Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34317 replies to this topic

#4881
djsmash

djsmash

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Ebben teljesen igazad van. De a Sorá-s váz sem különbözik sokmindenben az 500-as vázától. Én amatőr vagyok a kerékpárt egyébként ajándékba kaptam és nem igazán lenne 3-400 ezer Ft-om egy új kerékpárra.

 

Egy 105 szett olyan 150.000 ft körül van. De azért gondolom, ha átszerelném sokkal könnyebben futna a szekér és gyorsabban is nem?

 

 



#4882
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Semmi értelme. Arra a vázra nemhiába nem kínál a Deka sem 105 szettet, de még csak Sorát sem... Egyszeruen nem éri meg :) 

 

Inkább add el, és vegyél másikat.

 

Amúgy gond nélkül akár Super Record szettet is szerelhetsz rá, mert egy sima angolmenetes vázról van szó, tkp. bármilyen mechanikus rendszerrel használhatnád.

 

DE nincs értelme. 

 

Loganbe se teszel V8-as motort meg futhető bőrüléseket. 



#4883
djsmash

djsmash

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Sziasztok!

 

Van egy BT-Win Triban 500-as országúti kerékpárom. Decathlonos. A legolcsóbb mégcsak nem is Shimano hajtásrendszer van rajta.

 

Szeretném rajta lecserélni a teljes hajtásláncot (fékváltókar, első csapágy fogaskeréksor, váltó, hátsó kazettás fogaskéréksor váltó, fékek, lánc) egy Shimano 105-ös rendszerre. Csak a pedálokat nem.

 

Ez a csere erre a vázra lehetséges? Vagy teljesen új kerékpárba kell gondolkodnom? Ez csak egy sima alu váz

 

 

Köszi a választ előre is.

 

G



#4884
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Hat eszmeletlen mennyire nem tudnak ivet valasztani...

#4885
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

egy masik nezetbol:

A srác így szemre a kanyart már tuti nem tudta volna bevenni, lehet a kocsival jobban járt. Remélem, felépül, elég csúnyát kapott.


Edited by ncc1701, 2015. August 10. - 20:18.


#4886
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

egy masik nezetbol: 



#4887
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,006 posts

minden rosszmájúság nélkül: egyik-másik versenyző olyan hihetetlen balfék módon megválasztott ívet rajzol, hogy elképesztő. csoda, hogy "csak" egyvalaki akart beszállni a bozótba.


Edited by Kisherceg, 2015. August 10. - 16:13.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4888
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
  • LocationKelenföld

Pont ebédszünetben néztem, lassítva szegényt. Gyakorlatilag első keréken gurul végig, a képbe is szinte keresztben álló hátsó kerékkel érkezik. A kocsira vetődés és a földetérés igen rémisztő. Azt számolgattam, ha elslisszol a kocsik közt, jobban jár-e? Ki tudja, milyen szakadék van ott a susnyában... huhh...



#4889
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Ejj de durva baleset, Tour of Utah.     En ugy szamolom kb. 75-tel erkezik meg a kepbe, kicsit talan meg lassul, de nem sokat.

 



#4890
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

http://forum.tour-ma...rad-Gr-56cm-rot

 

az 1.4-es stack-reach aránynak és nyúlfaroknyi homlokcsőnek is van hátránya,... :)

 

Amúgy korrekt ajánlat volt ennyiért, főleg, hogy a fékek tuningoltak (az egybefröcsi gumiplasztik betétek helyett kazettás SS)

 

Szeretem a FELT vázakat, na. Jó dolog a tour fórum, múlt héten sikerült egy ismerősnek 30 euró plusz posta árban Cannondale MKV tányérokat szerezni 1400 km-t futott kivitelben.. tkp. 3 nap alatt leszállította a srác, amint a pénz nála volt. Rugalmasan-jól kommunikált. Egyre több pozitív tapasztalat van külföldi magánszemélytől való vásárlással, főleg árak terén..

 

Bár, mikor én akarok vásárolni, vagy eladják előlem, vagy nem válaszol a pm-re, amíg el nem adta :D



#4891
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Ki fogok próbálni egy géles talpbetétet hátha ez segít valamit.Valaki azt is javasolta hogy lazítsak a csaton,tegnap kipróbáltam és már annyira nem éreztem nyomást a talpamon!Szép napot!

Nekem ugyanez volt a bajom, megvettem a legpuhább, legvastagabb talpbetétet, amit kaptam, azóta baba. :)



#4892
jaro1979

jaro1979

    vendég

  • fórumtag
  • 22 posts

A gyari Sidi betetnel allitolag minden jobb. :)   Nekem mondjuk nincs gondom vele, de csereld le nyugodtan.   Decaban is vannak puha betetek, ha nem akarsz specit.

Ki fogok próbálni egy géles talpbetétet hátha ez segít valamit.Valaki azt is javasolta hogy lazítsak a csaton,tegnap kipróbáltam és már annyira nem éreztem nyomást a talpamon!Szép napot!



#4893
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,251 posts

Egy kérdésem lenne hozzátok,mégpedig :egy sidi országúti cipőt használok keo look pedállal.Az a gondom hogy kb 40-50km után fájni kezd a talpam a patent alatti részen,tudom ez úgymond normális,de érdekelne nincsen-e valamilyen géles talpbetét amellyel enyhíteni lehetne ezt a nyomó érzést?Előre is köszönöm a tanácsokat!

A gyari Sidi betetnel allitolag minden jobb. :)   Nekem mondjuk nincs gondom vele, de csereld le nyugodtan.   Decaban is vannak puha betetek, ha nem akarsz specit.



#4894
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Egy kérdésem lenne hozzátok,mégpedig :egy sidi országúti cipőt használok keo look pedállal.Az a gondom hogy kb 40-50km után fájni kezd a talpam a patent alatti részen,tudom ez úgymond normális,de érdekelne nincsen-e valamilyen géles talpbetét amellyel enyhíteni lehetne ezt a nyomó érzést?Előre is köszönöm a tanácsokat!

Nem, ez nem normális.

 

Stoplibeállítást változtatnám a helyedben először.. 



#4895
jaro1979

jaro1979

    vendég

  • fórumtag
  • 22 posts

Egy kérdésem lenne hozzátok,mégpedig :egy sidi országúti cipőt használok keo look pedállal.Az a gondom hogy kb 40-50km után fájni kezd a talpam a patent alatti részen,tudom ez úgymond normális,de érdekelne nincsen-e valamilyen géles talpbetét amellyel enyhíteni lehetne ezt a nyomó érzést?Előre is köszönöm a tanácsokat!



#4896
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

tolómérő....



#4897
.vackor.

.vackor.

    vendég

  • fórumtag
  • 139 posts

Sziasztok!

 

Lehet egy kicsit off: de merida speeder-re szerintetek felfér egy 38-as gumi?



#4898
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Jé, megint lázas-torokfájós vagyok, szóval jöhet a "kompulzív semmittevés", >pedig a klímát kerülöm, az amúgy se jó semmire<

 

Na, de méricskélés után kiderült: elfér a 25mm-es külső is szépen a Coralon elöl, tkp. a 23mm-esnek írt Rubino Pro digitális tolómérővel 24.94 körül van a legszélesebb pontján. Mivel a hátsó gumit csak 22.9-re mértem (elvileg 22) így felvetődik, hogy cseréljem-e meg a két külsőt, vagy, maradjon elöl a szélesebb, s hátra tegyek még szélesebbet? :)

 

A latex belsők említésével is új ötletet adtatok, bár, még sosem volt, de akár ki is próbálhatnám. A mostani ezer helyen foltozott lomizott belsőimtől mindenképp jobb bármi, ami új (kivéve a noname jóságokat, planet-x, dicsaklon, kenda és társai. PX-em volt, konkrétan 8 barig jó, 8.5-nél már robban. Ráadásul volt belőle álló helyzetben felrobbanó is, szépen szétnyílt pár cm hosszan.)

 

Tavaly volt kb. 3 alkalom, hogy új belsőt kellett vásárolnom, s rájöttem, az olcsó ebből drága. Hiába 7-8száz ft a semmilyen, ha csak a gond van vele (szelep, nem bírja a nyomást, már tapintatra is olyan, mint egy napon szárított kerti gumikesztyű, etc.. )

 

A műanyag kupakos megoldást jövő héten valószínűleg lecserélem (addig nem vagyok "coralközelben") profin gányolt befőttesüvegfedő vagy egyéb bilibádogból kivágott ívvel. 

 

A kormány pozíciója véglegesnek tűnik, bár, még lehet nyújtani kicsit a tésztán. Picit hajlik amúgy, főleg fékváltókar-fogásban érezhető, hogy "konyul", de nem olyan nagy probléma az, főleg, hogy nem laborban-biliárdasztalon-tükörfelületen teker az ember jórészt.

 

 



#4899
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
De, pár hónap alatt. Igaz nem volt védve, csak koronggal felcsiszolva azt jó napot. Meg már rég eladtam a csövet, nem volt fokozatmentes allitasu a fejresze és emiatt lehetetlen volt vizszintre hozni a nyerget

#4900
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
  • LocationKelenföld

Vajon én hogy csináltam a fekete nyeregcsövemből tükörpolírt tavaly? :D  Csak a hidegzsíroldók árait elnézve (900-tól fölfelé) elmegy az ember kedve a anodizált-színes alkatrészek ezüstté-polírrá alakításától.. :) Pedig csodálatosak ezek a lúgok

Offtopic:

Milyen a felület fél-egy évvel a polír után? Nem mattult be?