Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#31661
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Melyik 105? A mirage egyébként nem a 105 kategóriája. Nekem Veloce van, elõtte egy régebbi 105-ös volt és a Veloce sokkal jobb. Persze ez nem az új halowtech-es volt!

#31662
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Szettet lehet venni kimondottan agyak nélkül!
Én is 100 kg vagyok és gyárilag fûzött Gipiemme Twin 716-os kerékszettem van! :D (Ez a kerék mennyibe fog kijönni?)

#31663
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Sziasztok!

Egyik ismerõsöm feltett egy hajtómûves kérdést, és a véleményetekre vagyok kiváncsi:
Shimano 105 vs Campa Mirage?

Várom a válaszotok.
Köszi,
Sp

#31664
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Akkor ok. 150ért van az új szett agyakkal? Az nagyon jó ár szerintem. Gondolom nem mo-ról.

#31665
gbalazs

gbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Remélem, hogy van benne, és nem a monoblokkba fúrják a megbeszélt 32 likat! :)

#31666
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Biztos van a szettben agy? Általában nem szoktak lenni.(8darabosak)

#31667
gbalazs

gbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Hja, a gyárilag fûzött kerék nem rossz, de az alábbi érveim vannak a saját fûzés mellett:
1. Az ultegra szettben vannak kerékagyak, csak nem dobom már ki :)
2. Normális gyári kereket nem láttam 75.000Ft alatt, és nem is tetszett.
3. 100kg vagyok, nem mernék egy 16/20 vagy 20/24 kerékszettre felülni.

Tehát fûzetek egy frankó 32/32 ultegra agyas Gipiemme-t. Hát nem igazam van? :lol1:

#31668
gbalazs

gbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Üdv, bájkostársak!
Örömmel közlöm, hogy a küllõkön kívül mindent megrendeltem az új bringához. Végülis Gipiemme Tecno 716 Classic felniket vettem, remélem, bírják a magyar utakat. Küllõkben a DT Aerolite eléggé tetszik, de nem találok árat hozzá, van info-tok róla? 2065g lesz a szet végül, ami nem egy profi futamsúly, de a magamfajta potrohos öregurak elkaristolnak ennyivel is. :)
Ha kész lesz, mutatok fotókat, akit érdekel.
Még egy fontos kérdés: gyártanak még szarvasbõrbetétes nadrágot? Ehhez is segítséget kérek.
Köszi.

#31669
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Én is a gyárliag fûzött kerék mellett teszem le a voksot. Mavic Ksyrium Equipe-et használok ... a szörnyû bükki utakat eddig több mint 2000 km után nagyon tolerálja ...

#31670
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
nekem is Gipiemme kerek van és meg vagyok vele elégedve ugyan még csak 2k t raktam bele idén de nagyon jól bírja

#31671
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Mindenképen te akarod fûzetni a kereket, a sh agyakra? Nem gondolkodtál egyárilag fûzött kerékszettben?
A biondóban egyébkénet lehet Gipiemme, Mavic felniket is kapni. Néha fellelhetõ egy-két ambrosio is. Különben én a DT-t ajánlom.

#31672
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
Mach1 küllõ is elõfordul .....és olcsóbb is mint a dt/sapim duó...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31673
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Küllõk között ne is keress Dt és Sapimon kívül mást, mert ezek a megbízhatók, arról nem is szólva, hogy külön csak e kettõt lehet kapni (egyébként meg gyári kerekekben vannak mások, vagy pld a Wheelsmith).
Felnibõl tényleg nincs nagy választék, nálunk MAvic, Sun, Mach, Fir, és esetleg régi elfekvõ fajták egy-két boltban. AmClassic csak neten kapható, de 100eur és feletti áron, a Zipp szintén és 400-600eur (!!), ITM meg Miche felnirõl nem tudok hogy létezik, viszont újabban van Niobium felni (magnéziumos) nagyon jó tömeggel, de az ár megint 100eur környékén. Szóval szerintem a legjobb amit lehet venni MAvic Open pro (most feketében van a Bringavilágban), merev, viszonylag könnyû és tartós, a Sun assult valamivel könnyebb, de a merevsége rosszabb.

#31674
gbalazs

gbalazs

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Üdv mindenkinek!
Úgy néz ki, az Ultegra szett meglesz, 150-ért találtam és még nem is kezdtem alkudozni :)
Viszont küllõkrõl semmi elképzelésem. Mondjuk felnirõl sem. DT küllõket látok a neten csak, kik gyártanak még elfogadható (nem kell csúcs) küllõt?
Jóízlésû kerékpáros fûzhet fekete küllõt fekete felnivel és polír aggyal? :chin:
Ha valakinek van felni ötlete, azt is megköszönöm, mert amit láttam, az vagy nem tetszik, vagy nem kapható. Látott már valaki itthon új AmClassic, Zipp, ITM vagy Miche felnit? Ha igen, hol?
Elõre is köszi.

#31675
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Nero: 165cm magassághoz a klasszikus geometriájú vázaknál kb. az 52-es a jó (vagy a páratlan számozásúaknál 51), ha slopingos vagy egyéb huncutságok vannak, akkor személyesen kell megnézni, mert az ejtési szögektõl függ, itt általában nincs számozás, hanem betûjel, neked a szögtõl függõen kb. S, vagy M-es körül kell nézegetni.

#31676
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Gyuri: Amit írsz a váz-méret-merevség stb. dolgokról igaz, de 1-1 méret különbségben minimálisan lesz könnyebb és merevebb, arról nem is szólva, ha eggyel kisebbet veszel vázban, a nyeregcsõben lehet, hogy nem lesz elég a 250-270mm, tehát nagyobbat kell veni ami ugye tömeg/légellenállás (:-))többlet. Az 57-es váz pont jó méret neked (és még az 56-os is jó lenne, vagy akár klasszikus geometriájú 58-as váz) a felsõcsõhossz is arányos a vázmérethez, a vázgeometrián lehet finomítani utólag is a nyeregcsõ és a stucni változtatásával ("ha rövid a karod, told meg egy kisebb stucnival" de pld. 90mm kisebb stucnit nem ajánlom). Ahhoz hogy minden abszolút stimmeljen, nem szériavázakat kellene venni (vagy nagyon utánamenni, amire nem biztos hogy van lehetõség), hanem sajátméretre készített vázat, amivel szórványosan foglalkoznak, csak vagy beszûkíti az egyéb váalsztási lehetõséget, és/vagy drágább lesz.

#31677
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok!
Vázméretem helyességét illetõen volna pár kérdésem a témában jártas sporttársak felé.Bringám 57-es(üléscsõ c-t) a felsõcsõ szintén 57cm(vizszintesen mérve c-c,homlokcsõ-üléscsõ)10cm 6fok stucnival.
Ehhez jön 1 gnom testalkat a köv.adatokkal:
178cm magasság,87cm lépéshossz,66cm karhossz,65cm felsõtesthossz.E parameterek a kuota.it config.szerint mért adatok.Néha bringámat kicsit hosszunak érzem de van amikor teljesen jól elvagyok vele(rajta).Több bringást
már kérdeztem,van aki szerint jó,van aki azt mondja egy kisebb(55cm felsõcsõ)lenne az ideális.A kuota konfig.szerint érdekes dolgok jöttek ki.
77cm ülésmagasság-ez ok.57cm nyeregcsõ ez adva van.54cm felsõcsõ 120-as
stucnival na ezzel nem tudok mit kezdeni.Javasolt méret:XL 58nyeregcsõ,57felsõcsõ.Az orbea és a kuota kharma egyéb paraméretei nagyon közel vannak.Tehát ezek szerint passzol hozzám a vázam.Ha viszont egyel kisebb
méretüvel mennék minden méret 2-3cm-el kisebb lenne.Ez annyit jelent hiába van 2cm-el közelebb a homlokcsõ,2,4cm-el lejebb van a kormány ha ugyanannyi hézagológyürüt veszünk.tehát a jobb légellenállást a derekunkkal
fizetjük meg.Valóban igaz,hogy kisebb váz jobb súly,nagyobb merevség,kevesebb menetkényelem-ez való a versenyorientált rájdereknek-mig a nagyobb váz több kényelem,nagyobb súly.kevésbé merev?
Fennti agymenésemhez ha valaki tud építõ jellegû hozzászólást elõre is köszönöm.Üdvözlettel mindenkinek Gyuri

#31678
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
165 majdhogynem átlagméret profi országútisok közt.:)

http://www.kuota.it/...ure/index_e.htm
itt van egy kalkulátor

#31679
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
165 nem olyan extrém. Sztem kiválóan ellennél te egy 50-es vázon, de nemtom, és sokkal magasabb vok.

Mindenesetre semmiképp ne az MTB méretezésbõl indulj ki, az teljesen más tészta. Az montiknak az ejtett felsõcsõ miatt 5 centivel rövidebb a nyeregcsöve, emiatt a két méretezés eltér.

#31680
NeeRO

NeeRO

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!

Országúti bicajt szeretnék venni.
A gondjaim a méretekkel vannak :(

165 cm "magas" vagyok. Tud valaki olyan országúti-márkát, ami gyárt ehhez a mérethez bicót? Mondjuk úgy max. 17,5"-esre gondoltam (kb. 44,5 cm) max. 130 ezer forint értékben. Szerintem nekem az ideális 16,5"-16" körül van.

Ugyanis átnéztem az összes nagy márka oldalát, de csak 18-as vagy magasabb vázak vannak...

Köszönöm a segítséget!