Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33901
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Jaja!
Ez az oval kormány teljesen zsír! Tavaj brinyóval jártam Pesten melózni és én is átalakítottam a kormányt, de mivel nem kaptam a lejjebb bemutatott kormányt gyorsba (vagy drága volt) egyenes monti kormányt tettem fel egy deore Lx fékváltókarral. Nekem marhára bejött a pesti forgalomban, sokkal jobb, mint a hagyományos kormánnyal lavírozgatni a kocsik között. Fent fogod a kormányt úgy is és így közel van a fék, kiegyenesettebben ülsz, így jobban átlátod a forgalmat stb.
Szóval a kormányt támogatom szocsek mert nekem is bejött, az áttételt pedig te érzed! Ha úgy érzed kellene egy kisseb sor elõre, akkor rajta, nem ciki ez, nem mindenki versenyzõ, vagy Ulrich, hogy felhúzza a hátán a hegyre az egész Tourt....
Viszont ezzel az a baj, hogy ha 3-as hajtókart teszel fel, akkor cserélni kell az elsõ átdobót, a hátsó váltót egy nagyobb kanalasra, a fékváltókart, vagy a váltókart (ha külön van), és lehet a láncot is, szóval nem kis móka ez...

#33902
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
A kolléga erre gondol:
Feltöltött kép

és nem erre:

Feltöltött kép

Nekem is olyan van, mint az elsõ. Teljesen király, csak drága.

#33903
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Helló Szökken!
A lánckerekes kérdést nem értem...
Idõfutam kormány: Marhaság. Kerékpár idõfutamra, közép és hosszútávú triatlonra találták ki. Triatlon: a felsõtest pihentetése (úszás után a bedurrant felsõtest "szívja az oxigent), aero pozíció! Nekem van, de minek? Mivel nem használom naponta, ezért még a triatlonon sem teszem fel már, hiszen teljesen más pozíció, az egész testedet át kellene szoktatni stb...
Sztem nem éri meg, de ez csak az én véleményem, vannak itt okosabbak is...
Ja és sokkal balesetveszélyesebb is!
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33904
szocsek

szocsek

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Egy éve Merida880-t hajtok (ne cikizzed! életkor/testsúly/jövedelem szempontból optimális - és egybént is jó egy öreg amatõrnek), csak úgy tekergetek erre-arra családdal és egyedül. Ezek után:

1. A lánckerekeket cserélném kompaktra (nagggyon-naggggyon meredek hegyek vannak Budán...), de vmit olvastam, hogy a Shimano (nekem Sora) nem nagyon szereti. Tudtok errõl vmit? Kompakt vagy tripla - mit javasoltok?

2. Városi nagy arcok mintha az idõfutam-kormányt preferálnák (v.ö. pl. BikeMag 2006. Jan-Feb, Jancsika cikk). Belevágjak? (a nyeregben töltött idõ max 10%-ban fogom az ökör szarvát legalul...)

#33905
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Hát igen, necces, necces. Bár tudok egy eladót, de az csak elsõ :( meg van vagy 11 éves
evansbikes.co.uk, talán lesz nekik kerkészett nélkül is...

#33906
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Kerékvárban volt a'szem tavaly egy vázszett (váz+villa). 30-ra emlékszem.
Én 17-ért adtam el, Ritchey stucnival, nyeregcsõvel. Persze megbántam már többször is, de akkor kellett a pénz.
4500 km alatt remekül viselkedett.

#33907
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Szia Henger, köszi a választ.Most van egy ilyen eladó váz a bikemagon 25.000.-ért.Én régen láttam egy ilyen gépet egy boltban és nagyon tetszett.Különleges a festése és ...na szóval tetszik.A mostani ~2000grammos vázamat akarnám lecserélni valami könnyû,olcsóra:). lNem tudom beleugorjak-e.Mali Magician Road is gyönyörû és az is könnyû a legkissebb ~1300gr.

#33908
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
2004-óta nem gyártják, sztem nem régen hagyták abba.
54-es nncs belõle. 52-56-60.
A váz nem nehéz. Saccra 1500-1800g kzött lehet. A komplett bicajom volt 10 kg.

#33909
sholtz222

sholtz222

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok.
Egy 54 es Caprine SpeedMax outi váz vajon hány grammos lehet?És vajon miért nem gyártják már?Vennétek olyan vázat amit már régóta nem gyártanak?Vagy alternatíva még a Mali Magician Road.
Üdv.

#33910
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
SAjnos Mavic agyat külön nem lehet kapni, csak gyári kerékszettben, legalábbis nálunk. Már régóta vadásznék rá, mert Mavic opennal, vagy reflexszel könnyebb és valamivel olcsóbbat lehetne fûzetni, mint a gyáriak.
PErsze, nincs olyan hogy össze kell kopjon a felni-fék, vagyis az már kopottságot jelent. A fékgumi pontos beállítása fontos, mert he feljebb van csak 1mm-t, akkor is kivájja a felni széle, a fékgumi meg koptatja a külsõ oldalfalát.
Vinkler: gratula a Biondóhoz! Jó az érték/minõség aránya.

#33911
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
A Mavic agy az iparis. A sügér Shimano meg Campa az meg nem

#33912
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Gratula!
Jó idõt mennyiért adtak volna hozzá opcióként?


Meglesz az is nyugi!:D

#33913
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

okéés na
csak most rendelted meg??
vagy ez milyen báyk?? nem a biondos??

De a Biondo-s!
Ma voltam bent megbeszélni a részleteket. Idáig alkudoztunk...

#33914
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Várjuk a képeket a paripáról!

Fékes kérdés: Régen volt már „hagyományos felnifékem” nagyon, így egy kicsit el vagyok tõle szokva. Mennyi idõ alatt, vagy inkább kb. hány kilométer után kopik össze a fék-felni? Jelen esetben egy shimano fék-kerék comboról beszélünk.

Lehet, hogy nagyon lúzer vagyok, de nekem nem kellett soha összekopnia:chin: Nekem mindíg akkor fogott a legjobban mikor cseréltem. De az is lehet, hogy túl sokáig koptattam a régit azért volt olyan érzés.
Nem láttatok valahol mostanában "ipari csapágyas" agyakat? Egyáltalán milyen alternatívák lehetnek?
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33915
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Ja!
Ma megrendeltem a BÁJKOT!!!! :D

Gratula!
Jó idõt mennyiért adtak volna hozzá opcióként?
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33916
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás
Várjuk a képeket a paripáról!

Fékes kérdés: Régen volt már „hagyományos felnifékem” nagyon, így egy kicsit el vagyok tõle szokva. Mennyi idõ alatt, vagy inkább kb. hány kilométer után kopik össze a fék-felni? Jelen esetben egy shimano fék-kerék comboról beszélünk.

#33917
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
okéés na
csak most rendelted meg??
vagy ez milyen báyk?? nem a biondos??
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#33918
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Ja!
Ma megrendeltem a BÁJKOT!!!! :D

#33919
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Szerintem peremes szingó felni márpedig nincs!
A peremes szingó gumi lényege, hogy a már meglévõ peremes felnire rá lehet tenni és nem kell hozzá belsõ. Magasabb nyomással lehet használni és gyorsan lehet cserélni!

#33920
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Pályára nyugodtan vehetsz szingós felnit és gumit, oda egyértelmûen való, sõt a leginkább. Oútra kétséges a dolog. UGyan még én sem hallottam peremes-szingós felnirõl, de kitudja, lehet, hogy újabban létezik (vagy az a bizonyos boltosnak nem volt fogalma a kérdésrõl). Summa summárum: peremes felnire jó a peremes-szingó, a sima szingó nem, csak szingós felnire.