Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#2861
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://www.probikeki...priceAscending 

 

de itt van pár kissé szélesebb felnis kerékszett. nem extra széles, csak picivel vállasabb a csirkétől. Ez is számít(hat)

 

valaki megint nem tud tekerni.

 

http://apro.bikemag....k-l363763.html#

 

35-40? mármint középső tányéron, sor közepén hajtva?

 

vagy 35-40-es pedálfordulattal nagytányér-kónuszon?


Vejne módosította - 2016. október 13. - 16:47


#2862
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

igazából jobb is, ha méreten aluli a belső.

 

mert, ahogy "túltágul", kiterül a fala, elasztikusabb-jobban deformálódik: még kényelmesebb.

 

egy sima butilbelső egy számmal nagyobb külsőben kb. olyan, mint ha mérethelyes ultrakönnyű butillal futnál.



#2863
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Végül 28-as gumit rendeltem, olvastam méréses tesztet is bikeradaron, azt írták, hogy légellenállásban 1-2% a romlás a 25-höz mérten, és ahogy romlik az út minősége, úgy lesz konkrétan egyre gyorsabb a 28-as. Súlyban is alig mutatkozik hátrány azonos típuson belül. Előnye a 25-nek egyedül jó minőségű úton van és ott sem sok. Ráadásul a 28 milisnek az élettartama is több, mint a vékonyabbaknak.

 

De majd élesben kiderül.

 

Viszont ezzel összefüggő kérdés, hogy a 25 milisig ajánlott continental belső jó lesz bele? Már benne van a tej, nem akarnék azzal is pepecselni. Az egyik schwalbe belső az 23-28-ig jó, de a másik conti csak 23-25-ig papír szerint.



#2864
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
5800-as

#2865
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Vagy mindkét gyorskioldot kiakasztani. A fekkaron lévőt és fektesten lévőt is.

😇

#2866
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Ezt is szoktam, mikor hogy. Teljesen azért nem kell kiengedni a levegőt, csak valamennyit.

#2867
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

15-ös felni gp4000s2 25-ös valójában 27,5mm. 65kg vagyok, még 6 báron is király. Csak azt a fékproblémát nem sikerült megoldani, hogy a gumi leengedése nélkül nem lehet kivenni a kereket. Ez a gumi is szerintem 17-es felnivel lenne igazi.

Ez meg lehet ugy oldani, hogy a finombeallitot is hasznalod a nyitashoz.    Persze ugye kell a bowdent bekotni, hogy minnel tobbet lehessen nyitni a finombeallitoval.



#2868
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
15-ös felni gp4000s2 25-ös valójában 27,5mm. 65kg vagyok, még 6 báron is király. Csak azt a fékproblémát nem sikerült megoldani, hogy a gumi leengedése nélkül nem lehet kivenni a kereket. Ez a gumi is szerintem 17-es felnivel lenne igazi.

#2869
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Vegyél 25 mm est, 90% hogy 27 mm lesz a tényleges..
6.5-7 baron bőven jó

Vegyél 25 mm est, 90% hogy 27 mm lesz a tényleges..
6.5-7 baron bőven jó


Ok,köszi

Gumisprintnél a sima gp4000 ezüstszínben 6 rugó,ha érdekel valakit.

#2870
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

16 milis a felni szélesség,akkor az határeset vagy nem lesz az igazi?



Vegyél 25 mm est, 90% hogy 27 mm lesz a tényleges..

6.5-7 baron bőven jó

#2871
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Attól még egyáltalán nem rossz vele menni, csak szokni kell.


Tudom. 6.9 baron mint egy álom. Lebeg, kivasal mindent.

Csak sajnos hátul kb 4500 kmt bír csak ki :( :(

#2872
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Attól még egyáltalán nem rossz vele menni, csak szokni kell.
  • Vejne kedveli ezt

#2873
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

17-es belső szélességű felnin alacsonyabb nyomáson sem kóvályog a gp4000. A 15-ös felnin a 24-es Diamante pro radiale kis nyomáson nagyon furcsa, mintha el lenne törve a láncvilla.


Haha, olvasd vissza a posztjaim a radialerol.. 😂😂
  • sisqo kedveli ezt

#2874
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
16 milis a felni szélesség,akkor az határeset vagy nem lesz az igazi?

stellaz módosította - 2016. október 10. - 17:56


#2875
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
17-es belső szélességű felnin alacsonyabb nyomáson sem kóvályog a gp4000. A 15-ös felnin a 24-es Diamante pro radiale kis nyomáson nagyon furcsa, mintha el lenne törve a láncvilla.

#2876
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

köszi, akkor a te véleményed is az, hogy elég a 25 mm, nem kell mondjuk a 28 miliset erőltetni?

szerintem akkor van értelme a 28mm-esnek, ha a felnid is széles (17-18-19) hozzá. 



#2877
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
En a cx gumik melle 25os gp2ot hasznaltam, 27mm szeles. Nagyon kenyelmes, es jol gordul. Viszont alanyabb nyomason nemtom mennyire megbizhato, nekem 6 baron is kovalygosnak tunt, furan sodrodott nagyobb sebessegu kanyarokban.

#2878
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

köszi, akkor a te véleményed is az, hogy elég a 25 mm, nem kell mondjuk a 28 miliset erőltetni?

 

Nekem 28 mm-es GP 4000 van 17 mm-es belső szélességű felnin. Nagyon ballonos, így 30 mm széles, és meglepően könnyen gördül, és baromi kényelmes. Még keveset mentem vele, de a 95 kilómhoz soknak tűnik a 6 bar, 5,5 - 5 bar lesz az ideális. Ha befér a vázba, vedd a 28-ast.



#2879
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Nekem eléggé bejött a 25 mm-es GSR, sokkal kényelmesebb, mint a 23 mm-es elődje. Elvileg a Black Chili alapanyagon kívül nincs sok különbség, mert a benne lévő defektvédő szalag ugyanazt a teljesítményt hozza, mint a GP4000-ben lévő Vectran, csak némileg nagyobb súllyal. De ennél bővebbet nem tudok mondani, mert GP4000-em még nem volt :)

 

köszi, akkor a te véleményed is az, hogy elég a 25 mm, nem kell mondjuk a 28 miliset erőltetni?



#2880
Pisz

Pisz

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

jellemzően városi használatra melyiket választanátok?

 

25 mm continental grand sport race

23 mm continental gp 4000

 

most mind a kettő elég akciós áron van

 

mondjuk, pont egy 23 mm-es gumit akarok lecserélni, de ha annyival jobb a grand prix 4000 akkor elgondolkodnék, hogy nem váltok méretet

 

téli, vizes felhasználás nem fontos, mert van kifejezett városi nyűvős gépem

 

Nekem eléggé bejött a 25 mm-es GSR, sokkal kényelmesebb, mint a 23 mm-es elődje. Elvileg a Black Chili alapanyagon kívül nincs sok különbség, mert a benne lévő defektvédő szalag ugyanazt a teljesítményt hozza, mint a GP4000-ben lévő Vectran, csak némileg nagyobb súllyal. De ennél bővebbet nem tudok mondani, mert GP4000-em még nem volt :)


Pisz módosította - 2016. október 10. - 11:18