívesen veszek bármilyen tanácsot.

 

Előre is köszönöm a segítséget!



#82
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

nem kell a tomcat-féle félelembiznisznek bedőlni, bőven elég valami 10-15k körüli u-lakat arra a krossra (mondjuk kryptonite kryptolok, evolution széria). ha láncot akarsz, maximum olyat vegyél, amin külön van a lakat, nem integrált a zár, de ezek kőnehezek, nem jók cipelésre.

inkább a gyorszáras dolgokat felejtsd el, ha tényleg városi közlekedésre is akarod használni.

(mondjuk én inkább kettéválasztanám a keretet és vennék valami olcsóbb szaladgálósat, a monti meg maradna sportgép. bár sokakat korlátoz a helyhiány)

 

 

Azért a sima spriál zárakat is felejteni kell. Az egyik tolvajkergetők videón a fickó csak megrántotta az egészet, és már vitte is a kerót O_o



#83
bivalyos

bivalyos

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

akkor maradok egy U lakatnál,de idővel mindenképpen szeretnék egy nyomkövetőt,hiszen törlesztőre veszem a cangát nem olcsó,és nekem ennyit megér hogy 90% hogy meglesz a bicóm ha el is loják,de remélem nem fogják soha,de az ördög nem alszik,2 kerékpárt nem szeretnék venni,csak 1-et



#84
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

nem kell a tomcat-féle félelembiznisznek bedőlni, bőven elég valami 10-15k körüli u-lakat arra a krossra (mondjuk kryptonite kryptolok, evolution széria). ha láncot akarsz, maximum olyat vegyél, amin külön van a lakat, nem integrált a zár, de ezek kőnehezek, nem jók cipelésre.

inkább a gyorszáras dolgokat felejtsd el, ha tényleg városi közlekedésre is akarod használni.

(mondjuk én inkább kettéválasztanám a keretet és vennék valami olcsóbb szaladgálósat, a monti meg maradna sportgép. bár sokakat korlátoz a helyhiány)



#85
bivalyos

bivalyos

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok,új vagyok még itt a forumon és még biciklim sincs :),no de jövőhéten veszek,és érdeklődnék hogy esetleg tudtok e spybike megbízható eszerzési forrást? esetleg milyen láncot ajánlotok,a tomcat videoi alapján igazából sok jelentőse nincs de mindenképpen kell :) vagy valami alternatívát nyomkövetésre?



#86
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Mennyivel elegánsabb lett volna az írni:

Gyerekek, Halász Géza vagyok a Halászjavtechtől, nézzetek meg ezt a cikket, etc-etc.

nyomjatok rá egy problémás hozzászólást, és töröljük a fenébe

ez nem hirdetőtábla, hanem fórum.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#87
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

ezek mind olyan kerdesek amire csak ok tudnank valasz adni.

ha sehogy sem tudod elerni oket akkor menj at a critical mass forumra es keresed Frenkit.

szerintem nem fog elhajtani (csak mert a ceg atalakuloban van) ha vasarolni szeretnel.


regi/hibas agyvaltokat veszek.


#88
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ti hallottatok már a SpyBike-ról ?

 

Szerintem itt mindenki ismeri a tolvajkergetőkből, inkább arra lennék kiváncsi hogy mit jelent (tolvajkergető honlap szerint) a cég "átalakulása", csődöt? Mert jelenleg a kergetőkön keresztül emiatt nem lehet rendelni, viszont az angol honlapon egy szó sincs bármiről.

 

Én is nézegettem de sajnos a villanyakaim mind 230 mm körül vannak (minusz az alúlról rögzített sárvédő (SKS Shockboard) foglalat hossza, ami megint kb. 2 centi), úgyhogy a 250 mm minimum miatt nem használható az A-heades megoldás. És mi van tapered villanyakkal? Az angol honlapon reklámozott nyeregcsöves változat még jövőzene, a hátsólámpa meg más okból nem jó nekem.

 

Lehetne azt is tisztázni hogy melyik állítás igaz (esetleg több verzió létezik? ha igen melyik a most kapható?): a belinkelt oldal szerint "A kulccsal ugyanis csak aktiválni lehet a riasztó funkciót, kikapcsolni pedig csak SMS-ben.", a céges videó szerint viszont a kulccsal is ki lehet biztosítani.

 

Továbbá: "Mi több, ha valaki kulccsal ébreszti fel, miközben mi távol vagyunk, arra is riasztást küld." - ezt hogy kell értelmezni, honnan tudja a kütyü hogy nem én ébresztem fel, ezt be lehet állítani SMS-ben?



#89
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ti hallottatok már a SpyBike-ról ?


Aki látott Tolvajkergetők videót, az erről is hallott :)

#90
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Mennyivel elegánsabb lett volna az írni:

Gyerekek, Halász Géza vagyok a Halászjavtechtől, nézzetek meg ezt a cikket, etc-etc.



#91
vendég_Halim_*

vendég_Halim_*
  • vendég

Ti hallottatok már a SpyBike-ról ? :ph34r: 
Egy kifejezetten kerékpáros GPS nyomkövető, azok közül is egy profibb, elterjedtebb villanyakba szerelhető verzió. Mivel már kétszer is loptak el tőlem biciklit (ellopták-meglett-ellopták) ezért a következő bringámnál csak úgy lenne nyugodt a lelkem ha többlépcsős biztonságba fektetnék (biztosítás,erősebb zár,gps nyomkövető). Akiktől loptak már el bringát, a következő szemetek fénye vásárlásakor belefektetnétek egy ilyenbe? :) 
http://blog.jav-tech...gatlo-rendszer/



#92
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Az szerinted segíthat, hogy pl. az Abus Bordo-m mindig úgy kötöm le, hogy a zár nyílása a föld felé nézzen ? Hátha nyereg vele néhány percet/másodpercet .... Mármint ha a zárat támadják. A vágás, fúrás már más téma.
Marci

#93
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

eleg sokan irnak a lopott topikba (sajnos), de nem mindneki irja le mivel zarta le a bringajat.
szerintem sokunknat segitene ha kommentukbe leirnak a lakat tipusat is es ha van, a zartores mondjara utalo jeleket is. (otthagyott elvagott lanc, elcsipett sodrony, femreszelek)
ha nem nagy munka csinalhatnatok valami felugro ablakot ami erre keri a kommentelot.

tudom nem ez a legmegfelelobb tema de hibabejelenteshez azert megsem akartam irni.


ismerõsnek nemrég vitték el a paripát ami egy baszom nagy kryptonite lánccal volt lezárva.

De mivel tizen x ezer forintért csak egy 20 forintos zár fért bele, ezért kinyitották lazában, és még a láncot is ellopták.

Szóval ne csak a márkanév alapján válasszon senki, és igyekkezen úgy lekötni, hogy a zárbetéthez minél kevésbé férjenek hozzá. Mondjuk láncnál ez nehezebben megoldható, de nem lehetetlen.

#94
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
eleg sokan irnak a lopott topikba (sajnos), de nem mindneki irja le mivel zarta le a bringajat.
szerintem sokunknat segitene ha kommentukbe leirnak a lakat tipusat is es ha van, a zartores mondjara utalo jeleket is. (otthagyott elvagott lanc, elcsipett sodrony, femreszelek)
ha nem nagy munka csinalhatnatok valami felugro ablakot ami erre keri a kommentelot.

tudom nem ez a legmegfelelobb tema de hibabejelenteshez azert megsem akartam irni.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#95
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Újra elmondom (és rendszeresen meg fogom ismételni!!!), hogy nagyon vigyázzatok, MIHEZ láncoljátok a bringát !
Haver is u-lakattal zárta le a gépét - erre a nem is hajszálvékony vaskerítést vágták el !!
Marci

#96
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Szerintem tok mindegy hogy milyen a keresztmetszete.
Max a gyarto ebbe is beleszott egy kis marketinget.
Legyen vastag aztan jonapot.
Egyebkent meg nem minden tolvaj erovagoval tamad.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#97
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
Ok. Köszi, mondjuk a 16 mm-bõl nem tudni mennyi mûanyag borítás és mennyi acél, de azért ez már olyasmi vastagság ami nem fér az erõvágó pofájába, de legalábbis nehezen "kezelhetõ" vele. A négyszõg keresztmetszet ilyen szempontból elõnyösebb ugye?

#98
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
en a vastagabbra szavazok.azon kivul meg nagyobb is.
zarszerkezetben meg nem kulonboznek.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#99
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Kryptonite! ;)

#100
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
HALI!

Kérdésem egyszerûen megválaszolható!
Melyiket a kettõ közül?
KRYPTONITE KEEPER 12 STD U-LAKAT (997955) - Bringa Butik Webáruház
vagy
VELOTECH U-LAKAT (180X320 mm) - Bringa Butik Webáruház

Tomcaték szerint mindegy, én azért megkérdem :) A vElo 30%-al vastagabb, plusz titán-acél, és a befogója is nagyobb. Emelett olcsóbb. Most hogy van ez. A névért nem szívesen fizetnék pluszba. Csak boltba-kondiba beugrósnak lenne, fél napokra lánc lakat van, de azt a munkahelyemen tárolom a súlya miatt :)