Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34209 hozzászólás a témában

#31701
Mihók

Mihók

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
69kg vagyok, megpakolva max 74 kg. De a múlthéten csak lightosan csordogáltam, egyik barátommal beszélgettem és nem patkáztam meg dúrvultam. Még mielött elmentem tekerni fújtam 8barig a kerekeket.
Új a belsõ és a külsõ is. Szal minden ok. :S
Lehet besértõdött a brinyóm mert nem rá figyeltem? :D

#31702
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Sztem a külsõnek-belsõnek nem sok köze van a felütésekhez.
3 dolog számít:
Testsúly - ez állandó
Guminyomás - bizti megvolt a 8 bar? Lehet h ereszt és adigra már csak 5 vagy 6 volt.
Technika - Pontosabban, magasabban kéne ugratni a padkákat, kikerülni a gödröket stb.

#31703
Mihók

Mihók

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Köszi a választ fiúk! :) Ok, majd belinkelek képet is a legközelebbi defektnél (mert már betapasztottam és összeraktam), ami lehet még a héten lesz :D
Egyébként hosszanti vágásról van szó, elég picike a lyuk, de pár másodperc alatt leereszt.
Nem becsípõdés mert jól bemaszíroztam. A védõszalag is a helyén és a felni sem sorjás.
Most vagy vegyek egy pár latexes belsõt 3000 hufért ami állítólag bírja a felütést vagy vegyek egy új külsõt (nagyobb szövetsûrûséggel) amivel lehet megint ugyanott leszek? Vagy mindkettõt és akkor még idegesebb leszek, ha defektet kapok? :D :(
Akinek van még efféle tapasztalata az kérem ne fogja vissza magát!

#31704
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
ha nem kaptál választ valszeg senki se tudott segíteni mert másképp írtak volna.egy ilyen herkentyû tuti drága és szerintem csak milliós árfekvésû biciklikhez kell

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#31705
postás

postás

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Tudom, hogy nem ide vág a kérdés (ezért elnézést kérek), de a bicajlaket témában nem kaptam választ. Tehát:
Tudtok valamit a chip-es védelemrõl? Hol lehet ilyet venni és kb. mennyiért? A csoportos rendelés olcsóbb?
Amúgy a következõröl van szó: valahol elrejtesz egy kis jeladót a gépedben, és ha ellopják, akkor szólsz az üzletnek hogy keressenek rá a te chipedre...
Elvileg van ilyen. Külföldön biztos.

#31706
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Amikor felteszed a gumit, nézd meg, hogy nincs-e becsípõdve valahol a belsõ (a belsõ egy része kivülreked a külsõn), ezt nem olyan könnyû észrevenni, emrt a belsõ és a külsõ pereme is átalában fekete. Bár nem biztos, hogy ez az ok, mert a felfújásnál meglátszana, vagy a tekerés elején durrana ki. a Másik lehetõség maga a Detonátor külsõ, amire még csak panaszt hallottam, valószínû, ha kicseréled, megszûnik a defektsorozat (az ilyen sorozatoknál általában a külsõ a ludas).

#31707
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Linkelj már be légyszíves egy fotót amin látszik a felni, a gumi és a fék(pofa) ... akkor talán látunk valamit ...

Sziasztok valaki segítsen mán, hogy mit csináljak, h ne harapódjon ki állandóan a belsõm. Országúti virslim van és 8 bar van belefújva én 70 kg vagyok szal minden optimális és mégis mindig beleharap a kígyó. :) Maxxis detonator külsõm van és Mach1 cfx a felnim. Még annyit, hogy ma kb 11 km/h -val gurulgattam és elöl is, meg hátul is defektet kaptam. Teljesen tanácstalan vagyok. :(



#31708
Mihók

Mihók

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok valaki segítsen mán, hogy mit csináljak, h ne harapódjon ki állandóan a belsõm. Országúti virslim van és 8 bar van belefújva én 70 kg vagyok szal minden optimális és mégis mindig beleharap a kígyó. :) Maxxis detonator külsõm van és Mach1 cfx a felnim. Még annyit, hogy ma kb 11 km/h -val gurulgattam és elöl is, meg hátul is defektet kaptam. Teljesen tanácstalan vagyok. :(

#31709
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Még nem tom. Illetve itt: http://biker.hu/?m=3... 7300a duron, de az FSA oldalán duron X van. nem tom árban van-e különbség.
De van 1 srác aki hoz FSA cuccokat azt mondja sokkal olcsóbban mint az itthoni árak, de õ majd jövõhéten tud pontos árat mondani.

#31710
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
hmm mathias, mennyibe fáj egy ilyen??naggyoon szééép:)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#31711
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Elvileg igen, de az átmérõ méreteken (1" vs 9/8") figyelni kell még a csapágy beépítési magasságára is ( ugyanis ha az új magasabb, akkor elõfordulhat, hogy a villa lesz rövid).

#31712
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Röviden: elvileg igen.

Menetesbõl 2 féle van, 1" és 1 1/8 ". ez 1"-os, abból is a legelterjedtebb, minden mérete a fõ szabvány

22,2mm a stucni lábának az átmérõje (=villanyak belsõ átmérõje)
26,4mm a villán levõ kónusz vagy mi a pöcsöm helyének mérete
30,2mm a vázba való csapicsésze mérete

Ha a te bicódon is minden 1" alapszabvány, akkor jó bele.

Full méretgyûjtemény: http://sheldonbrown...._h.html#headset

#31713
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Köszönöm a mûhelytippeket.

Még az lenne a kérdés hogy az öreg olasz országútim menetes kormánycsapágyát le tudom-e cserélni erre:

http://fullspeedahea...roduct&taxid=34

Írnak valami méreteket de nem tudom jó-e nekem.

#31714
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

Na viszont ez engem is érdekelne, mert én is SH-t szeretnék!
Én ezt néztem ki:
http://www.sunhelmet...caschibike1.asp#

Csak nem tudom, hogy hol vehetném meg...


én Gyõrben vettem a Lelkesnél. sztem ez a modell az enyém utóda...

#31715
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Én outi szerelõt a vár kerékpárban tudok. Én is oda hordom és eléggé vágják a dolgot!
1011 Budapest, Hunyadi János út 4

#31716
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

köszi minden hozzászólónak. elmentem és válogattam,végül egy SH+ bukó lett a befutó,egész pofásan néz ki,sok szellõzõ is van rajta,meg egy egész lepkehálószett!!! :scared:


Na viszont ez engem is érdekelne, mert én is SH-t szeretnék!
Én ezt néztem ki:
http://www.sunhelmet...caschibike1.asp#

Csak nem tudom, hogy hol vehetném meg...

#31717
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
Belvárosban a Corratecben biztos..vagy NEllában...
I .kerben a Bikeart, vagy Gyapi Bluecet..
17.-ben netudok.

#31718
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Tudtok nekem mondani mondani pesti(17.ker elõny, de belváros is jó) szerelõt, aki megbízhatóan szerel országútit?

Konkrétan a 6400as Shimano agyon kéne kazettatestet cserélni. Csernyééknél megcsinálnák, de õk nagyon messze vannak tõlem.

#31719
postás

postás

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Halihó! Van valakinek tapasztalata Rigida Speed Xippie kerékrõl?

#31720
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
köszi minden hozzászólónak. elmentem és válogattam,végül egy SH+ bukó lett a befutó,egész pofásan néz ki,sok szellõzõ is van rajta,meg egy egész lepkehálószett!!! :scared: