Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34213 hozzászólás a témában

#34181
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

Nekem is ilyen - eredetileg 135 mm-es - hátsó agyam van, a Kerékvárban simán átszerelték 130 mm-re.

Ezt én is meg tudom erõsíteni, egy másik boltban (is) megcsinálják ugyanezt, és akkor már nem kell feszegetni a vázat...
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#34182
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

más is van ott nooormális áron (nem lange-s áron) ?


Nem sok minden, bár én vettem ott egy 190 g-os, titánpálcás karbonnyerget 9000-ért, ami noname létére életem eddigi legkényelmesebb darabja, kéne is venni egy másikat a fiximre.

#34183
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

errol volt mar szo egyszer ugy 1 evvel ezelott, emlekszem tpresident kollega erre azt mondta, hogy az az 5mm pont le van tojva, oldalankent azt a 2.5mm-t ugyis elmozogja/mozogna a vaz onmagaban is, szoval nem gaz neki, hogy kicsit szetall.
en meg nem tudok allast foglalni, biztos nem veletlen van kulonbseg az agyak kozt, ugyanakkor az az 5mm nem tunik tul soknak...


Nekem is ilyen - eredetileg 135 mm-es - hátsó agyam van, a Kerékvárban simán átszerelték 130 mm-re.

#34184
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
viszont lehet, belefeszul annyira, hogy nem is kell hozza zar, es annyival is konnyebb a paci ;)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#34185
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Igen volt róla szó. Sokan lekicsinylik azt az 5mm-t, fõleg ha nem tudja beszerezni a megfelelõ (jelen esetben oúti) alkatrészt :-) (nekem szerelõ is modnott ilyet, mert csak monti agya volt). Persze valamit mozog a váz (bár ha valami nagyon merev karbon, akkor alig), és lehet hogy elmegy vele a monti agy is, de nem tudhatod mit okoz a késõbbiekben, esetleg 1-2 év után elreped a váz valahol a hátsó háromszögnél. Arról nem is szólva, hogy a hátsó kereket nehéz lesz ki-beteszegetni.

#34186
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

...
AmClassic agyat nagyon ritkán lehet szerezni nálunk, a Zoggi-féle inkább van, az elsõ agy ugyanaz oúit/MTB-ben, de a hátsóban 5mm különbség van, erre érdemes figyelni.
...



errol volt mar szo egyszer ugy 1 evvel ezelott, emlekszem tpresident kollega erre azt mondta, hogy az az 5mm pont le van tojva, oldalankent azt a 2.5mm-t ugyis elmozogja/mozogna a vaz onmagaban is, szoval nem gaz neki, hogy kicsit szetall.
en meg nem tudok allast foglalni, biztos nem veletlen van kulonbseg az agyak kozt, ugyanakkor az az 5mm nem tunik tul soknak...
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#34187
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
más is van ott nooormális áron (nem lange-s áron) ?

#34188
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

mi az az olcsó ?

40 körül adják szerintem


A Decathlonban láttam huszonegykétezerért.

#34189
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
valaki hirdet Ventot az aprón 40-ért

az sem rossz vétel, ha tényleg újszerû

#34190
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A 2 és 3 cm-es felni között nincs számottevõ különbség, de a mondjuk 2 és 6 (v. 9) cm között már igen, igaz ettõl még senki nem nyeri meg az OBt. A felnimélység attól függ hol és hogyan teker a kerós, síkra-dombosra, ill. idõfutamra jobb a magasfelnis kerék, hegyes terepre a kisfelnis. Ez utóbbi könnyebb is (egy kerékben a felni tömege magasan a legdöntõbb), viszont a magasfelnis kevés küllõvel jóval kevesebb szélörvényt kavar, így jobb aerodinamikailag.
A Shimano 500, ha nincs vele gond, edzõkeréknek megéri 40-ért, mert ugyan nem a legkönnyebb, de masszív és a küllõrendszere is jó (aggyal lehetnek gondok), és fûzetni sem tudnál sokkal könnyebbet esetleg többért is mint 40.

#34191
BCI

BCI

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Lenne pár kérdésem hozzátok milyen felni jobb a magassabb kb. 3 cm vagy az alacsonyabb 2 cm-es profil magasságal rendelkezõ? Érzõdik-e a magas profilból adódó kisebb légellenállás? Gipiemme XR-18, Gipiemme Platinum, Mach1 CFX a jobb a három felni közül?

#34192
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
mi az az olcsó ?

40 körül adják szerintem

#34193
53/11

53/11

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
hello, látom a kerekekrõl volt szó, ezért az lenne a kérdésem, hogy az r500-as shimano kerékszett az milyen? tapasztalat?mert láttam irtatok az 550-rol, 540,530-asról, de az 500-as nem került szóba. csak azért mert láttam olcsóért egy boltba, azt kiváncsi vagyok megéri e. azt tudom, h kurva nehéz, 1900gr, de edzésre lenne :)

#34194
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Azt iszem ma Mo-on nem lehet kapni 2x küllõs am class felnit.Amikor én is vettem, körbetelefonáltam érte az egész országot,de csak a pedaloman-ban-ben volt és az is 32 küllõs. Egyébként az e-bay-en (német )komplett gyári kerekeket árulnak kb 330 euró környékén, azt hiszem ha most venném onnan venék én is,bár fûzetni olcsóbban kijött itthoni árakkal kb egy huszassal.

#34195
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Igen, a 20/24-es rendszer jó 90 kg.-ig is. De: leginkább gyári kerekek esetében! EGyébként meg a legritkább hogy lehessen fûzetni kevés küllõset, mert nem lehet kapni 32ly alatti felnit és agyat. Szerintem nem is tanácsos ez alatt fûzetni. AmClassic agyat nagyon ritkán lehet szerezni nálunk, a Zoggi-féle inkább van, az elsõ agy ugyanaz oúit/MTB-ben, de a hátsóban 5mm különbség van, erre érdemes figyelni. MAga a (AC) gyártó is 28ly-ben fûzi a Sprint-féle kereket (1300 gr. körüli), csak a magasfelnis karbonkerekei kevésküllõsek.
A Gipiemme kerekek elég nehezek, ilyen tömegben simán lehet fûzetni is és olcsóbban.

#34196
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Aladdin: az én whr-535 kerekemben 16 küllö van és nehezebb vagyok nálad (de már nem sokáig:)).

#34197
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
azért szerintem jócskán felülméretezettek ezek a mai kerekek ... legalábbis remélem

#34198
Aladdin

Aladdin

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
20 vagy 24? Én meg azon agyaltam, hogy az érkezõ cangám 24 küllõ helyett többel kérem. Ez lenne egyelõre az egyetlen kerekem, tehát ezt használnám edzésekre és versenyek elõtt sem állnék be a depóba kerékcserére. Általában 74 kg alatt vagyok, akkor ez elegendõnek bizonyul? A felni Gipiemme techno 024.
Minél jobban nézel ki, annál többet látsz be.

#34199
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Azt hiszem én is lecserélem a kerekeket, de kellene egy kis segítség. Visszaolvasgattam és ez az american classic agy sokszor szóba került. Honnan lehetne ilyeneket beszerezni? E-bikeon láttam hátsót, de az cc bicajba való. 9-es shimano rendszerhez való kellene és a 32 küllõt sokallom egy picit. Nincs ez mondjuk 20 vagy 24-esben? Na meg ajánlhatnátok valami jó felnit (nem peremest).
Köszönöm.:)

#34200
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Elsõ körben sztem kérdezz meg egy autófényezõ mûhelyt. Tudnak megfelelõ színt is keverni.