Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#31641
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
én csak 2 dolgot írnék le ezzel kapcsolatban
O’Grady
Cervélo R3

#31642
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Válasz képpen:
Specialized S-Works Roubaix SL
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#31643
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Trek softtail a Paris-Roubiaix-n:
Feltöltött kép Feltöltött kép

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#31644
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

De le lehet, de ott nincs semmi amit megfordíthatnék...

nekem is ilyen van, csak prestához jó a gyûrûje

#31645
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Triviális válasz: mert nehezebb :P

Egyébként kb 1000x ok lehet... kiforottabb gyárstástechnolóhgiától a más geometria egyszerûségén át, egészen az anyag minõsége, labirintus tömítés kialakításáig.

#31646
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Mi lehet az oka, hogy az ebike-on a 5600-as shimano 105 agyak olcsóbbak, mint az 5500-as?

#31647
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

És a fejet nem lehet letekerni?

De le lehet, de ott nincs semmi amit megfordíthatnék...


#31648
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
És a fejet nem lehet letekerni?

#31649
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Szerintem ez is forgatható! Vagy ha nem, akkor arra figyeltél, hogy a lezáró felfelé van nyitva! (Na ez hülyén van leírva) A fül, amit általában le kell, hajtani, hogy fújjon, ezen a pumpán fel kell húzni, hogy jó legyen! (ha jól emléxem)

Ezen nics lezáró

http://www.extremevi...es/sks/wese.jpg


#31650
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Szerintem ez is forgatható! Vagy ha nem, akkor arra figyeltél, hogy a lezáró felfelé van nyitva! (Na ez hülyén van leírva) A fül, amit általában le kell, hajtani, hogy fújjon, ezen a pumpán fel kell húzni, hogy jó legyen! (ha jól emléxem)

#31651
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Nekem volt SKS pumpám, de eltört, a maradékot szívesen neked adom.

Küldem privit, és köszi!


#31652
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nekem volt SKS pumpám, de eltört, a maradékot szívesen neked adom.

#31653
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Légyszi segítsen aki SKS Wesemann féle pumpát használ országútihoz!!!

Vettem egy ilyet és elhagytam a blokkot. Kipróbáltam ugyan, de csak annyira, hogy rátettem a szelepre és kettõt fújtam. Viszont élesben derült ki, hogy nem fújja fel a gumit, mert szerintem valami hiányzik belõle. Minden pumpálásnál kijön egy kis levegõ a szelep mellett a gumigyûrûnél. A leírásban az szerepel, hogy ez jó prestához és autószelephez is. Van egy 700Ft-os Decathlon márkájú pumpám, ott meg kell fordítani a gumi záró gyûrût és a mûnyagot is a szelep tipus váltáshoz, ennél viszont semmit nem lehet megfordítani. Szerintem a mûanyag szelep foglalat furata nagy a prestához és így a gumi gyûrû nem tömít rendesen.

Ha valalkinek van ilyen légyszi szedje szét és nézze meg nekem van-e benne valami szûkítõ vagy valami ami az enyémbõl hiányzik!

:help:

Köszi!


#31654
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Én nagyon sokáig Hutchinson kevlaros gumit használtam, amnek fehér volt az oldalfala (egy darabig :)). Már nem gyártják, de a múltkor láttam még belõle a várban. A pontos nevét ha kell otthon megnézem, mert az apósom, máig azzal megy.



megköszönném, ha megnéznéd a nevét

#31655
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Sziasztok féket kéne beállítanom. Egyszer már olvastam Lófarkastól tanácsot.

Erre jártam, szal beleugatok, ha már szóba kerültem (nem mintha én lennék itt a legrutinosabb...)
Csak az anyát forgasd (tehát a fékkel ellentétes oldalon, elsõ féknél a villa hátulján). A csavar fixen rögzítve van a féktesthez, szal legföljebb addig fordul az anya után az egész fékkel együtt, amíg meg nem akad az egész kóceráj a felniben. Ha meghúzod a fékkart, akkor addig sem.
Megszorítás ugyanígy, finombeállítás a kis hernyócsavarral, ha van.

#31656
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Én nagyon sokáig Hutchinson kevlaros gumit használtam, amnek fehér volt az oldalfala (egy darabig :)). Már nem gyártják, de a múltkor láttam még belõle a várban. A pontos nevét ha kell otthon megnézem, mert az apósom, máig azzal megy.

#31657
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Sziasztok féket kéne beállítanom. Egyszer már olvastam Lófarkastól tanácsot.

"1. lépés: beállítod nagyjából az egész féktest forgatásával a rögzítõcsavar körül. Én ált. kilazítom a rögzítõcsavart, meghúzom izomból a fékkart, és visszahúzom a csavart.

2. finombeállítás a kis imbuszcsavar tekergetésével. Ezen a képen a bal oldalon épp kilátszik a menete:"

Csak nem értem mit kell kilazítani és hogyy. Mert ami tartja a féket csavar az olyan, hogy a túloldalon az anya is imbusz. Tehát két imbusz kell a kilazításhoz?
Mert most ha a a fék felöli oldalon próbálom a csavart forgatni akkor elfordúl az egész fék. De ugye csak addig míg bele nem ütközik a pofa a felnibe. Tovább nem mertem erõltetni.

#31658
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
hol kapni még olyan 19-20-as külsõt, aminek van fehér csík az oldalán? igazából a gyártóknál sem nagyo n láttam, de nem is néztem át, csak párat...

köszi elõre is

#31659
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Én Campás vagyok, thát ezt ajánlom! A 105-ös 33 körül mozog, a mirage 30 körül, a veloce szintén 33. Én a Velot venném meg! (És ez már az új UltraTorque)

#31660
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Az új 105.