Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34212 hozzászólás a témában

#34161
tyutyu

tyutyu

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Én is 75 kiló vagyok, és nem gyilkoltam a montit. Mondjuk lehet hogy gyárilag volt tulságosan megfeszítve a csapágy (mikor megvettem nem figyeltem) és ezért halt meg. Országutiban egyébként tényleg semmi bajuk, szintén egy évet használva.

#34162
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
tetszik a váz

hol és mennyibe kerül?

#34163
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
a montimban nekem is amclassic agy van hatul, most lesz 2 eves, semmi baja, pedig van benne jo par ezres. szerintem nem rossz cuccok azok, csak felhasznalas kerdese, mennyit birnak. a durvulast nyilvan nem toleraljak annyira :)
nameg en elhizva is max. 72kg vagyok...

mas:
osszeramoltam az idei (es remelem meg jodarabig vegso) outimat.
merida 901 vaz
105-os valtok, fekvaltok, hajtomu, fekek
tiagra monoblokk es fogsor
sun assault (elso) es mach1 320-as (hatso) kerekek
vegyes kiegeszitok

ezittaz

9.76kg lett a vege, lanc es bowdenezes nelkul.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#34164
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Na akkor elvileg megoldható itthon a hátsó agy, majd utána járok. Elsõt viszont még mindig nem találok sehol (na jó nagyon nem szakadtam meg a keresésben:)). És várok ötleteket 32 küllõs szingós felni ügyben is, valami jó kompromisszum könnyû, tartós, olcsó, beszerezhetõ ;)
Asszem két kereket fogok kérni névnapomra:)

@Alonso a Decathlonban a Vento csak akció volt vagy ott ez az ára?

Mi a súlya egy ilyen Vento szettnek?


Nem Vento volt, hanem Sh WH-R500!

#34165
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Jaj Pötty nemá :zawstydzo
Vajon ezt a két 535-öst mennyiért lehetne az apróban meghirdetni úgy, hogy a vevõ se legyen átverve? Csapágyak is hangosak.

#34166
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Úgy alapvetõen semmi, de arra amire Voti szeretné használni (plusz egy olyan szintû bicóba, mint az övé) nem igazán megfelelõ szerintem. Edzõkeréknek, strapakeréknek jó.

#34167
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
nemértem,mi a baj a ventóval

#34168
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
A régi kerekem elég könnyû volt szerintem (825g -1000g) A mostani kb. 100gal könnyebb. Ami gondom volt: Nem volt elég merev a kerék, megindulásnál nem éreztem azt az eget rengetõ gyorsulást (pedig a vázam elég merev). A kilincsmûve egy régi, vacak konstrukció a 600asban, szintén sprintnél ,meg mikor komoly erõ terheli hajlamos ugrani, nyiszereg nyöszörög. Oldalirányban a kerék szintén hajlik, kanyarban néha eléri a fékpofát. Sok gondozást igényel a csapágy, esõ után muszáj szétszedni. Röviden ennyi. Most a Mavic ilyen szempontból elég frankó vétel. Szuper a csapágyazás, jó küllõzés és a reteszelés is nagyon jónak tûnik (olyan szépen ciripel, hogy öröm hallgatni)
Ami hátrány: drága és remélmem nem törikki soha küllõm. Egyébbként Mavicbõl A Ksyrium Equip is egész jó és olcsóbb. Esetleg Campa Scirocco (790g+1040g 2004-es gyorszár nélkül) vagy Proton (680g 940g '04 gyorszár n.) Legutoljára a Vadász utcában láttam õket.

#34169
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Szia Pötty!
Rég hallottam felõled! Kösz a jótanácsot, rossz kerekem van már, nem szeretnék még kettõt:) Vento elfelejtve.
A Mavicok nekem is tetszenek nagyon. Na majd még meglátom mi lesz, de ez az 535-ös le lesz cserélve az tuti.
Idén sokat szeretnék hegyre menni, úgyhogy valami könnyût szeretnék.

#34170
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Voti: A fortodra fel ne rakjál Ventot, annyira nem jó kerék. A szingó felnihez Mavic GP4 vagy amit még kapni is lehet Mavic Reflex.
Véleményem szerint az Am Classic agyak nem jók, könnyû meg szép, de nem igazán tartós. Volt ilyenem, a racsnija gyorsan meghallt.
Szerintem egy Sh wh-r550essel jól járnál,vagy egy 600assal, próbálni nem próbáltam, de sokan dícsérik.
Spec én novemberben vettem két új kereket. Mavic Ksyrium Elite. Egyenlõre tapasztalat nincs róla, mert még nem volt idõm beszerelni, de gyönyörû és viszonylag könnyû (viszont drága) és megmaradt edzõkeréknek a 600as agy +Mavic gp4+dt 2mm felállás.

#34171
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Na akkor elvileg megoldható itthon a hátsó agy, majd utána járok. Elsõt viszont még mindig nem találok sehol (na jó nagyon nem szakadtam meg a keresésben:)). És várok ötleteket 32 küllõs szingós felni ügyben is, valami jó kompromisszum könnyû, tartós, olcsó, beszerezhetõ ;)
Asszem két kereket fogok kérni névnapomra:)

@Alonso a Decathlonban a Vento csak akció volt vagy ott ez az ára?

Mi a súlya egy ilyen Vento szettnek?

#34172
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Nekem is montis amclassic agy van hátul az országutiban, kerékpárboltban esztergáltak le valamit a záróanyából, tengelybõl asszem. Nekem legalábbis ezt mondták, és tökéletes a mérete.
Még egy mondat ezekrõl az agyakról, ugyanezek az amclassic licensz wtb agyak vannak a montimban és 1 év nagyon lájtos használat kikészítette a hátsóagy egyik csapágyát. Nagyon nehezen tudtam csapágyat szerezni bele.
Szóval könnyûek nagyon de egyáltalán nem tartósak.


Nekem több, mint két éve van bent az outimban, semmi gond vele

#34173
tyutyu

tyutyu

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Nekem is montis amclassic agy van hátul az országutiban, kerékpárboltban esztergáltak le valamit a záróanyából, tengelybõl asszem. Nekem legalábbis ezt mondták, és tökéletes a mérete.
Még egy mondat ezekrõl az agyakról, ugyanezek az amclassic licensz wtb agyak vannak a montimban és 1 év nagyon lájtos használat kikészítette a hátsóagy egyik csapágyát. Nagyon nehezen tudtam csapágyat szerezni bele.
Szóval könnyûek nagyon de egyáltalán nem tartósak.

#34174
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

(ha szabvány tengelye van annak az agynak)


Nekem már kétszer, két különbözõ helyen is megcsinálták. Amikor a fiximet építettem, a leggagyibb B+ flipp-flopp agyat vettem és kicseréltettem a sima, M10 anyás tengelyt gyorszárasra. Kicsit szívott vele a szervíz, mert nem volt szabvány, de elég hamar lett rá meoldás. Még mindig az a véleményem, hogy csak akarat kérdése, de abban igazad van, hogy nem mindig nem úgy, hogy leveszem a polcról a másik tengelyt, berakom, oszt jóvan.

#34175
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
(ha szabvány tengelye van annak az agynak)

#34176
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Persze, hogy megcsinálják, ha van 130-as AmClassic (oúti) agy a készletükön, vagy neked. De pont az a gond, hogy nincs! Azért kínálták a 135mm-set, mert csak az volt, és szerintem most sem lehet kapni oúti AmClassic hátsó agyat kis országunkban. Nekem egyszer szerencsém volt, a Pro Bike révén...


Szerintem félreértettél: csupán csak a tengelyt kell kicserélni a montis agyban 130 mm-re és máris outi agy lesz belõle. Aki ezt nem tudja megcsinálni, az zárja be a boltját.

#34177
53/11

53/11

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
most 16ezerert volt r500-as kerek a decathlonba, de eleg gyorsan elfogytak. szerintem valaki ezt hirdeti most 32ert az apro-ban :) egyebkent van par jo cucc, gumik, ruhak stb

#34178
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Persze, hogy megcsinálják, ha van 130-as AmClassic (oúti) agy a készletükön, vagy neked. De pont az a gond, hogy nincs! Azért kínálták a 135mm-set, mert csak az volt, és szerintem most sem lehet kapni oúti AmClassic hátsó agyat kis országunkban. Nekem egyszer szerencsém volt, a Pro Bike révén...

#34179
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Ezt én is meg tudom erõsíteni, egy másik boltban (is) megcsinálják ugyanezt, és akkor már nem kell feszegetni a vázat...
Péter


Persze, ezt bármelyik szerelõnek meg kell tudni csinálni. Ha valakinek visszautasítják egy ilyen jellegû kérését, az nyugodt szívvel amatõrözze le az illetõ szakboltot és szakembert.

#34180
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

Nekem is ilyen - eredetileg 135 mm-es - hátsó agyam van, a Kerékvárban simán átszerelték 130 mm-re.

Ezt én is meg tudom erõsíteni, egy másik boltban (is) megcsinálják ugyanezt, és akkor már nem kell feszegetni a vázat...
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)