Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32921
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Láncból leginkább SRAM-ot érdemes venni, már csak a könnyû kezelhetõsége (szétszedheted) miatt is.
Az árával se lehet gond, jövõre lesz már 10-es is kapható.

PC-58-at 4000 Ft-ért kapsz a bicóhoz.
Ha régi a sor, cseréld le azt is!
BMaFTe

#32922
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Én a helyedben egy patentszemes Sramot vennék.
A Shimano láncokról már sok rosszat hallottam (hamar nyúlik, hogy gyakran kelljen cserélni)
A jelenlegi Dura-ace láncok 10 sebességes rendszerekhez vannak, szóval neked nem jó.


viszont állítólag a fogaskeréksorral azonos márkájú láncot érdemes... ami nem biztos hogy igaz, csak hallottam ezt is.
és ha láncot cserélsz, szükség lehet racsnicserére is. egy racsni 1 v. 2 láncot bír ki, úgy tudom.

#32923
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Mathias, remélem, nem most elõször cserélsz láncot, a 7es 600as szett nem mai :) A helyedben, ha nem akarsz szettet cserélni, szétnéznék a helyi boltokban, maradt-e valami régi "kincs", mer elõfordulhat

Zsola_, a kerék tuti bírná, láccólag elég sok küllõ van benne :)

#32924
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Sziasztok, van egy országútim 7-es shimano 600as szettel.(nem fék-váltókaros) És úgy érzem kéne már láncot cserélnem, amire egyébként ezek vannak írva: Dura-Ace 8Y UG. Milyen láncot vegyek? Vagy tök mindegy?

Én a helyedben egy patentszemes Sramot vennék.
A Shimano láncokról már sok rosszat hallottam (hamar nyúlik, hogy gyakran kelljen cserélni)
A jelenlegi Dura-ace láncok 10 sebességes rendszerekhez vannak, szóval neked nem jó.

Amúgy ha Tatabánya közelében flangálsz, nekem pont van egy vadi új 7-es láncom. ;)
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32925
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Sziasztok, van egy országútim 7-es shimano 600as szettel.(nem fék-váltókaros) És úgy érzem kéne már láncot cserélnem, amire egyébként ezek vannak írva: Dura-Ace 8Y UG. Milyen láncot vegyek? Vagy tök mindegy?


én csak azért írok, hogy legyen valami válaszod... amúgy nem sokat értek hozzá.
az UG ha jól tudom, egy fontos jelzés, mert megvan, hogy melyik fogaskerék-szett melyik láncokkal képes normálisan együttmûködni. tehát UG-s láncot vegyél, vagy valami kompatibiliset, és persze 7 fokozatút. vagy a 8Y az nyolcas? mindegy, ami jó 7-esre is, olyat :)

#32926
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Szerintetek huzamosabb ideig bír 80 kilót egy ilyen szett ?

http://apro.bikemag....ct=25522&cat=59

#32927
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Sziasztok, van egy országútim 7-es shimano 600as szettel.(nem fék-váltókaros) És úgy érzem kéne már láncot cserélnem, amire egyébként ezek vannak írva: Dura-Ace 8Y UG. Milyen láncot vegyek? Vagy tök mindegy?

#32928
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
felkúsztunk ma a jános hegyre a szilágyi erzsébet fasor felõl. így elsõre néha majdnem kiköptem a belem, de jó buli volt:)
nade lefelé...nincs jobb, mint lefelé jönni onnan vagy a majdnem vízszintes lejtõn, ahol normál ülésben is elõreesek majdnem és utána tovább egy olyan rázós úton, h szarrá rázza csuklóm. szörnyû ez a kecskeszarv kormány meg a merev villa az ilyen utakon. most elõször hiányoltam a teleszkópot:)

#32929
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Sziasztok!, párszor szedtem már szét hátsó váltót, de csak most tûnt fel, hogy a felsõ irányító görgõnek 1mm-es holtjátéka van szemben a láncfeszítõvel ami teljesen mozdulatlan, mi ebben a logika ha a minél precízebb váltásról van szó?? a váltó elmozdulására ilyenkor csak 1mm késéssel reagál a görgõ...


A Shimanonál van ilyen, Centeron-mechanizmusnak hívják és elvileg arra hivatott, hogy kompenzálja a nem tizedmm-re pontos indexes hátsóváltó beállítást. Mivel gyakorlatilag lehetetlen tized mm pontosan a hátsóváltó görgõit pontosan az egyes fgk-kek alá belõni, a lánc mindenképp kanyarodik kicsit.A Shimano úgy gondolja, hogy inkább a 2 terelõkerék között legyen egy kicsit ferde a lánc, mintsem a felsõ terelõ és a fogaskerék között, ami rövidebb szakasz és jobban feszülõ lánc miatt nem árt ha felül van egy kis mozgási tér. (A felsõ görgõt a használt fgk "alá húzza")

#32930
trepps

trepps

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
Sziasztok!, párszor szedtem már szét hátsó váltót, de csak most tûnt fel, hogy a felsõ irányító görgõnek 1mm-es holtjátéka van szemben a láncfeszítõvel ami teljesen mozdulatlan, mi ebben a logika ha a minél precízebb váltásról van szó?? a váltó elmozdulására ilyenkor csak 1mm késéssel reagál a görgõ...

#32931
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Egyetértek t-works-el. Nekem is a canti fékkar jött be. Abból bármelyik használható, de ha elfogadsz egy tanácsot, akkor ne valami mûanyagot vegyél. Az egyszreû alu öntvény karok is sokkal jobbak.

#32932
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Országúti fékhez régi, canti-fékkar kell. Használni lehet Vfékkarral is, de megállni nem

sztem meg pont fordítva... a V-fékes húz több bowdent...szóval használd nyugodtan V-fékes fékkarral nekem is van így szerelt bringám, igaz, kétforgáspontos fékkel és parádésan mûködik, régebben egyforgáspontossal is ment. Inkább az a "baj", h nagyon hamar fognak a fékek, de ezek már édes gondok :)

#32933
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Országúti fékhez régi, canti-fékkar kell. Használni lehet Vfékkarral is, de megállni nem

#32934
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni munkábajárás céljából egy ien, vagy ehhez nagyon hasonló gépet: http://apro.bikemag....p?product=26486 A kormányt egyenesre cserélném, a kérdésem, hogy milyen fékkarral kompatibilis az ien és ehhez hasonló outi fékek bovdenhúzása.

A segítséget elõre is köszönöm szépen!

Én lecserélném a féktesteket is két forgáspontosra. A bovdenhúzáshoz nem tudok hozzászólni, de Matuzék honlapján sok egyenes kormányos bringa van lefotózva nagy felbontással, hátha lehet valami ötletet lopni...

#32935
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Tapasztalatból mondom, a rozsda eltávolítására nincs gyorsabb és alaposabb mint az RO-55.


Nem is mondtam... De kitartok a drótkefe mellett:D

#32936
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Kolléga! :)

A WD-40 kiváló korrózióGÁTLÓ, mivel olajszerû réteg marad utána. (Természetesen a kezeken mindig nagyobb mértékben...) De ez nem azt jelenti, hogy kiváló korrózióMENTESÍTÕ. Lánckenésre tényleg alkalmatlan (szvsz), csavarlazításon, fúráson kívül másra nem használtam még.
Tapasztalatból mondom, a rozsda eltávolítására nincs gyorsabb és alaposabb mint az RO-55.

Nesze:
http://www.meteor.hu...wd40/wd40a.html ;)

#32937
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni munkábajárás céljából egy ien, vagy ehhez nagyon hasonló gépet: http://apro.bikemag....p?product=26486 A kormányt egyenesre cserélném, a kérdésem, hogy milyen fékkarral kompatibilis az ien és ehhez hasonló outi fékek bovdenhúzása.

A segítséget elõre is köszönöm szépen!


Leginkább BMX, ill. van a shimanónak egyeneskorményos oúti szettje is, abban van MTB stílusú fékkar oúti fékhez. LX vagy XT legkisebb bowdenhúzásra állítva állítólag szintén nem rossz. Mondjuk az ott a képen egy régi középhúzós féktest... lehet hogy nem lehet sokat kihozni belõle semmilyen fékkarral, meg nem kizárt hogy más (több?) bowdenhúzást is szeret, mint a modernebbek. Nem tudom... De a bicó szép.

#32938
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Kolléga, a WD 40 jelentése Water Displacement, 40th attempt. Eredetileg is korrózióvédelemre fejlesztették ki. Kenõanyagnak szakértõ vélemények szerint inkább csak közepes vagy az se. Nesze: http://en.wikipedia.org/wiki/WD-40

#32939
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
WD-40 az inkább kenõanyag (fúráshoz ha életlen a fúrószár jól jöhet berágódás ellen), ill. van tisztító hatása is a benne lévõ higító(szerûségnek) köszönhetõen.
Az RO-55 kifejezetten rozsdamaró, akár meg is töltheted vele a vázat, aztán hagyon hogy szépen a monoblokknál kifolyjon. :P De én nem tökölnék a helyedben rozsdátlanítással, mivel a "száraz" fajtával van dolgod, ami nem hogy lassan, de szerintem semmilyen mértékben nem fajul tovább. Max. a nyeregcsõnél... hogy könnyû legyen szerelni.
Tényleg, az a lyuk amit találtál, milyen céllal lehet ott? Nem a monoblokk alján van, "leeresztõ" lyukként?

#32940
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Sziasztok!

Szeretnék vásárolni munkábajárás céljából egy ien, vagy ehhez nagyon hasonló gépet: http://apro.bikemag....p?product=26486 A kormányt egyenesre cserélném, a kérdésem, hogy milyen fékkarral kompatibilis az ien és ehhez hasonló outi fékek bovdenhúzása.

A segítséget elõre is köszönöm szépen!

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"